ג'ימי סאביל והבי.בי.סי; תהיות ישנות;

רשתות זנות ילדים

פרשה שעשתה כותרות בעולם, בימים האחרונים, סביב כוכב התרבות האנגלי ג'ימי סאביל מעין דודו טופז, שנפטר שנה שעברה. המשטרה האנגלית קבעה לאחר חקירה ממושכת כי הכוכב המקושר היה עבריין פדופיל סדרתי מסוכן, שאנס עשרות אם לא יותר ילדים באנגליה וברחבי העולם.

סאביל התפרסם בין היתר כמעין "פטרון" של ילדים מסכנים, בין אם יתומים וחוסים, ובין חולי נפש או סתם חולים, וארגן תרומות לבתי חולים, בתי מחסה ובתי יתומים. בתוקף מעמדו קיבל גישה חופשית לחסרי הישע וחלק מזה תוך כדי עבודתו ברשת הבריטית הממלכתית הידועה בי.בי.סי. התלונות שהגיעו נקברו וטואטאו היטב. הםרשה משיקה גם לחקירה של שנה שעברה של התלונות על מעשים נוראים באי ג'רזי, שם נוהלו רשתות זנות ילדים אלימות ביותר, במסגרת בתי מחסה ובתי יתומים מקומיים. סאביל ביקר גם שם.

בעקבות השערוריה החלו להגיע תלונות ונפתחו חקירות נוספות חלקן מערבות עוד סלבריטאים.

סאביל היה גם בן טיפוחים וכוכב הקהילה היהודית באנגליה, ואף ביקר בישראל וארגן תרומות לבית החולים לניאדו, נפגש עם פוליטיקאים בכירים, ואימץ קו "ניצי" אנטי ערבי ונחשב ל"אוהד ישראל", אף שאינו יהודי. זוהי חוליה חשובה בקשר הבינלאומי לרשתות זנות ילדים בישראל.

תהיות ישנות

עניינים ישנים , פרשת וענונו למשל, עולה שוב בעקבות פירסום של גינתר גראס (לאחר הפירסום של שירו בקשר לאיראן, אשר הוביל להכרזתו כפרסונה נון גרטה בישראל). אני הייתי בתפקיד של מתמחה במשרדו של עו"ד אמנון זכרוני בזמן שוענונו יוצג על ידי המשרד. בקשר לכך הגשתי כמה וכמה תלונות ועדויות המטילות צל כבד על תקינות ההליך המשפטי, לפחות בכל הנוגע ליחסים הפרובלמטיים שהיו לי עם נציג המדינה בתיק זה, ועבודתי הנוספת ב"עיתון הארץ" שהיה מעורב בפרשה זו בכמה היבטים. המדינה מעדיפה לתת לפרשה זו לתפוח למימדים מקראיים ממש, כולל נימים אנטישמיות ממש, מאשר לבצע את תפקידה ולבדוק את הייצוג בתיק הזה, אשר בכל נסיבה אחרת היה מוביל לביטול המשפט כולו. מאחר שתיק זה מערב כל כך הרבה בעיות מכיוונים שונים, הרי שכולו מהווה מעין "טאבו" שלא נוגעים בו, והוא הולך וגדל ומתפשט לכיוונים זרים ומוזרים, עד שאדם תוהה אם יש מי שמקבל החלטות במדינה מעבר לאינרציה של השחיתות.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אבי  ביום 03/11/2012 בשעה 06:26

  מעניין שבאמת לא הזכירו את אהדתו לישראל ואת היותו נץ שונא ערבים. אני משער שאם המצב היה הפוך, הוא היה מוזכר ללא הרף בתקשורת והיו נעשות הכללות על הפגמים המנטליים הפסיכוטיים והמיניים של שמאלנים אוהבי ערבים.
  טוב שחזרת אלינו.

  • irity  ביום 03/11/2012 בשעה 06:57

   בוקר טוב. מקווה שלא חזרתי, אני פה כדי לעשות מה שאפשר שהחלק הישראלי של פרשת סאביל לא ייעלם לחלוטין מהמרחב התקשורתי בעברית. הצד הפוליטי חשוב רק לעניין ההסברים שנקבל להתנהלות הישראלית (מדובר באינטרס לאומי ממדרגה ראשונה, לזכות בתמיכה ציבורית תקשורתית בחו"ל וכיוצב). יתכן שניציותו נובעת מהטובין שהוא קיבל, ולא ההיפך. אני לא סבורה שיש הבדל פוליטי בנטיה לעבריינות מין מסוג זה, והשמאל, לפחות הישראלי, הוא נדבך בתעשיית רשתות הזנות ילדים, כך שלא ירדת לדעתי הפעם. הסיבה שפעילותו למען ניציות ישראל לא הוזכרה נובעת מסיבות עמוקות יותר מאשר השמטה מקרית ונדיבה שך פרשננו. התכוונתי לאימרה הידועה "פטריוטיזם הוא מפלטו של הנבל", לשמאלני אין את התירוץ הזה, אבל יש אחרים (התנגדות לכיבוש מכשירה כל מיני כאלה טיפוסים).

   אין לי בעקרון בעיה עם תמיכה בעברייני מין בגולה למען הסברה ישראלית, יש לי בעיה עם שיווק ילדים ישראלים למען "המדינה". מזכירה גם להציץ בפרשת "שוטה חובל" וסחר המין בעירית תל אביב (ובלגיה), מלך החניונים ראובן גרוס, שהיה גם הוא מעורב בסחר מין ומכרזים, וסמיכות הפרשות.
   פרשת וענונו קשורה גם היא לסחר הזה, מציעה לבדוק מי היה נציג המדינה בתיק זה, ומה הרקורד שלו בתחום סחר המין, והשאלה כמה אפשר לדחוף תחת "אינטרסים לאומיים" ? נידמה שהמכסה גלש ונסחף מזמן בביוב….
   מסתבר שתועבות מסוג זה קיימות בכל אומה, כולל "הנאורות" בהן, אבל שם, להבדיל מישראל, עושים מידי פעם סדר. למען הדורות הבאים. בשתי הפרשות לעיל מתרחשת גם תופעה דומה של יצירת גל אנטישמי חזק מאד, בעל נימים דתיות עמוקות, וזה לכאורה "המחיר" של ההשתקות.

   • אבי  ביום 03/11/2012 בשעה 13:36

    לא טענתי שאין מקרים כאלו בשמאל, ברור שיש, אלא שבמקרה הזה התקשורת הישראלית "שכחה" את הנתון הזה, אך אם זה היה הפוך, כל מיני בן דרור ימיני וכו' לא היו מפסיקים להזכיר את "האנטישמיות" שלו. השמאל מנוול כמו הימין, אבל נראה שהוא פחות תוקפן ואגרסיבי בהתקפות אישיות.
    את חייבת לכתוב יותר פוסטים. יש לך זווית ראייה יחודית ומעניינת כל כך.

   • irity  ביום 03/11/2012 בשעה 19:30

    הי אבי קודם כל אולי הייתי קצת תקיפה מידי בתגובה. תודה על ההתייחסות !
    אכן, זו נקודה למחשבה כל הנושא של ספינים פוליטיים על עבירות מין. הגבתי כך משום שלצערי בישראל יש מספיק עיתונאים המזוהים עם השמאל לכאורה שעסקו בהשתקה נמרצת גם כאשר לכאורה היה "הון פוליטי תיאורטי" (כלומר, העבריין הוא ימני קיצוני). זאת משום שמדובר במאזן אימה, ומשום שהשמאל בישראל התנער מתודית מנושא זה באגנדה שלו. עם זאת, אני יכולה לדמיין את החינגה של כל מיני פרשנים, כולל פה ב"רשימות", אם זה היה ערבי, ר"ל, או שמאלני מנורווגיה, בהחלט היינו זוכים לבליל הרגיל של אנליזות בגרוש וחצי, עם קביעות פסיכיאטריות על הקשר בין העמדות לבריאות הנפש ופדופיליה ומה לא. והיו פה די הרבה דוגמאות בשנים האחרונות של התבטאויות כאלה.

    עם זאת, אני מבינה את הקושי הפסיכולוגי אפילו, גם שלך, לשער איך נראה הענף הזה (סחר זנות ילדים) בעיקר כאשר הצרכנים הם "סלבריטיז" ובכירים במדינה,, או כאשר המדינה מאפשרת סחר לבכירים ממדינות אחרות.
    אבל אני מתעקשת להחזיר את העדשה לשם, לאפלולית הזו. 🙂

   • אבי  ביום 08/11/2012 בשעה 06:45

    והנה מקרה מהשמאל
    http://www.haaretz.co.il/news/politi/1.1859609

   • irity  ביום 08/11/2012 בשעה 07:27

    תודה אבי, בדיוק עיינתי בעיתוני הבוקר של ישראל לקרוא על אובמה וכולי, ונתקלתי בזה והרמתי שלוש גבות…אני משערת שמדובר ב"אשה חשובה" אחרת גברת יחימווביץ לא היתה שומעת אותה. מכל מקום זה קצה הקרחון ב"שמאל" ובטח במפאי ההסטורית שטיוחה אומנותה. הייתי אומרת אולי שבימין עבירות מין זה אידיאולוגיה במידה ומדובר בימין הזולג לפשיזם, ובשמאל הישראלי זה פשוט קורה 🙂 וכדי שלא תפגע התדמית, מטאטאים ומכחישים. הרבה פעילות ב"שמאל ההסטורי" הגיעו למעמדן בזכות שילובן בתוכניות טיוח ולעיתים יותר מזה. הכל למען המטרה הצודקת. אני אישית הייתי מצביעה, אם בכלל, ליאיר לפיד ולא ל"עבודה" בראשות יחימוביץ כל עוד אין ניקוי אורוות משמעותי יותר.

   • אבי  ביום 09/11/2012 בשעה 08:02

    לא יודע, המפלגה של לפיד נראית לי הרבה יותר כמו התקבצות האליטה הישנה מאשר מפלגת העבודה הנוכחית. מה עוד שאני לא יכול להצביע למי שטוען שמטרתו הראשית אחרי שהוא יבחר היא הפרטת החינוך.
    מה עם עוד פוסטים על הנושאים האלו? מישהו צריך לעשות ניקוי אורוות.

   • irity  ביום 09/11/2012 בשעה 16:30

    הגשתי לפני שנה בדיוק תלונה לנציבות תלונות הציבור בנוגע למעשה נתעב שבוצע נגדי על ידי איש מערכת המודיעין, לפני עשרים שנה, "בתוקף תפקידו". מרכז הסיוע לנפגעות תקיפות מינית שהואיל להצטרף ולתמוך, תיווך וכך נאלצתי להיכנע לתכתיבים ולשנות את נוסח התלונה כך שאינה נוגעת לאותו מקרה בלבד. לאחר מו"מ הודיעה הנציבות שהיא נאותה לקבל את התלונה ולהעבירה ל"ביקורת המדינה" מה שאומר שאני לא צד בכלל, ולא יודעת מה קורה. להפתעתי, מוסד מבקר המדינה העניק לתלונתי כותרת חדשה שהוא קבע "נוהל גיוס נשים למערך המודיעין"

   • irity  ביום 09/11/2012 בשעה 16:34

    כלומר לפי המבקר, אונס על ידי סוכן מודיעין או איש אמ"ן למשל זה "גיוס סוכנת". נידמה לי שיש בזה הודאה במשהו קצת יותר גדול מהטרדה על ידי אלוף בלשכתו.
    מזכירה גם את הפוסטים המרובים שלי בנוגע לראובן גרוס, סוחר הנשים והקטינים, שיצא בזול מאד, ועזבונו השמן הועבר לצאצאיו המאושרים. (עיתון הארץ שחיפה עליו יפה, התנפל לאחרונה על הגרוזיני חובל שוטא, באותו עניין), חנה בית הלחמי הגיבה לטענתי שצריך לרדת לעזבון גרוס, ש"גם היא ישנה וחיה טוב, כמו הבנות של גרוס", כניראה שהיא והוא באותה סירה ? בקיצור, מה הטעם לכתוב, הכל כתוב,

   • irity  ביום 09/11/2012 בשעה 12:04

    ניראה ששתי המפלגות יפנו לאותו קהל, מדובר בשני פורשים של ערוץ 2 (מי בעלי המניות שם ?), הדגשים הם מינוריים ועניין של תבלין וטעם אישי ואינטרסים אישיים-קבוצתיים ספציפיים. אני לא חושבת, אם כי לא בטוחה, ששתי המפלגות יהיו משמעותיות בכלל, לטווח ארוך ומשמעותי. אני כרגע עסוקה בדבר הרבה יותר חשוב מניקוי אורוות במפלגת העבודה, וזה מה לעשות עם חמשה זרים של נענע שקניתי בטעות…יוגורט עם נענע, סבבה, מה עוד ? תה ? כמה אפשר לשתות…
    לגבי הפרטת החינוך. זו כבר עובדה מוטב להכיר בה ולהסדיר את זה כך. מפלגת העבודה תייצג את אלה שרוצים שהציבור כולו יממן את הילדים שלהם, זה "המערכת הממלכתית" של תושבי רעננה ודומיהם. זה מזכיר את המאבק הפתטי של "העוקץ" במימון לבית ספר חברותא, כדאי לבדוק באיזה בתי ספר לומדים הילדים של רפופורט ודהאן, ברי המזל ששולחים ל"חינוך הממלכתי" כי זה בשכונה "מתאימה", ומוזרמים לשם כספים מהקופה הציבורית.

  • אבי  ביום 09/11/2012 בשעה 21:26

   אני לא חושב שלפיד רוצה להסדיר את העניין, אלא להעמיק יותר את ההפרטה וליצור מערכת בתי ספר פרטיים בהיקפים גדולים בהרבה ממה שקיים כיום. אני מפחד מאוד שאחרי כהונת לפיד כשר חינוך יהיה קשה מאוד לתקן את הנזקים.
   העבודה פונים לנושא החברתי ויש עתיד פונים לנושא האזרחי-ליברלי. אני כן חושב שהעבודה ישפרו את נושא עובדי הקבלן ושלאנשי יש עתיד לא אכפת בכלל מהם. הנה סיפור אישי שלי
   http://www.shelly.org.il/node/4412
   מחכה לעוד פוסטים

   • irity  ביום 10/11/2012 בשעה 06:55

    האבחנה בגדול שעשית, היא נכונה מאד. אני מפנה אותך לתגובות שלי למטה, בנוגע לעבירות המין במערך המודיעין (בהמשך לפרשת אורי שגיא).
    אני באמת לא יודעת מה דחוף יותר, זכויות העובדים או זכויות הפרט והאדם בישראל, שתיהן כניראה.
    הבעיה היא שכמו בבריה"מ,- כך במפלגת העבודה, בזמן שמשווים את זכויות העובדים כל המנגנון יושב ומתפרנס מסחר בנשים. בעיה של אמינות, כאשר מדברים על מפלגת העבודה. יחוששת שלא יהיו עוד פוסטים, למעט בנוגע לפרשות סחר ילדים, במידה ויהיה משהו רלוונטי שלא פורסם בישראל. תודה על הדיאלוג, אנחנו כמעט לבד כאן 🙂 יש כמה כניסות ממדינות אקזוטיות כמו פיליפינים ואוסטרליה, …
    אין מחלוקת שבתוך היער הליבראלי (כלכלית)והחזירי למדי, יחימוביץ פועלת לחקיקה נכונה. אני כאמור חושבת שצריך להתחיל מבפנים,

 • nachum  ביום 03/11/2012 בשעה 11:53

  טוב שחזרת אלינו.

 • irity  ביום 09/11/2012 בשעה 05:19

  אבי , מצחיק, בדיוק התכוונתי לכתוב לך "שמאל ? יחימוביץ ?" ואז היא בעצמה הודיעה שלקרוא ל"עבודה" שמאל זה העלבה. אז הנה. מה שנותר מה"שמאל" זה כרגע הסתופפות של שאריות של אנשים שצריכים אליבי מפני אישומים, עיתון הארץ וחבריו …אפרופו סחר במין ופדופיליה מסחרית, זה יותר גרעו מהביביסי.

 • irity  ביום 09/11/2012 בשעה 06:13

  בכל מקרה ואולי הכי חשוב בפרשת "אורי שגיא" זה העובדה שיחימוביץ קבעה "תג מחיר" להתנהלויות מינית אלימות, וקבעה גם שאין להסתתר מאחורי ההגנה הטכנית של התיישנות ו"היה מזמן אז לא היה". במובן זה- צעד חשוב מאד, אם ובמידה והוא יקבע כלל, ולא ישאר בתור איזוטריה אד הומינם. לזכותה יש עוד הרבה , בנושא עבירות מין, אבל המיטה חולה מידי.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: