אבן ראשונה, ואהבה, נצרות וזנות

התכוונתי לכתוב פוסט מלומד למחצה על התנועה האוונגליסטית במבט פנים נוצרי (ובהמשך לכל מלחמות "המימון הזר" המתנהלות לאחרונה בארץ), ולאחר מכן אייטם רושף על הצעת החוק להפללת הזנות. מה שיצא היה משמים וטרחני (ומטיף, כרגיל), אך שמתי לב לצירוף המקרים החביב, נצרות, זנות ו"יום האהבה" (וולנטיין הקדוש), המתרחש בתאריך וסביב הנושאים. אז במקום זה, הגיג קטן על אהבה, זנות וקצת על ההקשר הנוצרי-יהודי.

הזיקות בין הזנות ובין היווצרות הנצרות שייכות לישו, אשר לפי המסורת הנוצרית, הגן על הזונות ואני מביאה לינק לרשימה טיפוסית באתרים הנוצריים, בנוגע לישו ויחסו המיוחד לזונות.

Compared with the 300 legal prostitutes in all of Nevada, there are approximately 10,000 illegal hookers working Las Vegas on most weekends. Also about 70 percent of the exotic dancers in high-end strip clubs sometimes turn tricks. Scripture says, "For the love of money is a root of all kinds of evil, for which some have strayed from the faith in their greediness, and pierced themselves through with many sorrows," 1 Timothy 6:10. No other state has legal prostitution at this time. The world will always rationalize the need for prostitution, but this type of thinking only makes it worse for women. Some women seeing prostitution is legal, choose this way of life, hoping to get out of poverty, not knowing it is a trap of Satan, and that without Christ it is impossible to leave this life style.

But the question comes, does Jesus love prostitutes? The good news is, no matter how a girl or woman got into prostitution, Jesus loves them. Does this mean He loves their sin? No, God hates the sin of prostitution, and every other sin, which is why He sent His son Jesus to this earth to save us from sin. The Bible says, "for all have sinned and fall short of the glory of God," Romans 3:23. Then too that well known verse John 3:16 reminds us, "For God so loved the world that He gave His only begotten Son, that whoever believes in Him should not perish but have everlasting life."

Jesus was born of the Virgin Mary. He never married nor did He ever have sex with anyone. Anyone that teaches that Jesus had sexual relationships is blaspheming the Son of God. Jesus loves people with a Holy Spiritual love. He reached out to prostitutes when He was here as a man on this earth. Jesus was most often criticized for His work with the prostitutes during the time He was here on this earth. The religious leaders were the worst in their criticism of Jesus so He said to them, "Assuredly, I say to you that tax collectors and harlots enter the kingdom of God before you. For John came to you in the way of righteousness, and you did not believe him; but tax collectors and harlots believed him; and when you saw it, you did not afterward relent and believe him. (Matthew 21:31b, 32)

Jesus loves prostitutes with a wholesome love. He is the true love that every woman is searching for. There is a famous statement I want to paraphrase from Saint Augustine. It says something like this, "There is a Christ shaped vacuum in each person that only He can fill, and until we allow Him to come into us we will be unfulfilled."

והנה, רק בשנה כמו 2012 אנו יכולים לחזות בחקיקה מקומית המפלילה את צרכני הזנות, ואני תוהה אם גם נושא זה מקבל רוח גבית וכספית מהידידים הנוצרים הציוניים שעליהם רציתי לכתוב קודם, בקשר לעמותות הימין. כך או כך זה מהלך חיובי, ויש לקוות שגם יושלם וייאכף.

סיינט ולנטיין

For this was on seynt Volantynys day
Whan euery bryd comyth there to chese his make.

צ'וסר (מייסד מסורת יום ולנטיין במתכונת הנוכחית)

מנגד לזנות, שהיא עסקה מפוקפקת מאד, ניצבת האהבה, אידיאה נשגבת ורגש אנושי נאצל שרובנו בוגדים בו, בשלבים מסויימים בחיים, כמו בעסקת הזנות, והולכים על קאש מראש ובטחון כלכלי. יום האהבה התגלגל מציון חג קדושים נוצרי שלא היה לו שום קשר לנושא. הקדוש ולנטיין (למעשה היו שניים בשם הזה שצויינו ב 14 בפרואר, ולאחר מכן שלישי נושא אותו שם) לא היה קשור לשום עניין רומנטי, והוצא להורג עקב התנגדותו לצוו רומי (הקיסר קלודיוס השני) להמיר את דתו לפגניזם הרומי, ונותר נאמן לאמונתו הנוצרית, אי שם במאה השלישית או הרביעית לספירה. רק כאלף שנים לאחר מכן, ובנסיבות הסטוריות מקריות, שויך ציון יומו של הקדוש המעונה ולנטיין לחגיגות חיזור, ולבסוף התקבע כ"חג האהבה" ששולחים בו לבבות אדומים ושוקולד. יש הקושרים חג זה לחג פגאני רומאי שנחגג באותו תאריך פחות או יותר LUPERCALIA שהיה קשור לפריון ורומנטיקה, אך אין לכך סימוכין הסטוריים, כיון שנושא הרומנטיקה הוכנס רק כאמור בימי הביניים.


האבן הראשונה והלב

בברית החדשה מסופר על ישו הנוזף בהמון הסוקל את האשה "הסוררת", ומציע שמי שלא חטא יזרוק את האבן הראשונה. זהו סיפור יפה, והוא נוגע להבדלים מהותיים בין הגישה הנוצרית לגישה ההלכתית למשל לנשים, הנתפסות כ"כלי עבודה" בלבד, במובן הרוחני והדתי. עם זאת, העולם הנוצרי לא הוכיח בפועל כי הסחר בנשים, הזנות, האונס והחיפצון נעלמו, וקיים גם בנושא זה מתח בין המשיחיות העכשיוית של הנצרות ובין קבלת הפגימות בעולם, של היהדות (והאסלאם), וכתוצאה מכך יצירת הסדרים שלא ניראים טוב, (מיסוד האפליה) כדי לייצר בפועל חלוקה מאוזנת יותר של מחירי הדיכוי בחברה כולה. הדיאלוג בין הגישות והמתח הגדול ביניהן הוא נושא מרתק, ונושא הזנות בהחלט מהווה שדה אחד של מיקוד בסוגיה, מה יותר חשוב, אהבה, כסף, שוויון, תקווה, גאולת הפרט או גאולת הקולקטיב, וכל השאלות הנובעות מכך. חג האהבה, שאמור היה לסמל את הנשגבות של רגש זה בין המינים, הפך בעצמו ממוסחר ו"זנותי", ורחוק מהמובן המקורי שלו בודאי אצל ישו, בתי עסק מפרסמים "דילים" עם לב אדום וסרט מוזהב ואנשים קונים כרטיסים מוכנים לשמחת היצרנים והמפרסמים.

צד אחר של האהבה הוא היותו רגש חתרני במהותו, שמחליש את כוחם של ממסדים והיררכיות לשלוט בפרטים ולנהל אותם. ככזה הוא נתפס כאיום לעומת הזנות, למשל, או צרכנות והתמכרות. הקשר בין זוגיות לבין יעילות צבאית למשל עולה גם מהשיר הבא, המסביר בפשטות לילדים, למה הצבא מעדיף אנשים מתוסכלים וחסרי אהבה זוגית. בישראל נושא זה רלוונטי גם כן לסדר החברתי, התלוי ברובו על ציות לסמכות היררכית צבאית וזמינות מוחלטת, לעומת התביעה המוחלטת של האהבה.

Saint Valentine and Claudius
By Phyllis Naegeli

1
Long ago in Ancient Rome
Claudius sat upon the throne
He wanted men to come and fight
But many didn't think it right

2
The men liked being close to home
More than going to fight for Rome
They loved their wives and children more
And Claudius' request they did ignore

3
So Claudius sat awhile in thought
Until a great idea he got
He would not let the men be married
Off to fight they could be carried

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: