התחכמויות במלחמת המידע ברשת

האקרים אנונימיים ?

ארגון אנונימוס פרץ כניראה למחשבי הממסד הישראלי, וההכחשות האוטומטיות רק חושפות את רמת העליבות של השלטון בישראל (ביחס לנתיניו). אנונימוס נכנס לתודעה ביחד עם תופעת "ויקיליקס", והיווה סמן לשינוי באופן שבו נערכות מלחמות בימים אלה, עקב התלות הגוברת בטכנולוגיית האינטרנט. מכל מקום, עושה רושם שגורמים רבים מסתתרים מאחורי הכינוי, חלקם ממשלתיים, באופן דומה לזה שעושה ממשלת ישראל בדרך כלל, כאשר היא מסנג'רת חפים מפשע ומעמיסה עליהם "הדלפות" שלא היו ולא נבראו. כניראה שכולם מכירים אותו תרגיל, מאז וענונו ועד ענת קם, אלא שגם אחרים יודעים להשתמש בשטיקים. היום, למשל, "הודלפה" שיחה לא מחמיאה בין סרקוזי לאובמה, על נתניהו. ככה, התפלק…קורה.

מעמיסים

הסברתי פה, או ניסיתי לפחות, בפוסט קודם על אחותי ופרשת דרכוני ניו זילנד, להסביר איך עובד מערך המבוסס על ספינים ו"העמסת" תיקים. הטכניקה המועדפת על אנשים שעוסקים בזה היא דומה למשחק שחמט, אבל שלילי במהותו, שבו מסווים כמה שניתן את המקור לפעולה, וגורמים לזה להראות כאילו החוליה האחרונה, שנדחקה או הופללה, היא היוזמת של הפעולה. ענת קם, במקרה כזה, יכולה להיות בכלל בהמת משא של הדלפה יזומה ממערכת הבטחון, של נתונים כוזבים או לא, המיועדים להטעות אויב פוטנציאלי. זה יכול להיות דוקא המסמך הפחות סנסציוני בתוך ההדלפה, אך זה יבנה כך שמי שיבצע את ההדלפה הוא מי שמעוניין דוקא להכפיש את הצבא, נאמר, בנושא של סיכולים ממוקדים. כך הכל ניראה אותנטי. זו רק ספקולציה, אך דברים כאלה נעשים כל הזמן בעידן המידע, שבו החלק החשוב הוא המשחק שבין "מידע גלוי" לבין "סודי שהודלף", ההקשר והספין הציבורי. לחילופין, יכול להיות שעיתון הארץ השתמש בטכניקה של גיוס ותפלול נערה תמימה, פשוט כדי לחסוך במשכורת, זה מאד מקובל שם, מאז ומעולם. בשני המקרים, לא מגיע צל"ש.

אני לא חושבת שיש קושי מבצעי אמיתי לפרוץ את ממשקי אבטחת המידע הישראלים, וזה מתוך התנסות אישית, כאמור עם המשפחה ושאר טפילים העובדים במנגנונים האלה.מאחר שמדובר באנשים המונעים על ידי יצרים מאד נמוכים, הם לא יעמדו בפיתוי של שימוש בטכנולוגיה ממלכתית לחשבונות אישיים, ושם אפשר לחכות להם בשקט, ולדעת שהם יגיעו, עם הסחורה. גם כאשר זה קורה, אפשר להיות בטוח שהם לא יגלו לבוסים שלהם, אלא יחפו על עצמם וישקרו, כך שהפירצה תישאר ותתרחב. יש היום מספיק גורמים שיודעים להשתמש היטב בתכונות האלה בהפוכה.

רק אמריקה

המסקנה העולה מהאירועים של העת האחרונה ("אביב העמים" וניקוי האורוות ) , וגם אצלי אישית, מהחיים, היא לא נעימה אך מציאותית מאד. כאשר מגיע אליך הדוד סם עם הצעה מגונה, TAKE THE MONEY AND RUN, כי אם לא תעשה את זה הדוד פשוט ישלם למישהו אחר, ואותו מישהו, נגיד ראש הממשלה שלך, יקח את הכסף וימכור גם אותך, בזיל הזול. בהסתכלות רחבה, למרבה הצער, אין לישראל מה להציע למעט דם יזע ודמעות , והרבה שפיכות דמים של נקיים, שינאת חינם וטיפשות טהורה וצרופה.

אף שניתן לייחס את ההשחתה של החברה בישראל בדיוק לשליטה חיצונית, אם זה אירופאית או אמריקאית, אין זה משחרר מאחריות אף אחד. במצב שבו כולם מוכרים את כולם, כדאי לנהל בעצמך את משק הדילים, ולא לסמוך על "מנהיגים". עברנו כבר שואה אחת, למה פעמיים…

היתרון של החברות השולטות (המערב, כללית) הוא ניכר, ברמת ניהול הקהילה כלפי פנים. ולכן, עדיף לבצע את החיתוך המכאיב מקהילת המוצא ולהנחיל לילדים לפחות חיים אחרים, בקהילה שאינה מבוססת על סחר בבני אדם, בעיקר כאשר היא סוחרת בחבריה שלה ובבניה. מרדכי אלון, זה כניראה הלב השחור של ההנהגה הרוחנית בישראל, ולמרבה הצער גם הקהילות הביקורתיות מגדלות לב דומה, ומסתירות אותו (כל ארגוני הקרן החדשה לישראל, ודומיהם). בסופו של דבר, השקעה במקום הזה היא ברכה לבטלה.

אחרית דבר, ברלוסקוני

כתבתי פה די הרבה על ברלוסקוני, החל משנת 2008, והנה הסאגה נגמרת השבוע, לא לפני שהוא אכל גם קצת דגים, מלקות וגירוש מהעיר. ברלוסקוני, נידבך מרכזי מאד במדיניות האמריקאית הקודמת במזה"ת, עוזב תחת מטח עגבניות, וחושף גם את מנהגי החצר שלו, סחר בנשים, כמובן, ושכרון כוח. נזכיר פה את פרשת וענונו, מלחמת עירק, פרשת בועז הרפז, ואי אפשר בלי המסדר המאסוני ואבירי מלטה, וכל שאר התופעות שנלוות לברית בין הממשל הישראלי (הנוכחי) וארץ המגף.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: