הטרדת עדים; התראה להונאה באינטרנט; ספינים

הטרדת עדים

הנה פרשה שלא יורדת מסדר היום לעולם, פרשת קצב בסיבוב המי יודע כמה. הפעם מדובר לדעתי בחלק חשוב, אם כי לא בתיק עצמו, שנחשף לציבור באמצעות "הסקנדל" האחרון. על פי התקשורת, נוהלה חקירה תחת איפול ובה מעקב על אנשי קצב, ששכרו משרד חקירות, להטריד מתלוננת ועדים בתיק זה, בהכנה לערעור בעליון. להזכיר לציבור, הערעור הוא הגפרור האחרון בחבילה של קצב בנושא האישומים החמורים. יש ציניים כמותי שיחשדו בהחלטה של דנציגר, מלכתחילה, כאילו היתה מתואמת לשחרר את הנאשם המפורסם בדיוק כדי לבצע חקירה סמויה ולבדוק מיהם בני חבורתו ואיך הוא פעל. אך גם בלי זה, די במה שקרה לגרום לזעזוע, או לפוטנציאל זעזוע ציבורי. המציאות הנפרשת היא של "משרדי החקירה" (אפשר לעשות חיפוש גם אצלי בבלוג, הקדשתי ל"משרדי ההטרדה" כמה וכמה פוסטים בעבר), המהווים חוליה חיונית בביצוע עבירות מין, בעיקר בשלב ההשתקה, אך הייתי מעזה לחשוד שגם בשלב איתור הנפגעת והכנסתה לעול תורה ומצוות.

המשרד המעורב כאן הוא "לפידים", גוגל על שמו מגלה משרד נכבד ומפואר המתנאה בקליינטורה משובחת, צמרת עורכי הדין, הכלכלה ואף סניפים ברוסיה,ניגריה, אנגליה, קזחסטן סין וארצות הברית, ממש כמו ארגון פשע, אלא שהוא אמור לעבוד עם ה"טובים". ישראל מופיעה אצלו בין ניגריה לרוסיה, לא משהו. האוריינטציה של המשרד, טוטאל קייר לעשיר המזדמן, נחשפת כבר בהתחלה, בתיאור השירותים – חקירות וחשיפה של מבקשי פטור מאגרה (זהו שם קוד ל"עניים"). למי שאינו עורך דין אסביר בקצרה. כאשר עני מ מתמודד עם עשיר בבית המשפט, הוא נופל במוקדמות בגלל גובה האגרות לפתיחת תיקים, (נסו ותיווכחו), הנשק היחיד שיש לעני הוא לבקש "פטור מאגרה" על רקע חוסר אמצעים. מפלט קטן זה היה לצנינים בעיני תאגידי ענק ועושקים נוספים, הבונים על "היעדר הגנה משפטית" לקורבנותיהם. כך למשל תאגידי הטלקומוניקציה, וכמובן הבנקים ידידנו ואחרים. אז המשרד של לפידים מתמחה בסגירת הדלתות האחרונות בפני המתקשה לשלם אגרות. זה מוצא חן מאד בעיני לקוחות פוטנציאליים, מהסוג המסויים. מכל מקום, יעקב לפיד, הישראלי הטיפוסי, סא"ל במיל, גיבור קרבות ויחידות עלית, נשקף בתמונה של WINNER באתר הבית שלו. גוגל נוסף מגלה שלפיד העסיק גם בעבר את דני ויג, עבריין מורשע בשורה של הונאות, סחיטות ומה לא (יוצא יחידת עלית של המודיעין כמובן…), ותפקידו הקבוע של ויג הוא כניראה לעשות את העבודות המלוכלכות , ואז כאשר מישהו מתלונן במשטרה, מייד נשלף הקלף של "לא ידעתי שהוא עבריין" ולפיד נותר נקי. מכירים.
דרך התיאור של מעללי ויג נחשפת המציאות הישראלית. תפירת תיקים, סחיטה, לשון מתגלגלת וזיוף מסמכים. אלה השירותים שבעלי אמצעים שוכרים בהתמודדות נגד…קורבנותיהם.
עורכי דין הם המתווכים בין הלקוח בעל האמצעים ובין משרד החקירות, וכך יש חוליה נוספת המנתקת את הזיקה הטבעית בין התוקף למותקף, ומקשה על הוכחה ותלונה במשטרה. (המשטרה, כמובן, היא חלק ממארג היחסים האלה, ואינה מהווה תרופה או פתרון. דני ויג היה חוקר בכיר ביאחב"ל, והשאר עדיין לא נתפסו).

תדהמה מעושה
כמובן כל התדהמה והחקירה האפלולית הם פוזה מלאכותית, שכן נוהל זה שגור ורגיל ונחשב קוואזי נורמטיבי אם לא תופסים אותך. כולם, במיוחד בתי המשפט, נותנים יד ליצירת המצג הזה של "משרדי חקירות מפוארים", "תאגידים מוצלחים" ו"עורכי דין יוקרתיים", עד שזה נוגע למישהו אצלם אישית. או אז מתברר שעורך דין הצמרת הוא גנב (לאחרונה, שורת אישומים נגד עורכי דין שהיו עמודי תווך של הקהילה), ש"משרד החקירות" ויוצאי הקומנדו מודיעין עלית אינם אלא פשע מאורגן, וכיוצב. עד הסקנדל הבא, הכל ימשיך כרגיל.

לנושא עבירות המין, שבו עסקינן, אי אפשר לנתק את הטיפול בנושא זה מהבעיה הרחבה יותר של פשיעה ואיומים בשוק הישראלי. השאלה אם מעבר לתיק קצב, ייערכו שינויים בזיקות שבין המשטרה, למשל, לבין "משרדי החקירות" המפוקפקים, במעקב דקדקני אחר טיפול בתלונות עבירות מין, מבחינת האופן שבו מנוהלת התרשומת המשטרתית ועוד. במדינה מתוקנת, היה על המשטרה להמשיך ולהחזיק במעצר את החוקרים עד שיואילו לשתף אותנו במעשיהם במקרים דומים.

הונאה באינטרנט
לבושתי, ולמרות ניסיוני הרב באינטרנט נפלתי השבוע קורבן לעוקץ אלמנטרי, ואני משתפת. קיבלתי אימייל שכותרתו היא כביכול משירות הלקוחות של פייפאל (אך לאחר מעשה ראיתי שזה כתובת מפוברקת, למעשה האימייל מגיע מכתובת אחרת). שם נכתב שפייפל רוצים אישור על איזה פרט, כיון שהיתה פריצה לחשבון. נמסר מספר טלפון עם קידומת בחו"ל, לשיחת הבהרה קצרה. חייגתי, התבקשתי לרשום איזה קוד, ואז הבנתי שאני בעצם חייגתי למספר שבטח גבה על הדקה הזו המון כסף (עדיין לא ביררתי, אעשה זאת בהמשך). המענה הקולי נחמד וסתמי, עם מוסיקה והרבה המתנות….בקיצור, מלכודת למתחילים. אז הזהרו , ובכל מקרה לא לחייג אף פעם לפני שעושים אימייל חוזר לפייפל.
From: "PayPal" Notice

> You have received this email because you or someone had used your account from different locations.
> please call to confirm your billing adress from your LANDLINE at this number : 0048768569553

> Regards,
>
> Stephen Bronner
> PayPal Service

ספינים
ידוע לכולם ששוק התקשורת כולל הבלוגים, בישראל נשלט לחלוטין על ידי השלטון המרכזי ומחלקות ההסברה, אחרת לא היה צורך בבלוגים כמו "תיקון עולם" להדליף לשם קצת פירורים (ולא יותר מידי, ולא תמיד נכונים, אבל זה סיפור אחר). כדאי לשים לב שאחת השיטות לשלוט במידרוג המידע (מה נחשב "רציני" ומה לא) הוא מיתוג של בלוגים ובלוגרים בצורה מסויימת, אם אי אפשר להכניס אותם לתוך חמולה כלשהי הפועלת במסגרת ההסדר הכללי. המיתוג הוא מלאכה חשובה בנושא זה, כמו בכלל בעיצוב דעת הקהל בעידן שלנו. יש בלוג שייקרא "פוליטי" או "אינטלקטואלי" ויש "בלוג בישול" (גם אם אין בו…) או "קונספירציות" או "סקס"…והשיטה עובדת כמוצא אחרון לפני השתקה מוחלטת. מידע מתקבל לפי המקור שלו, והמיתוג.
באותו מטבע, אפשר לראות לאחרונה ניסיון בחו"ל, או ראשית ניסיון, לעצב מחדש את היחס להתקוממות ותביעות של "אוכלוסיות ילידיות". אחרי עידן קצת של עדנה לכמה אינדיאנים ומאורים, הנושא התחיל להטריד, אז מעכשיו מדובר ב"סוג של טרור", כמו שנעשה בתחום "איכות הסביבה" (אקו טרוריסטים כמובן) ותחומים אחרים. אחרי טביעת המונח "טרור", אפשר להצמיד לו כל מיני…בדרך כלל זה עובר.
נושא התביעה הילידית רלוונטי מאד ל"סכסוך" כאן, מאחר ששני הצדדים משתמשים בטיעון הילידי, כל אחד באופן אחר, ושניהם מתחרים על ההכשר מהאינדיאנים האומללים שהפכו למעין "תו ירוק" לאותנטיותו של הסבל, אף כי מצבם די גרוע בעצמם במקומותיהם. בהזדמנות פוסט על הנושא, ועל "מבצע ג'רונימו" בארצות הברית, והויכוח שפרץ על השימוש בשמו של האינדיאני המפורסם לצורך חיסולו של בן לאדן. בינתיים, אני הולכת להתלבש, כדי להספיק לסשן של אוהל הזעה אינדיאני ומסע שמאני בעקבות החארטה, כמובן ב"טיפי" אסלי ביערות העד של פרדס חנה.

כאמור, בקרוב פוסט יותר מקיף על INDIGENOUS PEOPLE, וההסברה הציונית/פלשתינאית. וכמובן, אני.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: