דיסוציאציה לאומית ; פמיניזם

פרשת עופר=איראן=דגן מפיקה מהכתבים הרלוונטיים (מומחי "הבטחון" למיניהם) הצהרות ופרשנויות סותרות והזויות, הכל באינטונציה סמכותית כמובן. אחד אומר שזה איתות מאובמה, השני – שזה איתות מנתניהו לאוליגרכים, השלישי- זה כלום, הרביעי- זה סוף העולם, כמובן מכל הבליל הזה לא מבינים כלום, וזו הרי המטרה.

לי ניראה שהמטרה היתה מאיר דגן, ואין זה המקרה הראשון בתקופה האחרונה, ובעיקר ניסיון של ממשלות ידידותיות דוקא לעזור לעם היושב בציון להתעורר מהקומה, ולהשתחרר מדילטנטים, אולי לקחת דוגמא מהשכנים פה ושם.

אך בניגוד לשאר יושבי תבל, היהודים מוכיחים שוב ושוב שהם מעדיפים להתאבד במספרים גבוהים, מאשר להפנים את העובדה שטונים סמכותיים, אינם תמיד מעידים על יושרה ומנהיגות, לעיתים זו פשוט דרך להשתרר על ציבור מבוהל, להשתיק קולות ספקניים ורציונאליים יותר, ולהרחיק אנשים הגונים מזירת הנוכלות.

מאיר דגן יצא בלא פגע מפרשת מבחוח, שבכל מדינה, אפילו עולם שלישי ממש, היתה שולחת אותו לכלא להרבה זמן, אם לא לעמוד התליה בככר העיר. עכשיו הוא מקבל כותרות ראשיות, להסביר למה אסור להתקיף את איראן, נו ברור, יש לו שם השקעות.

ועכשיו ברצינות, חשיפות כאלה במועד נכון, כמו עכשיו, מוציאות את הבלון משליטים עריצים כמו שלנו, הסומכים על הפחדת שוא של הציבור, כמו בנושא של איראן. כאשר מבהירים לצאן הקדוש שזה סתם אברה קדברה, ושכל הגנרלים חברים של אחמדנגאד ועושים איתו עסקים, זה אמור לסייע לדמוקרטיזציה של יחסי השלטון, לביקורת ציבורית, ולהפחתת השחיתות השלטונית ופגיעה בזכויות האדם. האם זה יעבוד כאן ? נחכה וניראה. בינתיים התוצאות דלות למדי.

מה שכן, זה מזכיר את התלונות של אהוד ברק, שכולם קצת זלזלו בהן, שיש צמרת בטחונית שלמה שסוחרת עם האויב. מסתבר שהוא צדק. ברק היה זה שהצליח להוציא את בוכריס (8200 , האנשים שיושבים לכם בתוך הורידים), והאחרון צנח במצנח מוזהב לידיהם של…האחים עופר.

עכשיו כולם יגידו שהם בעצם החדירו וירוסים למחשבים של הכור, ובזה זה ייגמר פחות או יותר. העם המטומטם ישמח לחזור לשגרת הנוכלות, כי מתרגלים.

פמיניזם
זירה נוספת שנפתחה לאחרונה, היא ביטול ההיתר שהיה לנבחרי ציבור, גנרלים, סלבס, לחטוף, לסחור, לסמם, לאנוס, ולהשתיק נשים, ילדים וכל מי שיכול לספק יצרים מיניים איזה שהם, למטרות מסחריות בעקיפין או במישרין. כמו מאיר דגן, גם יתר האנשים שקיבלו זכויות יתר לעשוק את בני עמם, כולם צועקים "דרייפוס" ומייד לאחר מכן מזכירים את הטובות שהם עשו לבטחון המדינה וכמה המדינה בוגדנית, ולא עומדת לצידם בעת צרה, רק הקב"ה.

הפמיניזם הישראלי כמו יורשו ה"אקטיביזם הלהטבי" היה בהחלט זרוע מבצעית באימפריית ההון-בטחון-שלטון, כאשר הוא העניק את החזות הנדרשת לסחר בנשים, אונס וניצול. אני יכולה לספר על מקרה אחד לפחות שבו כנס לזכויות האשה היווה בעצם "צינור-כיסוי" להעביר נסחרות מין לארץ אחרת.

זה מעין "משל" או מטפורה ליחס שבין הפמיניזם הישראלי לבין המציאות בפועל.

ניראה שעכשיו במסגרת הניסיון הנקמני של אובמה לעצבן את נתניהו, ולהשפיל את מאיר דגן, מבטלים גם את החסיון על הפרקטיקה הזו. לא רק שישראל תיראה לפתע כמו שהיא, הכלאה בין מולדבה לסעודיה מבחינת "זכויות האשה", אלא שאנשים התרגלו, ופתאום מה ? הם ייחשבו פושעים נקלים. גם ברלוסקוני מרגיש מרומה על ידי משק כנפי ההסטוריה, וכולם רוטנים על הפוריטניות האנגלו סכסית והצביעות.


אני נדהמת מכך שלא שמעתי כחכוח התנצלות אחד מכל המכפישים הנמרצים שלי, מן העבר, שטענו שכל ההכפשות האלה על מערכת הבטחון הן פרי אוטואנטישמיות, הזיות טירוף ורוע, ובקיצור, בעיה שלי. אבל כמו שאמרתי, גם כאשר העובדות יוצאות לאור, זה לא ישנה הרבה. כי הרבה אנשים מתפרנסים מהפיכת היום ללילה, והשחור ללבן (וההיפך), כך שלא בדקתי אם הגיע זר פרחים לפתח ביתי. אני נותנת לעצמי כוכבית זהב, וזה מה שחשוב.

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

 • א.ב.  On 02/06/2011 at 17:38

  קיבלת כוכבית גם ממני…
  כבר ממזמן.

  • irity  On 02/06/2011 at 21:12

   תודה, אני שמה לב שאתה מתמיד ומפדבק חיובי כל הזמן, חן חן ! ראיתי שאתה מצוי בחו"ל, איזה כיף לך.

 • שי  On 02/06/2011 at 18:56

  וגם ממני

 • אבי  On 02/06/2011 at 19:22

  טוב שנשאר להם התירוץ הבטחוני להסביר מדוע הם עושים בוחטות בעקבות סחר עם אירן ומדינות מוסלמיות עוינות אחרות (ריגול, באגים במחשב וקשקושים אחרים שיצדיקו את השרץ). כמובן שהם ימשיכו לצעוק כמה שהם שונאים מוסלמים כדי שהעם ימשיך לתמוך בהם.

  • irity  On 02/06/2011 at 21:15

   כניראה שדרוש עוד קצת כדי שזה ישתנה. ויכול להיות שזה יקרה, כמובן זה תלוי בגורמי חוץ, ניראה שיש כוונה כזו, אז נחכה בסבלנות הפעם. חבל מאד שאין יכולת מקומית לפעול בצורה פרואקטיבית בריאה ונורמלית, אבל פשוט אין. כל מה שאנחנו שומעים זה חזרה על נאומי קצב בגרסאות שהולכות ונהיות מקבריות מרגע לרגע.

 • עינת  On 02/06/2011 at 21:04

  אפשר פרטים על ביטול החיסיון? לא סיפרו לי.

  • irity  On 02/06/2011 at 21:25

   זו פרשנות שלי לשרשרת האירועים האחרונים עם מבחוח ועכשיו עופר ושות. בוא נגיד שחוץ מהישראלים, בטח, כולם כבר יודעים. זה גם משהו. צריך לקרוא את המסרים מהבית הלבן כפי שהם מגיעים, האחים עופר בצמידות לפרשת DSK, זזה הטקסט, אני רק מפרשת לפי כללים רגילים ומקובלים. למדנו למשל השבוע שהאחים עופר הם גם אלה שהרעילו את השייטת וגם אלה שמשלמים להם פירורים איזה מלגת קשקוש וסתימת פיות. אז אני משערת שזה ההסדר, ומעליו יורד החסיון. אני רק מקווה שחלק מזה יכלול חלוקת הרווחים שנעשו בעושר ולא במשפט עלינו, בצורה יותר הוגנת. נחכה לדבריו של אהוד ברק, משום מה האיש שותק לפתע ? הוא שר הבטחון לא ? בסיעת "עצמאות" …מזל שהסינים לא חושקים בנשים ישראליות, יש סיכוי שהפרקטיקה תוקפא.

 • אלה  On 02/06/2011 at 21:41

  אח, למה לראות תמיד את חצי הכוס הריקה, אה? אני חושבת שזה יפה מאוד שאנשי עסקים בכל העולם הם חברים כל כך טובים. מוסלמים, יהודים, איראנים, ישראלים, יוצאי מערכת הביטחון ונפגעיה, כולם אחוקים וכולם מתעשרים בצוותא. למה לחרב את השמחה?
  כוכבית גם ממני

  • irity  On 02/06/2011 at 21:59

   אם אנסה להשיב ברצינות, אז זו בדיוק הבעיה, לא כולם מתעשרים ביחד. אלא מעטים מאד מתעשרים מאד על הגוויות, ממש, של "אחיהם האחוקים" , ומי שתובע את זכותו, מוכרז….בוגד . כמובן הסחר המרכזי הזה נעשה במצוות ארצות הברית, שהעלתה את האדונים האלה לגדולה כי ידעה שאפשר לסמוך עליהם שאין להם אפילו שריד של מצפון או עכבות. לא קשה למצוא כאלה טיפוסים. אמרתי, מה שקרה שהיד שהתירה היא היד שסגרה את הבסטה. ומאחר שגם דאגו להוציא מפה, לארצות הברית ולניכר בכלל, את כל מי שיכול היה להציע שיקום ואלטרנטיבה עצמאית למצב, אז נותר לשבת ולראות את המחזה, ולשמוע את הדרייפוסים צועקים גוולעד כאשר רואים להם, ומי הם, אם לא נוכלים ברשות מעצמה זרה, שהתרגלו לרדות ולהתעלל ועוד לקבל על כך צל"ש. את פעולת הנקיון הזו צריך היה להשלים בצמיחה של אמירה מקומית חזקה, התומכת באזרחים נורמטיביים ומחזקת אותם. במקום זה נתניהו מאיים על אובמה שהוא ילך לסין, ואהוד ברק מתחבא כניראה עד יעבור זעם, ומי נשאר כרמל שאמה ? אפילו הוא הפסיק את הדיון בגלל פתק איומים. ואת אם אינני טועה היגרת לארצות הברית גם כן, אז אין פלא שחצי הכוס אצלך מלאה. מה איכפת ? את על הגל, ומי שטובע מתחתיו, אללה באב אללה כמו שאומרים. כלאם פאדי. את בדרך להיות ציונית מצטיינת.

 • סלבס ישראלים  On 12/07/2011 at 12:11

  מאוד מעניין במיוחד מה שכתבת אודות הכנב שהיווה כיסוי אשמח אם תפרטי יותר בעניין. בכלל, הדברים אודות ההון-בטחון-שלטון קלעו בול!

  • irity  On 12/07/2011 at 18:58

   תודה ! אכתוב בהזדמנות פוסט על הכנס. זה היה באוסטריה בשנת 1993, ממש בימי הביניים :).

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: