בחירות בלשכת עורכי הדין

קול צף

בדרך כלל, לאורך השנים הקפאתי את רשיון המקצוע שלי, כדי לחסוך בדמי החבר המופרזים בלשכה (1500 ש"ח). לפני כמה חודשים התבקשתי על ידי חבורה קהילתית פה באזור פרדס חנה לתת יד ליוזמה מקומית שעיקרה סיוע לנזקקים, במסגרת עמותה חדשה שרוב חבריה עובדים סוציאלים. העמותה מתבססת על התנדבות חבריה.

פניתי ללשכה להסיר את האבק מעל הרשיון הקפוא שלי, וביקשתי בד בבד הנחה בגובה 90 אחוז מדמי החבר כחלק מהתחייבות הלשכה לפרוייקטים של מתן סיוע משפטי לנזקקים (הרבה פרסומת שפכו על זה). כמו כן, על יסוד העובדה שאינני עובדת במקצוע ולא  אפיק הכנסה או רווח כלשהו, ולבסוף גם מצבי אינו נפלא, ואין לי יכולת לתרום 1500 ש"ח ליוזמות מסוג זה.

תשובתו של מר אלדובי הנצחי לא איחרה להגיע, בלא נימוק ובזילזול מוחלט, דחיית הבקשה וכן מצא מר אלדובי שיש לי יתרת חוב של 500 ש"ח, דבר מופרך לחלוטין, אך הוא בא להביע את עמדתו כניראה שהיא לאו מוחלט. (כמו סוחרים בשוק שמגיבים לבקשת הנחה בהעלאת המחיר, כדי להבהיר את נוקשותם).

כתוצאה מכך הודעתי לחברי שלמרבה הצער לא אוכל לסייע  (הכוונה היתה בשלב הזה לפנות בשמו של חולה אלצהיימר שהוא דייר רחוב, לביטוח הלאומי להשגת זכויותיו, וכן עמידר וכל כיוצב). רצה אלוהים, ובו ביום קיבלתי טלפון ממטה הבחירות של דורון ברזילי, המועמד שמתמודד מול יורי גיא רון.

הוצאתי מכתב בו ביום ללשכה וליושב בראשה המחוייב, לפי דבריו, לעניינים חברתיים, ובו חזרתי על הבקשה להעניק את הפטור מדמי החבר למטרה זו, ובמידה והתשובה שלילית, להקפיא שוב את הרשיון מ 1.1.11.

—-

במאמר מוסגר אציין כי נושא דמי החבר בלשכה כולו סובל מאי חוקיות בוטה, כאשר אין שום סמכות ללשכה לקבוע דמי חבר מעל לכיסוי העלות הישירה של פעולותיה על פי דין (הסמכה ואתיקה בלבד). לא זו אף זו, אלא שהלשכה נמנעת מפרסום שקוף של התקציב בדיוק מסיבה זו, כיון שרוב תקציבה מופנה לפעילות שאינה קבועה על פי חוק, ומכאן שאין סמכות לגבות את דמי החבר עבורם ולהתנות את הרשיון בכך. הגדילה הלשכה לעשות בימי יורי גיא רון, כאשר הסמיכה משרד עורכי דין לגבות באלימות פיגורים בדמי חבר. כל זה, מטעם הגוף שמייצג את החוק בישראל. ולא רק זה, אלא שהעומדים בראש מתחייבים ל"קידום ערכים חברתיים".

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

טרקבאקים

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: