זכרונותיה של חיילת באירגון פשע

ניצב שחר איילון נפרד ממחוז תל אביב, והולך לכבות שריפות, בינתיים הוא מגלה בכותרת ראשית ב"הארץ" שארגוני פשיעה השתלטו חלקית על רשויות מקומיות. ניתן להניח שהוא מתכוון לעירית תל אביב בעיקר, שנמצאת במחוז עליו פיקד.

אנשים שקוראים כאלה ידיעות אולי לא ממש מבינים למה הכוונה, ואיך זה ניראה בפועל. והנה מפרט אילון, שמדובר בעיקר התחום המכרזים הפנימיים בנדל"ן, והקורא התמים, הפשוט והקטן, מרגיש שאלה דברים שלא נוגעים אליו במילא. ממה נפשך, אם יקבל את המכרז פלוני או אלמוני, ואיך זה משפיע עליו. וכך עובר הקורא הלאה, לידיעה הבאה. וכך, למעשה, נותנת המשטרה גב רחב לפשע המאורגן להמשיך. אמנם, התקדמנו קצת מאז שהונשא נחשב ל"הזוי" "קונספירטיבי" ו"אנטי ציוני" (חלק מהמחמאות שקיבלתי בשנים האחרונות שבהן כתבתי על הפשיעה המאורגנת בתל אביב במיוחד), כיון שיש הכרה בבעיה ויש לה גם שם, אבל עדיין רחוקה הדרך מיידוע האזרח במה מדובר.

השמות שמזכירה הכתבה כולן על טהרת הפרענקיאדה, וכך נוצר הרושם שרק לאחרונה השתלט הפשע המאורגן על עירית תל אביב, שכן המשמרת הקודמת, מה לעשות היתה יוצאת פולניה ורוסיה, ולכן "היא לא היתה קיימת".

בתור מי שהבינה באיחור קל של עשור או שניים שיש פשע מאורגן, ולא רק זה אלא שהוא בנוי מאנשים הנחשבים "נורמטיבים", וגרוע מכך, שנקלעה בעצמה לשרת כחיילת מבלי דעת, בארגון כזה, אשתף את הציבור הקדוש בחוויה הנפלאה, כולל באופן שבו המשטרה צעדת יד ביד לעבר השקיעה הרומנטית, עם ארגוני הפשע.

ראובן גרוס, אשכנזי מידי להיחשב "דון"

מעשה שהיה כך היה.  לפני עשרים שנה….

איתרע גורלי והכרתי את ראובן גרוס בנסיבות משפחתיות, בתור "עמוד תווך בקהילה" איש עשיר ומכובד, חבר נפש ממש של גיסי (המכובד לא פחות, רופא בכיר) ושל בן זוגי לשעבר (תקשורתן עוד יותר מכובד ובכיר ואף "אנשים חושבים" ממש). באחד האמשים, בתל אביב, הוזמנתי לארוחה חגיגית ומעל  התקציב שלי באיזו מסעדה תל אביבית, על ידי גרוס, הגיס והאקס. בין לבין, הודיעו לי שלושתם, שהיו אמונים עלי כאוהדים ונכבדים גם יחד, שמצאו לי "שידוך" הולם, חבר-מכר של גרוס, עורך דין (אני הייתי אז בערך שלושה ימים עורכת דין), גרוש, ו"חנון" כמו שאני אוהבת. נו מה יותר אבהי ומחמם לב מדאגתם לצעירה בשבט ההולכת ללא בן זוג ראוי ? אותו עורך דין היה שותף במשרד משפחתי, לא ענק אך סולידי ווותיק. לא ממש ניראה לי הטיפוס שלי, אבל מה לא עושים כדי לרצות את החבורה הנחמדה הזו, ומה כבר יקרה, דייט אחד או שניים, מקסימום נשתעמם. נפרדתי אז מבן זוגי, ובתמימותי חשבתי שהוא רוצה לראות אותי מאושרת ומסודרת…

מכאן זה הלך מהר יותר כמו מבצע צבאי. אני יצאתי עם הדייט הפולני, וחשתי "טשטוש חושים" מן הסוג שהיום מזוהה עם חומרים חשודים במשקה. בד בבד, האקס שלי, ניראה לפתע יוצא ומחזר באגרסיביות שיווקית שאין לעמוד בפניה, עם המתמחה של אותו עורך דין,  שנקרא לה כאן ש.ש. , דבר שניראה תמוה מאד בעיני, אך הוא נשבע שזה "מקרה". אהבה ממבט ראשון, והוא לא ידע בכלל שהיא עובדת במקרה באותו משרד…

תוך כמה שבועות זה נגמר, והרגשתי כאילו עברתי במנהרה ואינני זוכרת כלום, חוץ מכמה סצינות , איך לאמר, ארוטיות, שלא ממש התאימו לרצונות שלי. וזה נגמר. וגם הרומן המהיר והאינטנסיבי  של האקס עם המתמחה נגמר, בערך באותו זמן.

עורך הדין היה אז אחראי על המכרזים של "נתיבי איילון". ראובן גרוס זכה במכרז או שניים.

עשר שנים מאוחר יותר, עימות עם עורך הדין החנון מעלה מצידו הרהור "כן, גרוס שיחד את כולם, אבל סגרתי איתו עניין, בצורה דיסקרטית." הכוונה היתה שהוא דפק אותו בחזרה איכשהו, בצורה אלגנטית, אבל "בלי לערב את המשטרה", וכמובן בלי לחשוב עלי, קליפת השום.

שיחה במשטרת ישראל זמן קצר לאחר שגרוס מואשם פומבית בניהול ארגון פשע מוליד את ההצהרה הבאה של צוות החקירה "או, מעניין, זה לא נגמר. האיש הזה היה בכל מקום. אבל את ? אל תצפי שנכניס את זה לכתב האישום, ונגיד לך עוד משהו. בתיק הזה לא יהיו הוכחות. חתום וגמור.".

זמן קצר לאחר מכן, גרוס נפטר. (אהמ…)

  

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: