טרולים; פיסות חסרות; ולהלה

חדוות הטרולים


מידי פעם כאשר אני כותבת פוסט בתחום הדמדומים, או כאשר מתגלה טפח מעולם רשתות הזנות של הממסד הישראלי, נדבק אלי לזמן מה טרול, שמשחק את התפקיד של השוטר הטוב וגם השטר הרע בעת ובעונה אחת. עם השנים, מפתחים חוש ריח לטיפוסים האלה, והחלק המעיק זה לנסות ולדמיין אותם בחייהם הלא וירטואלים, משימה מבעיתה או מבחילה למדי. (הטרולים נחזים ל"ימניים" אבל למעשה דתם ודעתם שקולה לצו משלם שכרם).

הפעם עלה על עגלתנו המשתרכת לאיטה, "שחרור יונים", שהוא גם בלוגר חדש, ואולי זו שיטה ויראלית להפצת הבלוג החדש, המוקדש כך ניראה ללוחמה פסיכולוגית, הסברה, ומיגור כוחות הרשע בעלי הדעות המקולקלות. (כל מי שלא כמו הבלוגר וחבריו). ניראה לי שכרגע יש תקצוב נדיב לסוג הזה של לוחמת סייבר, אז לא אפריע לפרנסתו של איש, למעט בחלק שבו הפרנסה שלו כוללת הפרעה לי. בדרך כלל, הפטריוטים האלה מתפרנסים מגרימת נזק ליהודים, וישראלים בעיקר, בשם "המולדת", ולמעשה עבור חופן דולרים.  מאחר שיש לי אחות שעובדת משרה מלאה כטרול, בסייבר ומחוצה לו, אני מכירה את המודל, וגם את הסוף שלהם בדרך כלל, לא לפני מיצוי יכולת ההרס חסר האבחנה, כמובן "לטובת העם והמדינה" של מישהו.

פיסות חסרות

חדשות הזמן האחרון מלאות בצווי איסור פירסום, מחיקות, חסיונות, וחללים במידע. כך סתם, מאתמול, רצח והתאבדות מלא רמזים ("פסיכיאטר מפורסם" טייס ורופא, מלח הארץ וזוגתו ההיטקית), מצטרף לחסיון המוחלט על "הפסיכיאטר המפורסם" מירושלים שחטף נערה עבור שכר מתחת לשולחן מהוריה. התרגלנו לפריווילגיות של עורכי דין, עכשיו אפשר להוסיף את הפסיכיאטרים בישראל כמי שזוכה מניה וביה לחסיון על שמם בעבירות פליליות חמורות.

הזכיר לי שעד היום לא פרסמו את שמות ההרוגים בתאונת מטוס קל במחניים, מלפני חודש בערך. הידיעה נזכרה אתמול לצד פירסום דבר התאונה בחיפה של כלי טיס קל, על ארבעת נוסעיו. אז עורכי דין, פסיכיאטרים ומיליונרים עם מטוסים קלים פטורים מפירסום שמם בנסיבות לא נעימות.

עוד פיסה חסרה זה הדיווח התמוה על הפיגוע (?) בבית חבד בסנטה מוניקה. אמרו שהחשוד ישראלי, ובינתיים הכל נעלם כבמטה קדם.

סיפורי עלי בבא.

ולהלה


לקראת פסח אני עורכת השלמה מזורזת של חללי השכלה קולנעיים, מרתונים יומיים של עד שלושה סרטים, משנת 2010. רוב הסרטים סתמיים, אלה שבלטו בינתיים – VALHALA RISING סרט שותק ואפל, על מסע מוזר של לוחם נורדי בשנת 1000 לספירה, עם ספינת צלבנים נלהבים. במקום להגיע לישראל, מגיעה הספינה שלהם בטעות לצפון אמריקה. במקום גן העדן המובטח הם מגיעים לגיהנום. בלט גם סרט פעולה משטרתי BROOKLYN FINEST, שלושה שוטרים בתחנה עלובה בברוקלין האלימה, שלושה סיפורי חיים, והגיבור האנטי גיבור, ריצרד גיר המזדקן יפה, במסע לגאולה אישית מעייפות וציניות של גיל הפנסיה. הופעה לא רעה של גורג קלוני ב"אמריקאי" סרט סביר פלוס, עם מסר חינוכי. "הספר של אלי", שווה צפיה בהחלט, ומעורר מחשבות, שוב אפוקליפסה בסגנון "הדרך" עם טויסט מעניין על הדת והתנ"כ.  בסך הכל, ההתרשמות הכללית היא שסף האלימות בסרטים של 2010 בלתי נסבל ממש, כל סרט  מתחרה באחר על זוועות הרג יותר גרועות. התימה השלטת, שחיתות בצמרת, קריסה של האמון במוסדות החברתיים, משבר אמונה, "סוף העולם" (סביבתי, מלחמתי וכולי). אה, כן, סרט מוזר ויוצא דופן, "THE HAPPY BONES", סיפור על רצח של נערה בידי סוטה סדרתי, העוסק בחיים שלאחר המוות. גם הנושא הזה בולט השנה יחסית. "שנגחאי" מזכיר את הסרטים של שנות החמישים, וגם עוסק בשנות מלחמת העולם השניה. לא משהו מיוחד, למעט צירוף המקרים הנוגע לאסון ביפאן, כאשר הסרט עוסק במישרין בהחלטה של יפן, ביחד עם הנאצים, להפציץ את ארצות הברית. סינים, יפאנים, נשים יפות, טרגדיות רומנטיות, וריגול. נחמד, ומהווה תזכורת לאוילות של המלחמות, ולקלות שבה הן פורצות. אולי שווה איזכור "THE EXPERIMENT" העוסק בקונספירציה מבוססת עובדות, על ניסוי חברתי-התנהגותי שערכה ממשלת ארצות הברית על כמה מובטלים תמימים, ניסוי שיצא משליטה והפך לגיהנום. בהחלט מסביר את החוויה הישראלית גם כן, אז במובן זה שווה צפיה.

אלימות במשפחה

הסטירה שהעיפה מור אלטשולר למנכ"ל שלום עכשיו ראויה לפוסט נפרד, בינתיים נציין רק שלפי מסמכי ויקיליקס, שלום עכשיו משתנקרת כצפוי לא רק לאמריקאים אלא ל….משרד הבטחון. כתבתי לא אחת על הזיקות התעסוקתיות שבין "כוחות השלום והנאורות הרשמיים" (מרצ והעמותות) למשרד הבטחון, וניראה לי שכל ועדות פאינה למיניהן נועדו לעשות ספין מהעובדה הזו, ולא לשום מטרה אחרת. בעיני לפיכך הסטירה היא אולי אקט של הגנה עצמית אזרחית, הגם שאני לא משוחרי אלטשולר. פעם ביאליק סיפר שאבא שלו היה מעיף לו סטירה כל בוקר, וכאשר שאל למה, האב אמר "אם תפשפש במעשיך בטח תמצא את הסיבה".

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • יואב  ביום 15/04/2011 בשעה 22:46

  ולהלה סרט מרתק. כשראיתי אותו העליתי, באופן אינטואיטיבי, "תיאוריית פייט קלאב" לגבי הסרט. כלומר, טענתי שהילד והגבר בסרט הם אחד. בזמנו לא מצאתי לכך תימוכין ברשת, אבל כן מצאתי פרשנות שאני מאוד אוהב: מדובר באלגוריה לדרך שעובר אדם מילדות ועד זקנה. מעבד (ילד) ללוחם (מתבגר) לאלוהים (אדם בוגר) ועד אדם (אם אני זוכר נכון את השלבים; קשיש).

 • irity  ביום 16/04/2011 בשעה 06:49

  תודה. אני קראתי את המיתולוגיה על ולהלה, שזה מעין "גן עדן" ללוחמים אחרי מותם, אצל האל אודין. אבל היה בסרט הזה המון חומר פסיכו=מיתולוגי, אני עדיין המומה ו"עובדת על זה" במחשבות. סרט מדהים בעיני והשחקן…פשוט אין מילים. מה שצרב בליבי היה הקטע האחרון על ההר, שהילד מסביר לשני הגברים ההמומים למה הם הגיעו לגיהנום, כי הם רצו לחזור אל המתים (אחד התחרט על הבן שלו שמת והשני על אבא שלו שמת). חזק ותמציתי כמו בקבוק ערק על הראש. במיוחד לנוכח המסע שהם תכננו לעשות לירושלים כדי לעזור לישו. כל העסק הזה של לתקן את העבר המת, גם הזכיר לי את "הציונות" המורבידית שנקלענו אליה. בקיצור, פטיש במצח.

  הספקתי בינתיים לצפות גם ב STONE עם רוברט דה נירו, שגם בו יש הרבה סימבוליקה דתית, ואני פשוט צריכה להעלות גירה, ולעכל. גם זה סרט מדהים בעיני. בקיצור, צריך לאכול הרבה קש עד שמגיעים לצימוקים הטובים. יש לי עוד איזה עשרים סרטים כדי להשלים את 2010.

 • יונה ביום טוב  ביום 27/11/2011 בשעה 19:44

  את עדיין מאמינה למילים שכתבת ?

  • irity  ביום 28/11/2011 בשעה 05:33

   ניראה לי שמעמדך כטרול כבר התבצר בבלוגים נוספים. אני לא מנהלת פה דיאלוג.

   • irity  ביום 05/12/2011 בשעה 18:31

    אני לא מעלה יותר תגובות שלך. אם יש לך השגה על משהו מסויים שכבתי פה בפוסט, תכתוב אותה בקצרה. במידה ואתה מרגיש פגוע מהפסקה הראשונה שמכנה אותך טרול, אני מוכנה למחוק אותה כמובן,, על פי בקשה לדו"אל שלי, עם זיהוי עצמך.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: