מסורת אפלה

כניראה בעקבות פרשת קצב, ואולי בלי קשר, העזה נפגעת התעללות והטרדה ממושכת ושיטתית בכור בדימונה להגיש תלונה באמצעות עורך דין. אין זה דבר של מה בכך, שכן כוחו של הנשיא קצב אינו מגיע כדי חלקיק מכוחם של פקידי הועדה לאנרגיה אטומית בישראל. מסורת היא בממסד הסודי והמיוחס ביותר, הכור והועדה, להטריד עובדות מוחלשות, וגם – לפחות בעבר – חיילות שהושאלו לתפקידי פקידות במשרדי הועדה לאנרגיה אטומית ברמת אביב.

בכל מקום היה מצבה של המוטרדת המוחלשת גרוע, זה ברור, אך על פי עדויות לאורך שלושים השנה האחרונות, מצבן של המוטרדות בממסד הרדיואקטיבי היה ממאיר ממש, ולא בגלל החומרים המסוכנים. חיילות שגוייסו כדי להפוך לשפחות מין של הבכירים מאד, הוחזקו בתנאי שבי והתעללות ודיכוי לאורך כל החיים, כמעט, כדי למנוע מהן להתלונן או אפילו לבוא באיזה שהיא דרישה וטענה, מן הסוג שהעלתה א מבית הנשיא. (כאן המקום לתת יישר כוח וחיזוק לא מבית הנשיא, גם בתביעת הפיצויים שלה). השליטה בחיילות המוטרדות בוצעה באמצעים שטניים ממש, הטרדה מאיימת, האזנות, הפרעה בתעסוקה ובחיי משפחה, הליכי גבייה שלא כדין, וכולי. לצד הבכירים המנובלים הללו עמד מרצון צי של עושי הן, עורכי דין צמרת, וכל המערך הבטחוני של ישראל, וגם בחו"ל אגב, נשים שניסו לברוח נתקלו ביד הארוכה של ממסד האטום ועמיתיו הפזורים בעולם כולו. לפחות עד לעת האחרונה, היה זה מעוז האשכנזים, אלה שנגדם לא מוגשים כתבי אישום כמו נגד הנשיא קצב או איציק מורדכי, כי גם השופטים חברים שלהם, או שכולם הגיעו מאותה עיירה בפולין.

גורל דומה פקד צאצאים ובנות זוג של עובדים בכירים בעלי הפרעת אלימות במשפחה, כולל כאלה שאנסו את בנותיהם וקיבלו את "הגיבוי האטומטי" והמיוחס של הממסד המאיים. אגב, גם עובדים נאמנים שחלו בסרטן וביקשו לתבוע פיצויים כדין, טעמו מקצת מנחת זרועו של "הכור" (כולל הכור בפלמחים, שגם הוא גבה חללים מקרב המדענים).

הפטריצים והפלבאים

סביבת השחיתות והתעללות של הכור, הועדה לאנרגיה אטומית והגופים הנילווים, מעולם לא עמדה באור הזרקורים וגם לא אור השמש, ולא מפאת חוסר מידע. פסיכולוגים ופסיכיאטרים (בעיקר מאזור באר שבע) מכירים היטב את הנפגעים ובעיקר הנפגעות, וגם בפרקליטות נאלצו מידי פעם לעמול שעות נוספות לטייח תלונות כדין שהגיעו דרך המשטרה, וחייבו העמדה לדין. כאשר מדברים על ה"מחוסנים באמת" (לעומת משה קצב, למשל), מדברים על הרשת הזו, שמהווה מעין "אימפריית אופל" עצמאית, ואין המעז להתקרב לשם.

אחד האנשים המזוהים היסטורית וחברתית עם הממסד הזה הוא שמעון פרס, הידוע כמקים הכור בדימונה. יוסי ביילין שולח הצעות פיתוי לנשיא קצב לאחרונה, ויתכן שהדברים קשורים.

אני מאחלת למתלוננת ולעורך דינה, שיצאו נשכרים מהתקדים הציבורי במקרה קצב, ויחשפו את המתרחש באחד המקומות הנסתרים ביותר, שבו ניצול הכוח לרעה הפך לנורמה, בעצם למסורת.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: