מכתב הרבנים ; אקדמיה סקס וכסף

איזה מזל שאפשר לרדת על הרבנים

בזמן האחרון אנחנו מופצצים ב"מכתבי רבנים" כאלה ואחרים, רובם פרובוקטיביים מאד, ואליהם מצטרף מכתב התמיכה בנשיא לשעבר משה קצב. הנושא לא היה מעורר מהומה לולא בין החתומים כמה פיגורות בולטות מהמגזר הדתי. כללית, ככל הניראה לא קיפחו את הרבנים כאשר חילקו את הטפשות, ולא משום תוכן מכתבם, שאינו מפתיע כלל, אלא משום שהסכימו בכך להסיר את נטל האשמה הכבד מהמגזר החילוני, שבחיקו החמים התבצעו העבירות לאורך עשרות שנים באין מפריע, ויש להניח גם בעידוד מהיציע והטריבונות של הנשמות הטובות מהעיתונות הישראלית.

עיתוי המכתב הוא מטופש, כניראה שהרבנים טרם למדו להיוועץ ב"יחצנים" כמקובל היום, אחרת לא היו פוצים את פיהם עכשיו, וממילא מכתבם זה לא יסייע בגזר דינו של הנאשם, אולי ההיפך. השופטים יאלצו לקבוע שהקלה בעונש תתפרש כתמיכה במגמות החשוכות של מכתב הרבנים.

חבל שכך, כיון שבדק הבית בנושא "הנשיא קצב" אפילו לא התחיל, לעומקם של דברים, ועכשיו ישמחו כולם לכתוב בפעם האלף כמה הרבנים חשוכים, ורעים ובלה בלה בלה, גברים אחרים בדרך כלל, שמבקשים לקדם את המנהיגות שלהם, המדירה נשים לא פחות (אם לא יותר), על גב הטפשות של "הרבנים".

החילונים, ובמניינם כל הפטפטנים הרגילים בעיתונות ובבלוגים, יכולים לברך את אלוהים כניראה, שמישהו העניק להם אנקול לתלות עליו את ערוותם שלהם. שכן פרשת קצב, ובכלל, הנושא של = ניצול נשים בשירות הממלכתי, השתקת מקרי הטרדה בעבודה על ידי התקשורת הישראלית, התקפת מתלוננות על ידי עורכי דין חילונים בדרך כלל, גזירת עונשי בדיחה על ידי שופטים (ממלכתיים וחילונים בדרך כלל ונאורים תמיד), = יוכל לחכות לסקנדל הבא. יש אלוהים כניראה, והוא עוזר לגברים החילונים. התיקון היחידי שיש לו משמעות בהקשר הבעיה של אונס והטרדה בעבודה, הוא מתן "קול" ומקום לסובייקט הנשי, מקום שיאפשר חלל משמעותי שבו מתחולל שיח, בין הסובייקטים של שני המינים. למרבה הצער, במגזר שעכשיו יצעק "רבנים רעים" יש אותה מידת כבוד לנשים, כמו בקרב הרבנים חשוכים ביותר. מסתבר שכאשר מדובר באגו, אין הבדל בין המלחמה המלוכלכת שמנהלים הגברים בזירה החילונית ובין עמיתיהם הרבנים. הגמוניה זה הגמוניה, עם או בלי כיפה.

לגבי פשיטת הרגל המוחלטת של ההנהגה הרוחנית-דתית \יהודית בישראל, פעם אחרת.

אקדמיה סקס וכסף

תזכורת לכך שהבעיה אינה רבנים בלבד, קיבלנו מפרשת אייל בן ארי, החוזרת שוב לשעה קלה לכותרות, ומספרת על תולדות ה"כוילל" וה"ישיבה" החילונית, היא היא האוניברסיטה. במבצר זה, בישראל, מסתבר שהמצב קצת יותר גרוע מאשר בישיבה, שם לפחות מצהירים על הפרדה והדרה. באוניברסיטה, במעוז הפמיניזם של החוג לסוציולוגיה התנהל לו כניראה בורדל ברלוסקונאי מצוי, ומי שיאכל אותה, כרגיל כניראה, זה השחור התורן, ולא בהכרח הגרוע בחבורה.

אם אני זוכרת משהו מימי הסערה אז, לפני כמה שנים, אחרי הפוסט של אורטל בן דיין, אז המשתיק הבריוני יותר מבין "החשודים" היה דוקא גדעון ארן שטרח וכתב אימיילים תוקפניים מאד וטוקבקים ארסיים, והגן על שמו. נידמה לי שהתברר בדיעבד שיש לו איזה קירבה לראש הממשלה דאז, כך שהקולות נדמו במהירות. (בינתיים אותו פרוטקציונר מפורסם, אולמרט, עסוק בהגנה על עצמו מפני אישומים יותר חמורים).

האקדמיה נחשפת בערוותה גם בפרשה רלוונטית אחרת בימים אלה, פרשת קדאפי הבן. מסתבר שסייף, שהיה בן הטיפוחים של הנאורים במערב, "התפוח שנפל רחוק מהעץ" כביכול, קיבל תואר דוקטור מ ה LSE, מוסד אקדמי יוקרתי הנחשב מאד בקרב ישראלים תאווי תארים. משפחת קדאפי, ממש כמו מיידוף' , רוטשילד  ושות, תרמה הרבה כסף, והאוניברסיטה נרתמה להפוך את בן העריצים הפראי לפרוגרסיבי וחביב, בקיצור לאלף אותו. זה פחות היותר הנוהל לגבי ישראל, מזה שנים, ואני משערת שתרומות היהודים באקדמיות המשובחות גדולות יותר מאשר של לוב, ולכן יש יותר פרופסורים פרוגרסיביים ישראלים, שנפלו כביכול רחוק מאיזה עץ עם כסף שריחו מפוקפק, מאשר לובים, בשלב הזה.

לאחר שהתברר שהתפוח דוקא קרוב לעץ, במיוחד כאשר העץ מאויים, מיהרו באקדמיה למצוא איזה פגם כלשהו בתיזה המכובדת, שכן לא יכול להיות שעריץ יקבל דוקטור, משהו כניראה לא הצליח בחינוך, וזה בטח לא אשמת האוניברסיטה, או שאולי מיליון וחצי שטרלינג אינם כוללים סעיף חסינות מפני "פגמים" שיתגלו בהמשך. אין לי ספק שכל שאר בעלי התארים מ LSE, כמו באוניברסיטה העברית, לא העתיקו אף מילה, ולא נעזרו בשירותי תרגום אפילו לדוקטורט, כולם פשוט גאונים מלידה.

מסקנות ביניים

בפסטיבל המחלקה לסוציולוגיה אז פרשתי למעשה מהגוורדיה הפמיניסטית הפורמאלית, כיון שניראה היה לי שהסיפור כאן לא שלם, ואם בודקים את מדיניות ההעסקה באוניברסיטה העברית, כדאי להתחיל בתרומתו של צה"ל להזנייה, ומשם גם קצרה הדרך למצוא את המזרונים הפלוגתיים, בורסיה כזו או אחרת. כך גם בפרשת קצב, העליהום עליו ניראה לי אמנם מוצדק אבל מאד חלקי בבחינת המערכות הנאורות שהובילו לבורדל הממושך הזה, ואך מיהרו לקפוץ על קצב, כדי לרחוץ את ידיהם ולהמשיך לבורדל הבא שעליו נקרא, אולי עוד עשרים שנה.

ומכאן שגם ההתנפלות על סייף קדאפי ניראה לי צבועה בדיוק כמו שקודם הפיכתו ל"מאור הנאורות" היתה כניראה נגועה בכסף, קולוניאליזם וסקס (הוא חתיך בהחלט).

לבסוף, מכתב הרבנים, ניראה לי תירוץ עלוב להיתלות בו, ומוטב שכל "מגזר" וכל דעתן יעשה בחצרו את מה שהוא דורש מאחרים בהתלהבות.  נחזור לפיכך לאירועים היותר מעניינים באזור, והם התקוממות העמים הערבים נגד המוכתרים שהושמו עליהם בידי המערב, והושחתו על ידו. (חלקם היו מנהיגים טובים בתחילת דרכם, כפי שבטח פעם אולמרט וביבי וברק היו אידיאליסטים ופטריוטים. מתישהו, בן עלי, מוברכ, קדאפי, והעלוקות שלנו  מכל המפלגות, הפכו לחזירים האוכלים את צאן מרעיתם, וצוחקים. ). נקווה שהטיפול יהיה יסודי יותר מאשר החלפת המשמרת של המושחתים באחרים, ומכל מקום, עצם הבעת הרצון העזה לזכות ביחס הוגן וחירות, מעוררת תקווה ברוח האדם.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • Gali Weinstein  ביום 24/02/2011 בשעה 18:08

  איריס, מבריק.
  שליפה מבריקה בבלוגיה.
  אתמול פגשתי מכירה שנולד לה בן רביעי ושאלתי אותה: עוד בן והיא אמרה לי: כן, תראי זה סיכוי של 50% לכאן ולכאן. וככה זה גם עם השכל. 50% סיכוי לכאן ולכאן. ולכן גם אצל החילונים וגם אצל הדתיים יש 50% טיפשים, וככה זה גם במחוזות הדוקטורים והפרופסורים באוניברסיטה העברית, 50% טפשים ו-50% חכמים.
  אני הייתי נותנת לקצב את העונש הבא: מושיבה אותו בתא יחד עם חנן ענן. הם יכולים להחליף חוויות.

 • irity  ביום 24/02/2011 בשעה 19:24

  תודה על התגובה המחכימה, מפי הגבורה בעצמה.

  מבולגן ? אתה מוזמן לסייע לי בפוסט הבא, אשלח לך טיוטא ותתקן, או תבקש מאיזה סטודנט.

 • נעמה  ביום 24/02/2011 בשעה 22:17

  פוסט מעולה, מסכימה עם כל מילה, בעיקר ההבחנות לגבי הנאורים שממהרים לתלות ערוותם על הרבנים (החשוכים גם הם כמובן).

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: