ומי מייצג אותי ?

בפוסט שלי מיומה הראשון של המהפכה במצרים הפניתי לדברים שכתב בזיזנסקי בניו יורק טיימז עם בחירתו של אובמה לנשיאות, בקשר לתמורות הנחוצות במדיניות החוץ האמריקאית בעולם המתפתח. זו פחות או יותר החשיבה שעמדה בבסיס המהפכה, ונייר עמדה יצא מארגון CRISISGROUP שבו בזיזינסקי פעיל ובולט, כבר ב 2008, בשיתוף אל ברדעי והאחים המוסלמים.

הדברים לא צריכים להפתיע. ארצות הברית נערכת הרבה זמן מראש לתהליכים בינלאומיים, והמסקנות נוסחו והן מוסכמות על רוב הממסד האמריקאי כולל המכונה "ימני", שעל מנת לשמור על ההשפעה האמריקאית, יש להיפטר מהגידולים שאמריקה המשילה במדינות לווין, בתקופת המלחמה הקרה, משטרים מאפיונרים ומושחתים, שאמורים היו להבטיח שמפלגות הבעת וההשפעה החילונית-סובייטית לא תכה שורש. כיום, ההיערכות היא כניראה מול סין ומול רוסיה במתכונת החדשה שלה. ההחלטה כפי שניראה היא לתמוך ביתר שיתוף של כוחות עממיים, בעדיפות למסורתיים דתיים (לפי רצון הציבור) אך להקפיד שיהיו אלה משטרים בעלי כלכלה ליבראלית, ואוריינטציה פרו מערבית (ילדי גוגל וכולי), וגם שהכוחות המסורתיים דתיים לא יצטרפו למעגל העוין. בקיצור, משימה קשה של חלופי מדיניות בתוך אותו מבנה אימפריאליסטי במהותו, ובלתי מתנצל (עלינו לשלוט, אומר בזיזנסקי, בתהליכים גלובליים). וכך, אמריקה "בוגדת" בנכבדי הכפר שמינתה לשלוט בילידים, וכדי לפייס את הציבור נותנת את ראשם, ומסייעת לכוחות עממיים שהיא תומכת בהם, לתפוס את השלטון. התהליך מתרחש גם כאן במובן מסויים, כאשר לפתע נזכרו במשטרה לעבוד, וזה נחמד מאד, אנחנו צוהלים למראה מצעד המוברכים שלנו לקלבוש. (בינתיים לא ראינו גרוש מהביזה).

ואולם, ישראל תופסת את עצמה בטעות כשותפה מערבית לתוכניות ולזממים על הילידים, ולא כחלק מהילידים, ולכן אנחנו חוזית בהתבזות מסויימת של מנהיגנו, בעיקר ביבי. דוקא ליברמן מגלה תגובה ילידית צפויה וטיפוסית, של "אם לא תתנו לי מה שאני רוצה הולך להתחבר עם סין ורוסיה ונא באוזן לאמריקה", ומקים מייד ועדות חקירה לטיהור ה CIA מישראל. ליברמן הוא "האיום" שאמריקה רואה בעולם השלישי, איום ללכת עם כוחות אחרים, שיש להם היום כסף למכביר ומה להציע, אם הציבור לא יקבל משהו יותר טוב, והכוונה לחירויות (זה אמריקה יכולה להציע, ורוסיה לא), ודברים COOL, לעומת סין, למשל. (מה תקבלו ? טאי צ'י חינם ?).

בםאנלים הנכבדים של בזזינסקי ישבו אנשים כמו שימון פרס וסטנלי פישר " הועדה הקרואה" שעל הממון, והם כמובן שמחו לדבר על הפלשתינאים, ולא שמו לב שמדברים עליהם מאחורי הגב, שאולי גם שימון קצת נמאס על העם בישראל, וצבר קצת יותר מידי חשבונות בנק לו ולצאצאיו. מכל מקום, באופן מסויים מתרחש גם כאן מהפכונת, שבה אמריקה לא תשמור על נאמנות למשמרת הקודם של משתפים, ולכן יש כל כך הרבה יגון וצער אצל המאוכזבים. כמו כן, ואני מאד מקווה שממשל אובמה-קלינטון לא יראה בגורג סורוס ובשימון פרס נציגים אותנטיים שלי, אנחנו לא אוכלים באותה שוורמה בואדי ערה, נהפוך הוא, הדם שלי נשאב לכיס שלהם כמו סיפון.

כלה ונחרצה עימנו ש"עצמאות" זה שם של סיעת יחיד לא ממש עצמאית, ואלה הכוחות הקיימים. או פוטין והטאי צ'י, או אובמה וה CIA, במהדורה לייט. אני הולכת על האופציה השניה, ומקווה שיזכרו שם שגם ליהודים מגיע חירות, כבוד ונציגות , וכמובן, את הכסף שגנבו לנו, כמו מוברכ, גם אנחנו רוצים בחזרה.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: