יהודי על פי דרגתו;

הצלחתי להתעלם עד כה, בכיף, מסוגיית הגיור הצבאי שעומדת כניראה לזעזע מעט את יציבות הממשלה הרעה הזו,היום גיגלתי קצת לראות במה מדובר, האמת לא ממש הבנתי אם זה ריב סמכויות או שאלה מהותית. בכל מקרה, הנושא של מביליות חברתית (ואפשר לכלול בזה הגירה, בהחלט) באמצעות שירות צבאי, עולה מכל מיני כיוונים גם בבלוג הזה, ובכלל מעצם החיים בישראל שהם עסקה של שירות צבאי תמורת הבטחה לוילה בג'ונגל.

יצא לי במקרה לעיין היום בגוגל וויקי בנושא שנקרא "עשרת היוחסין" שזה החלוקה המסורתית וההלכתית לקאסטות ביהדות, על פי כללים מדהימים, ששווים עיון גם למי שלא מתמצא בחומרים האלה. בגדול, היהודים והגרופיז שלהם נחלקים לעשר "דרגות" יוחסין מלמעלה למטה, הכהנים הכי מיוחסים ולמטה כל מיני חרורי, חררה חלי וחללות, גרים ופסולת המוגדרת בחומרה רבה, בכל הקשור לשאלה מי רשאי להתחתן עם מי. כדאי לעיין בזה גם כדי להבין את הרקע למה שמתחולל עכשיו בכנסת בנושא "הנישואי תערובת" והחרדה לפיתוי בנותנו על ידי גויים וערלים. עבור היהודי ההלכתי מדובר ברצף של התעסקות ביוחסין, שכולל גם בשוליים נישואי תערובת, ואילו לחילוני, נידמה שמדובר בגזענות שנולדה על רקע של הכיבוש או הסכסוך או משהו כזה.  לדעתי, למזלנו העיסוק כיום הוא בנישואי תערובת, ולא בשאלה אם לעגן בחוק את אילן היוחסין ההלכתי, כולל ובמיוחד לערוך "ספרים שחורים" שבהם תרשם כל אנוסה, כדי שלא תתחתן עם כהן, חו"ש ותייצר עוד חללות.

בסוף לא יוכלו הכוהנים להתחתן בכלל, חוץ מאשר עם בני מינם, או שאולי זה אסור ?

היררכיה גזענית בדי.אן.איי הפוליטי

לפי המדרגים ההלכתיים ניכר שיש בבסיס ההלכה מידרוג גזעני מהותני עוכר חיים ואדם שאינו מתיישב עם שום שבב עקרון דמוקרטי של שוויון הזדמנויות. אל מול מערכת כזו, יכולה לצמוח ולעמוד בגאון רק מערכת זהה, וחלופית וזה אכן הצבא, שמדרג את החברה לפי דרגה, כלומר, מוביל לתכנון חברתי לטווח ארוך המקדם רוצחים ונמוכי מצח בלבד. שתי המערכות דומות יותר מאשר שונות, מדירות נשים לחלוטין, ואלימות מאד. המאבק ביניהן הוא  מאבק שליטה בין כנופיות המבינות היטב זו את זה.  בחברות מערביות גבול ההשפעה של המוסדות והמסדרים הללו מוגבל ומתוחם בקפדנות, לנוכח לקחי ההסטוריה, אבל פה במזרח התיכון, התהליכים האלה טרם התרחשו, ואנחנו מצויים בשלב זהה לזה של מאבקי האפיפיורות במסדרי האבירים, והרבה לפני המהפכות העממיות שהעבירו את השליטה לעם.

לפיכך אני חוזרת להשתעמם ולפסוח על הדראמה המשמימה הזו, ולהמנע מנקיטת עמדה בנושא שכולו מוקצה. הן הגיור, והן הצבא. שיריבו, וששניהם ינצחו. שני המסדרים האלה לא מועילים לקיומי ורווחתי, ולצערי אין כרגע גורם חזק אחר בציבוריות הישראלית שאפשר לתמוך בו, המציע אלטרנטיבה ממשית.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: