קוסאי עודאי ושאר אלופי צה"ל

ממש מהנה לצפות בקרקס המתנהל לאחרונה בצמרת המדינה, מינוי המפכל והמנכל והרמטכל, וכל זה ללא אופוזיציה כלל.  עיתון הארץ מנסה בכוח לגרד איזו אופוזיציה דמיונית "הציבור" "מהפכה אזרחית", אלא שמדובר כמובן בקשקוש מוחלט, זה שכותבים שם כמה ילדים מבולבלים שנהנים מהחשיפה, וחושבים שהם "שמאל אזרחי", לא אומר שאנחנו צריכים להתבלבל. המצג מיועד לחו"ל, אבל נידמה שחוץ ממרקל, שלא נעים לה לצחוק על יהודים, בכל זאת השואה וזה, אף אחד לא קונה את החארטה הזו, בטח לא השכנים שמכירים היטב איך מתנהלת ישראל.

וכך, ללא אופוזיציה בכלל, צפוף במסדרונות הכוח, והמושחתים מתחילים להכות זה את זה כמשוגעים ממש, ולנו נותר אלא להצטייד בפיצוחים זארובי (מחיר מציאה) ולקרוא מה הם אומרים אחד על השני, ולהסכים, פעם לזה ופעם לשני. האחד תחמן וזייפן, והשני גנב , זה זנאי, וההוא נואף, האחד רמאי והשני בוגד.

הריאליטי הבא, יהיה מעניין וחם

אחרי כל מיני חיבוטי נפש לא ממש מעמיקים, אשרה כצפוי הכנסת את ועדת החקירה של "מימון ממשלות זרות" לארגונים ורכישת אדמות. הצימוד מעניין אגב, האם טוענים בעצם שקו לעובד רוכשת אדמות לשייכים סעודים ? אצלי במשפחה, כך אומרים לי , מכרה מישהי אדמות לעשירי דובאי, לא לפני שהמשפחה שלה גנבה את האדמות של סבי ואבי. מה שמלמד, כמו במקרה חונטת שרון, שגנב נשאר גנב, גם אם בהתחלה הוא מתחזה לפטריוט שמגיע לו לגנוב מאחרים. ומה שגם מוכיח, שציבור שממהר להכשיר גניבות גזילות ואלימות נגד חפים מפשע, מתוך התלהבות מאיזה שקרן פתולוגי המתחזה לפטריוט, ראוי למנהיגיו , ושלא יחכה לאמפתיה כאשר הנוכלים שהוא רומם, על גב אחרים, בוזזים גם אותו. בכל מקרה, נחכה וניראה מה יגיע לידי "הועדות", זו הזדמנות לכל מי שפוטר ולא קיבל שעות נוספות, לבוא חשבון עם הזדים שקיפחו אותו, או בקידום.

הכביש אחרי גלנט

השבוע נסעתי שוב בכביש של עמיקם, והאויר נידמה נקי יותר. אני משערת שלא יקלפו בחזרה את האספלט ששפכו לכבוד "הרמטכל שלנו", וגם לא יחזירו את הצומת הגרועה שהיתה עד עכשיו (גבעת עדה-כביש פ.חנה בנימינה), כך שבכל מקרה זה היה רווח נקי לחשוב במשך כמה חודשים שהאזור יצא משממונו לעבר עתיד מזהיר של תחנות סמים, זונות ומכירת נשק. עכשיו יצטרכו להסתפק בסוסים ופרות, ווילות מכוערות של יאפיז מהשייטת ומיחידות אחרות שנהנו מהפרוספריטי. לא נורא.

עכשיו נשארנו רק עם נתניהו ממערב (קיסריה) ועם גואנטנמו בדרום (מחנה 1391), שעליהם נצטרך להתגבר כדי להחזיר את המקום לתושביו.  מסתבר גם כמובן שהמושחת ש"סידר" לגלנט את החריגות על כוס יין בזכרון, הוא אותו אחד שמכר את חריש לש"ס, כניראה על צלחת צולענט. על זה נאמר " שחיתות לא הורגת (את מי שחשוב)".  או שימותו הקנאים…

עשר שנים מהירות

עשר שנים בלבד חלפו כהרף עין בפרקליטות מאז חקירת בני שרון, עודאי וקוסאי מדשופרא, ועד להמלצה חלקית להעמיד לדין שהפיקה המשטרה והעבירה לפרקליטות לעיון ללא הגבלת זמן. מעניינת במיוחד הפסקה הארוכה העוסקת בקשיים "חיצוניים" לחקור תושבי חוץ. מיהם אותם ישראלים הנמצאים בחו"ל וקשה לחקור אותם ? האין אלה פטריוטים שקשרו נפשם ומסרו אותה על מזבח המדינה, ולפתע הפכו לתושבי חוץ עשירים ש"אי אפשר לחקור אותם" ? בעידן שבו צוי המעצר הם בינלאומיים, התירוץ נשמע כמכסה על טענה אחרת, שדי לחכימא ברמיזא.

אולי במסגרת חקירות הכנסת שיבדקו גם מימון ורכישה של אזרחי ישראל לשעבר על ידי ממשלות זרות ? נידמה לי שצפויות תגליות מרעישות בתחום זה.

שיחות משוערות

חשבתי לעצמי איך נראות שיחות השבוע בביתם של אלופים לשעבר ברחבי הארץ, בעיקר בצפונה בעקבות גלנט –

שושנה, תגידי, את זוכרת בכלל איך קיבלנו את החמישים ושתיים דונם ביבנאל, תוספת לנחלת האבות ?

-מאיפה אני זוכרת ביידץ-בוכריס-שמערל-בלום ? אתה לא זוכר שהרופא אמר שיש לי כבר קושי בזכרון ?

-שושנה, לא יודע, פתאום מבררים דברים כאלה, שיהיה מסודר ליתר בטחון…איפה הניירת שהיתה לנו אז מהמועצה ?

-איזה מועצה, מי מועצה, זה היה ינקעל האח של חנקל, שישב איתך במחלבה של אברמסון, וחתם על משהו…איזה מועצה תגיד לי אתה נהיה כבר סניל?

-שלא יתחילו עכשיו לחטט לנו פה…

-אל תדאג שמערלה יש להם בעיות אחרות עכשיו…

-לא, אני מדבר על השכן, יצחק, שכאב לו ממש שנותנים לנו טרשים שאף אחד לא משתמש…

– אה, הקנאים האלה, לא רצו לזוז מהבית שלהם, הגישו נידמה לי משפט, תגיד הוא לא מת אחרי כן מהתקפת לב או משהו ?

– יכול להיות, אבל אולי יש לו איזה נכד שיעשה בעיות..

-איזה נכד ? הוא מת, ואשתו השתגעה, היתה להם בת שאמרו שנסעה אחרי זה  לאמריקה, התחתנה עם גוי…מה שמוכיח שהרגשנו שהם אנשים לא טובים…כמו שאמרתי לשכנים, זה אנשים שלא מוכנים לתת למדינה כלום…

– טוב, אם את בטוחה…את טיפלת בזה לא ?

-מה אתה מפיל עלי הכל ? נולדה הילדה, נו, שירלה, והיה צריך עוד חדר, תמיד אני אשמה…אתה כל היום היית בצבא, אז מגיע לי לפחות בית נורמלי אם אין לי בעל בבית. תביא את התה, עוד מעט מתקרר.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אזרח.  ביום 02/02/2011 בשעה 18:06

  אוהב את הכתיבה המושחזת והמדוייקת שלך .

 • יוסי דר  ביום 02/02/2011 בשעה 18:41

  עודאי וקוסאי – אהבתי.

 • irity  ביום 02/02/2011 בשעה 19:30

  תודה !

  יוסי אני מבינה שזו דרכך להודות שאולי ההערכות שלך בנוגע להחלטות ויינשטיין היו שגויות. ניראה שזה רק ממשיך מדחי אל דחי, התגובה היום לבגצ, ממש מסלול משה קצב. ניראה לי שההצעה שלי לנקוט בדרך ההגונה שויינרוט נקט בה עדיין רלוונטית…אבל נחכה וניראה, אולי יהיו סיבובים נוספים בפרשה זו, שכן מתברר שיש בעיה חוקתית למנות את יאיר נווה לשישים יום. ואילו דן מרגלית מבטיח שיש "חומר חדש" בקשר לאשכנזי.

  אם יבקשו יפה אני פנויה למלא מקום, אבל רק לזמן קצר. חה חה חה

 • יוסי דר  ביום 03/02/2011 בשעה 07:13

  אכן, חשבתי שוינשטיין יכדרר את העניין הלאה.
  אני סבור שהוא טעה, אבל אני יכול להבין אדם שירצה שבעוד כך וכך שנים כשישאלו מי זה וינשטיין – ישיבו: זה שפסל את הרמטכ"ל.

  לעניין בג"צ, נראה יותר כמו אדם שרוצה את יומו בבית המשפט (ואז הוא עלול לחטוף את כל הביקורת נגדו גם בצורת פסק דין).

 • irity  ביום 03/02/2011 בשעה 09:30

  אתה מאד נחרץ, אולי אתה יודע משהו שאחרים לא יודעים. אבל לפי המתפרסם, יש פה הפרת חוק מהסוג הדי מוכר בארץ, אבל זה לא סוד שבשנים האחרונות אין סובלנות לזה, והוא בטח קרא עיתונים פה ושם.

  אתה העלית את הנקודה, שבעצם גרמת לי להגיב בכלל, ש"מי הם השופטים שיגידו לאחרים…" כי כך וכך, דברים שאתה טוען שאתה יודע. בעיני חשוב מאד, שאם אכן יש דברים כאלה שמסתובבים במסדרונות בלחש, והם שגורמים לזילות בחוק גם אצל אנשים כמו גלנט (ואחרים), יש לאוורר את הנושא, כמו שעשה ויינרוט. אחרת זה מדחי אל דחי, לא ?

  במאבק בין שלטון החוק לצבא, החוק צריך לגבור, אך לשם כך עליו להיות נקי…(כלומר, גורמי החוק). ומה שאתה אומר זה שיש אוירה של חארטה בצמרת, וזה מזין את הזילזול, ונותן הרגשה לבכירים שונים ומשונים שהם יקבלו יחס מקל גם כן. אז אם יש שופטים בירושלים שצריכים לעוף, הרי יש לדון בכך. וגם מועמד לרמטכל צריך להבין שזה יותר חשוב מהקריירה שלו כרגע. אבל ניראה לי שהוא במסלול התנגשות חסר סיכוי, במיוחד שכרגע המבקר והיועץ המשפטי ביחד מוכפשים על ידו. כמצביא דגול הוא יודע שלא תוקפים שני יעדים מבוצרים בבת אחת. הוא יפסיד הכל.

 • יוסי דר  ביום 03/02/2011 בשעה 10:00

  איפה אמרתי: ש"מי הם השופטים שיגידו לאחרים…"?

  לגופו של עניין, ואתמול בבוקר שמעתי את טירקל אומר, שמי שהדיח את גלנט זו התקשורת.

  השאלה עד כמה מערכת הצדק מושפעת מהתקשורת היא כמעט מיותרת (מה שמחזיר אותי לשאלה "מי הם השופטים" וכו'.

  בקיצור, תני לי להתייאש בשקט.

 • irity  ביום 03/02/2011 בשעה 10:15

  🙂 ברצון

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: