לכסף יש ריח; שריפה 2

ועדת החקירה
התלבטתי אם להוסיף משהו בנושא זה, שכבר נדון בכל מקום והכל נאמר עליו. אין לי מה להוסיף למעט שהייתי בטח חותמת על עצומה (אם היתה) להתנגד להליך חקירה כזה.

ובכל זאת, נושא המימון בכל היבטיו עולה וחוזר בחודשים האחרונים בעימותים שבין הכאילו שמאל לכאילו ימין בישראל (ובעולם היהודי, למשל בעניין ג'ייסטריט מול אייפאק וכולי). נושא הכסף בשמאל הוא בכלל אישו לוהט, כיון שהתברר שהשמאל זקוק לכסף, כיון שהימין קנה את התקשורת, למשל, ואילו כסף תמיד משמעותו שילוב ידיים עם טייקונים ואוליגרכים. מקור כספם של אלה הוא תמיד מפוקפק. יוצא שהמימון משמאל יכול להתבצע רק בדרך של השתלטות על המדינה ומיסוי (והלאמה), וזה אומר שאי אפשר לעולם לצאת מהאופוזיציה אם נקלעו לשם. ואכן כך זה ניראה. השמאל באופוזיציה פשוט נמחק.

ולכן, יש לנו דיונים מעניינים על כשרותו של טייקון זה לעומת מישנהו, ומה ההבדל בין סוחר זונות, מתפעל קזינואים, וסוחר נשק, דרגות של טומאה או אולי כשרות. והאם גרועים מהם התורמים שמאוננים על הארמגדון ושיבתו של ישו לציון. באמת קשה, ובימים אלה, כמו בחזון יוחנן, רק מי שקעקע את עצמו בסימן השטן, יכול לאכול בנחת. אז יאללה לעמוד בתור לקעקועים.

כסף סעודי, סוכנות ביון מרכזית ופוטין
הסבטקסט סביב חקירות המימון לשמאל הוא מעניין. ראשית ישנה המערכה של קציני צה"ל נגד מי שמשתנקר עליהם בחוץ. היה ברור שמדובר במערכה קשה, והפגיעה המשמעותית ביותר היא בכיס, ולצהל יש הרבה יותר מה להציע מאשר לאגודה למען אווזי הבר. כסף ערבי נשמע רע, אבל לא כאשר מוכרים נשק לאותן מדינות, מה שישראל עושה ומחמשת אותן יפה יפה. כך שאנחנו מבינים כבר שיש פה קובץ ספינים שחבל על הזמן.

הנקודה המעניינת שעלתה לאחרונה היא הנושא של קרן פורד וסוכנות הביון המרכזית. אכן, הקרן החדשה לישראל, שהיא צינור הכסף העיקרי ל"שמאל" (עאלק) שילבה ידיים עם קרן פורד הנחשבת כזרוע של סוכנות הביון המרכזית, ואין על כך הרבה מחלוקת, יש המשייכים אותה למחלקת המדינה, אבל זה לא משנה. הכוונה שהיא משולבת באינטרסים ממלכתיים אמריקאיים, ולא פחות מזה אינטרסים של אסטרטגיה לוחמתית גלובלית. תפקידה של קרן פורד, בכלליות, זה לייצר "אופוזיציה ישראבלוף" כדי לשתק תנועות מחאה עממיות המאיימות על יציבות השלטון, במידה והאינטרס האמריקאי לשמר את ההיררכיה הקיימת. במקום מחאה יש לנו "קתדרות לחארטה" ושכבה קטנה ומתוגמלת של "פעילים" להשתקת המחאה, שברוב המקרים אולי מזדהים עם תפקידם ולא רואים את משמעותו הרחבה, בעיקר שהם מרופדים בכסף ובחנופה מוסרנית.
ככה באמת נראה השמאל בישראל, מאז שמכר עצמו לממסד האמריקאי, כאילו משם תבוא "המחאה". אלא שהאמריקאים לא מביאים מהפכות עממיות אלא דואגים לעצמם.

השותף הסעודי שהועלה על ידי ליברמן אינו סותר אלא משתלב עם אותה מגמה, שכן סעודיה היא בת ברית בכירה של הממשלה האמריקאי במזרח התיכון. השמות הרוסים שאנחנו שומעים בכל פרשת החקירה הזו מלמדים יותר על מאבק (שגרתי בציון) בין שלוחי פריץ אלף (פוטין) ובין שלוחי פריץ ב (אמריקה), וכרגיל היהודים הורגים זה את זה לא באוהלה של תורה אלא בשליחותם של פריצים, כפי שהיה תמיד. לכן, המחאה העממית של ליברמן מסריחה באותו אופן שמסריחים מתנגדיו שעברו אמריקאניזציה. כרגיל, מקרה ישראלי טיפוסי שאין במי לתמוך, ואולי זה המסר. שב בבית ושתוק. בין פוטין לסי.איי.איי, אני מעדיפה את האחרון, אבל לא ברור מדוע צריך להישאר בעולם מקוטב מבלי לרגע אחד לחשוב על האינטרס הישראלי פרופר. כניראה שבסופו של דבר כולם פה מונעים על ידי כסף, ובחוץ תמיד יש יותר. אני מציינת בהקשר זה דו"ח שיצא הקיץ בקנדה ומעורר שם סערה זוטא. ראש המשרד לשירותי בטחון פנים ומודיעין מתריע שקנדה נתונה לריגול והשפעה של סוכני חוץ המשתלטים על פוליטיקאים, הוא מרמז להתערבות על ידי אימפריות אזוריות (אמריקה ? ומציין גם את סין, ו"מדינות מן המזרח התיכון" יש להניח איראן וישראל). חבל שהם לא ראו את ליברמן או את ביבי וברק, בובותיהם הנאמנות של המעצמות שבוחשות כאן. אבל בארץ זה לא נחשב ריגול אלא פטריוטיזם.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: