התחשבנויות ;בצורת

קופת חולים והסוסים ברחו

מבקר המדינה הוציא דו"ח חמור במיוחד נגד קופת חולים מאוחדת, מי שקרא התרשם בעצמו שמדובר בחבורת שודדים חסרי בושה, בלט מבחינתי הבכיר שקימבן משהו עם בתי מרקחת (על חשבון הקופה) כדי שיספקו לו תרופות שאינן בסל התרופות, יקרות במיוחד, עבור בן משפחה. מאחר שנתקלתי בשחיתות של מאוחדת בעצמי, ואף דיווחתי על ההתדיינות מולה בתביעות קטנות, לא הופתעתי משום דבר. מתחיל להדאיג, עם זאת, משהו אחר והוא הנוהל של מערכת המשפט לאפשר שנים ארוכות של שחיתות עמוקה ובסיסית (במקרה זה שחיתות המסכנת חיי אדם), עד שבור השופכין גולש ומגיע למבקר. שם "עושים סדר" אמנם, אבל המתים כבר לא יחזרו לחיים, וכמובן גרוש מכל הגניבות האלה לא יוחזר למבוטח "הקטן" שעל גבו נעשה הון עתק. זה הסידור, והוא לא ממש משמח או יעיל (אם באמת הכוונה היא למגר את השחיתות כמובן, מה שלא ניראה לי).
מן הסיפור שלי, והרי הלינק לחלק הדיווח שנותר מאז בבלוג הזה, עולה תמיהה בקשר לשופט, אשר מצהיר אמנם שהוא מינוי פרוטקציה של סיירת מטכל, ומנמיך ציפיות בהגינותו, אבל בכל זאת, מדוע השופטים האלה ממשיכים להתמנות ולשרת, גם אחרי שמתברר שהם הם שהשתיקו את הנורות האדומות ואת המתלוננים בזמן אמת ? תהיה נוספת שתישאר כניראה בגדר הרהור ליום חם, זה אחריות פלילית או לפחות מקצועית של היועצים המשפטיים של המאוחדת הזו,, מה תפקידם ? קונסיליירי ? כניראה שכן.

מערכת המשפט סדרה לה עכשיו שסתום בטחון או מעין "כליא ברק" שמטאטא את הזבל, שנותר אחריה, אבל במועד הנוח מאד למושחתים, אחרי שהכסף כבר עבר מהצרכן הקטן לגנבים הגדולים, חבריהם הטובים של צמרת המשפט בישראל.
האם לאור דו"ח המבקר יחזיר לי מישהו את הכסף שגנבו, כניראה כדי לממן את התרופות של המנכ"ל ? עשרים אלף ש"ח של הוצאות רפואיות, וששת אלפים ש"ח ששילמתי לביטוח המזוייף של מאוחדת…ואני בטח לא המקרה הכי מזעזע..

איך הפסדתי את סטייק חיי
להפתעתי הרבה קיבלתי בסופ"ש אימייל נעים סבר מהאוניברסיטה שבה סיימתי תואר שני, באמריקה, המזמינה את ה"אלומניי" (הבוגרים) הישראלים לארוחת שחיתות בתל אביב, במקום שנראה לי מדהים בשם "ביסטרו כרמלה". בדיוק באותו יום קיטרתי לחברה שלי בטלפון שבגלל מחסור הכיס אני בעצם אוכלת רק פחמימות ומתחילה להרגיש חולשה. בו ברגע נפתחו שערי השמיים ונחתה הזמנה לארוחה רוויית חלבונים שיכולה היתה לשפר את המאזן מקצה לקצה. אלה מסוג הארוחות שעלותן הריאלית שקולה לסך ההוצאות המשפחתיות שלי לחודש ימים, ולא יכולתי לסרב, הגם שעלות הנסיעה לשם היתה מקשה עלי לגמור את החודש, ומבט קל בארון הסמרטוטים שלי דיכא כל חשק לצאת לעיר הגדולה. אמנם רכשתי כמה שמלות באיזה דוכן חיסול בחדרה, אבל שמלה שעלתה בסייל 15 "שח, לא מרשימה אנשים שהטיפ שהם משאירים במסעדה שקול לשכר דירה חודשי.

רצה הגורל המר, או אולי הטוב, מי יודע, ובאותו יום נפל ענן פיח שחור על תל אביב, ובתור משפחה הסובלת מאסתמה, נבצר ממני להגיע. רוב בוגרי האוניברסיטה הזו בישראל הם "פעילי זכויות אדם" שקיבלו מלגה על חשבון הקרן החדשה לישראל, מיעוטם הם ישראלים מן השורה שלמדו שם על חשבונם, כיון ששכר הלימוד הרגיל הוא כעשרים אלף דולר לשנה, כמדומני. יוזם האירוע הוא בוגר התוכנית, אמריקאי דוקא, שבא לסיבוב עסקי בישראל ורצה להכיר את העמיתים המקומיים. כך לא יצא לי לראות, אחרי עשרים שנה, את המצפונאים המקצועיים הותיקים, ואני מקווה שתהיה הזדמנות חוזרת למשתרכים בקצה המחנה. עד אז אקנה חליפה….

בצורת

תל אביב סרוחה תחת ענן שניראה רע למדי, גם פה צפונה משם האויר מזכיר סרטים כמו "היום שאחרי" , או לחילופין את תיאורי המקרא על שנות הבצורת ששלחו את אבותנו למצרים לשבור שבר. אמצע נובמבר, שלושים וחמש מעלות, האויר מטונף, השמש מתחבאה מאחורי שמים עכורים, ואלוהים עוצר את חסדיו מליפול ארצה ולשטוף את כל הרע.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: