צבא העם ?

המסונג'ר מכפר אז"ר

בתגובה לפוסט הקודם במסגרת "השמאל והבלוגוספירה כמועדון פנאי של 8200", קיבלתי כמה תגובותפרטיות נעלבות, שזו יחידה נפלאה המגייסת בשוויון מלא גם יוצאי שכונות ומזרחים, ואני משערת שגם נשים, וטרנסג'נדרים. ואולי אפילו ערבים וחרדים.

הלו?!! הגזמתם לגמרי עם עניין השמונה מאתיים. כולם היו שם. אחותי ובעלי ושתיים מהחברות הכי טובות שלי. אחת מהן היא פעילה חברתית סופר-רדיקאלית, עם ביקורת חברתית ופעילות פי אלף משל כולם כאן. השנייה, מאשדוד ממשפחה שהיא אשכרה ענייה (אה, ומזרחית). מה שכן – הם די נבונים כולם. העדיפו לקחת אותם לשם ולנצל את השכל שלהם במקום לשלוח אותם לשטח. וכולנו, אגב, היינו אז בני 18, לעזאזל. רובנו מתביישים במה שעשינו אז. מןדיעין אן לא

מאת מישהי בשם "אלה" הכותבת אלי מארצות הברית

זה הזכיר לי שרציתי לכתוב משהו על המינוי החדש של ראש השב"כ אשר לפי פרסומים זרים הוא יוצא גרוזיה, ומהווה פריצת דרך בשבירת ההגמוניה האשכנזית בשירותים החשאיים. אומרים שבחדרו של מאיר דגן יש תמונה של נאצי המכוון רובה לילד יהודי, ומעכשיו, כניראה יהיו תמונות של ילד מזרחי גלוח שיער אל מול מכונות רטנגן. הזמנים משתנים ואיתן השנאות והתסכולים האישיים המזינים מנגנוני כוח וחושך, וסבבה, צריך קצת לערבב, זה לא מזיק.

מוביליות חברתית וכלכליות דרך יחידות עלית אינו חידוש או אמצאה של צבא העם בציון, כבר הממלוכים עשו זאת ובסופו של דבר, דרך הצבא, אפילו השתלטו על קיסרות מצרים לכמה דורות, בפוטש צבאי-עדתי. יש האומרים שאפילו הציונות היא מין שדרוג דרך הקירבון, כלומר השואה כמבחן כניסה למועדון המדינות המתועשות…משהו כזה.

מזכיר לי שיחה, נידמה לי עם יוצאת 8200 (אלה מזוהים על ידי שקרנות פתולוגית ברמה של אמנות מעוררת הערצה ממש), על מידרוג חברתי של נשים בהתאם לדרגה הכלכלית והחברתית של מי שאנס אותן. נאמר אם נאנסתי על ידי מפקד חיל, מעמדי בקרב קהילת ה"שורדות" וה"אקטיביסטיות" גבוה מזה של האשה האומללה שאתרע מזלה להיאנס או להיות מוטרדת על ידי רס"ר אתיופי בלבד. טוב זה לא בדיוק אחד על אחד, אבל יש משהו בזה שמוטרדות או נאנסות או אפילו נפגעות גילוי עריות מקבלות יחס שונה אם האנס הוא "חשוב", ולו רק מפני שאז יש ערך תקשורתי לסיפור שלהן. וכך, אם כבר להיאנס אז על ידי "סלב" ולא סתם אחד. או אם כבר גנוסייד אז עדיף שהגרמנים אחראים ולא איזה עם נידח ולא חשוב, כמו טורקיה.

אני מצאתי שזה מעודד שראש השב"כ יתקן קצת את האפליות וישחרר כמה מזרחים שנפלו קורבן לאליטות האשכנזיות, אבל אני משערת שהשיטה לא תשתנה, ובמקום מסונג'רים מרוקאים נקבל מסונג'רים יוצאי חבר העמים, עד לסיבוב הבא של שינאה ואפליה מתקנת. אם אפשר לסמוך על משהו זה על נצחיות השנאה כמנגנון המנציח אלימות. לא חידשתי בזה כלום, כבר הפילוסוף גורג לוקאס ניסח את זה טוב מכולם בכללי האתיקה של "הג'די".

מי ימצמץ ראשון, והלבן בעיניים
אם נחזור לעניין, אז הבעיה אינה אידיאולוגית בעצם,ואין הבדל בעיני באופן ההתנהלות של יואב גלנט בקרקעות מושבו עמיקם, ובין התנהלות של "יוצאי מודיעין" באינטרנט, מדובר בהרגלים של ניכוס, אלימות, ואדנות, שמשתלטים על השיח כמו וירוס, ומרוקנים אותו מתוכן, ולא חשוב כמה יפה ניראה התוכן בהתחלה.

אין מה לעשות, התכונות שצבא צריך ומקדם, ובפרט יחידות מודיעין, אינן מועילות במסגרות אחרות, ולא יעזור שום אידיאולוגיה של "צבא העם", או "כור היתוך" או "על חרבנו תקומה ועזוז" כדי לשנות זאת. התוצאות של מידרוג צבאי ניכרות בכל מקום, חורבן מוחלט ושממה, חוץ מאשר בסקטורים שבהם הכשרה כזו הולמת את הצרכים (אולי שוק ההון ויזמות עסקית בשוק חופשי). העובדה שיוצא היחידה או הרמטכל או ראש השב"כ או הבלוגר הוא מזרחי, אשה, יוצא שכונות, לא תשנה סדרי עולם, ולא קשורה לעניין.

ואני שוב טוחנת מים….

נהי וקינה בלשכת עורכי הדין

לאחרונה נאלצה לשכת עורכי הדין להיזקק לגל העכור של שינאה ממש העולה מן הציבור כלפי חבריה בכל שלל תפקידיהם וכובעיהם. הסיבה לכך אינה עניינית כמובן, אלא חרדה הישרדותית וכך יש לנו מתקפה של יח"צ בימים האחרונים, קודם כל שמענו שהלשכה מזועזעת מכך ששמונים אחוזים מהנתבעים בערכאות אינם מיוצגים כי אין להם כסף לעורך דין. נתון תמוה לאור ריבוי החברים בלשכה, ולא תמוה בכלל אם מבינים שהחביירים ייצרו לעצמם מכונת ביצי זהב בייזום תביעות סרק נגד אזרחים נטולי כסף כדי לינוק מהם את הדם שעוד יש להם. בנקים' תאגידי תקשורת ורשויות מקומיות ואפילו, כן הלשכה עצמה (שערוריית הגבייה של דמי חבר), מעסיקים עורכי דין במאות ואלפים להגיש תביעות סרק (*) ולהטיל את ההוצאות באמצעות מערכת המשפט ההוצל"פ המושחת, על האזרח. לא רק שהאזרח הקטן נתבע לשלם סכום שלא חייב, אלא שהוא צריך לממן את עורך הדין שהמציא את החוב. והשיטה עובדת רק נגד מי שאין לו כסף להתגונן כמובן, באמצעות עורך דין. אז פתרון הלשכה ? שכר מצווה. פרוייקט "צדקה" של אותם מתעשרים שלא כדין, שיתן ייצוג בבחינת נדבות לכמה אנשים, ויעשה מזה יח"צ טוב טוב.
זעזוע שני, כביכול, ממצב מערכת המשפט, הלשכה "גילתה" שהמצב בבתי המשפט על הפנים. ואללה חידוש. שופטים צועקים ומרמים ולא כותבים בפרטיכל מה שבאמת קורה. ומה הפתרון ? יוגשו תלונות לועדת האתיקה של….הלשכה עצמה, נגד שופטים ועורכי דין.

מזכיר לי שלפני כמה שנים נתקלתי בעורך דין מהזן החדש שלשכה מטפחת, בוגר מכללות, עילג ואלים, בתשובה להערות שלי על האתיקה הפסולה שלו הוא הסביר לי שאני "אדם שעושה בעיות" ולכן הוא לא מתפלא שמקצוע עורכי הדין "הקיא אותי" (הסברתי לו שאני עורכת דין לשעבר, וזו היתה תשובתו המידית) . נידמה לי שקראו לו לקפיש או משהו כזה. אני משערת שהוא גם יוצא יחידת קומנדו עלית או משהו כזה, ולמד לענות לכל אחד במתקפה עוד יותר מזעזעת מהקודמת, כמיטב ההכשרה הצבאית או מה שנקרא אצלנו תגובה ציונית הולמת" מתוך הזרגון הצבאי. דוגמא לתכונה המלבבת הזו מצאנו שוב, גם בפרשת עורכת דין שפיגל והנאשם באונס הקבוצתי. חיילים ותיקים אף פעם לא מתנצלים….חחחחחח

ואולי בעצם
LOVE MEANS NEVER HAVING TO SAY YOU ARE SORRY ……

(*) הסברתי במקומות אחרים את השיטה. לעיתים אלה חובות מומצאים ממש, לעיתים "חובות זומבי", לעיתים התובע יוצר את החוב בכוונה (אי משלוח הודעות גביה בזמן והמתנה להבשלת החוב) ועוד ועוד. במקרים אחרים זה חוב כשר, כמו למשל אי פרעון הלוואה או יתרות חובה בחשבון, אבל התביעה היא סרק, והסברים על כך בפוסטים אחרים על תאגידי תקשורת, רשויות מקומיות, ובנקים.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: