מבזק חדשות החונטה

ברק נ. אשכנזי וכולם נגד כולם

ארי שביט יוצא היום במאמר מערכת פומפוזי משהו ב"הארץ" המשווה בין פרשת הרפז לבין הפרשות הרקובות ביותר בהסטוריה של המדינה, משמע מדובר במשהו הרבה עמוק מאשר "המסמך" שקיבלנו בתקשורת. הוא גם רומז שהפרשה נוגעת לקשרי צבא-תקשורת או משהו כזה. באינטואיציה שלי, ובמקרה זה, אהוד ברק הוא "האיש הטוב" (יחסית, יחסית, ולא בתור פוליטיקאי), כלומר במאבק הדיאדוכים בחונטה, ניראה לי שהוא הנקי, ולכן כל מה שאפשר למצוא עליו זה עוזרת פיליפינית (והוא כמובן נופל בפח ומתנהל בשלומאליות גמורה בנושא הזה). המצב הנחשף מוכר למי שלא ניזון רק מהתקשורת, ההתנהלות בין החונטות והקאסטות במערכת הבטחון היא אלימה, מושחתת וחסרת מעצורים לחלוטין, הכל כשר, וזה אומר הכל, בין הקבוצות האלה שחלקו ביניהן את המדינה כמו שהמאפיה מחלקת טריטוריה בנתניה.

ולכן, מאבק כלשהו לניקוי האורווה בוא נגיד מקרימינאלים ממש (כולם שם לא מאד חכמים ומאד אלימים, זה לא חידוש) הרבה יותר מסוכן אישית וציבורית מאשר כל הפצצה באיראן או בסוריה, ולכן כולם שמחים תמיד להפציץ איזה כור, כי זה גם קל וגם הולך טוב בציבור, ומוסיף כוח לחונטות כולן באשר הן. לפי המהלכים שעשה ברק עד כה, בכוח האדם במשרד שעליו הוא מופקד, ניראה לי שהוא פועל נכון, אבל נתקל בשל כך בגלעין הקשה של הקרימינאלים מבפנים, ולכן הוא אוכל אותה.

המשרד לבטחון המטרידים

יצחק אהרונוביץ חביב מאד על מטרידים זקנים ובעלי פנסיות, הוא "איש של החבר'ה", כל פורשי מג"ב, משטרה ושאר הרב"שים והסמב"שים מתים עליו ומאד שמחו שהוא מונה לשר משטרה, בלי הבדלי עמדה פוליטית ומפלגה. כניראה הוא מאלה שתמיד ידעו לצ'פר את החברה שלהם, להרים מסיבות יפות, ולהיות "נדיב" על חשבון הקופה הציבורית. הוא גם מסוג האנשים שאפשר לסמוך עליהם ש"יסגרו עניינים" כאשר יש תלונות מעצבנות על הטרדה מינית, כי חלק מתמיכה בחבר'ה הזקנים והחרמנים, זה גם לאפשר להם למשמש צעירות כפיפות ולא כפיפות, מתוך ידיעה שלא יקרה כלום, כי "הבוס איתם" ועדיף בוס שבעצמו אחראי ליישום החוק. מה טוב ומה נעים לחבר'ה.

מנכ"ל המשרד שלו סופסוף הבין את הרמז ועף הביתה לכפר ביל"ו עם כל שאר הבטחוניסטים שגרים שם ונהנים מריח הבנזין של מטוסי תל נוף .

חלי גולדנברג העלתה פוסט חשוב מאד בעיני פה ברשימות על ההתנהלות של עורכת דין מהשורה הראשונה, המייצגת נאשם באונס קבוצתי שרצה רק להצטרף ל"חבר'ה" של ההטרדה החופשית והפנסיות ולהקים לו איזה חברת הבטחה בגיל המתאים. הוא התחיל את האימונים מוקדם בהשתתפות באונס קבוצתי של צעירה "לא נחשבת". עורכת דינו הסבירה לתקשורת מיהו, שזה "מיטב בנינו" ממש כמו חגי פלג ואהרנובויץ וכל החונטות (ראה גם פסקה ראשונה להסביר עליהם), ומה רוצים ממנו, היא "היתה נותנת" ו"כולם ידעו ולקחו". באמת קצנו בזה, אבל מה רוצים ממנה ? הזירה שהיא פועלת מולה נשלטת על ידי הזקנים החרמנים של אהרנובויץ ? היא לא עובדת בשוודיה . כך כולם עושים מה שכולם עושים..וכולי וכולי. לדעתי, גם בעניין הזה, חייבים להתחיל מלמעלה, ולא מהשוליים כי זה לא הוגן וגם לא יעיל. את הנגע של החזירות החונטאית צריך לבער מלמעלה, וטוב שמנכ"ל אחד, שחושב שמותר לו הכל, ילך הביתה ברעש וצלצולים ויפסיד פנסיה אחת מתוך השמונה שכבר בטח יש לו.

החונטה בשמאל הרדיקלי
דיון מעניין התפתח אצל "ארץ האמורי" כאשר – גל כץ  – בעל הבלוג, תקף את ההחלטה למנות את פרופסור זיסר לדיקאן הפקולטה למדעי הרוח, כניראה לא בגלל כשרונו והישגיו אלא בגלל מעמדו הבכיר ביחידות המודיעין הכי שו שו וחשובות בחמ"ן , כן היחידה ההיא עם הפדופילים. בין לבין התברר שגם בעל הבלוג הוא מקציניה הפורשים של אותה יחידה, ובין לבין התברר שכל האינטרנט זה סניף קטן של מועדון הפנאי ב 8200 ודומיהם, וכולנו עומדים לדום, בשמאלנית כמובן, לנוכח הקצינים המפוארים שעושים טובה ויורדים אל העם "לעשות סדר" באינטרנט, בשמאל, ובקרב עוכרי ישראל. יפה שצהל משתף, לא רק הומואים לאחרונה, אלא גם עוכרי ישראל.
הדיון נגע לשאלה עד כמה המדרג הפיקודי של צהל משתקף למעשה אחד לאחד בשמאל הכן והלא רדיקלי שאמור לבקר, איך לאמר, גם את צה"ל פה ושם, או את הדוקטרינה השלטת בו. באותה מידה אפשר היה לפרסם פוסט "מפקד האינטרנט", אבל זה כניראה הרבה יותר מסוכן ונועז…

כתבתי פה לא מזמן על אכזבתי מעצמי שלא ניחשתי שדוד גרוסמן, בכיר מצפונאי ישראל משמאל, גם הוא פורש המודיעין הצהלי המיוחס. והנה, עוד כשלון קולוסאלי, לא ניחשתי שגם ,ארץ האמורי זה מאותו מקום. כולם SELF MADE אחת אחת…

זה יכול להסביר גם את ריבוי ההטרדות המיניות והאונסים בתוך השמאל הרדיקלי, אחרי הכל, חלק מהמסלול זה מיסוגניה ואונס 101, כמו בפסקה 2 בפוסט זה (ה"נורמטיבי" של גליל שפיגל).

חשוב שאנחנו למדים על חיל המודיעין לאחרונה מפי בועז הרפז וחגי פלג (בוגר סיירת מטכל), וטוב שיש מלחמות גנרלים לפעמים. ניתקלתי בכמות סבירה של "יוצאי חמ"ן" המתחזים כך או אחרת לפעילי שמאל, אמנים ברלינאים ומה לא, אולי הם באמת "השתנו" אני בספק, לי ניראה שחסרות משרות במשרדי לבטחון פנים וחוץ, חברות האבטחה כבר אוכלות אחת את השניה, לא נותר אלא לחמוס את כבשת הרש, המשרות בארגוני פלורליזם, ומלגות לאמנים מברלין. אחד מסימני הזיהוי ליוצאי היוצאי האלה, זה תרבות של ביזוי כבוד האישה, לא בת הזוג שלהם , אלא כל השאר (בדרך כלל מבת הזוג, שהיא אולי בת של בכיר מהם, הם מפחדים).

יש אבטלה בשב"כ שמענו, ואפשר להוסיף שיש גם אבטלה מסוכנת בקרב יוצאי ההייטק המודיעיני למיניהו, כל מיני גיקים וחנונים בטחוניים שרוצים לכתוב למגרה, ואנחנו נאלצים לעשות קולות של שולחן ולהתפעל מכשרונם. מעבר לכך, זה מסביר גם את כשלון השמאל בגיוס תומכים, כיון שיצר הטריטוריאליות והתחרותיות של יוצאי "יחידות" מרחיק אנשים ולא מקרב, ותרבות ההרחקה והטריטוריאליות הפכה למכה בקרב גופי שמאל לכאורה שאמורים לגייס תמיכה, אך עוסקים כל הזמן בגירוש, כמו כלב שמשתין בחצרו ומונע מאחרים להיכנס.

פולארד, חונטות בפעולה
מעריב מקדיש היום מקום בולט מאד לשחרורו של פולארד, וזו התפתחות חשובה ומעניינת, אמנם בן כספית, פרובוקטור לא קטן, ואמנם עיתון שכונתי בשקיעה, אבל בכל זאת פריצה של מעגל האזוטריה סביב מטרה חשובה זו.

פולארד הוא מעין "פקק" שיושב על פרשיות הרפז למיניהו, בשפע, ומשלם בגופו להיות הילד ההולנדי שסותם את סכר הביוב העבש והמעלה גנגרנה ואדים כבר עשרים שנה. לא פחות מוענונו, זכאי פולארד לתמיכה אקטיבית של השמאל הישראלי, איש שפעל מטעמי מצפון בתום לב למען שולחיו, ונבגד על ידי כולם, כאשר כל "הכולם" הזה מתוגמלים יפה יפה על נטישתו והפיכתו למצורע. זו שיטה ישראלית, לערום על הגופה ערימה של מינויים פסולים של מנובלים שקודמו כדי להשתיק, ולסמוך על יצר ההשרדות שלהם, בהמשך קבורת האומלל והאמת. רוב ההפללות המכוערות ביותר במדינה נעשו בשיטה הזו, ולכן ישראל עמידה מאד לחקירות (ע"ע הרפז, שוב), תמיד נעמד עדר של מושחתים מאחור ומגן על הצופרים שקיבל שלא מתוך זכות. אבל מה ? גם אנשים מאד לא מוכשרים מתרגלים למעמד טוב וגבוה, ומתחילים להאמין שהם באמת ראויים ונולדו לתוך משרותיהם הגבוהות והרמות, ממש SELF MADE.

אם מתקשה השמאל לתמוך באדם שהוסיף ה לשמו, ושם כיפה, ומתרועע עם מתנחלים ורבנים, כדאי לזכור שאלה בדיוק הטעמים שבגללן וענונו לא זוכה לתמיכת הימין, והציבור בכלל,בהפוכה. אין קשר בין עמדות שאליהן נדחק אדם, או לא נדחק, ובין זכותו שלא להיות שה לעולה במאבקי החונטות על הפנסיה של ההוא והזה. אין המדובר אם העונש שקיבל פולארד בבית המשפט האמריקאי הוגן או לא, אלא אם יש צורך לתבוע מממשלת ישראל אחריות למעשיה, כלפי הזוטרים הנפגעים.

מקווה שפולארד ישוחרר בהקדם, אני רק שמחה שלא אצפה בהילולות הדביקות של הפסיכים שתומכים בו, כי אין לי טלויזיה.

אלון הראל, לא חכם אבל לא כמו שעושים
באתרי הימין מסתובב קליפ שבו ניראה פרופסור אלון הראל, כוכבן פקולטה למשפטים, מתבטא משהו כמו "התנ"ך בתחת שלי", התבטאות אומללה בכל קנה מידה, כולל מי שלא מיחס קדושה לתנ"ך או אפילו מיצר שהוא נכתב ומשפיע. אחרי הכל, יש צורת דיבור של איש ציבור מלומד המציב עצמו כמעודן ותרבותי יותר מאחרים, מן הסתם, ועוד כמורה לציבור רחב בתחום שכל כולו אמנות המילים (משפטים). ההתבטאות אומללה מעוד סיבה, אבל לא אכנס לרכילות.
מכל מקום, אחרי שהאזנתי כמה פעמים, ברור לי שנעשה פה ספין מכוער. הראל התכוון שאינו מאמין לטענה שהעלה הבחור הדתי שהפגין מולו, הבחור טען שזכותנו על המקום נובעת מהתנ"ך. הראל שאל וענה , כמו שעושים כאשר לא מאמינים, ואמר שהתשובה וכנות המשיב היא בתחת שלו, ולא התנ"ך. זה ביטוי שגור במקרה כזה, כאשר מישהו שולף לך נימוק שקרי ומעצבן במיוחד, אבל עדיין אין לשפה כזו מקום מפיו של הראל. לולא התבטא בצורה כה גראפית לא היה מאפשר "ספין" ההופך אותו למי שמזלזל במסמך הנחשב קדוש לכמיליארד איש אם לא יותר. מיותר לעניין עצמו.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • איזק מורקוס  ביום 12/11/2010 בשעה 11:19

  מצפיה בקליפ של הראל, מדובר בקללה מותנת: אם התנ"ך כפי טענת בר הפלוגתא אומר שעזה היא שטח יהודי ובזכות התנ"ך אפשר להוריש את יושבי הארץ הפלסטינים, אזי "התנ"ך בתחת שלי".

  אני חושב שדי ברור מהכתובים שהתנ"ך "תומך" בבעלות יהודית על עזה ועל מקומות אחרים בפלסטינה ההיסטורית, כך שהתנאי של הראל מתקיים.

  • irity  ביום 12/11/2010 בשעה 11:28

   אני מסכימה אתך, הוא התכוון שהטיעון שווה לתחת, אבל בגלל חריפות הביטוי הוא איפשר את הוצאת הדברים מהקשרם, עשו לו מלכודת והוא נפל בה בלהט האירועים. התנך קדושה באותה מידה למוסלמים וליהודים, בלי קשר לחילוקי הדעות על הפרשנות, לכן זה לא היה במקום להתייחס כך. מכל מקום אני מסכימה ואמרתי שזה ספין לא הוגן.

 • איזק מורקוס  ביום 12/11/2010 בשעה 12:07

  לגבי הקדושה למוסלמים, לא מדויק. טענת האיסלאם היא שהתנ"ך שנמצא היום בידי היהודים והנוצרים הוא מסמך מסולף (בעיקר משום בחירת אברהם ביצחק ולא בישמעאל, אבל משלל סיבות נוספות)

  • irity  ביום 12/11/2010 בשעה 12:13

   בגדול, קדוש, כלומר שיש עניין של ספרים קדושים והתגלות אלוהית וכולי וכולי, אני מניחה שגדר המחלוקת בין יהודים דתיים למוסלמים דתיים שונה מאד מנקודת ההתייחסות של הראל לעצם העלאת טיעונים כאלה במסגרת פוליטית או לאומית וכולי. הדברים ברורים.

 • אבי  ביום 12/11/2010 בשעה 12:42

  איריס, הבעיה היא שכולם בישראל בצבא, גם השמאלנים. עדיף שהם יהיו רובם יוצאי מג"ב וגולני?

  • irity  ביום 12/11/2010 בשעה 15:39

   נקודה חשובה העלית כרגיל. הדיון צריך להתחיל מהשאלה שלך, ביושר, ולא מססמאות כזב והונאה כביכול יש "סקס אחר" במציאות כזו.

 • שרון  ביום 12/11/2010 בשעה 17:06

  מה פיספסתי לגבי 8200? לא מכירה. בכל מקרה, לגבי גרוסמן, מאז שאיריס העלתה את העניין שהוא יוצא יחידת עילית האמינות שלו בנוגע לעמדת האנדרדוג שיוצגה לפחות בספריו הראשונים, התערערה פלאים. אני כבר לא יכולה להאמין לילד הקטן והעלוב של "ספר הדקדוק הפנימי" ו"עיין ערך אהבה". לגבי ספרו האחרון- כאן גרוסמן מייצג את ישראל הביטחוניסטית, השמרנית והאמידה, דרך קולה של אורה, שנשמעת בספר כמו מישהי מרמת השרון (למרות שהיא אמורה להיות ירושלמית, והירושלמים אמור להיות להם יותר שאר רוח מלאנשי המרכז – כנראה שבשנות האלפיים כולם צהלה). כנראה שגם גרוסמן.

  • irity  ביום 12/11/2010 בשעה 17:45

   ה 8200 הזה היא היחידה של גרוסמן ועוד הרבה אנשים שלא ידעת שהם כאלה וחשבת שעצם מצפונם הלוהב וכשרונם הבלתי מעורער הוביל לקריירה מזהירה בעוד שלך מדשדשת.
   פשוט מאד, החליפי מין, הצטרפי לקצונה הזוטרה של צהל ביחידת עלית הרגישי אדם חדש ומאושר. ניתוח מין היום מסובסד על ידי הקופות ונידמה לי אפילו בסל הבריאות. את יכולה לסיים קורס טיס, לסרב להפציץ בשטחים ולקבל משרה באקדמיה או בעיתון הארץ, גם זה לא רע ואז להחליף שוב את המין ולהיבחר לאירוויזיון.
   איך לא חשבנו על זה לפני כן ? כניראה שנשים באמת יותר טפשות…..

   וברצינות, הניסוי החברתי הזה בשיווק אנשי 8200 כאומנים ואקטיביסטים חברתיים מצטיינים מתוסף לניסוי הקודם והוא שיווק הבנים והבנות של אנשי המוסד בשוק המוסיקה הפופולארית, ושניהם ביחד מוכיחים מעל לספק כלשהו שאם תשקיעי מספיק (הרבה) כסף בילד, מכל גזע ומין ורמת איקיו, הוא יצא די מוכשר או מוכשר מספיק כדי להציג עצמו בשוק הישראלי ככוכב. בעיני זה אופטימי מאד. (מורה אחד לאמנות מרמת השרון – בהתייחסו להפרטת החינוך – ניסח את זה קצר יותר "כגודל ה SUV כך גודל הכשרון של המוצרט הקטן). מקל וחומר שהשקעה יתרה בגאון תייצר משפטן, כלכלן או קבלן שיפוצים מוכשר.

 • שרון  ביום 12/11/2010 בשעה 23:09

  מעניין מה הגרמנים חושבים על העבר של גרוסמן כשהם ממרקים את מצפונם באמצעות השתקעות בסיפורי הדור שני שלו.
  לגבי כוכבי הזמר, על מי מדובר?
  ארץ האמורי- האמת משהו היה חשוד בכתיבה המושלמת שם, כתיבה אינטלקטואלית לעילא – ייחסתי את זה לאשכנזיות הכותבים אך כעת משהתברר שמדובר ממש בחוד החנית, התמונה מתבהרת. יש משהו יבש וקר בכתיבה המושלמת הזו ובדיאלוגים הארכניים והמוקפדים בין המשתתפים שם – משהו שלא מרגיש חי אלא רק מציג את עצמו ככזה, לא מתחבר לי שאנשים צעירים כותבים כך. מרגיש לי כמו נשף מסכות.

  • irity  ביום 13/11/2010 בשעה 07:16

   צודקת בכל מילה ותיארת במדויק. באמת עוד איפיון (אולי צללים של PTSD ) ביוצאי המודיעין זה תחושה של רגש כבוי, משהו רובוטי וכבוש של עודף שליטה עצמית. לכן בסופו של דבר הבלוגים האלה מארחים טוקבקים רק מגברים. גם בגרוסמן יש הבעה-מסיכה קרושה על פניו. הרגש כביכול מותמר למילים, אבל הן רחוקות…."אנאליטיות"…

 • רונית  ביום 25/11/2010 בשעה 22:11

  חבל על הרמיזה ההומופובית.

  • irity  ביום 25/11/2010 בשעה 22:39

   ? חבל על העירפול. איזו רמיזה ? (רמז, אני לא מהרומזים אלא מהאומרים)

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: