האדום האדום הזה

 

מתנחבלים

 – הלהיט האינטרנטי של השבועות האחרונים, בכל העולם !, הוא ללא ספק, כתבי המתנחבלים על "את מי מותר להרוג, ואת מי מומלץ להרוג, ואת מי לא חשוב מספיק להרוג". כניראה לקראת הצבעת מועצת הבטחון, התשתית האידיאולוגית של עופרת יצוקה התפרסמה, והאמת, זה ניראה מה זה רע. העיסוק הפופולארי ביותר הוא השוואה בין כתבי הדמים האלה ובין הוראות הפעולה של טליבן, קאידה או הווהאבים מסעודיה, יוצא די שקול. לשם איזון מישהו כתב גם על הנוצרים הגזענים הקצוניים המשולבים בצבא ארצות הברית ובעיקר בתאגידי האבטחה שמהווים קבלני הרג בעירק ואפגניסטן. בקצור, לכל דת הפסיכים שלה, אבל האמת ששלנו יצאו משליטה, ואין מי שיחזיר אותם למחילות מהם זחלו והגיחו החוצה. על פי המקובל במערב, אחרי שחושפים את הנייטיבז בתור מי שהם באמת (עם סיוע משמעותי קודם לייצר את הכתות הקיצוניות), קל יותר לכסח אותם בשם הצדק והנאורות. ישראל, כניראה, זה הפרוייקט הבא. ואין לנו להלין אלא על עצמנו…כי הכל כתוב וידוע.

פוסט קודם ורייטינג

 

כתבתי פוסט קודם על רייטינג, ממש בצורה אגבית ומקרית, והזכרתי שם לטובה את ולווט שהיתה היחידה שהגבירה קצת את המיקרופון שלי מול ויינט המגעילים ואלתא השקרנים. כתוצאה מכך, בשרשור של התגובות הופיעו כמה "מחמאות" על ולווט. לא נפלתי מהרגליים, קל להשמיץ, אבל תראו לי עוד עיתונאי אחד (!) שהעלה את נושא השוחד של חברות הנשק בחו"ל ועוד לפני שלוש שנים כאשר הנושא היה מתחת למכסה לחלוטין. נהפוך הוא, מאז אותו פוסט קיבלתי שורה של פניות מזעזעות מעיתונאים שהעבירו מסר של איום והשתקה. אז קרדיט מגיע, לפחות מבחינתי

.בלוגרית-עיתונאית אחת אחרת, אף הגדילה לעשות ואיימה בשם ויינט בתביעת דיבה, כי אמרתי שהם משרתים את הממסד תמורת אתנן. ממש דיבה. ובטח לא חידוש.

 

תזכורת,גם כיום אי אפשר להעלות סיפור אמיתי על פרשיות מתן שוחד על ידי תע"א ואלתא בחו"ל, באופן שעירב עבירות פליליות חמורות בישראל. אז, הקרדיט נמשך, עד שיימצא עיתונאי נוסף אחד שיעשה יותר ממנה. לדעתי, זר הדפנה משוריין לנצח (חוץ מאילנה דיין, לאחרונה, אבל היא ציטטה מקורות זרים. לא מעניין ולא אמיץ במיוחד).

 

טלויזיה, סוף

לפני תשע שנים בדיוק ניתקתי את עצמי מההתמכרות לטלויזיה, ועזבתי את הערוצים למיניהם. היה טוב לתפארת והמלצתי כבר בעבר. דע עקא, לפני שנה וחצי בערך, התקלקל הדי.וי.די, ו"רק לחודש" התחברתי לכבלים ומאז…ישר לוריד. שלשום התעשתתי וניתקתי את האדום אדום הזה, וכבר יש תחושה טובה של חזרה לחיים. הבעיה עם הטלויזיה זה שלאט ובעקביות היא משתלטת על סדר היום, בשמונה רואים את זה , ביום שלישי את האוס, ביום שישי רק את …וכולי וכולי, בסוף, ברור מי שולת בבית. המכונה.

 

מישהו כתב לפני כמה ימים תגובה למאמר רפואי-היסטורי על תולדות הסכיזופרניה. המאמר עוקב אחרי הדלוזיות הפופולאריות של כל תקופה ודור, בקרב מה שמכונה סכיזופרנים. מתברר שהדלוזיות משתנות, ומתברר שהן גם קולקטיביות (מה שמעורר שאלות..). מכל מקום, הדלוזיה הפופולארית לפני חמישים שנה היתה "קופסא שחורה שמדברת ואומרת לכולם מה לחשוב" (תיאור לא רע של ה…טמבלויזיה). המגיב ציין שאולי חלק מהמכונים סכיזופרנים פשוט רואים את הנולד. לשם סיבור האוזן, הדלוזיה הפופולארית לעשורים החולפים זה המשדר בשיניים. …אממ…מכבידנט ?ואללה מעניין.  

 

 

דיוקן עצמי

 

 

 

קצת קונספירציות לעניים

 

טייטל- מאז הסקופ של ידיעות אחרונות ונחום ברנע, שתיקה צמיגה כמרק קר. מחכים שנשכח, ועובדים על גרסא של טיוח שאיכשהו לא תיפסל על הסף כהזויה מידי, גם לציבור הישראלי שמסכים לאכול הכל.

 

פרס – צועק על גולדסטון ומוכר מל"טים לחזבאללה ואיראן (דרך ברזיל), ככה עושים שלום, מה לא ? אה…חשבתי. זה לא מה שהיה עם טורקיה ? בישראל "כוחות השלום" זה סניף של יצואני הנשק, וכוחות ה"לא שלום" זה ווהביסטים יהודים עם קצף על השפתיים ותנ"ך ביד. בין הפטיש לסדן, לא נותר כבר מקום לנשום. תנו לצאת 🙂

 

את היעלמות השמאל בישראל, אגב, אפשר בהחלט לייחס לאיסור המוטל מעתה לנכות במקור הוצאות על שיווק ושוחד בעסקות נשק בחו"ל. למיטיבי לכת.

 

רפי איתן – קרוב משפחה של לוינזון, תאילנד, ומה לא. העיקר פולארד בכלא. ועוד יותר העיקר, וענונו ופחימה מה זה מרגלים מסוכנים…

 

אושרנקו – לא קווקזים. לא, קווקזים. יצאה העז, צריך להרגיש טוב.

 

 

הקונספירציה בתרבות העממית לילדים

 

השבוע צפיתי בפרק מהסדרה המשעשעת לילדים POWER PUFFS, בארץ היא לא כל כך תפסה, אולי בעתיד זה ילך יותר. בחו"ל זה להיט. מדובר בסרט מצוייר, בהמשכים, על שלוש מלאכיות בצורה של דבורה המוכלאת בדורה, שמצילות את המצב ונלחמות ברעים. גיבורות העל הן יצורים שנוצרו במעבדה של פרוספור מדען טוב, והן מסייעות לראש העיר טאונסוויל להלחם בשודדים, חייזרים ומזיקים.

 

 אחד הפרקים בבונוס לא היה חלק מהסדרה אלא סרטון מצחיק על "קונספירציה", שבמרכזה כת צבאית סודית המתכננת נשק יום הדין סודי, שמבוסס על …כבשים. את הנשק ממציא מדען מטורף כמובן, והסרט הוא מרדף של הגנרלים הרעים אחרי הכבשה הטובה שנבחרה לשמש…"בשר תותחים" מילולית ! (הנשק הוא מעין תותח על שמשתמש בכבשים כתחמושת). זהו סרטון של עשר דקות, ממש לא רק לילדים, שלא מבינים את ההקשר, אבל הוא סאטירה חדה מזאנר הקונספירציה. למעשה זו סדרה = SHEEP IN THE BIG CITY הממשיכה מן הפרק הראשון ומתארת את תולדות הכבשה שעוברת מהחווה לעיר הגדולה. ענק ומומלץ

 אהבתי את הההומור והריחוק, ועם זאת הדיוק בתיאור החברתי. למפקד קוראים ג'נרל ספסיפיק (גנרלי-ספציפי), ויש מייגור מיינור וכמובן פרייבט פבליק. והמדען המטורף צועק "אני לא מטורף (MAD) אלא כועס (ANGRY SCIENTIST). וכך הלאה. חוששני שבישראל זה לא היה עובר, כי יש דברים שאפילו אסור לצחוק עליהם, בטח לא גנרלים ומדענים מטורפים עם נשק יום הדין…

Sheep in the Big City is Cartoon Network's ninth original animated series. The show is a classic livestock-out-of-water story about a sheep named Sheep who runs away from the farm and hides out in the big city to escape the Top Secret Military Organization on his tail. Sheep faces problems like finding a nice apartment, balancing work and social life, and avoiding a rich socialite who pummels him with a stainless-steel wig.

Characters

SHEEP– Just your average sheep trying to make an honest living in The Big City while avoiding being captured by the secret military organization for a sheep powered ray gun. And finding ways to see his beloved Swanky the poodle while avoiding the steel pounding of Lady Richington's Steel wig.

General Specific– The leader of the Secret Military Organization. He is your average General assigned to capturing sheep to power the sheep powered ray gun. Although he is usually outsmarted by sheep he never gets discouraged.

Private Public– Private Public is the right hand man at the SMO. Even though he is lightyears smarter then General Specific he is happy to take the orders rather than give them.

Angry Scientist– The Brains behind the SMO but is usually to busy correcting General Specific for calling him a Mad Scientist to be of much help and what he lacks in patience he makes up for in the hump on his back.

Narator– The unseen narrator…well sorta. He is the introducer and is usually upset at the writing of the episode but has an over appreciation for the beloved sheep. less

פרק הסדרה של ילדות ה POWER PUFFS היה מוקדש לחתול רשע, בעל כוחות על, המהפנט אנשים לעשות כרצונו. במקרה הזה הוא מהפנט את הפרופסור הטוב לבנות עבורו מכשיר הגברה שמהפנט את כל העיר להישמע לחתול הנורא, ובכלל לחתולים. בכל הבתים, האנשים מתחילים לעשות כרצון החתולים, וזו בעצם מעין סטירה על מצב החברה, שאינו שונה בהרבה מהמתואר. כך למשל אצלנו בבית, אין ספק שהשליט הראשי , אחרי הטלויזיה כאמור, הוא הכלב. וכך, סיכם הבן שלי את המצב ההסטורי של התודעה האנושית – פעם ילדים וחיות עשו מה שהגדולים אמרו, אחרי כן הגדולים עשו מה שהילדים אמרו, ועכשיו כולם עושים מה שהכלבים אומרים…ועוד היד נטויה.

 

 

ואפרופו ילדים ועוני

 

היום שמעתי את המשפט המרגש ביותר מפיו של ילד ישראלי.

אחרי הצהריים, נחה עלי רוח טובה והחלטתי לשבת עם חבריו של בני לשחק מונופול כמו שצריך, כמו פעם. משחק שלם, עם כל המלונות והבתים וההלוואות והקומבינות. היה נחמד. אחד הילדים, לפני שיצא ונפרד, אמר לי בהתרגשות דומעת שזה היה היום הכי טוב בחייו. בסך הכל משחק מונופול…

 

כניראה שככה זה בעשירון התחתון, לא דרוש הרבה כדי לשמח ילדים. רק זמן וסבלנות.

 

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • שרון רז  ביום 12/11/2009 בשעה 07:59

  זה טוב התרשים זרימה הזה של איזו דת לבחור, משעשע
  גם הדיוקן העצמי, אבל הוא גם מבחיל…
  טלוויזיה זה נו נו על משקל NO NO

 • תגובת אנדר  ביום 12/11/2009 בשעה 10:01

  כמה שאת גדולה. אוי. פוסט משובח.
  מעבר להומור המשובח שלך את פשוט מדוייקת, נו מה עוד להגיד לך.
  לא אמרת שום דבר לא נכון בנוגע לווינט. להפך

  גם וולווט עומדת לדבר ברדיו.

  אולי תתחברי קצת עם העין ה 7? את החוליה החסרה שם.

 • אופיר זמר  ביום 12/11/2009 בשעה 18:54

  אבל מאד לא מדוייק – ממתי יהודים לא אוהבים חומוס? אני הייתי מחליף את השאלה הזו בשאלה "האם אתה שותה אלכוהול", עם התשובות האפשריות: "לא" עבור מוסלמים, "כן" עבור רוב הזרמים ביהדות ו-"כל הזמן" עבור חב"ד

 • איריס  ביום 12/11/2009 בשעה 20:13

  שרון, נכון הסרטון מזעזע, אבל אולי זה מה שצריך לפעמים…כדי לא להגיע למצב הזה בפועל :))

  אנדר – סבבה. אשמח לבוא לרדיו לעין השביעית ולכל מקום שבו אפשר להתבטא :))

  אופיר – אכן כן. נידמה לי שהתרשים מבוסס על המיינסטרים של הנוצרי-מערבי-חילוני מצוי, ולא ממש מדוייק בנושא האוכל. אבל הרעיון ברור, אפשר לעשות תרשים כזה מנקודת מבט של ישראלי מצוי. יכול להיות נחמד, כמו מה שעשית עם היין וחב"ד :))

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: