מבט אחר

 

 

האורגזמות המזוייפות

 

פרשת ניב גורדון מעלה אצלי מחשבות אחרות קצת, דברי כפירה ב"ספינים" המקובלים שמעתירים עלינו חדשות לבקרים. למעשה, האוניברסיטה צריכה להודות לו על שהפיח מעט סומק חיים מחודש בלחייה, ונתן לה הזדמנות לפרוט על מיתרים ישנים שהחלידו, ולנער כמה גרושים מהתורמים שספגו מכה כלכלית (המשבר האמריקאי והמיידופים למיניהו). למעשה, האוניברסיטה תשמח להסב את הדיון לפסים האלה, במקום להרהר נוגות במצב הכלכלי שהולך לבוא לידי ביטוי, ויהיה פחות הרואי ומעניין.

 

לא נפסיק לשיר

 

כל הספין היזום מזכיר לי את השעמום הנופל עלי למשמע הצרחות היזומות אצל דן מרגלית ב"מועצת החכמים", הורידים הנפוחים והמאדימים אצל המשתתפים שמתרגזים כביכול בפעם האלף מאיזה פלוץ עבש של העמיתים לשולחן, וכולם שבעים ומרוצים מעצמם וממצבם המשובח, בין הזחוחים תומכי "הכיבוש" (TM) ובין המתנגדים שמתפרנסים מכך בכבוד וזוכים לשני העולמות, ירושלים של מעלה ומטה, משכורת נאה, פרנסה מעניינת וגם מלכות שמיים של צדיקים. אכן סידור מרשים, והוא ההולוגרמה של "יהודית ודמוקרטית" בפעולה ממש, דנים בקואן האינסופי הזה "דמוקרטיה יהודית" ובינתיים המצלצלין זורמים, היהודים העשירים משלמים, והניגרים קונים מטוסים רוסים מקולקלים העיקר שיש פרנוסה. על הנישה הזו מצוי גם גורדון אם ירצה או לא, ומידי פעם מנערים אותו מרבצו כדי שיעשה את תפקידו כראוי וכיאה, והמקהלה צווחת, מי "בוגד" ומי "צדיק ורע לו", והעיקר שלא צריך להתמודד עם האישום של אולמרט והקריסה של לבייב, והניהול החובבני של בן גוריון, הנפוטיזם הבוטה, והשחיתות כולל ההטרדות המיניות, ובקיצור, הדולצ'ה ויטה. התקווה היחידה היא שמתי שהוא כבר לא יימצא קהל שישתף פעולה עם זה, גם הפראיירים בסוף מתעייפים, ואין כבר מי שיחליף אותם ביציע הסטטיסטים.

מזל שיש נסצילום: גדי קבלוראללה

 

 

 

קודם לקחו לי את כרטיס האשראי

 

פרשה מתגלגלת, אולי ברווז שבכ"י שגם הוא נועד לצרכי הגדלת התקציב (ככה זה, צריך לשווק כל דבר היום) או למחות את חרפת המטכל, על ניסיון התנקשות באשכנזי על ידי ערבי ישראלי ש"גויייס על ידי החזבאללה". זה עורר אצלי מחשבות שמא "כשבאו לקחת את כרטיס האשראי, אף אחד לא אמר כלום. אחרי כן באו לקחת את האקדוח מתנה שקיבלתי ושוב אף אחד לא אמר מילה, כאשר באו לקחת אותי…" וכולי, אולי שיר בלוז של גבי אשכנזי המסכן.  תמוה שהגילוי נעשה על ידי יחידה האמונה על מלחמה בפשע המאורגן, או שמא גילו את התגלית המוזרה שפשע מאורגן זה לא סבבה ומדליק ואף רומנטי ?

 

אסוציאציה אחרת באה מן הסרט המזוויע בשממונו של ערוץ 10 על "דודו טופז" (עוד TM ?), ביום שבת. טופז מסתבר היה עמוס במחשבות מוזרות מאד על פיגוע התאבדות שהוא יבצע בנסראללה אם יתגלה סרטן בגופו, או מצד שני, שיעבוד לטובת האיראנים כי אין לו תוכנית בידור פופולארית. אדם תוהה מניין מגיע אדם למחשבות מעניינות כאלה, ואולי הבחור החשוד מטירה בסך הכל היה ממורמר שלא קיבל איזה עבודה שמגיע לו או משהו כזה, והחליט, כמו טופז "להתנקם במפיקים". האמת, שסגנון החשיבה הזה מאפיין במידת מה את הישראלים, שלכולם יש סיבות טובות גם להתאבד על נסראללה וגם לעזור לאיראן, בעת ובעונה אחת או מה שיבוא קודם. המשוואה הזו מסבירה לא רע מהו הצייטגייסט, או רוח העדר ומהי משדרת ליחיד, והפסיכוזה שנובעת ממנה. אין סיכוי שזה ייגמר, כיון שהרבה אנשים עושים המון כסף מזה, כאמור בפסקה הראשונה.

 

 

 

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • טלילה  ביום 31/08/2009 בשעה 14:01

  והמפוכח-לגלגני שלך… תודה.
  אני לא הולכת רחוק כמוך, אבל הזווית שלך לגמרי נחוצה כאן. לפחות בשבילי.

 • אזרח.  ביום 31/08/2009 בשעה 14:02

  רואה איתך עין בעין בנושאים שכתבת עליהם.נראה מה יתפתח מעניין סולטני ואשכנזי.(העביר מידע,התנקשות,התרברבות )בינתיים,ראי אלו תמונות מגניבות סיפק אשכנזי לעיתונות.

  http://www.ynet.co.il/Ext/App/Thumbnails/CdaThumbnails_OpenWin/1,9788,L-2151715-2151716,00.html?CapField=article_images.name&TabSelect=article_images,images&WhereCls=article_images.image_id=2151716%20and%20article_images.article_id=3769576%20and%20article_images.image_id=images.id&DescField=images.credits

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3769576,00.html

  מה דעתך? תותח על,לא? יש על מי לסמוך .לא לחשוש.המצב בשליטה.

  Bill Hicks – Go Back to Bed America

 • רונן  ביום 31/08/2009 בשעה 14:22

  שלום
  אז כך מחנות קיץ ודומיהם שימשו מאז ומתמיד מקום טוב לגייס בשר תותחים. קומוניסטים? שומר צעיר ? הבונים? ביתר? נוער ערבי? מתנדבים מחו"ל לשקם את הריסות פלשטין? סתם צופים יו נאיימ איט. ראוי להניח שבין כל הבטלה והטימטום כל מי שנסעו מטעם בלאד למחנה קייץ בארץ ערבית נכנסו למחשבים, הרבה מחשבים בהרבה ארצות. וכך הופיע המגייס. מישהו כבר נתן לו רשימת הערכה שמות כתובות רמת טפשות טמטום וקנאות. מכאן העסק התגלגל. מתי עלו על הפראייר האומלל? שאלה טובה. עכשיו עזמי בשארה ידידנו האינטלקטואל גורדון כבר אמרנו?] מבלה בארצות ערב והבחור יאכל אותה מכל הכיוונים בכלא ישראלי או שסתם יהפך למהפכן משכיל עם השלמות בגרות ישראלית. מצד שני מי צריך מחשב? מי יודע מי נתן למי ומתי רשימה מודפסת של הצעירים שנסעו למחנה הקייץ גם לרשימה כזו יש מחיר. אז כשידידינו וחברינו בשמאל הישראלי יהללו ישבחו וירוממו את האינטלקטואל הגדול עזמי וחבריו בכנסת ומחוצה לה שגוזרים הרבה קופונים מכל הצבעים המינים והסוגים [ גורדון כבר אמרנו?] שיתחילו לחשוב קצת יותר באופן יצרני על איך מבלה בדיוק פרייר כזה בכלא ישראלי. מעניין לא?

 • איריס  ביום 31/08/2009 בשעה 14:29

  טלי, נו טוב את גם באותה סביבה ארגונית כמדומני, בבן גוריון המעתירה.

  אזרח, החלק המעניין בעיני זה שהתקשורת היתה בצט של פייסבוק :)). לאחרונה קיבלתי בקשת חברות מערבי בן 14 לא יודעת מאיזו ארץ, עכשיו הכל נראה אחרת….מסעיר ומלא במתח..

  לא ברור לי כיצד אפשר לטעון שזה מידע בטחוני, אבל בישראל הכל הגיוני. מעניין גם שהאבא של המרגל האטומי הזה הוא עורך דין. בקיצור את מה שמעניין באמת לא נדע אולי בין השיטין. מה שבטוח פייסבוק לא יהיה כבר שוב אותו דבר.
  ובאמת קיבלתי גם פניה מרופא שיניים ופלסטיקאי לאחרונה, צריכה לבדוק אם הם מלבנון…או אולי מהעולם התחתון, מי יודע.

  בתור מורשת קונספירציות, הייתי מחפשת את האמריקאים מאחורי כל הדברים האלה ולא את נסראללה, אבל
  thats just so … me

 • איריס  ביום 31/08/2009 בשעה 14:35

  תודה על הרקע המעניין, ניכר שאתה מכיר את החומר. אני חובבת בשארה אז קשה להשמיץ אותו בפני. בעיני הוא בחור מעניין ומקורי והכל נסלח לו במיוחד שהיה תושב נצרת עילית.

  לגבי האופן שבו מי שאוכל אותה הוא לא האשם האמיתי, צריך להסתכל על עבודת השב"כ במישור הזה, ועל הנוהל שלהם להפיל תיקים על חפים מפשע מכל מיני סיבות, בין ערבים ובין יהודים אגב. הדברים זהים. אם זה היה גנרל בדימוס שמוכר נשק משומש לסעודיה, השב"כ היה בכלל מחוץ לתמונה, הם מתעסקים עם עניים, סרדינים, ילדים בני עשר, וילדות מעזה בנות חמש. גיבורים על חלשים. אין לבוא בטענות למי שמנצל את תרבות האיכס הזו, כמו גורדון או בשארה, אנשים רוצים לחיות ולא להקריב את עצמם על עקרון או כדי להוכיח משהו. אין עבור מי להקריב היום שום דבר, ולכן בעניין גורדון זה החור אשם, אם בכלל, ובטח לא הוא.
  ובכלל הוא לדעתי יכול לאסוף את הצק מהפדרציה היהודית וחוג "ידידי בן גוריון" על המאמר הזה, כפי שהסברתי, אה בעצם הוא כבר אוסף את הצק, כל חודש במשכורת.

 • תומר  ביום 31/08/2009 בשעה 14:57

  נדמה לי שטופז אמר שהוא רוצה למות "בגדול" ולקחת איתו מישהו שלא ראוי לחיות. ייתכן שהוא הצליח.

 • איריס  ביום 31/08/2009 בשעה 15:03

  🙂 אכן

  החלק על הנסראללה היה אצל רפי רשף (ויופיע כניראה בפרק ההמשך) וצפיתי בתדהמה כשהוא מסביר איך הוא ילך ל"מוסד" ויתנדב להתפוצץ אצל נסראללה, תיאור מדוייק. ואז היה המחזה שהוא כתב על שחקן צמרת שירד מגדולתו ומחליט לעבוד עבור האירנים בתור נקמה…

  לא המצאתי, בחיי 🙂 הכל במקור

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: