כתבה חשובה

 

אתר הארץ מביא דיווח קצר על עלילות דן כהן, ואגב כך משרטט פרופיל חלקי של ארגוני הפשע החזקים בישראל, המגיעים עד לצמרת השלטונית והמשפטית. זוהי אחת הפרשות החמורות בישראל, אשר מפרפרת בין נסיונות השתקה לבין פריצה החוצה במלוא החומרה. בינתיים, נפרשת המציאות לפרוסות דקות, וקשה לקבל תמונה מלאה על "הפירמידה" של ארגון הפשע הזה. דן כהן הוא שותף וחבר של ראובן גרוס, מפרשת החניונים, אשר הלך לעולמו החודש, והוא גם "המחותן" של השופט ברק ושותף של הבן של ברק (וזמיר) במשרד עורכי דין משגשג המייצג את שמנא וסלתא. אך שמו יצא למרחוק להבאיש בפרשת סימנס וחברת החשמל, כאשר כהן קיבל שוחד עתק כדי לקדם את ההצעה של סימנס לספק טורבינות גז, את זה עשה כדירקטור בחברה. מוטיב המכרזים הוא החוט המקשר בין הנפשות הפועלות.

 

נציג סימנס ישראל, "המשחד" להלן, מוצג אמנם במשיכות מכחול רחמניות, אך הוא בעצם עובד מדינה בכיר לשעבר, במערך הרגיש של המכון הביולוגי (שגם הוא מככב לאחרונה בהקשר של שחיתות מבעיתה ממש של מנהלו שפרמן, בשתי פרשות).

 

הכתבה מתארת לא רע את עלייתו של "הילד הגאון" מתל אביב, לצמרת הכלכלה והמשפט, הפוליטיקה והבטחון בישראל, הכל בזכות היותו "מבריק" (תכונה נערצת על הפזורה האשכנזית, בעיקר אם מדובר ביכולת טריוויה בתחום המוסיקה הקלאסית, כמו איתור ביצועים נדירים של איזה אריה נידחת, שהיטלר אהב לשמוע באמבטיה), והיותו כניראה רקוב מהיסוד, מיסוגן מסוכן, ופסיכופט (אדם שמתקין עכבר עם צורה של שדיים על מחשבו האישי, לדוגמא). בישראל של היום הוא נחשב בעל ":אינטליגנציה רגשית" גבוהה, או כמו שאמרו על אולמרט "יודע להיות חבר", כלומר מפזר טובין למי שעוזר לו, בעיקר על חשבון הציבור.

 

הכתבה נותנת תמונה קצרה וחלקית לחונטה, כנופיה אשכנזית שהיא ארגון פשע לכל דבר ועניין, בעל תחכום בינלאומי, חברות קש בעלות מבנה מורכב, וקשרים בכל מקום. הסיבה היחידה שהכנופיה הזו ספגה מכה כלשהי, אינה משום התעוררות החוק בישראל, שכן דן כהן הוא החוק בישראל, אלא משום שסימנס דחקה החוצה את המתחרה השני במכרז, ג'נרל אלקטריק, ולאמריקאים כידוע יש את הצעצועים הכי טובים בעיר (בתחום של האזנה ועיקוב). לא ארך הזמן, וחקירה אמריקאית העמידה לדין את סימנס העולמית על עבירות שוחד, ביניהן בישראל, וקנסה אותה בסכום נאה, שנכנס לקופה האמריקאית, ע"ח הרמאויות במכרזים.

 

דן כהן יושב בפרו, עם אשכנזים אחרים שהוא מכיר, ואשר "לא שואלים שאלות" וממשיך להאזין לאריות של פוצ'יני ולנהל בחוצפה מו"מ עם הציבור הישראלי במקום לבוא ולהיחקר ולהיענש. יש לו כניראה די הרבה שפנים בכובע, כפי שעולה מן הכתבה, כגון האמרירה "והיו עוד אנשים שקיבלו שוחד", אלה מסוג הדברים שעיתונאים אוהבים, ואולי הם אפילו יתחלקו עם כהן בדמי השתיקה, כמקובל בתקשורת הישראלית.

 

יש אומרים שאסור לדבר סרה באהרון ברק, ויתכן באמת שכל הטינופת האנושית הזו לא נדבקה לגלימתו כהוא זה, אך אני מסופקת אם אפילו סופרמן יכול לעשות זאת, ומכל מקום עצם אי ההתנערות הפומבית והמובהקת מארגון הפשע הזה שנקשר אליו בקשרי חיתון (לא אשמתו, לכאורה), מהווה תמיכה ורוח גבית ניכרת לנפשות הפועלות.

משטרת ישראל, כמדומני, כבר אספה מספיק חומר על ארגון הפשע הזה וסניפיו, אך היא "יושבת על הביצים" מזה שנים, למעשה מ 2004, ומחכה שהפריץ והכלבים ימותו ושהציבור ישכח או משהו. למזלנו הרשויות האמריקאיות פחות סניליות, ולכן יש סיכוי שקן הצפעים המסוכן הזה יתייבש והחוק ייאכף על המיוחסים הפולנים, כמו על "משפחות הפשע" עם שמות כמו בוזגלו ואברג'ל.

 

כרגע מה שחיסן את הכנופיה הזו היו ההשתקות המסיביות בתחום עבירות הגוף, אחרי הכל הציבור רואה בעבירות שוחד ומס "עבירות שבצידן כבוד" כמו שהתבטא הגאון בעצמו, דן כהן, שופט מחוזי לשעבר ומתמחה של זוסמן.

 

כל הגועל נפש הזה מתומצת ומצונזר קשות ב"הארץ" היום, אך כאמור נותן הרחה או הצצה למטבח האפל של הצמרת הישראלית, כאמור הדג מסריח ממש מהראש. העובדה שמדובר בגרמנים, ובגז, והמשתמע מכך, לא נשמטה מן הכתבה, אך אין מפתחים אותה, והסיבה ברורה אם לוקחים בחשבון מיהם בעלי העיתון בעצמם.

 

 

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.
%d בלוגרים אהבו את זה: