המלך מת, יחי המלך החדש

 

מהדורת החדשות נפתחת באופן דרמטי ב"הדלפה יזומה" של מזכר, פרי עטו של דיפלומט ישראלי בכיר באמריקה, המבקר קשות את המדיניות של ממשלת נתניהו, אשר משיקולים פוליטים צרים, מקריבה את יחסי המעצמה עם ישראל. ממשלת נתניהו טוענת, בתגובה, שהדיפלומט מנסה להפעיל לחצים לא לגיטימיים כדי לקדם את האגנדה שלו, ומסכן בכך את מעמדה של הממשלה, ואת ישראל.

 

נתניהו וחבריו, המייצגים נתח לא מבוטל, אפשר לאמר מגזר, ישראלי שניזון ותפח והתנפח ממש, מהקשרים עם גופים ומפלגות סקטוריאליים בארצות הברית, לא אוהב לראות את זה קורה לו, הפעם, מהצד השני. אך בהבדל גדול, אוכלי הפירורים של הימין האמריקאי לא הדליפו מסמכים ביקורתיים ככל שיהיו אלא מכרו, טבין ותקילין, בני אדם (ישראלים, יהודים, בחבילות) כדי לסייע לשולחיהם האמריקאים. רצוי להתעדכן, לא מדובר דוקא בימין הישראלי, אלא כאמור במגזר שאפשר להגדירו באופן תמוה כ"אוכלי הפירורים של הרפובליקנים הניצים במיוחד". ומדובר, איך לא, גם בעצמות השדרה של "העבודה" ובחלק ניכר ממר"צ, ולא על פי מפתח כלשהו, למעט מפתח הכסף. זו גם הסיבה שבשקוע השמש על השולחים, התברר שהשלוחים, בישראל, עשויים מקשה אחת, גם אם קוראים להם בכל מיני שמות, ימין, שמאל סוציאליסטים או מה שלא יהיה הססמא שבחרו. אין זה כלל עניין אידיאולוגי אלא משהו דומה יותר לכנופיית פשע.

 

אפשר להגיד הרבה דברים, גם רעים, על ממשל אובמה, אכזבות שהיו צפויות מראש כמובן, אבל הוא יפעל ופועל בצורה יסודית, גם אם לא תמיד מהירה, לביעור השורשים העמוקים של מרכזי הכוח הכלכליים והפוליטיים של הממשל הקודם, שהוא הצאצא המפגר והמפחיד של ממשל רייגן, ובעיקר "על הכוונת" נמצאת "משפחת בוש", אשר כמו משפחת פשע, שלחה זרועות תמנוניות לכל חלקה טובה, והותירה חורבן, דמעות ויזע. הבסיס האלקטורלי של משפחת בוש הסתמך על הימין הנוצרי, על קבוצות שודכאו בעבר, וגם על היהודים. כשחלק מהקרעים נפרמים, רואים את הנימים המקשרות, סחר בילדים לצרכי מין (סעודיה, ישראל, אפריקה), סחר בסמים, הלבנת הון, והיהלום שבכתר, סחר בנשק נפט ופרמצבטיקה. מעטים הם הנשיאים, או משפחות הנשיאות האמריקאיות שיש להן אתרים כמו BUSHBODYCOUNT.COM המונה את ערימות הגויות שהותירה כנופיה זו, עיתונאים, חושפי שחיתויות ו"הפרעות" אחרות כמו אנשים שידעו יותר מידי. אם מנסים לדלות שיטה או אידיאולוגיה במורסה הזו שצמחה בימין האמריקאים, אפשר להצביע על כמה מאפיינים במריחות צבע גסות. ניאו ליברליזם קפיטליסטי ברוטאלי, מיליטריזם קיצוני, ויש גם דברים טובים שאותם לא אמנה כרגע כי לא זה המקום. גלעין עמוק בחבורה הזו הוא התימה הנאצית והאנטישמית, שלא מרבים לדבר עליה ועברה פה הלבנה מרשימה. כך למשל בזמן הבחירות, קשה היה להשחיל מילת ביקורת על שרה פיילין, למרות שהוא שייכת בעליל לקבוצות אנטישמיות מקרב הימין הדתי, קבוצות מיסיון הקוראות בפועל להחזיר את כל היהודים לישראל, כחזון יוחנן, על מנת שכווולללם יוכלו לבכות מצער כאשר ישו ירד מהשמיים, ואילו שרה פיילין וחבריה יזכו לתהילת עולם ב RAPTURE המפורסם.

 

אחד מכיסי המורסה הזו התקיים בישראל, ולכן צצות לפתע פרשיות גם משנות השמונים (קדיש בן עמי, אירנגייט וכולי), כי את השותפות המיוחדת צריך להתחיל לבחון כבר אז. נתניהו הפך לגפרור האחרון בחבילה הזו, ולכן הוא זכה גם לתמיכת שימון פרס ומפלגת העבודה התייצבה לצידו, וגם כנופיות שלמות המיוחסות למר"צ לא בדיוק עמדו בדרכו. נושאים מדיניים הופכים את הויכוחים לכביכול פוליטיים (התנחלויות) אך המאבק הוא על טריטוריות אחרות, טריטוריה במובן המופשט יותר, כמו הבעלות של ארגון פשע על "רחוב", מבחינת הזכות לקחת פרוטקשן.

 

אחד מסלעי המחלוקת הם המערך הגרעיני בישראל, אשר יותר מתפקידו הבטחוני הפך למגדיר חברתי וכלכלי ולחלק ממבנים גלובלים רחבים יותר שמגלגלים ימבה כסף וכוח. המערכות האלה נמצאות עכשיו בשידוד, והצדדים מציירים את קוי החזית והקוים האדומים.

 

את מידת הנזק לאוכלי החינם של משפחת בוש אפשר כבר להתחיל לראות, בעיקר בהתייבשות חלק מהביצות הכלכליות שלהם, ופגיעות נוספות. נתניהו ימשיך לעשות מה ששילמו לו לעשות, וזה לשרת את המערך השוקע הזה, ויהי מה.

 

 

 

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.
%d בלוגרים אהבו את זה: