מארגנים גם לפלשתינאים שואה ותקומה

 

 

אורי אבנרי, במאמר בהגדה השמאלית, מתאר את הצביעות הנשפכת ממנהיגי העולם בכינוס שארם א שייח, לשיקום עזה. חבורת קולוניאליסטים, מתחככים זה בזה, מתעלמים מרצון הילידים, ולמעשה מאפשרים את המלחמה הבאה, ואת "השיקום הבא". לדעתו, הססמא "שתי מדיניות לשני עמים" הוזנתה בידי אויביה, כדי לציין מאשר שונה לחלוטין, תהליך שחיקה שבסופו אולי יוקמו בנטוסטנים לפלשתינאים, רק כדי להוציא אותם משדה הראיה, אך לא כדי לאפשר להם חיים מהוגנים.

 

יתכן.

 

ככל שקראתי והפלגתי בתיאור המפרט של אבנרי, נידמה היה לי שהוא גם מתאר את התהליך הקולוניאלי שקדם להקמתה של ישראל, מעין הקאה והתשה והקזה איטית של היהודים מאירופה, בעיקר כדי שיצאו מהורידים, ואחרי כן כינוסם באיזה חור נידח, תוך יצירת סכסוך ידוע מראש עם השכנים. בדרך, ארגנו איזה שואה קטנה, כדי לדלל את המספרים ולהוריד את הציפיות. ואז…באה "התקומה", שפתאום כולם שמחו עליה, עדיף מדינה שרופה ועלובה, מאשר משרפה מפוארת באירופה. הכל יחסי מסתבר, ומתרגלים לכל דבר. בהתחשב ברעיון המקורי, שזה יהיה "בית לאומי לעם היהודי" (או פתרון הבעיה היהודית), מדובר היה במקום שאמור לכאורה להכיל כעשרים מליון איש, נו לא בדיוק תנאים משובחים. כאילו, בנטוסטן כזה.

 

והנה, היהודים עלו על כל הציפיות. הפריחו שממות, היכו בשכנים, גזלו ושיפצו, והקימו מדינה יפה, אפילו קצת אירופאית בשאיפות שלה, יש מכוניות יפות וערוץ מסחרי, ואפילו ריאליטי מקורי.

 

נידמה שבניגוד לתחזיות הקודרות, התוכנית הוכחה מוצלחת יחסית. לא שאלו את הילידים, אבל הם איכשהו מסתדרים, רק חלק מהם בורחים חזרה לאירופה, מספרים שעדיין אפשר לחיות איתם, ובעיקר כאשר תמיד יודעים שיש לאן לגרש אותם, אם כך "יווצר המצב".

 

הקולוניאליסטים

 

לכן, צודק אבנרי במידת מה בתיאור שלו, המלעיג, על הקולוניאליסטים והילידים, אך כדאי לזכור שחרף היומרה, וגם אם לבני בלונדינית, אנחנו בגדר נציגי הילידים, "ערסים" אולי, כאלה שלא יודעים את מקומם, מין עבד כי ימלוך. אבל גם לאלה יש מקום בעולם הקולוניאליסטי. הנה אפילו חוסני מוברך הסתובב כחתן המסיבה.

 

זו גם הסיבה שכל הזמן משמיעים באזני העזתים המותשים את ההטחה המתריסה – "למה אתם לא עוסקים בבניה ופיתוח במקום במשלוח קסאמים ?" וממנו משתמעת ההשוואה הלא מחמיאה כביכול ליהודים, שגם אחרי השואה לא הלכו לתכנן קסאמים נגד אירופה, אלא התעסקו בעצמם, בבניית כבישים וקופות חולים, בתי ספר, ואף מקהלות ותזמורות. זה גם מה שמצפים מהפלשתינאים, שימירו את האיבה לחדוות יצירה, ובקיצור, שישכנעו את המדכא שאין חשש לנקם, ברגע שישחרר את החבל. ברקע גם איום מרומז, היסטורי, שתמיד אפשר לארגן איזה שואה קטנה, הרי כבר היינו בסרט, ואחריה באמת לא יהיה לאף פלשתינאי כוח לזרוק שום דבר, לא חראם ?

 

בסוף בסוף, אם כולם יתנהגו יפה, הם יקבלו גם שם בעזה, ריאליטי מקורי, ושרת חוץ בלונדינית עם קארה, ואפילו יתנו להם להרוג קצת ילידים אחרים, וללמד אותם פרק בהלכות תרבות. יש אור בקצה המנהרה…

 

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • קורא  ביום 07/03/2009 בשעה 18:50

  הערבים והאירנים למדו מהאירופים את האנטישמיות, והם משמחים לנו כאן את החיים כמעט כמו האירופים עצמם.

 • איריס  ביום 07/03/2009 בשעה 18:57

  יש בזה משהו גם כן. אני רק לא חושבת שהם מאמצים את הרעיונות אבל שמחים להשמיע אותם כדי לעצבן ולהפחיד. בדרך כלל הראשונים ל"עלות" על תעמולה אנטישמית ולגנות אותה הם ערבים ומוסלמים בחזית השמאל המערבי, אפילו לפני שהיהודים או הישראלים מאתרים את זה. אני לא חשה אנטישמיות במחיצת מוסלמים, זה לא במסורת שלהם ואין להם קומפלקסים דתיים עם היהודים.
  אבל בהינתן מספיק זמן, הם גם יהפכו לנאורים ותרבותיים…אז כן. גם זו אפשרות.

  צריך גם להודות שהיהודים לא הביאו לאזור הרבה שמחה וששון לאזור, אלא נכנסו במהירות לתפקיד הקולוניאל האירופאי. זה לא היה רק מגעיל אלא גם לא חכם, אבל זה רק לטעמי.

 • קורא  ביום 07/03/2009 בשעה 20:45

  אבל הם לומדים מהר.

  הנה למשל קריקטורה ישנה מ"אלחליג'" – עיתון של איחוד נסיכויות המפרץ שפורסמה ביום העצמאות ("הנכבה"):

  ויש כמובן את הפרוטוקולים של זקני ציון המופצים במצרים וברשות הפלסטינית
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3084304,00.html

  והאיראנים כמובן עולים בזה על כולם.

 • איריס  ביום 07/03/2009 בשעה 21:04

  הפרוטוקולים של זקני ציון, לא קראתי, אבל מהתקציר עושה רושם די נאמן למציאות. לעיתים.
  אני לא מתרגשת, וזה גם משמש הרבה פעמים לסתימת פיות. לא שרצוי להפיץ חומרים שהיטלר חיבב, אבל כאמור גם אתה מסכים שהמקור אינו העולם הערבי. הוא רק ה"שוק החדש".
  בעיני חמור יותר זה אייפאק והמיידופים שמזכירים באמת את הטיפוסים האלה, ובסוף גורמים לזה שהקטנים נפגעים מהעוינות. הם חיים בחסות הקמפיין הזה של "האנטי אנטישמיות" ושודדים יותר יהודים חפים מפשע מכל ערבי שאני מכירה.

  צריך גם לעשות בדק בית לפני שרצים למצוא פגמים אצל השכנים. זו עמדתי. ואני מודעת לכך שהיא לא פופולארית, אבל המצוקה האמיתית של עמישראל נוצלה גם בעבר ולצערי גם בהווה על ידי נוכלים יהודים חסרי אחריות ותאבי בצע. זה גורר הרבה עיוותים, ביניהם חוסר היכולת להתמודד עם שינאה מהסוג הזה שמופנית כלפינו. עדיין לא אשתכנע שהערבים הם הבעיה שלי. מספיק שהצליחו לשכנע אותם שהיהודים זה הבעיה המרכזית שלהם, לא צריך לשכפל את הטעות.

 • שועי  ביום 07/03/2009 בשעה 23:34

  על רשימה מרשימה
  למעשה, עזה כולה היא ריאליטי של מערכת הביטחון
  מצלמים שם הכל
  ומישהו מדי פעם גם מקבל את ההחלטה את מי ידיחוּ
  לתמיד

 • יונתן  ביום 08/03/2009 בשעה 00:27

  זה ממש לא נכון שלמוסלמים אין בעיות דתיות עם יהודים.

  היהודים שחיו בארצות האסלאם היו נתונים למערכת חוקים מאוד נוקשה ומשפילה שנבעה מההלכה המוסלמית,היחס המוסלמי ליהודים מורכב ועוין עוד מהימים שבהם מוחמד התאכזב מכך שהיהודים לא נענו לקריאתו.

  קיימת אופנה של התרפקות על העבר הטוב עם המוסלמים,בד"כ מכל מיני מזרחים מקצועיים (בד"כ אלו שאיבדו כל קשר למסורת ולכן חייבים לנפנף בה) וחיפוש קשר מזרחי-ערבי,זה מגוחך ואני מדבר בלשון המעטה.
  הלוואי שלממשלת ישראל היתה את החוכמה,הערמומיות והתעוזה השטנית שכל שמאלני העולם מייחסים לה,המציאות היא שבד"כ הממשלה נגררת אחרי האירועים ולא מובילה או מתכננת.

 • איריס  ביום 08/03/2009 בשעה 04:27

  תודה, באופן הקצר שבו אתה מתאר את זה, מומחשת הזוועה.

 • איריס  ביום 08/03/2009 בשעה 04:44

  יונתן, אני ממש לא מזרחית,אפילו אני גרה ביישוב מזרחי לחלוטין שבו אין מזרחים רדיקלים, אלא מצביעי ביבי שאוהבים לשנוא ערבים. והם אנשים עלא הכיפק לא מנסה להתווכח איתם על ההתרשמות שלהם, ומותר להם להחזיק בדעות האלה. אני בכלל לא בעד לחפש אהבה במקומות שצריכה להיות רק סובלנות .
  תאר לך שגם לאשכנזיה מותר לחזיק בדעות על ערבים, שומו שמיים. ברור שבני דת אחרת "תהיה להם בעיה עם היהודים" כך או אחרת, זו לא הנקודה, דובר על אנטישמיות. צריך לעשות כמה הבחנות לשוניות אחרת באמת אין טעם לדבר. ה"ערבים" יכולים לשנוא יהודים, לשנוא ישראלים, וסתם לרכל דברים מרושעים, זה לא "אנטישמיות". אני בטוחה שכל יחידה חברתית מסויימת, לא ממש אוהבת את השניה, ככה זה בעולם בין כולם לכולם במידה כזו או אחרת. בין זה לבין אנטישמיות יש הבדל, וכדאי לשים לב לזה.
  יש גם חילחול מסויים של השקפות נוצריות מערביות לשיח הערבי, ושמתי לב לזה בשנים האחרונות. זה כאמור נושא הרשימה.


  לגבי ממשלת ישראל, חוששני שאין לי מילים טובות בהן לסייג את ההתרשמות ממנה. אני יכולה רק לחזק את הרושם הרע, אז לא כדאי שניכנס לזה.
  ציינתי שלדעתי ממשלת ישראל וגופים אחרים ראויים לכל גנאי ומזכירים לי אכן את הסטראוטיפים שעליהם מבוססת השינאה הקדומה, ולא בכדי. הם פשוט כאלה. וכחלק מהמאמץ נגד האנטישמיות כדאי גם למגר את הגופים האלה שמסכנים את הקיום של העם היהודי. זו דעתי כבר הרבה שנים. סתם דוגמא מהעת האחרונה, אדם כמו הירשזון, האם הוא לא עונה על סטראוטיפים ? ׁ(לשם האיזון גם קצב) האם הוא לא גם במקרה באמת ממש כזה ? במקרה כן. ולכן, במדינה מתוקנת אדם כזה לא מגיע לעמדה כזו, ואם במקרה כן, הוא נעצר הרבה קודם ונענש בצורה כה חמורה שתרתיע יצורים כמותו בעתיד.
  בישראל אנשים כאלה הם רוב רובה של ההנהגה והם מקבלים חסינות גם אחרי שנתפסו. זה משדר מסר מסויים גם כלפי פנים וגם כלפי חוץ, ואין להגן על התופעות האלה, ולצערי הן שכיחות מאד. ואף גרוע מכך, פשיעה מאורגנת ופשיעה כלכלית חסרת מצפון ברוב השכבה המכונה "אליתה" בעם היהודי בזמן האחרון. כמובן שיש בזה משהו שטני ומפחיד, כיון שאדם מן הישוב תוהה כיצד עם כל כך חכם עם הרבה פרסי נובל, ובעיקר אחרי השואה, ממשיך לנהל את עצמו בצורה כזו. זה מוביל לניחושים והשערות מהסוג המוכר. והאמת, לי כבר נגמרו הניחושים וההשערות. זה פשוט זה, רע מאד

 • יונתן  ביום 08/03/2009 בשעה 23:06

  היחס הטוב ליהודים בארצות האסלאם מפיצים כל מיני אנשים ,חלקם יכולים להקרא מזרחים מקצועים.

  האסלאם מצא את שנאת היהודים שלו בעצמו,אם בדרך אימץ אלמנטים של השנאה מהמערב אז זה רק ע"מ להזין את השנאה שלו.

  ממשלת ישראל כמייצגת סטריוטיפ היהודי-לסטריוטיפ יש מעט מאוד קשר למציאות ולא נראה לי שכמה רקובים שישנם הם הם שיוצרים את האנטישמיות או אפילו מחזקים אותה,פוליטיקאים מושחתים וגנבים הם לא המצאה יהודית או ישראלית והעובדה היא שאצלנו כן תופסים אותם.

 • איריס  ביום 09/03/2009 בשעה 05:56

  האם אסור ל"ערבים" (קצת מכליל אבל מילא) לשנוא את מי שהם רוצים לשנוא ? הגישה שלך פרנואידית ומגלמונית גם יחד. למיטב ידיעתי משיטוטים בעולם כולם שונאים את כולם. זה עדיין לא פשע.
  נשאלנו על "אנטישמיות" לא הוכחת לי כלום.

  שנית, "כמה רקובים" זה קצת אופטימי. פוליטיקאים מושחתים ? ראש ממשלה בחקירה, שר אוצר בדרך לכלא, נשיא אנס סדרתי וחבר ארגון פשע, שלא לדבר על כל השאר שעדיין לא נתפסו. אתה חי בעולם שכולו טוב, או שאתה חלק מהתשתית הנפשעת. אחרת קשה להבין את האמירות שלך.

  אז אם זה "כמה פוליטיקאים מושחתים" אז זה "קצת ביקורת". מה אתה רוצה ?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: