נו טוב אני אכתוב ; מינויים חדשים ; חרמות ונידויים

חיכיתי עשרים וארבע שעות קצת סקרנית מי תכתוב איזו הלצה על מפקד חיל הים ונערות ה"גו גו". אין קול ואין עונה. אולי זו לא חדשה כה מרעישה, אז רק זוית קצת אחרת על אותו אירוע.  אני כרגיל קצת חשדנית כשלפתע נשברת השתיקה סביב החינגה במערכת הבטחון (החינגא – שגרת מעשי האונס, ההטרדה וניצול מיני), בדיוק כפי שהבעתי ספק לגבי טיבה הפוליטי של "פרשת קצב". מי שמצוי אפילו קצת ב"תרבות הארגונית" של בכירי המערכת יודע מה קורה שם. מועד החשיפה, וזהות המוקע, חשובות לעיתים, גם אם כל חשיפה כזו ברוכה היא כשלעצמה. במקרה של מפקד חיל הים, יש לנו כמה סינכרוניזמים מענינים. האחד, שיכול היה לשעשע מאד, הוא פרסום יום קודם לכן, שצה"ל מקיים מעקב חודרני אחר מלש"ביות שהצהירו שהן דתיות, ותופס אותן בפוזות אינטימיות. יתכן שאצבע הגורל היא, או אולי אצבע אחרת, שיום למחרת מתבצע מעקב אחרי צה"ל, המוכיח שאולי בכל זאת הסביבה הצה"לית אינה ממש "צנועה" גם למי שלפעמים נוסעת בשבת עם החבר שלה, במקום להתפלל.

 

אפשרות אחרת, עולה מן הכתובים, והיא שבוקי נאה, פרילנסר ומדריך תיירים מסתבר, הוביל קבוצה של עובדים בכירים ב"מפעל בטחוני", להראות להם את החיים הקשים בדרום תל אביב (YEAH RIGHT). כלומר, יש לנו פה מפגש בבית זונות בין קבוצות שונות של אותה מערכת, יתכן שהיה פה פשוט מקרה של "נשלוף לפני שהוא ישלוף עלינו", או, נקמה על איזה מכרז שנתנו לחברה אחרת, מתחרה. זו שיטת פעולה שגרתית בשיוק תעשיות הנשק הישראליות, וכתבתי פה די הרבה על "צי שפחות המין" של מפעלי הנשק הישראליים, המפוארים כמובן.  בעוד שכדי לסחוט קניין בחו"ל צריך להפיל אותו בתחכום ולסמם אותו קצת לפני ששולחים לו נערת פיתוי קלאס איי, בארץ אין צורך. יודע צדיק נפש בהמתו, כולם עוסקים בעבירות מין כדרך שגרה, רק צריך לבוא למקום הציבורי שבו הם עושים זאת, ולהפנות מבטו של עיתונאי המחפש עבודה.

 

על אוירת "המכרזים" בצה"ל כותב היום גם יוסי מלמן (רק בריאות לכתב האמיץ), כאשר הוא מתמצת את דו"ח מבקר המדינה על צה"ל. מה שכתבה הח"מ במילים יותר יפות. כל  גנרל ופקיד מנהל מכרזים, בהם הוא מוכר אתכם, על המשקל, לחברה שמציעה הכי הרבה שוחד. אם במקרה פקיד אחר מתחרה בו, הוא מלשין עליו למישהו, וכך כולם צילבות, אבל בדבר אחד הם מסכימים, השחיתות. כי ממנה כולם נהנים.

 

העניין מזכיר לי פוסט שאני עמלה עליו, על אפריקה, אבל זה ייקח עוד זמן. בכל מקרה מדו"ח מבקר המדינה עולה בדיוק התמונה המדוייקת לגבי מבצע עזה. מתברר, וואו, שטובת תושבי שדרות לא עמדה בראש המעיינות של מנהיגי ישראל, ואפילו לא של מערכת הבטחון וצה"ל. איזה הפתעה, איזה זעזוע.

מנויים חדשים לבלוג

 

כבר לפני שנתיים הפסקתי לשלוח עדכונים למנויי הבלוג, ואתם הסליחה (או שמא הם מודים על כך ?). מאז שירותי הרסס, אין בזה ממש צורך, אבל לא זו הסיבה, אלא שבעצם כבר שנתיים האופציה הזו לא עובדת כראוי אצלי, ומתקבלת הודעת שגיאה, שאירעה תקלה במשלוח העדכונים. אין לי משוג מה מקולקל שם ולא טרחתי לברר, כאמור, בגלל שיש רסס וגם ככה אני שוכחת. עם זאת, מספר המינויים ממשיך לעלות בהתמדה, וזה יפה. אני רואה בכל מנוי מעין "דרישת שלום" ופירגון אישי, מישהו שאומר בעצם, במקום בטוקבק או אימייל "אני איתך. אני קורא ומתעניין.". בתור תחביב אני מגגלת על האימייל של המנוי, לראות אם יש מעניינים, חוץ מאלה שאני מכירה כמובן, בין מרשימות עצמה או מהחיים.

אז קודם כל, תודה לאותם קוראים שטורחים לבצע את הפעולה הלא כל כך פשוטה של רישום לאתר, ואחריו רישום למנויים. חלקם אנשים עסוקים בעליל, כך שאני מעריכה מאד את הטרחתם לעשות זאת. את המיליונרים החדשים אני מפנה לאייקון התרומות, המופיע באתר, בסטיקי.

חרמות ואופנה

קמפיין החרם על מגזרי כלכלה ישראלים תופס קצת תאוצה בעולם הרחב, וגם בישראל דנים בו, ואף מעלים אפשרויות החרמה נגדיות, כמו על מלונות "הכל כלול" באנטליה. .

זה הזכיר לי פרשה די נידחת בהסטוריה, מהמאה השש עשרה, שבה הטיל ג'והן מיק, הלא הוא מיודענו "דון יוסף נשיא" שהיה מין גיידמק של תקופתו, רק קצת יותר מוצלח, על נמל אנקונה  , בתור קונטרה לותיקן ולנסיכות שיצאה נגדול למלחמה כלכלית (ואליה היה שייך קודם כמובן בתור פורטוגזי עשיר, עד שגילה את יהדותו במועד כלכלי נוח והפך לגיבור ישראל). אותו טייקון זועם כרת ברית עם שולטן טורקיה, וכרת איתו הסכמי "קומיסיה" נדיבים, בגביית חובות משועים ואצילים באירופה, שלוו ממנו בעבר. השולטן גיבה, וגבה אחוזים. וכך עשו השניים עסקים יפים, עד כדי כך, שהשולטן זרק לחבילה גם את טבריה, מתנה ליהודי שמצא את עצמו ושורשיו. מכל מקום, הטלת החרם על אנקונה נומקה כמובן בטעמים ציוניים (כמקובל היום), אך התנגדו לה היהודים המקומיים שחששו מנקמה בהם דוקא, ולא בדון יוסף שישב לו לבטח בטורקיה עם כל משפחתו וחבריו שהוא הביא לשם. בין הניצים היהודים פרץ ויכוח שקרע את הקהילה, והכל כמובן "מטעמים ציוניים", זה בעד וזה נגד, עד שלמזלם קטעו אירועים אחרים את החרם והנקמות והויכוחים. מכל מקום, רבים מיהודי אנקונה והסביבה נאלצו לבסוף לברוח ל…טורקיה, מאימת האצולה המקומית. וזה מה שעלול להתרחש כאן בכמה כיוונים אפשריים.

חרם אחר נגמר עוד פחות טוב, ומדובר בהצעות או אולי במימושן, להחרים את השוק הפיננסי הגרמני, בתגובה לרדיפת היהודים, בתחילת המשטר הנאצי, הצעות שהגיעו מצד אחינו הציונים הגאים שיושבים בניו יורק ליד וולסטריט. הסנקציות האלה ליבו כמובן יותר שינאה ליהודים הלכודים באירופה, ומוצא הרי לא היה, כיון שאף אחד לא הסכים לקבל כל כך הרבה פליטים. בסופו של דבר הרעיון נגנז עקב התנגדות של ארגונים יהודים בתוך אמריקה, שחששו מגילויי אנטישמיות נגדם דוקא, בתוך ארצות הברית.  

חרם, חשפניות, וחיל הים

 

חרם נוסף ומוכר בישראל, הוא החרם של "הליגה הערבית" על מפעלים ומוצרים הנמכרים בישראל. בארצות הברית חוקק למעשה חוק נגד יצרנים הנותנים יד לדרישות החרם הללו, ופה ושם אף הוגשו אישומים נגד עסקים כאלה. אחת מן הפרשות עולה עכשיו מחדש בזכרון, עם הדיווחים על המשפט המתנהל ברוסיה נגד חודורקובסקיי.

אותו מיליונר, חוץ מכל יתר עסקיו וענייניו, עסק בעבר גם בארגון תחרויות יופי, ובעיקר בהקמת סוכנות עבור נערות יופי מרוסיה ומזרח אירופה, שישתתפו בכל מיני תחרויות כאלה בארצות הברית. שותפו למיזם היה אדם, שידו בכל ויד כל בו, בשם דוקטור ריצרד פיוז, אמריקאי ממוצא סלובני, שהיה גם רופא מוסמך, גם שחקן ואיש טלויזיה, גם ממציאן וגם איש עסקים רב לאומי בתחומים שונים, גם קצין בדרגת קולונל בחיל הים האמריקאי, וגם שליח הבית הלבן לכל מיני מקומות. פיוז היה מעורב בזמנו בהקמה של חברת ציוד רפואי בשם בקסטר, שעשתה עסקים במזרח התיכון, בעיקר עם סוריה. לאחר שמכר את חלקו בחברה, במיליונים רבים, "הלשין" עליה שהיא הפרה את החוק בענין החרם הערבי, וסגרה מפעל בישראל לפי דרישת לקוחות ערביים. החברה הועמדה לדין ומנהליה הורשעו, ואם לא די בכך, הרי הקהילה היהודית ערכה קמפיין לסיכול ממוקד של אחד מהאחראים לכך, והעיפה אותו מכל מיני מועדונים והנהלות של ארגונים חשובים ונחשבים. עד כדי כך.

פיוז נזכר עכשיו גם בגלל פרשת הדוגמניות ומלכות היופי, וגם בגלל פרשת לוקרבי, שאליה שורבב שמו בזמן החקירות והעדות, עניין שעד היום לא נחקר עד תומו. ואיך הגעתי מצ'ייני לפיוז ? לא חשוב, כניראה בהשפעת חיל הים, ונערות חשפנות מזרח אירופאיות. והחרם כמובן…

 

מה עם הצעה חילופית לחרם צרכנים על חשפניות ושפחות מין ממזרח אירופה, נאמר ? נתחיל בקטן.

 

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • יונתן  ביום 05/03/2009 בשעה 15:54

  ומאז נפח הפעילות העיתונאית שלו ירד והמשכורת בהתאם.

  ידוע שהוא עושה סיורים שמראים את העולם התחתון בת"א עוד מלפני פרסום הידיעה על צ'ייני.

 • תמר בורסוק  ביום 05/03/2009 בשעה 16:29

  שנרצח בידי בני העולה הציונים

 • תמר בורסוק  ביום 05/03/2009 בשעה 16:29

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3681895,00.html

 • שמרלינג  ביום 05/03/2009 בשעה 16:44

  ביג פאקינג דיל. זה חוקי והוא לא בילה שם מתוקף תפקידו בשירות המדינה.
  זה די דומה לאישה שמכורה לטלנובלות, לא?

 • איריס  ביום 05/03/2009 בשעה 16:51

  יונתן תודה על המידע. אז אני צריכה לקחת בחזרה את הפיקפוק בתיאור הפעילות של נאה. כניראה באמת סיור חברתי ולא הנאה ממועדונים.

  תמר, והקשר לרשימה שלי הוא ?

  שמרלינג, נידמה לי שאין לנו בסיס משותף לדיון על ההתנהלות הזו. אסתפק בהפניה שלך לנימוקים היותר טכניים ולא מוסריים – 1. שיקר לרמטכל 2. נתון לסחיטה ולביזוי של צה"ל באמצעות הקלטות שהמועדון מצלם דרך שגרה.

 • חנה בית הלחמי  ביום 05/03/2009 בשעה 21:21

  לא מזמן דיבר איתי איש תקשורת בכיר על כך שישראל מפתחת את כיפת הברזל בעוד יש מערכת לייזר אמריקאית שכמעט מוכנה. צחקתי ואמרתי שהתעשיות הצבאיות לא תוותרנה על תרנגולת שמטילה ביצי זהב לאינספור מושחתים (כלומר לאנשי התעשיות הבטחוניות הפרטיות והממשלתיות) לאורך שנים, ולכן שלא יופתע אם לא יצליח לעשות עם זה משהו. קצת אחר כך תבעו ראשי הערים בדרום לנסות את המערכת האמריקאית. לקח בדיוק שבוע עד שיצא מכתב מהם, ובוא מקופל זנבם באופן שנראה על פניו שחששו שמישהו יכרות להם אותו אם לא יקפלוהו. הם התנצלו בכלבלביות בפני מערכת הביטחון על שפיקפקו בהם ואמרו שלא ידעו שהמערכת נוסתה (מתי? איפה? מישהו שמע על זה? הלו? מישהו בבית?) והוכחה כבלתי אמינה. מאותו רגע הוסר מכשול דעת הקהל להמשך השתכשכותם של אנשי התעשיות הבטחוניות בים הדולרים של כיפת הברזל. תהיה כיפת ברזל? לדעתי, זה יקרה כשתצמחנה לי שיערות על כף היד. לכי תדעי, אולי בהיעדר מערכת מיגון מטילים, עוד יפול כאן טיל שתכולתו אכן תצמיח לנו שיערות בכף היד….הכל אפשרי.

 • איריס  ביום 05/03/2009 בשעה 21:58

  אהבתי, את השערות על כף היד והטיל קרקע חומוס הכימי.

  כן, בהחלט ודו"ח מבקר המדינה ממש אומר את זה. היה פתרון, חירבשו מטעמים של שחיתות, ולכן בעצם נוצר מבצע עזה. מדהים לא ?

  הבעיה שלי היא לא רק זו, אלא שכמו שרואים אצל אייל גרוס, אנחנו תמיד מדברים ב"תעשיות הנשק" "גנרלים" בלי שמות, כי אז זה אישי פתאום.
  מילא גנרלים, הם כבר יצאו מהכפור, אבל סוחרי נשק וכל המעטפת של העיסוק הזה, עדיין לא מנומס להזכיר שמות, פן יתברר שחלק נשואים לפמיניסטיות בכירות או וכולי. וזה בגדר ממש לא יפה, לפי אמות המידה של פולניה, יותר גרוע מתחתונים עם צהוב.

  בכל מקרה, לא נתקן את העולם, בקושי את עצמנו אפשר. אז יאללה שמה גז מהנושאים האלה לימים הקרובים. יש פורים, יש חופש, מחפשים התפננויות.

 • איריס  ביום 06/03/2009 בשעה 06:20

  תוצאה כלכלית אחת של מבצע עזה, זכייתה של אלתא במכרז של סינגפור על מערכת התראה נגד טילים או כדומה, בשווי של רבע מיליארד דולר, המערכת נוסתה בעזה.
  כתבתי את זה אצל עידן בבלוג, אין תגובה בינתיים לידיעה המרעישה שמבצע עזה משתלם כלכלית במובן הצר, של אוכלי הפינכה ממשרד הבטחון.
  לא פלא שהפופולאריות של אהוד ברק בעליה גם בליכוד וגם בכלל. מביא לנו מכרזים, וכמו שאומרים חלק מהמיליונים "מחלחל" למטה, בצינורות שגם הם מעניינים מאד, לא בדיוק דרך תקציבי הרווחה והחינוך, אלא רק למי ש"נאמן", למי ? למה ? אה…לשיטה

 • חנה בית הלחמי  ביום 06/03/2009 בשעה 06:34

  הרי שכל מבצע צבאי מתוזמן על פי הצורך בניסוי כלים של התעשיות הבטחוניות. ברור לי, ולעוד מעט, רוב העם די מטומטם ומאמין ל"אי אפשר לשתוק יותר" ו"הם קמו עלינו לכלותינו".

 • איריס  ביום 06/03/2009 בשעה 08:40

  המבצע הזה. העם דוקא לא מטומטם, הוא יודע ולכן מסכים לצעוק "הם קמו עלינו לכלותנו". המטומטים זה אלה שחושבים שהעם מטומטם ולכן לא מחלחל אליהם…

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: