מי מאיים , או מזל שיש אבוטבול

 

 

בחודש האחרון מתנהל קמפיין הלחצה נגד בית המשפט, בעניינו של ד"ר סרוב, שחרף שמו המעניין, לא סרב לקבל שחד מאיש העולם התחתון אבוטבול, בחדר המיון של איכילוב. היום, מצטרף המשפטן זאב סגל, שעוסק בדרך כלל בעניינים שברומו של עולם, לקמפיין לשחרור הרופא מן הדין, באמצעות הטלת אימה על השופטת שדנה בתיק. סגל אינו מסתפק בחריצת הדין אלא מורה לשופטת בדיוק מה עליה לעשות, ובאיזו חלופת ענישה להסתפק, היכן ומתי.

 

שורת הממליצים המתארכת מונה בכירי מערכת הבטחון והחוץ, משום מה, וגם סתם סלבריטאים בלירה וחצי, ניראה שהמשפט הזה מהווה תקדים בקשר לעצמאות מערכת שלטון החוק מול המאפיה, ולכן יש להחמיר עם הרופא למען יראו וייראו, ולרדת לעומק הסיפור שם.

 

הטיעון שמשמיעים הסניגורים הוא תמוה, בלשון המעטה. לפיו, במאוחר מעט, נזכר הרופא הטוב לטעון שהוא פשוט פחד מהעבריין, ולכן נעתר לבקשת קיצור התור, וגם "נאלץ לקחת את הכסף" מה טיב האיום שהיה על סרוב, זאת איננו יודעים, לא סביר שהעבריין אבוטבול היה יורה בו לו אמר סרוב שהוא עסוק. טיעון הפחד המופשט מעלה את השאלה אם יש מקום כלל לחוק הפלילי, שכן כל עבריין פועל מפחד, כולל הפחד שלו להישאר עני למשל.

 

התיק הזה מסמן את רצונם של אישים מסויימים, לשריין לעצמם אליבי בבוא היום, ואין להתיר את ההגנה הזו, הלחץ הבוטה על השופטת, והאיומים המרומזים מכל עבר. אם יש לרופא מה להגיד, קונקרטית, בקשר למסכת היחסים שלו או של רופאים אחרים עם עבריינים או עם בכירים אחרים, יתכבד וישתף את המשטרה והציבור.

בינתיים נוצר הרושם, גם מפרשת ראובן גרוס ("החולה המדומה" למולייר, בגירסא העברית), שמשהו רקוב מאד באיכילוב במיוחד, בקשר החם שנוצר בין עולם תחתון, רופאים "מכובדים", וצמרת המדינה, בעיקר מערכת הבטחון, תחת מנהיגות נהנתנית.  מי שמאויים מכל זה הוא הציבור שלא לקח שוחד, ולא ביצע עבירות, ואם לסרוב יש כאלה חברים, ממה הוא פחד ? יכול היה לבקש מיעקב פרי לשמור עליו מפני אבוטבול הנורא. כל הסיפור נשמע מצוץ מן האצבע. או שמא גם יעקב פרי מאויים מאבוטבול ? ומי עוד ? כדאי שיעמדו בשורה ויספרו לנו קצת מה לעזאזל קורה …

לזאב סגל יש כניראה חברים במקומות הנכונים והלא נכונים, ואולי הוא כותב את הכתבה "תחת איום נורא וכבוש ומשתק", איך עלינו לדעת ? האם צריך לשאול כל אדם היום שמא הוא נמצא "תחת איום נורא ומשתק" ורק לא מגלה לנו את זה ? מצופה מאנשים המציבים עצמם בחזית הציבורית, ועוד בתור שופרי המוסר, לגלות אחריות ומנהיגות ולא להצטרף למסע מפוקפק של "לובי" נגד הפרקליטות, למען רופא שסרח. אפשר לחשוב שהוא עומד לעלות על הגרדום, לכל היותר יקבל כמה חודשים "בפנים" וילמד את הלקח, אולי.

 

את הטענה של "קיבלתי שוחד תחת איום" צריך לעקור באיבה, שכן היא עומדת לעלות ולפרוח כפטריות אחרי הגשם, מצד אנשים שרוצים לאכול את העוגה ולהשאירה שלמה. גם סרחו והתעשרו בפשע, וגם רוצים לקבל סימפטיה ופטור מין האחריות והדין. איזה מזל שיש אבוטבול אחד שאפשר להפיל עליו את הכל.

 

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • מיכאל  ביום 23/02/2009 בשעה 10:49

  את חושבת שבמצב דומה את היית מגיבה אחרת?
  מה את חושבת?

 • איריס  ביום 23/02/2009 בשעה 11:09

  אני לא מאחלת לך להיות במצב של מישהו שהרופא שלו פועל תחת איום ולא אומר לו. הייתי שם ואצל עוד כמה "מאויימים" לכאורה.
  לא הייתי כותבת את זה לולא נפגשתי עם העולם התחתון ועם הספין הזה, של כל מיני אנשים חזקים שנוח להם לקחת כסף, לגרום עוול לחפים מפשע, ולצעוק בדיעבד (רק אחרי שתפסו אותם על חם כמובן ולא דקה קודם) שהם היו "מאויימים".
  אוי לנו אם נגיע למצב שבית המשפט יקנה את הלוקש הזה. דר סרוב יכול היה לסור למשטרה הרבה לפני כן ולהתלונן. אין לו שום תירוץ למה הוא לא פנה למשטרה. ובאחיות אומר לך שהמשטרה לא היתה עושה כלום, לא נגד המאיים ולא בכלל ולכן הטענה שלו מופרכת ושקרית.שים לב שלא הוא טען כך אלא אינטרסנטים שלא שוחרים את טובתו אלא את טובתם.

  כתבתי מספיק פה עם העולם התחתון, ועל אזלת היד של המשטרה. הגיע הזמן לדבר על אזלת היד של שליחי ציבור שנהנו מאד מה"שיטה" ועכשיו לא רוצים לשלם מחיר לחברה.
  אתה יודע מה, זה יותר גרוע מהטענה "קיבלתי פקודה".

 • איריס  ביום 23/02/2009 בשעה 11:11

  הסיבה היחידה הטובה לתת לסרוב חסינות היא כדי שהוא ירגיש נוח לפתוח את הפה ולזמר. כל סיבה אחרת היא איום ממשי על אושיות החוק. אני מקווה שהשופטת הזו, שיש לה ניסיון באיומים, לא תתכופף. גם בפני המאפיה של זאב סגל ושוקן. כולם מאויימים וכולם נסחטים, ממש ליבי נשבר מרחמים על כל המיליונרים האלה…

 • מיכאל  ביום 23/02/2009 בשעה 12:36

  כולם זוכרים את סיפורו של דדי צוקר. אדם יקר שמעד. זה יכול ליפול על כל אחד.

 • איריס  ביום 23/02/2009 בשעה 13:04

  שוב, מיכאל אם ההתייחסות שלך לכל פשיעה במיוחד למי שיש לו שכל ויכולת, היא "מעידה שיכולה לקרות לכל אחד", אז אולי כדאי שלא תתערב בנושא הזה. כי לשיטתך בכלל אין צורך לקיים משטרה ובתי משפט. אולי מספיק כומר מוודה.

  שוב, כאשר תיזקק למערכת, והשופט "ימעד" דוקא בתיק שלך, או הרופא "יפעל תחת פחד משתק" דוקא על הבריאות והחיים שלך, ניראה לי שדעתך תשתנה בינתיים דעתך לא רלוונטית פשוט.

 • באנדר  ביום 23/02/2009 בשעה 22:05

  שהדוקטור הנ"ל היה ידוע כ"רופא המפורסמים", כלומר שנתינת יחס מיוחד למיוחסים למינהם לא היה מקרה חד פעמי אצלו.
  חד פעמי שהוא נתפס עם המעטפה ביד.

 • איריס  ביום 23/02/2009 בשעה 23:00

  מה שמעורר תהיה זו "התיזה" המופצת לאחרונה לפיה יש אנשים שמותר להם לקחת שוחד, להטות משפט, להעדיף לקוחות, להתעשר שלא כדין,לגזול משאבי ציבור (איכילוב הוא בית חולים עירוני) ולחיות כעבריינים לאורך זמן, כי "הם חשו מאויימים", לא איזה איום ספציפי, אלא כללי. חרדה קלה או משהו כזה.
  הרופא היקר צריך היה לגשת, כמו כל אדם, למשטרה ולהתלונן על איומים קונקרטיים או לכל הפחות להביא ראשית ראיה לאיום כזה המצדיק פשיעה מאורגנת לאורך זמן רב.
  כמובן, אין כזה איום ולא היה כזה. וכל התיזה מופרכת, וניראה שהיא מושמעת כהכנה לשינוי הדין בישראל. הסורחים מהצוארון הלבן פשוט נמצאים בחרדה קיומים, אחד משום שהוריו היו ניצולים שואה, והשני מפני שהוא חששן, ולכן לאורך שנים הם יכולים לקחת שוחד ולדפוק אנשים חפים מפשע בלי לשלם על כך. זה הכל עניין של התחשבות הומנית. מיכאל פה לעיל הסביר את האוירה, שוחד זה טרגדיה אישית שיכולה לתקוף כל אדם. כלומר, אין מה לשפוט. זה כמו שפעת. זה קורה, וזה אנושי, וצריך לרחם על מי שהתעשר כך, כי הוא "מעד" החליק על בננה.

  הסיבה שהחריבו את סדום לא היתה הפשיעה אלא שהם שינו את החוק כדי שיכשיר את המעשים. אנחנו קרובים מאי פעם למצב הזה.

 • שלמה  ביום 24/02/2009 בשעה 11:55

  הוא גם יכל לבקש מאבוטבול לתרום את הכסף לקרן המחקרים או משהו כזה ולדווח לבית החולים. או לקחת את הכסף ומיד לגשת למנהל בית החולים ולדווח. ככה שהטענה הזאת די חלשה.

  למרות הכל אני חושב שעונש שאינו כולל מאסר הוא בהחלט מספק.ממש לא צריך לקנא ברופא. יש להניח כי הוא יפוטר מבית החולים וכי יתחילו כנגדו הליכים בהסתדרות הרפואית שעשוים להביא לשלילת רישיוני לזמן כלשהו.

 • איריס  ביום 24/02/2009 בשעה 12:11

  לא יפוטר ולא ישלל רשיונו. גם אם ישב בכלא. אתה כנראה סובל ממחלת התמימות שאין לה מרפא.

  מה זה לא לקנא ברופא ? מה זה קשור ?

  גם הרעיונות המוזרים שעולים פה לאחרונה על הפקדת הכספים לתרומה או אצל נאמן מעוררים דאגה חמורה. לא, לא מפקידים ולא תורמים, הולכים למשטרה ואת הכסף נותנים בתור ראיה.

  אני בהלם מכל ההצעות האלה, באמת אולי כדאי להחליף את בתי המשפט בבוררים של העולם התחתון.
  ואת השכר ישלמו מפקדונות ותרומות מהסוג הזה.
  זוועה

  אני ערה לכך שאת הרעיונות האלה מקדם גם מר מזוז באופן שהוא לאחרונה מטפל בעבריני צמרת. חמור ביותר. הכסף של אבוטבול לכאורה התקבל מעבירות , והוא צריך לחזור לנפגעים שלו, ולא לממן מחקרים מפוקפקים באיכילוב.

 • שלמה  ביום 24/02/2009 בשעה 20:46

  אם יפוטר או ישלל רשיונו.

  ובהינתן מצב נתון בו אדם שמטיל מורה מציע שוחד ניתן ורצוי כמובן ללכת למשטרה זו דרך המלך אבל מה לעשות החיים קצת יותר מורכבים ונראה כי דווקא את התמימה במקרה הזה.

  במקרה של הד"ר לו באמת פחד כפי שטען אז סביר בעיני כי היה פונה למנהל בית החולים ומיידע אותו או מבקש מאבוטבול לתרום את הכסף.
  לו היה פועל כך ניתן היה בוודאות להסיק כי לא בצע כסף גרם לא לפעול כפי שפעל אלא מורא.
  ככה שאני לא ממש קונה את הטיעון.

  ומה לעשות לרופא עם משרה ציבורית וקליניקה פרטית יש הרבה מה להפסיד גם אם לא ישב בכלא.

  וד"א – לו היה מביא כעד אופי איזה זקן גלמוד שסייע לו זה היה עדיף על כל מצעד המפורסמים

 • איריס  ביום 24/02/2009 בשעה 21:29

  בכל הנקודות למעט התמימות.

  החיים מורכבים, זה נכון לכל עבירה, ולא רק לרופאים מהצוארון הלבן
  באשר לתמימות, התכוונתי לכך שאתה באמת חושב שהדין ימוצה איתו. מאחר שאני גיסה של שני רופאים (אחד מאיכילוב עד היום ואחד היה באיכילוב) אני יכולה לאמר לך שחלק מהם טסים גבוה מעל החוק, ולא חשוב במה יתפסו אותם, בנסיבות מסויימות, השירותים שלהם מטים את הכף.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: