ליברמן שמיברמן, בסרט הזה כבר היינו

whip cartoons, whip cartoon, whip picture, whip pictures, whip image, whip images, whip illustration, whip illustrations

אני שמה לב שהדמון החדש בפרשנויות הבחירות והאפוקליפסות הוא איווט ליברמן, הידוע גם כ"שומר הבארים". ההערכה הלא מקובלת שלי הוא שליברמן משמש מעין "שוט" שאמור לחמר בנו ולהאיץ את הצאן לרוץ אל הקלפי, ושותפים לשימוש במצליף הנוח כל המפלגות מליכוד שמאלה. כלומר, כולם בעצם מרוויחים "תשדירים" על חשבונו. סבבה אם כן. הצבע…ליכוד/עבודה/קדימה/מר"צ כדי לחסום את ליברמן. חבל שהם לא חוסכים בזמן שידור ומרכזים את המסר.

 

ליברמן נמצא כעת בחקירת משטרה עם כוונות להגיש כתבי אישום בנושא כלכלי כלשהו, ואני מעריכה שיש לו מספיק אויבים כדי שאיכשהו ינטרלו אותו, בעיקר משום הוא שלא "אונזרע" לאף אחד. כלומר, קיומו יוצר קונסנזוס במקום שיש רק סכסכת ומחלוקת, בערך כמו גיידמק שאיחד את שוקן משמאל (ואף שמאלה) ועד לימין שבימין.

 

אבל החלטתי לדמיין שאנחנו מתעוררים בבוקר שלאחר הבחירות, ואיכשהו ליברמן בפנים ובגדול. שר הבטחון, או סגן ראש הממשלה, או שר החינוך, לא יודעת. עם המבטא הנורא והקללות האוקראיניות. זוועה ממש. בדיוק כמו הסבא וסבתא שלנו שבאו מאותו מקום בדיוק, ונשמעו בדיוק כמוהו, אגב.

משהו זוועתי, מן הסוג שאנחנו רגילים לו פה מאז ומתמיד (מי היה מאמין שאריק שרון הפך לראש ממשלה ועוד "אהוד" ואחרי כן שיקוץ "שמאלני"…). אין ספק שהנפגעים הראשונים יהיו חרדים וערבים, או אולי יש לאמר יהודים וערבים (בניגוד לציונים מכל הדתות). לגבי השאר, יש סיכוי לשיפור כלכלי והרחבה בתשתיות הרווחה והתרבות, כמיטב המסורת של העולים מחבר העמים, שגם ככה ארגנו לעצמם "רשת בטחון" כלכלית כמו ברוסיה. איכשהו כולם מקבלים כל מיני תמיכות וסלים וסובסידיות, ופה בצפון אם אתה לא דובר רוסית, הסיכוי קטן אפילו לקבל טיפול רפואי או כל שירות אחר. הם לקחו הכל.

 

אני לא יודעת על מה הזעקה, כיון שפה לפחות, שזה ישראל האמיתית (לא תל אביב ) אין שום הבדל בין ליברמן (ותומכיו) ובין ליכוד ועבודה ותומכיהן, מדובר על "מועדונים" מתחלפים, וכולם סחבקים וכולם במילא עובדים במשטרה ובמשמר הגבול ושם אין הבדל בין המפלגות האלה. זה הכל חארטה בשביל הטלויזיה.

fascism cartoons, fascism cartoon, fascism picture, fascism pictures, fascism image, fascism images, fascism illustration, fascism illustrations

זאב הפאשיזם

מי שחי פה יותר מעשרים שנה מבין שהכל הצגה. הים אותו ים, ואנחנו שותים את הים של עזה בין טבח לבין "טעות בכינון או באיכון", מידתי או לא, וחקירות של "פשעי מלחמה" וטבח כזה או אחר, וזעקות שבר על הפאשיזם שאף אחד לא באמת מתכוון לזה. יש כמה כותבים שאפילו מספרים על כך שהפאשיזם בישראל עלה ללא דם, ללא מעצרים בחשכת ליל, או עינויים וחטיפות. כניראה, מעל הכנסה מסויימת אנשים נהיים חרשים ואופטימים, יתכן שאכילת סטייקים משובחים פוגעת בחוש הריח גם, ולכן נידמה לי שזו המגמה. ליברמן דוקא הולך עם זה טוב, כלומר, לסתום לנו את האף עם כסף וסטייקים, שלא נראה גם טרנספרים של כפרים שלמים. אדם ששקוע בכסף עד צוארו מתקשה להתרומם מעל הר המטבעות ולראות את הפרות זכויות האדם, והדברים ידועים, כן ב…פאשיזם הזה, הקלאסי.

מישהו פעם שאל, באתר המכנה עצמו "לוחם בפאשיזם", איך זה שהם, אולי הצבא, אולי המשטרה, לא יודעים מה קורה. ואז ענו לא "משלמים להם לא לדעת". נו כן, זה לא חדש.

כשבישראל צועקים פאשיזם, זה לא אומר כלום. אם בתור ישראלי תבקש מקלט ועזרה בחו"ל נגד הפאשיזם, אותם ישראלים שצעקו את הביטוי ודיממו דמעות תנין, יהיו הראשונים לאמר ש…זו הגזמה, ושאתה מוציא את דיבת הארץ רעה, שאתה רילוקיישוניסט בוגדני, או אופורטוניסט. לעומת זה, בצ'ילה היתה רשת, מחתרתית להברחת מתנגדי משטר, ובחו"ל הם קיבלו עזרה רשמית. אל דאגה זה לא יקרה כאן. גם עם ליברמן. כולם יתרגלו, יקבלו משרות (אלה שכדאי לשלם להם שלא ידעו), חלק יעברו לחו"ל,וישמחו לצעוק "ליברמן ליברמן" גם שם, כדי לקבל קצת שידרוגים,  וכך הלאה.

בקיצור, ליברמן שמיברמן. צריך היה לשלם לו על התפקיד כפוי הטובה.

 

האם ה CIA שולט פה ?

06.12.05: Martin Rowson on the CIA's secret 'ghost flights'

השבוע קראתי דיון על איזה פובליציסט אחד, לא אכנס לשמו וזהותו כי זה לא העניין, שטוען שהוא ישראלי ומכפיש את היהודים מעל כל אתר ובמה אפשריים, כולל אתרים ניאו נאצים. בסופם על הדיונים על טיבו וזהותו, הגיעו חלק למסקנת ביניים שהוא בעצם סוכן אמריקאי כניראה, שמצא לו "סיפור כיסוי" מקורי. עאלק ישראלי, עאלק יהודי, עאלק "גילה את האור". אלא מה ? חלק מהרזומה של אותו אדם הוא אכן אותנטי, ומצוי בישראל.

בתור הישראלית התורנית, נשאלתי עליו. ובאמת כאשר חיטטתי כה וכה, התקבל הרושם שהוא אכן סוכן אמריקאי שקיבל רשות "לעבור" בכמה מוסדות ישראלים כדי שהוא ייראה כשר. לא משום שהוא אמריקאי דוקא, הוא יכול היה להיות צבר ישראלי באותה מידה, גם אלה חלקם מגוייסים לארגונים זרים, בהסכמת ממשלת ישראל, אם כי לא תמיד בהסכמתם שלהם, אבל מה זה משנה.

 זה הוביל אותי לתהות תהיות תמות, ותמימות, מי מקבל החלטות מהסוג הזה בישראל, והאם יש איזה פיקוח על יישום הסכמי הדדיות בין ארגוני מודיעין, ועד כמה מקבלים ארגוני מודיעין של מדינות חזקות (ארצות הברית, גרמניה, אנגליה) "יד חופשית" לעשות כאן בית ספר או דיסנילנד על הגב  של האזרח הישראלי, שהוא הזקן שעליו מתגלחים.

מאהר, ערר, שהוא אזרח קנדי ממוצא ערבי, נחטף בשדה התעופה בניו יורק, בדרכו הביתה לקנדה, על ידי שירותי הבטחון האמריקאים. אלה טענו שהוא חשוד בטרור, ושלחו אותו לסוריה על מנת ששם ייחקר ויעבור עינויים. לאחר שנה קשה מאד בכלא הסורי, ועינויים נמרצים, הוא חזר לקנדה, ונמצא שאין לו שום קשר לטרור. רעייתו, כבר מתחילת המשבר הצטרפה למפלגת השמאל והפכה לפעילה בכירה שם. עם שובו של ערר הועלו טענות נגד האמריקאים, ואלה טענו מצידם שהמידע המרשיע על ערר נמסר על ידי משטרת קנדה בכלל. כך או כך, שערוריות, עיתונות, התפטרויות ופיטורין, ולבסוף פיצויי עתק שקיבל ערר, ביחד עם כמה נפגעי "מלחמת הטרור" אחרים מקנדה, פחות מוכרים.

בסיבוב האחרון נידלו דו"חות שונים ומשונים ממעמקי הניירת. ובכלל, תוהים רבים, אם נחשד בסיוע לטרור, מדוע נשלח לסוריה להחקר, מדינה שאינה מזוהה כחלק מהקואליציה אלא אם כבר כחלק מציר הטרור. מה הרעיון שעמד מאחורי ה"הסגרה" הזו ? התהיות רבות מן התשובות, ועל רוב החומר הוטל איפול. מה שעולה מן הסיפור הוא מתח בין קנדה לבין ארצות הברית על השימוש באזרחים קנדיים למלחמות האמריקאיות למיניהן, ועד כמה מתירה ארצות הברית לקנדה להיות המושלת והמגנה והאחראית לאזרחיה, לטוב ולרע. מתחים אלה קיימים בין קנדה לארצות הברית מאז ומעולם, כאשר קנדה מכנה עצמה "המדינה הקטנה ליד הפיל הגדול", במטרה להבהיר שקשה מאד לשמור על סוברניות וייחוד ועצמאות, בשכנות לאימפריה עצמה.

הגם שקנדה תלויה לחלוטין בייצוא המסחרי לארצות הברית, קיים בה דיון ער על גבולות הסוברניות, השמירה על אורח חיים (למשל רשת בטחון חברתית כלכלית, לעומת המשטר האמריקאי) והייחוד הלאומי לצד אמריקה החזקה והגדולה. המלחמה נגד הטרור חידדה את הבעיות האלה ואת הקושי להתגונן מפני ההתפשטות של ארצות הברית. בישראל, למרבה הצער, הנתינים כלל לא מודעים לנגיסה המתמדת בעצמאות שלהם, כך שמקרה כמו מאהר ערר -, בארץ – לא היו מתירים פרסום ובטח לא שערוריות ותביעות נגד "הדוד סם" במקרה של הפרה בוטה של זכויות האדם של אזרח או אזרחי ישראל.

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1060762.html

זה מוביל לשאלות של סוברניות,משילות ותודעת עצמאות ואזרחות בישראל, מול עסקונה של "ועד קהילות", בעבר, מן הגולה, שהיה מנהל את המגעים עם הפריץ.

 

אוי לבושה…

בזמנו – ואוי לבושה – הבעתי כמה פעמים שביעות רצון מחזרתו של אהוד ברק לזירה הפוליטית בעבודה. ובכלל. המחשבה שלי לא היתה סוטה לחלוטין, אני מקווה, אלא התייחסה למצאי המנהיגים בהקשר הזה, של הגנה בסיסית על האינטרס של האזרח הישראלי. ישראלי רגיל, כמוני, יליד הארץ, לא עולה חדש, לא פרובוסלבי נוצרי עוכר ערבים, לא ערבי, לא חרדי, סתם ישראלי רגיל.

נסיכי  בית"ר, כלומר לבני וביבי נתפסים אצלי, מה לעשות, קצת כמו שבגין נתפס, "עורכי דין פולנים יהודים", בורגנים, עירונים,, נטולי שורשים עמוקים בישראל. המשפחות הרויזיוניטסיות אף פעם לא התבוססו בחרא של פרות, אלא עברו ישר מבית הספר לאיזה מוסד לימודי בחו"ל ומשם למוסד (שם קלטו את הימין בזמנו, כדי שישתין החוצה ולא פנימה, בדרכה של מפאי "לעשות סדר"). החיים של ביבי ושל לבני, בשגרה ובמורשת רחוקים מאד משלי. הם לא יכולים לייצג אותי גם אם ירצו מאד.

מפלגת העבודה סרחה והצחינה, בעיני לפחות, בגלל הרעל של שימון פרס, וכתבתי מספיק על האיש הנורא הזה, שמייצג בעיני גם כן אינטרסים זרים, פאודליים-אירופאיים, הוא תמיד ניראה לי כמו פארודיה על "הבונים החופשיים" או "אבירי מלטה" שמקריבים ילדים, רצוי ילדות, באיזה מקדש באיטליה, ונפגשים עם חייזרים למכור להם את האנושות במחיר מציאה. זה איש שלא עבד אף פעם והפך ל"מפלגת העבודה בעיניים", אי אפשר לדמיין אותו אפילו עולה על טרקטור או עובד בכלל. זה מין מטען ממולכד שהצליח מעל למשוער. לכן היה ניראה לי שאהוד ברק, עם כל מגרעותיו הידועות (וכולן כבר ידועות מאד) הוא היחיד שיכול בכלל לזהות את האינטרסים של הישראלי הרגיל. יכול, זה לא אומר שהוא יעשה או עושה. בינתיים מתברר שטעיתי, נו טוב, קורה.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: