הקונספציה של "פגיעה ביחסי חוץ" (לאהוד ברק)

בעקבות טוקבקיסטים – ומה חושב על כל זה אהוד ברק ?

 

היום או אתמול העליתי פוסט מנומנם וסתמי, רק כדי להרגיש שאני נשמעת. אבל כבר לפנות בוקר התבהרה לי תחושת הדחיפות והעמימות, לרגל פרסום ב"הארץ" על מיודענו ויקיר זכויות האדם, יחיאל חורב וממשיכו העולה על רבו, אמיר קין.

הכותרת תמוהה, כדרך הכותרות העוסקות בגוף זה, המבקשות לרמז ברמזי דקות בלבד, על מה שרק חוג מצומצם של יודעי ח"ן מכירים. זהו ריקוד הטווסים של העיתונות משתפת הפעולה, ביחד עם הביורוקרטיה המושחתת שמאכילה אותה בפירורי מידע.

יוסי מלמן, שבדומה לעיתון שהוא עובד בו שנים רבות מתפקד בעליזות כסוכות דיסאינפורמציה (תחת הפרוייקט הרשמי למחצה "הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון, TM", או ספינת הדגל של פרוייקט מוקינגברד בסניף הישראלי שלו), מרמז שהיה משהו, שלא נדע עליו, ועכשיו הוא צץ החוצה, וגם על זה לא נדע. הוא בטח לא יגלה.

בקליפת אגוז, אלה הם קולות מן הקבר, שטרם נחנקו סופית. קורבן נוסף של יחיאל חורב, עובד שנמעך תחת משא השחיתות ואף לקה בליבו (מגיפה ממש במלמ"ב, כדאי לבדוק את שיעורי התחלואה שם לעומת הממוצע הארצי, יתכנו הפתעות ואולי בסיס לתביעה קיבוצית) בעקבות זאת, שלף כמה עצמות לעוסות במסגרת הליך מול ביטוח לאומי, שם הוא דורש הכרה ב"מחלת מקצוע" או "תאונת עבודה". אלה המצבים שעיתונאים נהנים מהם קצת, אבל גם אז הם בודקים טוב את גבולות הכדאיות. גם העובדים התובעים בדרך כלל חושפים רק כמה פירורים בתור איום על הבוס, וזה בדרך כלל מספיק כדי שהם יקבלו את מבוקשם, כלומר, כסף, או חתיכה מעוגת השחיתות.

מן התביעה עולה טפח צר ממסכת יחסי האנוש בממלכת ה"רכש" ו"היצוא" כלומר הביורוקרטיה שמסדירה את סחר הנשק הישראלי, ומי שמכיר את הארגון הזה, מהנהן בהסכמה. שחיתות רבתי בכל מקום, קליקות של מסואבים הנלחמות זו בזו, קומבינות ואלימות ממש, כל זה קבור היטב תחת "בטחון המדינה" ואם אי אפשר אף בדוחק, אז "חשש לפגיעה ביחסי חוץ". הסעיף האחרון פורש כניראה על ידי משפטנים מן הסוג של פנינה שרביט, והיועץ המשפטי לממשלה מסכים כמובן, שחשיפת שחיתות, רגילה כזו, מסריחה שיכול לעלות בחיי אדם כמובן, יכולה להיחשב כ"פגיעה ביחסי חוץ", אם השכנים ישמעו כמה מושחתת ישראל. השכנים זה כל אחד, אבל בעיקר אמריקה, שמולה נעשה רוב הסחר, הרכש והשחיתות, וממילא יותר ממחצית עובדי משהב"ט כבר עובדים במישרין עבור אמריקיאם, אם זה משרד ההגנה ואם עבור תאגידים שהם הקימו בזמן שעבדו במדינת ישראל.

כתבתי על זה בהרחבה, הן מניסיוני כביתו של עובד תע"א ותיק בדרג ניהול בינוני בתחום היצוא הבטחוני והקומבינות עם אמריקה, והן על כמה פרשיות שלגביהן העדתי, ובגלל זה אני איפה שאני. כך למשל, שליח תע"ש, יהודה אמון, שישב בוושינגטון על מנת לייצג אתכם, הקים בו בזמן תאגיד מתחרה לתע"ש , תוך שימוש במשרתו, כדי לגנוב את תע"ש, ואף להפר במפגיע את התקשי"ר האוסר על עבודה פרטית כלשהי בזמן תעסוקה עבור המדינה. אמון גם סיים תואר שני במוסד פרטי יקר על חשבונכם, המזכירות של סניף תע"ש אפילו כתבו לו את העבודות כי למיטב זכרוני כתיב וכתב ואף קרוא ולמוד, לא היו הצד החזק שלו.

עיון בגוגל, יגלה כמובן שאמון, אדם בינוני ואלים, הפך למיליונר בעל חברת יצוא נשק פרטית, בשותפות אמריקאית. עאלק, איש עסקים מלידה. לא זו אף זו, אלא שבזמן השליחות הוא גם שיחד, סחט, ופה ושם הפר זכויות אדם בסיסיות, יו נו, כל תשעת היארדים.

כאשר אדם מתלונן או מנסה לחשוף שחיתות במצב כזה, עליו להכין צוואה במהירות ולהיפרד מהבלי העולם הזה. כי מסתבר שכל מושחת עלוב ומצחין מקבל הגנה מוחלטת ואבסולוטית מתוקף העקרון של "חשש לפגיעה ביחסי חוץ" כי מה ? הפרשנות היא שאם "אמריקה תדע" (מי זה אמריקה ? הסבתא של גורג בוש ? לא חשוב, לצורך העניין "אמריקה" זה גוף מזוהה ואחיד, שלא כמו "אמריקה" של חלומות הפקידים, המתפצלת לאלפי תאגידים טומני זהב ויהלומים, ממש פלורליזם רב תרבותי), אז "זה יפגע במעמד של ישראל ברכש או בעסקים". כלומר, אדם זריז מחשבה ורב תושיה מבין מייד שנוצר גן עדן לעבריינים, המקבל חסות לא סתם מאיזה מפעיל משת"פים במשטרת רמלה שמעלים עין מאלימות במשפחה,  אלא מיחיאל חורב, האלוהים הלא מוכרז של מדינת ישראל. יש לציין שיחיאל חורב הוא אכן "גב משובח" ואי אפשר, אבל ממש אי אפשר, לפרוץ את חומת ההגנה שהוא מספק לארגון המשוחתים שהוא מנהל בכל העולם. כל יוצאי ופורשי, גונבי ומפריטי, הפרושים לאורך ולרוחב הגלובוס, כולם "חייבים לו" והמון.

שמחתי לקרוא מן הכתבה החשאית מאד, שאפילו במשרד הבטחון היו לפחות בעבר כמה צדיקים שרצו למגר שחיתות כאשר הם ראו אותה בעיניים. והנה, נחשפת שיטת האילוף של חורב (אבא שלי גם כן קיבל אירוע לב חריף בישיבה במלמ"ב, ממש בקריה בתל אביב, והובהל משם הישר למיון באיכילוב), העובד הטיפש, שעד כה לא ראה מה קורה סביבו (סדום אמרנו ?), ומפתח פתאום יוזמות חשודות של עבודה ישרה ונקיה, ומאמין לפתע לססמאות שחורב זורה בכל מקום (האיש שששונא שחיתות, עאלק), נתקל ב"עכביש", ומהר מאד קורס. אני מאמינה , בכל ליבי, שחורב השתמש גם בפיגועים רפואיים, מן המכון הביולוגי, כדי להזיק לאנשים, ובאותה הזדמנות כך נתן למכון הביולוגי כמה שפני ניסוי און דה האוס, ממש בתוך משרד הבטחון, כמה נוח. שתי ציפרים.

עכשיו מסופר לנו שדוקא דרך התביעה בביטוח לאומי, משהו שולי יחסית, מתבררת מסכת "השתקות" וקבורת חמור, של חקירה חשובה ורגישה. מסתבר גם שמשטרת ישראל מבינה רמזים מאד טוב, ו"יורדת" מתיקים לפי קריצת עין של מערכת הבטחון. האמנם…היעלה על הדעת ?

 

מסורת דבל"א, או "הקונסיליירי הממלכתי",  הולכת עשרות שנים לאחור

 

על הרקע הזה, וכל מי שעיניו בראשו יודע מה קורה באגפים הללו של מהשב"ט מזה עשרות שנים וללא הפרעה, אני תמהה על קריאות הזעזוע המתחסדות על המשפטאות של אגף כמו דבל"א. משפטני משהב"ט, ובראשם היועץ המשפטי התורן של המשרד (בזמנו היתה זו צביה גרוס, שנים רבות, שתפרה את התיקים במלאכת אומן) הם ממש קונסיליירי, למן הקטן בהם ועד היועץ המשפטי לממשלה, כאשר זה מגיע ל"בטחון המדינה" כביכול, ובמיוחד אגף כמו מלמ"ב, שיכול להנפיק וירוסים בהזמנה.

ואולם, הנגע המוסרי הוא כניראה עניין מדבק ומתפשט מאד, וכך מצאנו את כל הפריפריה של המשפטנות הציבורית, כולל למשל האגף המשפטי של משרד החוץ, מגבה את המאפיה הבוטה של מלמ"ב בכל מעשה פשע, החל מחטיפות, חיסולים, השתקות, וגניבות בחו"ל. משרד החוץ אינו אלא קבלןנצ'יק של חורב כאשר צריך למנוע מבוכות לבכירים שלו, שגניבתם אומנותם. בעיקר מקופת המדינה.

אמריקה עוברת מהפכה עכשיו, וחגיגות ימי בוש מתחלפות ביישום דוקני של המשפט, הן הפלילי והן החוקתי. על הרקע הזה מתרחשות אלפי חקירות, או למעשה נפתחות חקירות שנסגרו בשמונה השנים האחרונות, גם נגד קודש הקודשים, סוחרי הנשק הישראלים. מסבתר שהידידות היא בערבון מוגבל, ומאחר שהישראלים התמסרו לחלוטין לאמריקאים, כל המידע נמצא היכן שצריך, מוכן לשליפה. רק הטונים התחלפו. במקום "ידידנו הקטנים והאמיצים במזרח התיכון" זה עכשיו "יהודונים גנבים שהכניסו יד לצנצנת העוגיות שאנחנו באדיבותנו פתחנו בשבילם", אלה אותם אמריקאים, אותם גנרלים עבי צואר אדום, שאף פעם לא באמת החזיקו ממש מהישראלים הגנבים הקטנים, שאונסים, מטרידים, גונבים ומסדרים בעיקר אחד את השני ואת המדינה שלהם עצמם ! התברר שקל מאד להציע דרכון ו"תאגיד" עאלק מכובד לכל פקיד במשהב"ט, ולקבל ממנו מה שרוצים, החל ממידע וכלה בהעדפות מסחריות פסולות. הפטריוטים במלמ"ב שקובעים לנו מי "לא נאמן מספיק", ימכרו את כל הציונות שלהם עבור כמה אופציות, והדברים ידועים, כולל מכת הדרכונים.

גם חורב בעצמו, לאחר שיצא משירות המדינה, חשף את פרצופו האמיתי, והצטרף ללא דיחוי או צינון לתאגיד סחר בנשק, שישראל אינה דוקא בראש מעייניו, אלא רווחי מנהליו ובעלי מהניות והסוכנים שהוא מייצג, שלא כולם ישראלים בכלל, ואף לא יהודים, ולא מעניין אותם כלום.

 

עכשיו כאשר האף בי איי יוציא מן הארון את מה שהוא יודע, נגלה פתאום עיתונאים אמיצים, פרשנים נחרצים וטהרנים, פקידים "המבערים עשבים שוטים וחריגים", חברי פקולטות המתנגדים ממש לעריכת הדין הבטחוניסטית בישראל, ועוד כל מיני בעלי תסמונת מצפון מאוחר.

אך רוב הנזק נעשה ונשלם, המושחתים הגדולים כבר ישובים שפי והשתקעו להם באמריקה, עם התאגידים המפוקפקים שלהם, וצוחקים כל הדרך לבנק. הקופה שלכם כבר ריקה, אם לא שמתם לב, ועל השיירים והחובות יריבו עובדים זוטרים בתע"ש הגזולה, או במחלקות מדינה אחרות שרוקנו מלשדן, והכל לפני הפיטורין הגדולים.

 

כולם, ובאמת כולם, היו בני.

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • גל  ביום 02/02/2009 בשעה 20:07

  ואני לתומי חשבתי שהאדון חורב הינו זה שאיו הוגים את שמו ברבים. (:

 • איריס  ביום 02/02/2009 בשעה 21:03

  93.172.205.244
  מסומן כספק וירוסים

  נטויז'ן

 • אזרח.  ביום 02/02/2009 בשעה 21:05

  http://www.notes.co.il/iris/37389.asp

 • איריס  ביום 02/02/2009 בשעה 21:07

  תודה, אני באמת יכולה כבר לתת הערות שוליים לפוסטים שלי באותו עניין. חבל שאין עוד הרבה מקורות…

  נכון שזה תמיד, והיה, ויהיה ובכל מקום, ובכל זאת, רמת ההונאה בממסדים האלה, והאמון שנותנים בהם "עמישראל" ממש חוצה כל גבול. וגם שיתוף הפעולה של סוכני השפעה, התקשורת, האקדמיה, …
  אוף.

  טוב, נו, יאללה להרגע. אין חדש תחת השמש

 • איריס  ביום 02/02/2009 בשעה 21:24

  שאל אחד הטובקיסטים ב"הארץ" מתחת לכתבה של מלמן.

  ומה באמת, חושב על זה אהוד ברק ? הייתי מאד רוצה לדעת. לא רק מה חושב אלא מה הוא מציע לעשות ? או שמא גבורתו נגמרת בעזה מול כנופיות שבאב לא חמושות, אך נגד החורבים ושותפיהם הוא נאלם דום או מצטרף לחינגת הסחר ?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: