כבר נחתם שלום כולל באזור

 

שמחת עניים

 

עד הלום, הרגשתי די בודדה בצמרת (?) בכך שמזה עשרים שנה לא הצלחתי להביא עצמי להשתתף בבחירות הכלליות בישראל (וגם המקומיות). החודש אני אמורה להרגיש חמימות ודביקות אפילו, של "שמחת עניים" לאור ההצטרפות של כה רבים וכה טובים לנרתעים מלתת קולם, כרובוט, לאנשים שעלולים ממש להזיק להם, אישית.

כלומר, מנהיגי ישראל.

נידמה לי שמלחמת לבנון 2, ומכת עמיר פרץ, תפקדו כדלי מים קרים, ומעופשים, על ראשם של אופטימיים חסרי תקנה, הבטוחים שהקלף שלהם ינצח את משחק ההימורים הקלוקל, והכוזב, ששמו הבחירות בישראל. קדמו לכך השטוזה מאריק שרון (לאוהדיו, אני אף פעם לא נימניתי עליהם), ולפני כן, היתה סנונית אהוד ברק, שירק על מרוממיו לפסגה (מר"צ למשל, ורבים מארגוני השמאל הציוני). ומי שראה את הנולד, כבר הרגיש את הבחילה קודם, למעשה ..ואולי…מאז ומתמיד (אני במשחק רק משנות השמונים, אין לי מושג מה היה קודם, כי מה שכתוב בעיתון או בספרי הסטוריה לא ממחיש את הדקויות של השחיתות הפוליטית בישראל).

אז יש לנו חמישים אחוז צפים, שיא חסר תקדים שיכול גם להוליך לכך שאותם מתלבטים יימנעו מחמת אי החלטה. ויש אחוז נמנעים אדיר, כבר מ 2006 שרק הולך וגדל. הפריימריז של קדימה היו המחשה לא רעה לתהליך הבחירות המתקרב, כלומר, השתתפות אקראית של קבוצה קטנה, שחלק ממנה זה קבלני קולות וארגוני מאפיה המקבלים אתנן ישיר מהצבעתם, וניצחון על חודם של עשרים קולות, בין מתחרים שאף אחד מהם לא זוכה ללגיטימציה בעצם.

נפלא. מרטיט ממש, וזה לעומת התהליך ההפוך שאירע בספינת האם (אמריקה).

 

בכל זאת חד"ש

 

על הרקע הזה, ולאור ההכרח שאני חשה לא להיות צפויה לעצמי, השנה אני הולכת להצביע, ולהמשיך בעצם את התהליך שהחל בבחירות המקומיות לפני זמן לא רב. אני הולכת להצביע לחד"ש, מתוך הכרה שזה לא מושלם, למעשה מעצבן אפילו (על רקע אי יצוג נשים), אבל בידיעה שזו הצבעה שמשמעותה "כן", כן לעתיד, כן לתקוה, כן לשינוי,אותו שינוי שאני מאמינה בו. הסיבה לכך היא דב חנין קודם כל, ונירית חג'אג' שגם היא היתה צריכה לעשות כברת דרך כדי להצטרף לחד"ש, מתוך הבנה שזו המסגרת שיכולה להציע פלטפורמה מעשית ! לשינוי המתבקש.

לא, אני לא חושבת שחד"ש תקבל את תיק הפנים או הבטחון, ואף לא התיירות בממשלה הבאה, אבל אני חושבת שהיא מבטאה במובהק "פולטיקה אחרת".

אני בטוחה שיעלה על פי חיוך שמחה אם חד"ש תקבל יותר מהמנדטים שיש לה, וככל שהיא תקבל יותר החיוך יהיה יותר רחב. ודי בזה.

נידמה לי שכל פליטי מר"צ והעבודה שקיבלו סטירה על הראש במלחמה האחרונה, וגמגמו כל מיני תירוצים והסברים למה בכל זאת פוליטיקת הביבים הזו (ובלי לדבר על צדקת המבצע או היותו טבח חפים מפשע, זו לא הנקודה כרגע, אלא האופן, העיתוי והמניעים הבולטים לשניהם) צריכה לשרוד – צריכים לקחת את עצמם, ובתור אקט מתקן, לשים פתק לחד"ש, אחרת איך יסתכלו על עצמם במראה ?

כך גם כל מי שהתפתה לתמוך בלבני בגלל הקארה וה"אגנדה" הפמיניסטית,וקיבל פארודיה על "נערת המוסד הבלונדינית" בפרק ב' שלה, צריך או צריכה למרק את חטאיה בקלפי. ליבני פשוט עבדה בשביל ביבי וברק בהפקת העונה בעזה.

 

מלחמות מלחמות

 

לי ניראה שעונת המלחמות לא תמה לפברואר זה, וסימנים ראשונים היו היום ב"הפרת ההבנות", לקראת בואו של השליח מיטשל. אפשר לסמוך על צה"ל ועל החמאס גם יחד שהם יתקעו מקלות בגלגלי אובמה, בעיקר לנוכח הצהרותיו האופטימיות. אם יש דבר אחד שאותו הפלשתינאים וישראל עושים ביחד בתיאום מופלא, זה חבלות בתהליכי השלום השונים המונחתים פה חדשות לבקרים. פתאום מיושרים ההדורים, וניראה כמעט שיש הסכמות מראש על כמות ההרס וההרג שדרושה להעפת האמריקאי התורן או האיחוד, מיוזמות שלום מעצבנות. לשליטי שני העמים יש אינטרסים דומים, בדיוק כמו שלמוברק ולשליט דובאי יש אינטרס משותף, והוא להמשיך פה את החגיגות הכלכליות על חשבון ה"עם", ולסחוט את הכספים לחימוש, על חשבון בשר התותחים האנושי.

 

הסוד הגדול, נחתמו כבר הסכמי שלום במזרח התיכון

 

אז זהו שלמעשה כבר שורר שלום מופלא בין ישראל לשכנותיה, וזה אחד הסודות שאסור לגלות. זה אותו שלום ששורר בין סוריה לשכנותיה, ובין מצרים למתחרותיה, ובין ירדן ואזרחיה, זה שלום מזרח תיכוני, הדומה קצת לשלום אפריקאי. וזה כניראה השלום היחיד שאפשר לייחל לו כאן, למעט אם בקרב עמי האזור יקומו עוד כוחות כמו חד"ש שיסבו את שימת הלב לדברים פעוטים כמו אוכל, שוויון, איכות חיים ופיזור מקצת הגובות למטה, ולא רק למעלה, בתנועת הסיפון הידועה.

 

ביבי ?

 

אם הניתוח הזה נכון במקצת, הרי שהוחלט כבר שביבי צריך להתמנות למשימה הקדושה של מיגור תוכניות השלום השונות. ביבי הוא מעולה לעניין זה ויש לו רקורד משובח, קל וחומר אם לצידו ישב ברק "אין פרטנר", ואת שניהם תדברר הבלונדינית הפמיניסטית. מר"צ כבר נכנסה להילוך גבוה בתפקיד המיועד לה במקרים האלה, וזה לשלוח משפטנים לכתוב דברים א י ו מ י ם ונוראים על המתנחלים, על הרבנות הראשות, ועל הרב הצבאי שמצטט מספר יהושע בלי בושה. בקיצור, כולם בהיכון לתפקידים הרגילים, ולהתפרנס הרי צריך.

 

קראתי היום ב"לאשה", העידית התרבותית של ישראל, בבית הקפה בעמק, שמומחית הסיאנס המפורסמת, רעיתו של איזה מאפיונר צמרת, דיברה עם מי שדיברה בספירות העליונות, וגילתה שביבי ייבחר, ועוד מה ? לא במלחמות יעסוק אלא בהתפלת מים. מי צריך הוכחה נוספת ? אפילו השמיים או הגיהנום או כת המעוננים והקוסמים של ביבי כבר נעמדת מאחוריו בגדודי המלאכים.

 

הוכחה נוספת מצאתי ברמזי הכתובים ותורת הסוד, כלומר, בתקשורת, לנוכח הידיעה שהזכיון לערוץ 10 לא חודש, והמוציא להורג היה לא אחר מח"כ ארדן. ימים חדשים.

 

נחמה פורתא

עכשיו כשכל המשמרת הקודמת יוצאת לגמלאות מוקדמות, אולי סופסוף תהיה עבודה בתקשורת גם לאנשים אחרים. או כמו שהיה אומר מיודעי, משורר הביבים של העיר רחובות, "בקצה כל מוות, מפציע שחר הירושה".

 

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אהרון תמוז  ביום 27/01/2009 בשעה 23:00

  חדש למלחמה בקפיטליזם הקפיטליזם מהו

  מהי הבשורה של הקפיטליזם

  שוד כספי הפנסיה ע"י לבייב ותשובה בעקבןת ביטול הנפקת האגח היעודי לקופותהגמל,קרנותההשתלמו וקרנות הפנסיה

  עליה חדה במספר העניים ופער בלתי נסבל בין עניים לעשירים

  פגיעה במשפחות חד הוריות בקשישים ובנכים

  פגיעה בזכאות לדמי אבטלה

  העלאת גיל הפרישה 67 לגברים ו 64 לנשים

  הרס כדור הארץ ע"י פליטה מופרזת של גזי חממה בגלל צריכת יתר

  הקפיטליזם הוא סרטן ואיום קיומי שצריך למגר

 • יפעת  ביום 27/01/2009 בשעה 23:06

  שתביני, הגעתי אלייך מהקישור באפלטון. בקצב הזה עוד תהיי מקורבת לראש הממשלה הבא…

 • טלילה  ביום 27/01/2009 בשעה 23:35

  🙂

  כיפאק הי
  אהבתי את הציטוט בסוף

 • אזרח.  ביום 28/01/2009 בשעה 04:32

  *

 • ניצן  ביום 28/01/2009 בשעה 08:57

  אם כולנו נצביע חד"ש, תיכנס לכנסת מקום חמישי ברשימה – עאידה תומא-סלימאן, אחת מהפעילות הפמיניסטיות המדהימות בישראל. המקום החמישי של חד"ש כרגע נראה די ריאלי, וכל הצבעה תעזור.
  מה גם שחד"ש נאבקים בכל צורה שהיא על זכויות נשים, בכנסת האחרונה וגם לפניה.

  אחרת "ייצוג לנשים" בכנסת יהיה ציפי לבני ורוחמה אברהם. מביך אותי, כאדם וכאישה.

 • איריס  ביום 28/01/2009 בשעה 11:34

  לכל התומכים :))

  ליפעת, תודה על האיחולים להימנות בין מקורבי ראש הממשלה הבא. תודה ולא תודה.

  נפגשתי עם חלק מהם (המועמדים העיקריים) בסמטה אפילה ועד היום מלקקת את הפצעים ואוספת את השברים. חבורת נוכלים וגנבים מן הזן השפל ביותר, מאלה שגונבים מזקנים עיוורים וחסרי ישע. איכס !!!

  אם תעייני בבלוג זה, תגלי את מפגשי מן הסוג השלישי עם ביבי נתניהו -ורעייתו השאפתנית – בתפקידם לפני שנכנס לממשלה בפעם הראשונה (שנת 1990)
  בתור סרסור בארצות הברית, המספק שפחות מין יהודיות כשרות וצייתניות לחבריו במפלגה הרפובליקאית לכל מיני צרכים מיוחדים. כתבתי גם פוסט אחד לפחות על מפגשי הממושכים והארוכים עם שליחו וחברו ליחידה של אהוד ברק, אל"מ נחום לב ז"ל, שעימו ניהלתי מו"מ מן הסוג שאדם מקיים עם נוכל המתחזה למוכר נדל"ן שאינו שלו..
  ציפי לבני היא פשוט הפקידה הפלוגתית של היצורים האלה, ולמיטב ידיעתי בשבתה כשרת הקליטה והחוץ, לא עשתה שום דבר משמעותי חוץ מאשר לקדם את שלוש החברות שלה מבית הספר ומהמוסד ובטח עוד כמה שאנחנו לא מכירים.
  שומר נפשו יתרחק מאד, וישמור על כיסו, תחתוניו, ונשמתו בקרבה לאנשים האלה.
  מנהיגים …פחחחחח
  יותר נכון ליסטים עליך שמשמון

  יאללה, נקווה לטוב אחרי הבחירות או במועד אחד.

  אני מזכירה את ההתרשמויות וההתנסויות האישיות שלי, רק משום שנידמה שלי שהן מייצגות את היחס של אישים אלה לציבור הישראלי שאינו במניין "בעלי ההון".- כולנו שפחים ועבדות, בשר נא לכלבים, ובקיצור, ביבי, ברק ולבני רואים אותי, ואתכם, כחטיף קל אחרי הארוחה העקרית.

  אחרת כל מה שראיתי בימי חלדי, וחוויתי על בשרי, לא היה אפשרי.

 • אורי  ביום 28/01/2009 בשעה 11:35

  אולי, אינשאללה, תיכנס גם היא

 • איריס  ביום 28/01/2009 בשעה 11:36

  תוסיף ברכה והישגים ובעיקר אולי תצליח לשנות את מערך הייצוג של נשים בחד"ש.

 • עידן  ביום 28/01/2009 בשעה 12:32

  באמת איריס, שוב פעם להתווכח על "אג'נסי"?

  ציפי לבני היא לא תינוקת שנשבתה, לא פקידה פלוגתית, לא שוט של ברק וביבי וכו'. את כל הזמן מתארת אותה כמריונטה נבערת מדעת. לא היו דברים מעולם.

  מדובר בפוליטיקאית מודעת, עם אידאולוגיה ימנית מוצקה, עוד הרבה מלפני שפגשה את ברק. מפריטה סדרתית ברשות החברות, גזענית לא קטנה כלפי ערבים, ונגועה ביהירות הישראלית האופיינית כלפי הפלסטינים. על האמירה "תוציאו את הנכבה מהלכסיקון שלכם" יש לה קרדיט בלעדי.

  די לעשות לה הנחות. למה, כי היא אשה? כשנשים פועלות למען מטרות נאורות את לא מבטלת אותן. תמר ג'וזנסקי לא היתה "פקידה" של וילנר, וזהבה גלאון לא "פקידה" של אף אחד.

  לבני קנתה בזכות את מקומה המפוקפק בציר הרשע של ההנהגה הישראלית – אולמרט-לבני-ברק. יש לה אחריות אישית מלאה על הקטסטרופות בלבנון ובעזה. בדיוק כמו שברק ואולמרט לא פטורים מאחריות רק כי הם משרתים את האינטרסים של אמריקה במזה"ת. הרי אין לזה סוף, לשרשרת ה"הפעלה" הזאת. נשים כמו לבני לא ראויות לשום מחילה מיוחדת.

  בעניין חד"ש: כן, נצביע להם. אבל למה להיסחף לקרקס הבחירות הזה? ממילא הפוליטיקה המפלגתית פשטה את הרגל. הבה נשמור את הריגושים המעטים שעוד נותרו לנו לדברים חשובים יותר. אדישות נרגנת – זה כל מה שיוציאו ממני הבחירות האלה.

 • איריס  ביום 28/01/2009 בשעה 12:51

  הביקורת שלך על ההתייחסות המפטרנת לנשים בישראל, היא בהחלט במקומה. אבל אני מוכנה לנמק ולהגן על התיזה, במיוחד לאור ההתפכחות הפומבית שלי מהתופעה "פמיניזם ישראלי", בפוסט הפוליגמיה.

  אני חושבת שלא הוגן גם להחזיק במשטר שוביניסטי למהדרין, וגם להחזיק את קומץ (באמת פחות מחצי תריסר) הנשים שהגיעו לעמדות השפעה, כאילו הן פועלות באוירת שוויון וחירות. או או, כמו שאומרים.

  למעשה אנחנו סבים על אותו ציר, גם בתחום הסרבנות, בנושא האייג'נסי במצבים של עבדות או שעבוד, ועמדותנו שונות בהתאם למעמדנו בריבוד הקיים. ה"חופשי" ייחס את האייג'נסי שלו לכולם, והנרמס המשועבד, כנ"ל. בוא נסכים שיש בינינו הבדל תודעתי שנובע מהמיקום השונה מאד שלנו בשרשרת המזון הישראלית.

  נכון שיש לי "שריטה" מסויימת שאני משליכה אותה למשל על לבני, וזה הסטטוס הזה, שנשים בלבד חוות אותו בישראל, של ,הבלונדינית מהמוסד, וזה לא חייב להיות המוסד לתפקידים מיוחדים ההוא, כל מיני מוסדות לתפקידי סיכול מיוחדים. הסטטוס הזה הוא מיוחד קצת, ואני החלתי אותו אפילו על גברת בייניש, בהחלט אשה דעתנית ובכירה, כך שלפחות זה בלי אפליות. גם על גלאון יש לי מה לאמר בהקשר זה, וכתבתי על כך בתגובה לפוסט היפה של חנה בית הלחמי שנקרא "זהבה גלאון לא מייצגת אותי". תקרא ותשכיל.

  תפקיד הבלונדינית מהמוסד קצת מבלבל, כיון שבניגוד לכינוי ולאסוציאציה המתלווה לא מדובר בהכרח רק בהגשת קפה ומציצות פה ושם, מבצעיות כמובן. הבלונדינית מהמוסד תרכוש השכלה ואף סמני כוח לכאוריים, עורכת דין זה משובח, (גם לבני וגם ביניש במקרה זה) והיא אפילו יכולה להיות שרת החוץ ואולי אפילו ראש ממשלה לזמן מה, אבל היא לא שחקן כוח עצמאי. בניגוד לגולדה מאיר למשל, שלא היתה בלונדינית במוסד, ואולי גם תאצר לא מכירה מקרוב.
  הבלונדינית ממונה על יחסי החוץ, ולכן חוץ מאשר יופי חיצוני היא גם מדברת יפה, יש לה חיוך שובה לב, והיא מייצגת ערכים המקובלים על "העולם הנאור". כלומר הבלונדיניות שלה היא הרבה יותר מורכבת מאשר חימצון השיער ודקות הקרסול, היא בלונדינית במובן של "כמו שיקסע" גם במחשבתה וגם בהכשרתה, היא מסתירה ומסווה את היצרים וסוכני הכוח השבטיים הקמאיים של "הלוחמים החשוכים", שומרי השבט, ש"לא ניראים טוב" בעיני הגויים בעיקר, וגם בעיני חלק מן הציבור שלהם. ובשלב כלשהו זה אפילו לא מודע.

  כתבתי על זה פוסט שנוי במחלוקת אולי שניים, על המחלה האשכנזית שנבעה מחיכוך מתמיד עם העולם הנוצרי, והאופן שבו הנשיות היהודית המסויימת נסחרה למען הקהילה, או ההשרדות שלה. אגב גם האצולה הברטונית עשתה אותו דבר עם הסקסונים. זה לא המצאה יהודית ואפילו לא אשכנזית, אבל זה הפך למדיניות בישראל, מה שלא חביב עלי.

  כתבתי יותר מכך, וזה כבר על גבול החופש האמנותי להפליג באסוציאציות ללא כיסוי עובדתי מוצק, שבמידה מסויימת מערכת המשפט הישראלית היא כולה "הבלונדינית מהמוסד" ולכן יש בה הרבה בלונדיניות, והיא בכלל מסווה את ערכי העומק של החברה הישראלית, בצורה מתוחכמת של אימוץ חלקי וחיצוני של "משפט האומות הנאורות" או איך שלא תקרא לזה, וחלק מן התפקיד הזה נעשה במודע. למשל השופט אהרון ברק התמחה בדיפלומטיה מן הסוג הזה, מכסה טפח ומגלה טפחיים, ובסופו של דבר המערכת הזו לוקה בהלם קרב מבעיות הזהות. שכן גם סוכן ההסברה הבלונדיני מתחיל לחשוב שהוא בלונדיני בסוף, ונוצרות בעיות שונות ומשונות.

  ערכתי פעם הצעה לדעתי מרתקת, שאם היתה לי אפשרות הייתי ממשיכה לחקור אותה, לבחון את הפונקציה של מערכת המשפט הישראלית במשקפיים של יחסי גנדר בחברה הישראלית, לאור המתחים בין מערכת הבטחון למערכת המשפט ועוד. משהו באמת מבריק וחריג, אם כי כאמור, יתכן שהוא ספרותי ולא עומד בקני המידה של חומסקי להוכחה דבר דבור על אופניו.

  עד כאן כתב ההגנה שלי, מקווה שהצלחתי לפחות לבלבל אותך.

 • איריס  ביום 28/01/2009 בשעה 13:03

  שים לב ליחסי הכוחות והדינמיקה בין הפיקוד הבכיר והפוליטי _נניח ברק וילנאי וביבי , ובין אותה פנינה שרביט, נדמה לי אפילו שהיא בלונדינית לא ? הזנייה, .
  ואז התגובה של המתחסדים הצפויים מן האקדמיה, שעטים עליה, ולא על ברק או ביבי (מהם מפחדים, ויש לאמר אפילו שאת ברק העלו בדיוק אותה קבוצה של אקדמאים בשנת 2000, אבל לעצמם הם סולחים מהר), זה חלק מדפוס "הבלונדינית מהמוסד", קלאסה. לכן ציינתי גם בתגובה לפוסט שלך, החינני, שהקומבינה שאתה מתאר כה יפה, בדיאלוג הפיקטיבי, היא בעלת כמה רבדים נוספים, המופנים כלפי פנים, לא רק כלפי בית הספר לשוטרים בעזה. אלא לבית הספר לשוטים פה בישראל.

  אני לא באה לטעון לזיכוי מחמת אי שפיות של שרביט, בייניש או לבני, אני רק מצביעה על תופעה ועל זרימת הכוח בהיררכיה.

 • עידן  ביום 28/01/2009 בשעה 13:16

  שוב חומסקי? יש לך איזה דיבור עם הדרדר המגדף? מה נהיה פה, כבר קשה להתייחס לגופו של אדם או עניין?

  כל מה שאת אומרת טוב ויפה כהשקפת עולם. אבל אי אפשר להחיל אותה באופן עיוור על כל אינדיבידואל רק משום שהוא ניחן באברי רבייה נקביים. לא יכול להיות שציפי לבני ושפחת מין מנוצלת מביילרוס נמצאות על אותו מישור אצלך; אותו מישור של (חוסר) אחריות למעשיהן והחלטותיהן. יש בכך חוסר כבוד עמוק. אולי גם את מדבררת כל מיני אתרים קונספירטיביים שאת גולשת בהם, אולי גם את מין מריונטה של כוחות גדולים ממך? וגם אני התוכי של חומסקי? וחומסקי התוכי של… מי?

  אולי די, בעצם? כל הדיון מאבד משמעות ועניין, הוא מופשט מדי, נוקשה מדי, לא נוגע לאנשים אמיתיים.

  ציפי לבני היא אדם אמיתי, מעבר להיותה "בלונדינית". היא לא רק "טיפוס" (במשמעות המגונה שהיתה לזה במדעי האדם הגרמניים). ודיבור על ציפי לבני שרואה בכל הוויתה "בלונדינית" של מוסדות סיכול, מבלי לראות בה את האדם המכריע, פשוט יורה לעצמו ברגל. אין דרך לפרוץ את הלופ הזה של המנוצלים והמוחלשים, בתפיסה שלך.

  נו טוב, יש לנו פרספקטיבות שונות. זה לא אומר שאנחנו חיים בעולם שונה. ציפי לבני היא מי שהיא, בלי קשר לצבע שבו היא נצבעת בעינייך או בעיניי. חשוב לנסות להבין אותה (ונשים חזקות אחרות) מתוך הסיטואציה הקונקטית שלהן ולא רק מתוך הביוגרפיה הפרטית שלנו.

  את כל זה אני אומר למרות שאני מקבל לגמרי שיש מקום גם לניתוח ה"מריונטה" שלך, במקרים אחרים. הוא נכון הרבה יותר עבור אנשים שמרחב הבחירה שלהם מצומצם, שאין להם מה להעניק בתמורה לשירותיהם, שהם חייבים כל הזמן לרקוד לחליל של סביבתם – כי אין להם ברירה אחרת. זה לא המצב עם לבני, לא תשכנעי אותי בזה. למעשה זה נכון גם לגברים שמעמדם מעורער, כך שהמגדר פה הוא לא הגורם המכריע (אף כי הוא גורם חשוב, כי בכל זאת נשים, ככלל, תלויות יותר בגברים מאשר הגברים בהן).

  מפאת החשש לשעמם את יתר הקוראים, אפסיק כאן.

 • איריס  ביום 28/01/2009 בשעה 14:01

  זה בהמשך לשורת הדוברים.

  בוא נפריד, או נסכים להפריד, ולקבל שיש כמה רבדי ניתוח לאותה תופעה. מנהיג של מדינה, או קהילה, הוא אמנם סובייקט בעל אחריות אבל גם אובייקט לזרמים תרבותיים, לתופעות פוליטיות והסטוריות של זמנו, וכך גם כל אחד מאיתנו.

  לדעתי שתי רמות הניתוח לא שוללות זו את זו, אני מקבלת את הניתוח שלך, שהוא המתייחס לסובייקט ששמו לבני, ואני שמחה להוסיף את צבעי הרקע של התקופה, של תימות כלליות, נסתרות או גלויות שמשחקות פה משחק חשוב.

  הערה לעניין חומסקי, אני לא מדברת על האיש חומסקי ובטח לא עליו בקשר אליך, אלא על האייקון הפוליטי, שעל שמו כבר יש "זרם" חומסקיאני, אמיתי או דמיוני כמובן.

 • איריס  ביום 28/01/2009 בשעה 19:38

  אהרון תמוז, אינני יודעת מי אתה, אבל אינני מתירה שיסוי והסתה, ו"גיס חמישי" נשמע לי כמו שניהם. מנסיון אישי, מחפשי הבוגדים נחשפים בסוף ככאלה בעצמם.

  שמואליק – מרדף נעים, לא בבלוג הזה

 • איריס  ביום 28/01/2009 בשעה 21:44

  הדם הפך כבר לסיבה עצמה ולא לתופעת לוואי. חמור מאד. אני בדיוק קוראת את דבריה הנוקבים של אביבה שליט. סופסוף פתחה פה. נקווה שלא תסתום מעכשיו.

  "האביר השחור" אובמה ? הולך אולי על ייבוש הביצה שנקראת מדינת ישראל במתוכנת המוכרת. המחשבה שהוא ילך באופן ישיר נגד ממשלת ישראל, מוטעית כניראה. קטן עליו. נקווה שארצות הברית תחדש את היחסים התקינים, מבחינה גזעית ותרבותית ודתית, עם הערבים והמוסלמים, והשאר יקרה מעצמו. ישנה תחושה של התעוררות מחלום רע שארך באמת כמה עשרות שנים. אני מחכה לחילופי נשיא ישראל, כל עוד פרס חוסם את אור השמש, אפילו אובמה לא יזיז כלום. זה ברמה האנרגטית כמובן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: