בעדה אשקלון

 

 

עזה לאן ?

 

לא יודעת אם צה"ל הצליח או יצליח לייאש את החמאס הוא בטוח הצליח לייאש אותי, ולהתיש את תושבי ישראל עד כדי כך שהאפתיה חוגגת, ולא משום תחושת בטחון מדהימה של מישהו, כולל המתלהמים, שאנחנו בידיים אמינות.

 

יותר מלהערים על החמאס, הערים צה"ל גם על תושבי ישראל, שעסוקים בתהליך בחירות חשוב, ובאמת זה לא הזמן להיכנס למבצעים שמדברים עליהם שנתיים לפחות ויכולים היו לחכות להנהגה מוסכמת. חשוב לזכור ולהזכיר שאולמרט הועף על רקע מבצע לבנון, שהתחיל באותה צורה. שיש לו כמה כתבי אישום בקנה על גניבת סוכריות מילדים נכים. מתן וילנאי שמטכס את הפלופ הנוכחי כמה חודשים, במבטו השקט והמסוקס שמחפה על כלום כמובן, אמור להיעלם מהנוף הפוליטי אחרי הבחירות (לפי הצפוי למפלגת העבודה, תיק הבטחון לא ילך אליה).

בקיצור, כנופיה של חדלי אישים שהציבור כבר הקיא אותם בכל ג'סטה אפשרית, מנסה להציל את עצמה על הגב של שדרות. שלא לדבר על הפלשתינאים, ומה שהם עוברים ועוד יעברו כדי שהביזה מהציבור הישראלי תימשך ללא הפרעה. אחרי הכל מדובר על שוד גדול, פרשת מיידוף נותנת מושג על המימדים של שווקי הון, תיקי פנסיות של מגזרים שלמים, משכנתאות מזוייפות של היאחזויות והתנחלויות או קניוני רפאים. מיליארדי דולרים זה עייסק רציני, וצריך הרבה זיקוקי דינור ודם כדי להסיח את שימת הלב. אבל כל אלה שעכשיו בולסים סופגניות כדי להרגיע את החרדה, לא יקומו לגורל כלכלי טוב יותר אחרי ש"החמאס ירד על הברכיים" ואפילו אם החמאס ייעלם לפתע במטה קסם.

 

מה הלאה ?

 

פה בצפון "החדשות" העקריות הן באזים של מטוסים והליקופטרים, כניראה סיורי הרתעה בלבנון, ומחסומים מתוגברים נגד "מחאה צפויה של ערביי הצפון", מה שמעורר אצלי חשש שהצמד וילנאי ("אני הגון כי אני שותק") וברק, ינסה לגנוב קצת דיכוי בגליל, ככה ליישר קו עם אוקטובר 2000, ולקבוע עובדות חדשות בשטח. חלק ממושבי הצפון הציבו שמירה בכניסה נגד "פלישה של ערבים" (???) וכולי וכולי, צלילים לא נעימים של אפרטהייד זוחל.  אי אפשר לדעת מה יעשו פה, אנחנו תמיד קמים בבוקר עם "הפתעה ערמומית" של מישהו על משהו.

 

הישרדות (2)

 

כותרות הפרומו של היום, ממש תקל תקל מנה ופרסין …"אין אוכל, אין מים, אין חברים"…..

 

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • גלית  ביום 28/12/2008 בשעה 15:31

  שמתם לב שהם החליטו לחכות עם המבצע עד אחרי "האח הגדול"?

 • אזרח.  ביום 28/12/2008 בשעה 16:42

  להרגיע את החרדה,

  לא יקומו לגורל כלכלי טוב יותר,

  אחרי ש"החמאס ירד על הברכיים" ואפילו אם החמאס ייעלם לפתע במטה קסם ".

  כל כך נכון.למעשה,הביזה הכלכלית שהזכרת רק את קצה נמשכת .דווקא בחסות רעם התותחים.

  http://www.haaretz.co.il/hasite/objects/pages/PrintArticle.jhtml?itemNo=674603

  הפרטה לקול תותחים.

  "אך יש הסבר שלישי, שאינו סותר את הקודמים ומספק חוליה חסרה בניתוח הפראייריות הישראלית בתחום ההפרטה. הצלחתה הפנומנלית של דת ההפרטה בישראל מתאפשרת בגלל התנהלותה במחשכים, ומתבססת על כך שתשומת הלב הציבורית והתקשורתית מוקדשת לסינדרום "מדינה במלחמה". סינדרום זה, הן בגרסתו המקורית (מלחמה דרמטית וקצרה כל כמה שנים), והן בגרסה העמומה יותר ("שלומלחמה") שהפיקו כאן אריאל שרון, שאול מופז ורמטכ"ליהם, הוא הגורם שמכונן את חיינו. הוא לוכד את הדיון הציבורי לתוך קונצפציה שקובעת כי תפקידה העיקרי – אולי היחידי – של המדינה הוא הגנה על עצמה מפני מי שזוממים כל בוקר להשמידנו. 60 שנה של התניה כזאת לימדו ישראלים רבים להתייחס לחינוך, בריאות, סביבה, רווחה, תחבורה, ועתה גם לאכיפת החוק – כאל נושאים משניים, לעתים אפילו כאל מעמסה המפריעה ל"מדינת הביטחון" לעמוד במטלה המרכזית שלה.

  כך חמקו התחומים הללו, שמשפיעים על חיינו לא פחות, ולפעמים הרבה יותר, מסוגיית הביטחון, לעולם דמדומים שמתקיים הרחק מהפוליטיקה והתקשורת. ובאזור הדמדומים הזה יכולים בעלי ההון ופקידי האוצר – שתי קבוצות שמאמינות באמת ובתמים שהמדד היחידי לטיבה של חברה הוא היעילות, הקשורה באופן בלתי נפרד לרווח – לבצע ביניהם עסקאות קנייה ומכירה בלי הפרעה.

  החיים, כידוע, קורים בזמן שבו אנו מתכננים דברים אחרים. בישראל, הידרדרות החינוך מלבן לאפור, שחיקתה של מדינת הרווחה, דעיכת השירות הרפואי לעניים, הנזק המחליא לסביבה ועוד הרבה דברים רעים – קרו וממשיכים לקרות בזמן שאנו מכינים עצמנו לעוד סיבוב של הרג מיותר מול הפלשתינאים, או האיראנים, או הסורים או החשוד הבא – אמיתי או מדומה. "מדינה במלחמה" זה טוב מאוד לעסקים אבל רע מאוד לציבור.

 • שאול  ביום 28/12/2008 בשעה 16:48

  ברורה. איך היא קשורה למסר שאת מנסה להעביר? קראתי פעמיים עדיין אין לי מושג. לגבי הנוכלים והילדים והממתקים והמתן וילנאי, אולי את צודקת. אולי לא. מה שבטוח, כשתושבי שדרות חוטפים עשרות רקטות מידי יום, לחכות עד אחרי הבחירות (ואז עד הרכבת הממשלה) יכול להיות טיפה ארוך מידי. טיפה. לעיתים גם הנוכלים והילדים והממתקים והמתן וילנאי יכולים לעשות את מה שצריך לעשות.אחר כך אפשר להתחשבן איתם בבחירות על הממתקים.

 • nb  ביום 28/12/2008 בשעה 16:52

  ממתי מדינה במלחמה זה טוב לעסקים? איפה הפקולטה לכלכלה בה למדת ומה הם לוקחים שם? גם אני רוצה כזה.

 • טובי הכלכלנים  ביום 28/12/2008 בשעה 18:41

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3645757,00.html

 • איריס  ביום 28/12/2008 בשעה 21:37

  הפנסיות של כולכם עברו לידי נוכלים כמו מיידוף דרך קרנות גידור ושמידור וכל השמות האלה. ברגע שהציבור מתחיל לשים לב איך "עובר הכסף שלו" בידועין לידיים מסויימות, פורצת מלחמה.

  גלית, את ענקית. זה בדיוק העניין, הטלויזיה-ריאליטי ואנחנו…זה הסיפור כולו.

  אזרח תודה

  לעניין "אזרחי שדרות", שאול, נו באמת, לממשלת ישראל איכפת מתושבי שדרות ? זו הסיבה ? שכחת הכל, אבל מלחמת לבנון 2 היתה רק לפני שנתיים ודוח וינוגרד עוד פחות. אתה לוקה, לצערי, בתסמונת אישה מוכה אם אתה אפילו מעלה על דעתך שאת מתן וילנאי מעניין "תושב שדרות" או אתה או אני. מעניינים אותו הגדוד המובחר של האולד בויז שהוא מספק להם הטבות (כל מיני יוצאי חטיבת זבביר שמשרתים אותו בשטח וספיחיהם) והכיס שלו. אני במקרה מכירה אישית את המקרה, האמן לי, מדובר בנוכלים גם וילנאי עם הפוזה וגם האולד בויז שלו שחוגגים על ה"קשרים" איתו. הוא נחשב למאד פואדי בשטח, כלומר מחזיק "קבלנים" וחבר'ה שמכניסים אותו לחמישיה הראשונה (קיבוצניקים ותיקים ומושבניקים ופורשי צה"ל ומג,ב) והוא מכניס אותם לכלכלה הנכונה והמיטיבה. כל השאר בשבילם זה בשר תותחים , עבדים וזונות. כולל אתה. והפלשתינאים עוד פחות אנושיים מבחינתם. חבורה מאפיניקית שגרתית -זבל אנושי, באחריות, עם הרבה סמכות ופוזה

 • ישראל ישראלי  ביום 05/01/2009 בשעה 17:12

  אנא שימו את הלוגו הזה בבלוג שלכם

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: