יותר מידי עבודה

 

 

לאחר חופשה נחוצה ונעימה, אני מגלה שפיתחתי "מוסר עבודה" או יש לאמר "מוסר עבדים" בקשר לפרשנות אקטואליה מסוג מסויים. עם שובי לשגרה, מצטברים ענייני חדשות שונים המבקשים לכאורה פרשנות קנונייתית כלשהי, ומיני מיתות משונות.

 

אני עושה "פאס" על התשוקה הקלה הזו, וממשיכה הלאה.

וידויה של חובבת קונספירציות…

 

האתר דיסידנט וויס מפרסם רשימה נחמדה על "ציד המכשפות" והסטיגמטיזציה של כותבים המשוייכים לזרם "הקונספירציה". לאחרונה, מתחיל הענף לזכות להתעניינות אקדמית וגם תקשורתית, כאשר מתברר ש …מה לעשות, קנוניות קורות. מתוך נסיון רב שנים שצברתי בישראל, אני יודעת שבעוד חמש שנים תהיה לפתע הצפה של "בעלי קונספירציה", אם באקדמיה ואם בעיתונות וברשת, אבל לא לפני שהממסד יתן אור ירוק ויפרוש שטיח אדום, לגרסא המקומית המסורסת. עייפתי קצת מה"דריל", ולכן אני פורשת בשיא (השפל). 

אובמה

 

ניראה כי סביב אובמה מתפתחת מעין "תרבות קאלט" משנית, המייחסת לו תכונות של "מושיע" או "מואר רוחנית" או שליחם של כוחות טמירים. אם מעורבת "יד נעלמה" בקריירה של אובמה הרי היא אותה יד שהביאה גם את משפחת בוש למרכז הכוח. עם כל התקווה שמעורר אובמה, ובמידת מה בצדק, אסור לשכוח שפוליטיקאים נסמכים יותר מכל אחד אחר על מבני כוח קיימים, ולכן אינם יכולים להתעלות מעליהם. פולטיקאים שניסו להוביל מהלכים החורגים מרצונות האליטות, סיימו את הקריירה באופן חד ולא נעים (התנקשות או סקנדל).  מייחסים לשימון פרס את האמירה שבתור ראש ממשלה הוא לא יכול היה להחליט על שום דבר (!), למעט יציאה למלחמה או מבצע צבאי. במקרה הזה כדאי להאזין לו, ברגע של כנות קלילה.

 

קצת לינקים רלוונטיים

 

פרוייקט הנצחה חדש באוסטרליה עוסק ב"מורשת מנגלה" ברפואה המודרנית. המרכז הוקם על ידי בן של ניצולת "בלוק 10" המפורסם. מנגלה היה בודאי מאושר וגאה לגלות שהרפואה הישראלית מיישמת הלכה למעשה את משנתו, פה בארץ הקודש ממש, על יהודים אמיתיים, בדיוק כמו בבלוק 10.

 

ובאתו ענין, ביל גייסט מממן מחקר חדש שיהפוך יתושים לזריקות מעופפות לצורך חיסון אוכלוסיות נגד התקפות טרור ביולוגי.

 

עוד מאמר חשוב בהמשך לדיון הציבורי באמריקה על שיתוף הפעולה של הפסיכולוגים עם מלאכת העינויים של הצבא וסוכנויות הביון.

שולחן בעיצוב אבו גראייב

 

מדענים מחקו זכרון ספציפי אצל עכברים. בקרוב אצלנו.

 

דרפ"א הופכת פרפרי עש לסייבורג….זה כבר קורה עכשיו.

 

 

אובמאניה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ועוד מדרפ"א, "פרוייקט גנדלף", פיתוחים של איתוראן אנושי, מכשירים לזיהוי מרחוק של "טרוריסטים", עיקוב ואתור אלקטרוני בטכנולוגית RF (כמו "ברקוד). אני מכניסה את זה לפסקה של מורשת מנגלה, כיון שניסויים בתחום זה, על בני אדם, נערכים (גם בישראל) כבר עשור לפחות, עבור תאגידים אמריקאים.

 

משטרת ישראל

 

ראוי להקדיש פוסט שלם ומעמיק למתרחש לאחרונה במשטרת ישראל, בעיקר לנוכח מרחץ הדמים בהוד השרון, במשפחה המהווה לב ליבה ועמוד התווך של המשטרה. משטרת ישראל, כמו מערכת המשפט הישראלית, היוו ציר חשוב (לא מרכזי) בהתפתחות הפשיעה המאורגנת והשחיתות השלטונית בישראל. כל מאמץ לערוך שינוי יסודי במערך הפשיעה כולל גם קורבנות וזעזועים בתוך המערכות הללו.  מדובר כבר בדור שני אם לא שלישי להשחתה עמוקה ושיתופי פעולה, שטחים אפורים, ושטחים שחרחרים.

הנה אנחנו קוראים בתדהמה על בקשה שהוגשה לאחרונה על ידי ראובן גרוס, ראש ארגון פשע ונאשם בכתב אישום חמור, לעכב ההליכים נגדו מטעמי בריאות. למיטב ידיעתי זו בקשה חסרת תקדים וגם חסרת עיגון משפטי מוכר, אך קשריו של הנאשם עם בכירי המערכות כולל משטרה (אריה עמית למשל ויש אחרים) אינם בבחינת סוד. יש להניח שגם במסדרונות מערכת המשפט יש לנאשם וחבריו "סניפים" הסרים למרותם, בין מאימה ובין משותפות.

שיתופי פעולה ארוכי שנים ועניפים, מן הסוג שמייצר ארגון כמו גרוס ושות' ("החברים של חולדאי" ?) מולידים ממש פלנטות אנושיות, או תת חברות ותת תרבויות ארגוניות. לפלנטות האלה יש כבר "דור שני" אם לא שלישי, של צאצאים וממשיכים, שחלקם נולדים כבר לתוך מערכות של מחוייבויות סותרות ומורכבות.

המשטרה אינה חריג, וגם מערכת השפיטה בתוך הסיפור הזה. מאחר שפשיעה היא בבחינת סוג חיברות, סוג של תרבות עסקית ואישית בישראל, הפירוק שלה אינו טכני וסטרילי (אכיפה ואישום) אלא שינוי פנימי עמוק שכרוך בפיצוצים וטרגדיות, קשיים וסיבוכים.

אני לא צופה מהפכות מהירות בתחום הזה, אם בכלל, מאחר שכאמור מדובר בתופעה עמוקה הקשורה גם לתיפקוד של מדינת ישראל בהקשר הגלובלי. ואולם, גם פעילות חלקית ומקומית, כמו המאבק עליו הכריז דיכטר נגד הפשיעה האלימה המאורגנת, והמאמצים הכנים של דודי כהן, מתחילים להראות תוצאות בשטח.

למרבה הצער, מערכת המשפט וגם הגופים המקצועיים המשפטיים (כמו הלשכה של עורכי הדין) לא הרימו את הכפפה ואינם מצטרפים לתהליך השינוי המבורך. כל זה מראה כי המלאכה בתחום מערכת המשפט טרם החלה, והיא תהיה קשה וכואבת, באם תתבצע בכלל. שנים של שחיתות והזחנה הובילו למינויים מפוקפקים בכס השפיטה, לפרקטיקות מפוקפקות של עורכי דין שהפכו מצליחנים ו"מקובלים" גם ברמה המקצועית, ולזיקות בעייתיות בין עורכי דין לבין מערכי פשיעה ושחיתות שלטונית.

 

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • דפנה  ביום 27/10/2008 בשעה 10:16

  את יכולה לפרט בבקשה על הניסויים שנערכים בישראל מטעם תאגידים אמריקאיים? מי? מה? איך?

 • איריס  ביום 27/10/2008 בשעה 10:39

  מסקרנות אני מעבירה כתובות אייפי בחיפוש ויצא אוסטרליה. יש לי מעריץ אחד באוסטרליה ושמו מודי השולת. ברוכה הבאה דפנה, אחותו ?

  לגופה של שאלה. אם הייתי רוצה לפרט הייתי בטח מפרטת בפוסט עצמו. אומר רק שהגרוש שלי היה מהנדס מחשבים-אלקטרוניקה שעיסוקו בטכנולוגיית איתוראן כזו, וראיתי את זה במו אזני הלאות. הזכרתי כבר בפוסטים רבים קודמים שאבא שלי ז"ל היה בתחום הזה כל חייו, עבד קודם באלת"א ואחרי כן בתע"א.

  אבל גם בלי "ידע אישי" שתי נקודות, נו באמת, כל אדם יכול להניח בסבירות גבוהה שמיזם מו"פ (סטארט אפ) המתחרה בתחום זה של איתור בצ'יפים בטכנולוגיית RF
  וכל מפתח פטנט טרוט עיניים המפסיק להתגלח ולהתרחץ בתקווה להתעשר מרישום פטנט באמריקע, עורך כמה ניסויים על ההצעה שלו לפני שהוא פונה לבורסה או למשקיעים. הישראלים, שתמימותם נעלמה לחלוטין בכל נשוא אפשרי, משחקים אותה ראש קטן כאשר זה בא לשאלת הניסויים על בני אדם בטכנולוגיית לוחמה מתקדמות.

  ישראל היא "מעצמת" עיקוב ואיתור הן באמצעות RF
  איתוראן, לוייניים וכולי, מאיפה בא היידע ? מחזיונות הלילה ?

  אני משערת שהפרת זכויות האדם לא נעשית באישור ועדות הלסינקי, אלא בחושך, על ידי אנשים שתאוות הבצע בראש מענייניהם, וצידוקים "בטחוניים" מזוייפים משקיטים את מצפונם.

  ההשקה שנוצרה בישראל בין סמכויות צבאיות לימבה כסף יצרה שוק אפור של הפרת זכויות אדם בתחום הניסויים בפיתוחים בעלי נופך הייטק בטחוני. הפרטה של הניסויים,
  בקיצור כל מהנדס מוצא איזה שכן או שכנה זנוחים ומדביק להם למכונית, במקרה הטוב, איזה משדר מתוצרת בית. במקרה הרע הוא עושה את זה למי שעצבן אותו .

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: