ניסויים חברתיים – והפעם "המפלצת"

 

 

כמה ספקות בקשר לפרשת רוז והאופן שבו הוצגה ופוענחה לרווחת הציבור.

 

1. טוקבק שפורסם ב 20 באוגוסט, לפני כל הברדק, דיווח על חיפושים בירקון, ועל מציאת מזוודה עם ילדה בפנים, שהושלכה על ידי הסבא שלה.

 

2. רצח סיגלית קירשנר, באותה תקופה שבה "נעלמה" רוז – הרצח התרחש אחרי שהנרצחת, אחתו של "המפלצת" (TM), העידה בפני כתב מעריב שאמא שלה, ויויאן סחרה בה בילדותה לגברים בבתי מלון, והיא לא בקשר איתה ועם אחיה. הרצח – כביכול על ידי נהג מונית, ללא שום סיבה, והמשטרה הכריזה על פענוחו בטרם עצרה את הנהג, שנמצא מת בביתו (התאבד). אהמ…לא משכנע.

 

3. הבעל של ויויאן היה איש קבע שהשתכר טוב. בעלה של "הטליבנית" הוא איש קבע מחיל האויר. האבא של אליאור חן, איש קבע. אבא של הנאנסת "הנימפומנית" מנבטים – איש קבע בבסיס חיל האויר.

 

4. עורכת הדין של הזוג החשוד, לא ממש מייצגת אותם בצורה נורמלית. מי שכר ? מי משלם ? מדוע צריך פתולוג צבאי בנוסף לפתולוג של המשטרה ?

תוספת מאוחר אחרי חדשות 10 – גם רביב דרוקר מעלה תהיה על שאלת ניגוד העניינים בייצוג של סוויד את הזוג הנאשם. בעניין זה, כדאי להעיר שכאשר מדובר באישומים בטחוניים למשל או ב"חיילים" של ארגון פשע או כת, נהוג להצמיד עורך דין לנאשם (או מתדיין אזרחי) שאינו מייצג את האינטרס של הצד עצמו אלא של המושכים בחוטים, אם זה "המערכת" או "ארגון הפשע". שופטים נוהגים להתעלם מבעיה זו, ומשתפים פעולה בדרך כלל עם עורך הדין, למרות שניכר שפעולתו מיטיבה בעצם עם צד שלישי שאינו נוכח בדיון אך רוחו מרחפת באולם.

5. רוני רון, יום לפני מציאת הגופה, צועק לטלויזיה שהוא לא רצח. התזמון מושלם לייצר "שקרן". אך מי שהתבונן טוב ראה שרוני רון מסומם לגמרי, בקושי מחזיק את ראשו ישר, ומתלעלע בדיבורו.

 

6. לא קיבלנו תשובה מי הסית את הזוג להאבק על משמורת בצרפת, מי מימן, מי ייצג את האמא בבית המשפט בצרפת ?

 

7. יועצים רוחניים – לויויאן יש "יועצת רוחנית" שקיבלה זמן מסך יותר מאשר המעורבים עצמם, דיברה בשם ומעל הראש של ויויאן והמשפחה, אף אחד לא יודע מיהי ומה תפקידה בכוח. הפסיכולוגים – עיון מקרי באתרי עירית נתניה (זירת הפשע), מעלה שהפסיכולוגית הראשית שעוסקת בילדים ונוער עבור משרד הרווחה היא יוצאת מלמ"ב ששירתה בבלגיה מטעם משרד הבטחון בשנות התשעים. מעולם לא התמחתה בילדים, ולפתע זמן קצר אחרי ההסבה המקצועית המרשימה היא כבר מנהלת את העייסק בנתניה.

 

8. נקודה נוספת (תוספת) היא העובדה שרוני רון טען שהמשטרה איימה עליו שיהפכו את ילדיו למכורים לסמים. האיום נשמע אמין, זה סוג האיומים בנסיבות של התעללות מוסדית. יתכן שהאיום לא הועלה בקשר להודאה אלא בנסיבות אחרות. צריך לעורר שאלות האם בישראל יש גוף שיכול להפוך ילדים של מישהו למכורים לסמים, מאיפה עלה הרעיון הזה.

 

נקודות למחשבה. לחובבי קונספירציות. ומיטיבי פרנויה.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • NIL  ביום 12/09/2008 בשעה 19:30

  משהו תמיד מריח, תמיד מסריח, תמיד מעלה שאלות
  במדינה המתוחכמת הזאת. אף אחד לא יודע מה יד שמאל עושה, כי יד ימין אף פעם לא במקום.

  וגם לי יש קונספיקציה: האחות של רוני רון היא מנהלת בית ספר בפתח תקווה שעל פי הידוע חיה ליד האמא הסבתא רבא , ואיך היא לא ידעה מה הולך שם? איך היא המשיכה בחייה כשהיא אטומה
  לגמרי (אשת חינוך ולא סתם אלא מנהלת!) אמנם היא אמרה שהיא לא היתה בקשר עם אחיה… אבל הקירבה אל האמא שלה , הסבתא שטיפלה ברוז…

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)  ביום 12/09/2008 בשעה 19:37

  באתר YNET
  פורסה כתבה על האחות המנהלת בית ספר עם שמה המלא, שעה אחרי שהכתבה פורסמה, הכל צונזר וירד משידור.

 • איריס  ביום 12/09/2008 בשעה 19:46

  באיזה חיל שירת הבעל של ויויאן ? ובאיזה תפקיד ?

  מקרים כאלה של משפחה מתומרנת מהיסוד ראיתי כאשר הבעל- המפרנס הראשי עבד במערך של הגרעין, או בלק"מ (שזה דומה) או בחיל אויר.

  משום מה. אבל אולי יש עוד דוגמיות.

 • איריס  ביום 12/09/2008 בשעה 19:52

  תודה על התוספת. לא ידעתי שהיא מנהלת בית ספר. כמובן כמה סמלי. ההתעסקות עם ילדים. חינוכי מאד.
  נתניה, עיר מדהימה :))

 • חנה בית הלחמי  ביום 13/09/2008 בשעה 00:03

  עכשיו אני מבינה את השאלה שלך.

 • מספר 666  ביום 13/09/2008 בשעה 06:18

  כדי שתיאורית קונספירציה תהיה טובה באמת צריך שיהיה בה היגיון פנימי .
  וכאן צריך להסביר: אם הממסד הקונספירטיבי אחראי לכל לרצח של הילדה ולסימום ילדים וכו' בשביל מה היה צורך לפרסם את כל העניין מכלתחילה בצורה כזאת ולהביאו לתשומת הלב של חובבי תיאוריות קונספירציה?
  כאשר אפשר היה להעביר את העניין כולו בשקט בתקשורת כדי שיעלם מהזיכרון כאילו לא היה כפי שקרה למשל לפרשיות רצח ילדים אחרות לאורך השנים ?
  כדאי לזכור כל הפרסום המוגזם של הסיפור הוא תוצאה של הדלפות בלתי פוסקות מהגוף הקונספירטיבי לפי תיאוריה זאת ,המשטרה שעל פי היגיון התיאוריה אין לה כל עניין בפרסום כלשהו .

 • איריס  ביום 13/09/2008 בשעה 08:20

  אל תכניס לי מילים לפה, אלי, כהרגלך. איפה ראית משטרה ? מסכסך ?
  המשטרה בסדר גמור.
  איך הפרנסה אלי ?

 • מספר 666  ביום 13/09/2008 בשעה 08:39

  אם כך לפי זה המשטרה היא בעצמה כנגד הממסד הקונספירטיבי ?
  או שמה יש קבוצה קונספירטיבית שהיא אנטי משטרה ואנטי הממסד שהמשטרה היא חלק ממנו ?
  כדאי להבהיר את העניין ?

 • איריס  ביום 13/09/2008 בשעה 16:48

  א לא ממש הצלחת לרגש בניסוח הכאילו אירוני. זה פשוט עילג. ונכון, יש קשר בין מיליטריזציה ובין עבירות מין.

  איש, יש גם בזה משהו. אבל הדברים לא סותרים אלא משתלבים.

 • איש  ביום 13/09/2008 בשעה 18:38

  מי העלים מן העולם את הידיעה על האזהרה שהעבירו ה"שלטונות" בצרפת ל"שלטונות" בישראל אודות מסוכנותה של האם מארי פיזם לילדיה? האם יש קשר לפסיכולוגית מסעיף 7?

 • איריס  ביום 13/09/2008 בשעה 18:59

  יש לינק ?

  אני לא רואה ניתוק בין בעיית הא-א-א (ארגוני הפשע) ובין פרשה זו.
  המשטרה לדעתי לא מסוגלת לטפל בזה, לא שאינה מעוניינת אם אפשר בכלל לייחס "רצון" לגוף כזה גדול.
  כלומר, באופן כללי אני נוטה לייחס אינטגריטי לרוב השוטרים (חוץ מקומץ הבאושים שמקבלים ממש כסף מגורמי פשיעה, את אלה מידי פעם מוצאים). לפחות מההתקלות שלי עם משטרה, פה ושם, באמת תמיד ברמת השוטר החוקר מצאתי גם מקצועיות, גם תבונה וזריזות בתפיסת המצב לאשורו, גם מחוייבות, אדיבות, רצון טוב. (כדאי לצלם, כי אני מקמצת מאד במחמאות ויש גם דוגמאות גרועות בעיקר שוטרי סיור שכוחם בטמטומם ואלימותם). הבעיה נתקעת למעלה במדיניות שמונחתת עליהם. אני משערת שרבים מן השוטרים מאד מתוסכלים. לכן, קשה לי מאד להשמיץ את המשטרה כגוף (לעומת גופים אחרים שמלמטה עד למעלה רקוב). לדעתי זה גוף שבבסיסו מעולה, רק הצמרת שמקבלת הוראות מפוליטיקאים, מביורוקרטים בכירים, או, כן מארגוני פשע דרך פוליטיקאים וביורוקרטים —שם יש בעיה. אבל עם ראש ממשלה שמנהל גם מדינה וגם ארגון פשע ולא ברור מה משניהם התחביב ומה העיקר – אז מה התימה?

  ארגוני פשע מטבע שמם הם קבוצות שיש להם קשרים בצמרת (פשע מאורגן, זו הכוונה בביטוי),
  וצריך להתמקד בחוליות המקשרות בין הפושע בשטח ובין הממסד. את הרקובים האלה צריך לדפוק, ולדעתי זה קשה מאד. כי הם, כאמור מאורגנים.

  התיזה שלי (שמקבלת פה עגבניות לרוב) זה שקבוצות פשיעה מאורגנת שקשה לפצח הם בעיקר כאלה שיש להם בכירים במערכת הבטחון שנותנים להם את הגב. במקום הזה המשטרה מסורסת. ואולי גם אם יש להם קשרים במערכת המשפט אבל אני מפקפקת בזה. (מקווה). כל שאר המערכות סרות למרות המשטרה בדרך כלל למעט מערכת הבטחון שמשפיטה את המשטרה מטעמים של היררכיה ומטעמים אפילו חברתיים.

  לדוגמא קטנה ולא מייצגת. כשהייתי בת 17 תפס אותי שוטר נוהגת בלי רשיון (עוד לא היה לי רשיון). המכונית היתה של החבר שלי, שישב לידי כשהניידת עצרה אותי. החבר היה טייס קרב. השוטר התקפל. לא מפחד, אלא מהרגל, ומיראת כבוד סיחבוקית, כמו בחבורת כלבים כאשר הזכר הכפוף מרכין ראש בפני זה שמעליו בעדר.

  משפחת אבוטבול, זה לא סוד, מקושרת חזק למערכת הבטחון. ארגון הפשיעה העצום של ראובן גרוס (שרק חלקו נחשף) מקושר טוב למוסד דרך יגאל שפירא אבל לא רק. ולגבי השאר, אין לי מושג אני מניחה שזה אותו דבר (למשל רוזנשטיין שיוצג למרבה התימה על ידי דבורה חן).

  ברגע שיש להם איזה חבר בכיר שהם הכירו מהדילים המסריחים באפריקה, או מיצוא האקסטזי והזונות ללוס אנגלס, הם מסודרים, ולדעתי המשטרה אימפונטטית במקרים האלה. זה הולך עקיף, טלפונים וקריצות ומישהו כבר מוריד את החוקר מהתיק אם צריך.

  זה לא אומר שהחוקר לא בסדר. אבל הוא כפוף, ויש חובת ציות, ומשטרה זה צבא והשוטר פשוט צריך לעשות מה שאומרים לו.

 • איש  ביום 13/09/2008 בשעה 20:17

  שודרה מעל גלי האתר בשבוע שעבר.
  שמעתי אותה ברדיו בנסיעה פעם אחת – לא הייתי לבד, כך שלא מדמיוני.
  לא מצאתי לה זכר בשום מקום באתרים עבריים.
  לא יודע צרפתית אז אין לי דרך לחפש בכיוון הקשר הצרפתי.

 • חנה בית הלחמי  ביום 13/09/2008 בשעה 21:13

  תראי את הבלוג של וולווט אנדרגראונד – הפוסט מהבוקר.
  נשלח דוח מסוכנות על האם לרווחה בארץ. הפקס "לא הגיע ליעדו".

 • חנה בית הלחמי  ביום 13/09/2008 בשעה 21:14

  אצלי בפוסט "מחניק ברווחה", אודות חקירות, טיפול ופקסים.

 • איריס  ביום 13/09/2008 בשעה 21:49

  עוד נדבך המוכיח כי לא מדובר בחוסר סמכויות אלא בשחיתות ברשויות הרווחה. יש שם אגנדה והיא לא קשורה לטובת הילדים. או בוא נאמר שהשאלה מי הילד.

  בכל הפרשיות האחרונות בתקשורת התברר משהו מאד חולה במשרד הזה. האיידס במעון החוסים; הילדים באנגליה; רוז; טליבן ואליאור; האונס בנבטים…
  אמנון לוי. תקצר היריעה.

  עיקרו של דבר זה משרד שצריך ניעור ודיאטה
  "לרדת בגדול" כמו שאומרים.

  אני פה היחידה כניראה שנותרה בסניגוריה של המשטרה, אבל נידמה לי שאם הסמכויות בנושא לא היו מועברות מלכתחילה לרווחה חצי מהאסונות האלה היו נמנעים על ידי המשטרה כמקובל כמקרים של אלימות ופשיעה חמורה. לא שהם נפלאים, אבל הפקסים מגיעים :))
  ואללה עשיתי ניסיון השבוע. ענו ממש מהר לפקס שלי ביחידה עסוקה מאד.

  אולי כדאי להעלות בפני דיכטר נושא של חקירה עמוקה לבדיקת החדירה רשתות פשע מאורגן בתוך משרד הרווחה. יש למשטרה הכלים לעשות זאת. הפ התחילו למשל מבצע דומה בנושא של חדירה לרשויות מקומיות, ואני רואה תוצאות, יש הרבה מעצרים.
  צריך לעצור איזה פקיד סעד כזה או פסיכולוג קומבינטור לראות מה קורה שם. וכן לדרוש לקבל את כל התיקים שקיבלו פטור מדיווח בשנים האחרונות ולעשות איזה סקירה אם יש חיפוי על גורמים שיטתיים או ארגונים או מבצעים רצידיביסטים בתוך המוסדות של הרווחה או משפחות.

  להצליב עם תפיסות של פורנו שמוצאים על המחשבים וכולי. בקיצור להתלבש על הנושא בלי הנחות מוקדמות בקשר לפקידי הסעד ועובדי המשרד כאילו הם כשרים מתוקף תפקידם. אם ראש ממשלה נחקר אז אין סיבה שפקידים או בעלי מקצוע לא ייחקרו כאחד העם. יש הרבה כסף בענף "הילדים".
  ועוד יותר הרבה כסף בענף עבירות המין ופדופיליה.

 • שוקי  ביום 15/09/2008 בשעה 00:03

  כשהלהבות גבוהות שמים לב פחות לערימת החרא שמאחוריהן. זה כמו האירועים בתקופה שלפני מצעד הגאווה בירושלים ב-2006. משטרת ישראל לא הצליחה לרסן קומץ מפגינים חרדיים, שגילו שהם יכולים לעשות הכל כמעט בלי הפרעה. כל כלי התקשורת בישראל היו עסוקים בהם ולא בפעולה שהייתה באותם ימים בעזה, והייתה אלימה במיוחד. רק מי שצופה בערוצים זרים ראה מה קורה ובאיזה היקף.

  אם כי במקרה של פרשת רוז פיזם, התחושה שלי היא שהניפוח התקשורתי היה חלק ממסע הפריימריז של דיכטר.

  בכל אופן, סחתיין איריס על עבודת האיסוף. יש כאן יותר מדי צירופי מקרים. מה שנקרא: "פעם אחת מקרה, פעם שניה צירוף מקרים, פעם שלישית שיטה". אין ספק שמשהו כאן מסריח.

 • איריס  ביום 15/09/2008 בשעה 06:49

  תודה שוקי, טוב ששמת לב שמדובר בעיקר בתחקיר ואיסוף עובדות. רוב המגיבים מתקיפים אותי במקום את העובדות.

  אני מסכימה לחלוטין שפרסומים רבים הם רק מסך רעש, ואין כמו "הטרדה מינית" או "הפגנות גייז" ובעיקר רצח במשפחה לספק את הסחורה.

  הפריימריז של דיכטר, בהחלט רעיון שלא חשבתי עליו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: