בריאות לעם ; בחירות באמריקה

 לשבור, לצעוק ולהרביץ

 

 

פוסט ישן שלי עסק באופן שבו החלמתי בכוחות עצמי מתסמונת מעצבנת המכונה "רפלוקס" באמצעות שינוי תזונה והרגלי רכישה והכנת מזון. השלמה קצרה בתחום הזה – בשנה האחרונה התמקדתי בשחרור מתלות מתרופות להפחתת לחץ דם גבוה, תופעה מטרידה ומדאיגה וגם תורשתית אומרים. אני חולקת את ההתנסות, לאחר שגיליתי שהפוסט על ה"רפלוקס" זכה לכניסות רבות ולתגובות באימייל מאנשים המתמודדים עם בעיה דומה.

 

כל חיי סבלתי מלחץ דם נמוך דוקא, לא מאד נמוך אבל קצת מתחת לנורמה, בתחום שמונע למשל תרומת דם, וגם גורם להרמת גבה אצל רופאים שמודדים לחץ דם, אך איפשר לי גם להצטיין בריצות לטווח בינוני וארוך.

 

בהריון עם בני, לקיתי ב"טרום רעלת הריון", שזה בעצם עליית לחץ דם לשמיים והצטברות נוזלים (בצקות). מאחר שזו "מחלת נשים" לא טרחו להמציא לה מזור או אף הקלה, ומה שקורה בדרך כלל זה שנכנסים למשטר יום יומי של "הריון בסיכון" (מוניטור ומדידת לחץ דם), עד שהרופא מחליט שזה קצת יותר מידי לעובר, שמקבל פחות מידי חמצן. במקרה שלי, גם לאחר הלידה, נעלמו אמנם הנוזלים המיותרים, וגם המשקל העודף מאד שהעליתי בהריון הזה (הגעתי לכ 90 ק"ג), אך לחץ הדם הגבוה לא ירד. ולא ירד, ולא ירד. לבסוף, בלית ברירה התחלתי ליטול תרופות, ורק לאחר שנתיים, הגיע לחץ הדם למצב סביר והפסקתי את התרופות, בעקבות שינוי תזונה ונטילת תוספים לפי הנחיית נטורופתית, וגם השלתי את כל הקילוגרמים מההריון.

הכל טוב ויפה, אך עם נחיתתי בבן גוריון, בנסיבות שבהן הגעתי (ותיארתי פה כבר בעבר), נשכחו כל ההשגים, ותוך חודשיים בערך עלה לחץ הדם שוב למצב של "רעלת" (באזור 95-150), כולל עלייה במשקל ומיני מרעין בישין של דחק. בלית ברירה חזרתי לתרופות, ואחרי שנה אף נאלצתי להכפיל מינון (10 מ"ג אמלו). בתום שנתיים בערך של נטילת התרופות, החלטתי שזה לא עסק. ובשנה האחרונה החלטתי שאני עושה את השינויים הדרושים כדי לרדת בחזרה ללחץ דם סביר.

דיאטה לא באה בחשבון, וגם הפסקת עישון או קפה, נותר לשנות את מה שאפשר, וזה בתחום השחרור הרגשי, ומי שעקב אחרי הבלוג הבחין בחוסר חישבון ושחרור כעסים ורגשות כמעט בלי צנזורה, ובמחיר חברתי ניכר, תעסוקתי, ומה לא. הבלוג הוא רק אמצעי אחד, והסצינות הכאובות יותר ודוקרניות מתרחשות ב"חיים האמיתיים" – אבדן חברים, התפרצויות לא אפקטיביות (להיפך, מאד הרסניות), בקיצור – תדמית של קדאפי לפחות. בנוסף, ולדעתי זה חשוב מאד, אימצתי כלב שדרש הרבה עבודה רגשית, כלב שעבר התעללות קשה, וסבל מבעיות התנהגות, נתן ולקח הרבה אהבה, ופתח את שרירי הלב. כלבים, ובכלל חיות מחמד, מסייעים להורדת לחץ דם וגם להחלמה רגשית.

 

 יחד עם זה, ככל שהתמדתי בביטוי הכעסים כמעט בלי חשבון לתוצאות, הלך וירד לחץ הדם העודף. כמו כן, עשיתי טיפול אחד (בלבד) של אקופונקטורה, והקפדתי על צעידת לילה של כחצי שעה, לא במהירות, סתם הליכה להנאה. בינתיים אני כבר חמשה חודשים בלי תרופות, ולחץ הדם במצב סביר, אולי מעט גבוה מהרגיל אבל בהחלט בתחום סביר ולא פתולוגי. העליתי צריכה של ירק (פטרוזיליה, נענע, וכולי), וזהו פחות או יותר.

אז מי שלוקה בתסמונת ומרגיש שזה תלוי דחק וכעסים, יעשה את החשבון שלו. האמת, המחיר יכול להיות מאד גבוה במונחים חברתיים, משפחתיים, מקצעויים (וכל מדד אובייקטיבי אחר) כך שאני לא בהכרח ממליצה על זה. לא במקרה נקראת המחלה באנגלית רפואית hypertension, מדובר בהחלט – אצלי לפחות – במתח שהוא לא רק גופני אלא בעיקר בכבישת כעס שיוצרת ממש בעירה פנימית, כמו בבוכנה של מנוע. כדאי לעשות מעקב, ולא להתעלם מעצה רפואית. אם כי, רוב הרופאים מתנגדים לכל ניסיון לטפל בלחץ דם גבוה ללא תרופות, וטעמיהם איתם. התסמונת נקראת "הרוצח השקט" כיון שהיא הורגת לאט ובלי לשים לב. לכן, תנו לה את הכבוד המגיע לה.

 

בחירות

הבחירות בארצות הברית הופכות מעניינות מרגע לרגע. בהתחלה קיבלנו מועמדת אשה מול מועמד שחור במפלגה הדמוקרטית (פיצול כוחות פרוגרסיביים לא מאד טקטי לדעתי), ועכשיו, מקקין ממנה תואמת "פנינה רוזנבלום" (עם כל הכבוד) בתור מועמדת לסגן נשיא. מדובר במושלת אלסקה, בת 44, אם לחמשה ילדים שהיתה…..מלכת היופי ! ולפני כן ראש עיריה של יישוב בן 9.000 תושבים. לשונות רעות הפיצו באינטרנט שהלידה האחרונה של שרה פיילין לא התרחשה באמת אלא היתה "כיסוי" לביתה שנכנסה להריון "לא רצוי" בגיל 17. זה סוג המידע המסתובב ברשת, על המועמדת המפתיעה ביותר במירוץ הזה. הילארי מפרגנת על רקע פמיניסטי, והפרשנים עדיין לא החליטו אם זה פלופ אדיר שיפיל את הרפובליקאים לקרשים או הברקה גאונית. אז יש לנו צמד כמו "החיה והיפה" במפלגה הרפובליקנית, ונסיך האופל עם מר קלין בדמוקרטים. לדעתי, הכשלון של הילארי היה החמצה גדולה, לא מפני שהיא נפלאה אלא שהיא מגלמת את ההתנגדות לבוש, וגם נראית "ממלכתית" יותר מאובמה. אבל האמת היא שכל מי שיבוא אחרי בוש הוא גוד ניוז, ויש לקוות שבחודשים הספורים שנותרו לא ינסה בוש (וחבורתו המופרעת עם השלוחה הישראלית) לחבל בהליך הדמוקרטי באמצעות איזו מלחמה, שואה, או פיגוע מדומה.

 

מצבה של החונטה הישראלית שטופחה על ידי בוש האב ובנו (ורייגן) מזה כמה עשורים (!!), יהיה רע בכל מקרה, מן הרגע שבוש יצא מן הבית לבן, אפילו אם הוא יוחלף על ידי מקקיין ומלכת היופי. ארגוני פשע, פדופילים, סוחרי סמים, יצרני אנתרקס ותרופות פסיכיאטריות – מקצת מן המגזרים שיספגו מכה מסויימת בתום עידן הזוהר של "המלחמה הקרה" וביתה החורגת "המלחמה נגד הטרור".

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • חנה בית הלחמי  ביום 31/08/2008 בשעה 10:09

  בדיוק חשבתי האם עלי לכתוב איך השתחררתי מכאבי ביוץ מצמיתים, או לשתוק. נתת לי השראה.
  לגבי ארה"ב – הפסדתי בהתערבות שעשיתי עם עצמי: חשבתי שהם יעדיפו אשה לבנה על גבר שחור. טעיתי. הגבריות עדיין היא מקדם מכירות טוב יותר למשרות שליטה בכוח ומשאבים.

 • נפוליאון בעל היונים  ביום 31/08/2008 בשעה 10:21

  ייכנס ברק או זה שהולך עם שרה.
  רק בריאות.

 • אבי  ביום 31/08/2008 בשעה 12:27

  שרה היא סוג של "מלכת האופל", היא דתייה קיצונית, נגד הפלות, נגד איכות הסביבה (היא מזהמת את אלסקה על ימין ועל שמאל עם היתרי הקידוחים שלה) ותומכת נלהבת של קיצוצי מס לעשירים.

 • איריס  ביום 31/08/2008 בשעה 14:12

  כן, קראתי עליה מאתמול בלילה את הפרשנויות משמאל, אנשים פשוט מעולפים, אבל סבורים בשמאל שמקקיין שלף שפן מנצח בהתחשב בזרמים הפסיכולוגיים הרלוונטיים הפועלים על ההמונים באמריקה כרגע.מישהו סיכם יפה, "פרצתי בצחוק וכמעט נחנקתי אבל בטח הצחוק יהפוך לבכי מר בליל הבחירות כאשר היא תהיה סגן נשיא".

  בעיני – הפריימריז הדמוקרטיים ולמעשה עלייתו של אובמה כמטאור – היו תחילתה של פשלונריות חסרת אחריות. אחרי תקופה כל כך קשה, כאשר בוש הביא את אמריקה הכי קרוב לפשיזם, הדמוקרטים שקעו בשטויות במקום ללכת על בטוח, אפילו לא הילארי אלא איזה גו ביידן כזה, שפשוט לא היה מושך אש, משהו כמו מקקיין דמוקרטי.
  אבל במקום זה, התחיל שם מצב של אופוריה וסכסוכים. הילארי היסטרית קצת, ואובמה עם כל מה שהוא מביא, וזה יפה בהחלט, הוא גם שחור, גם מוסלמי, גם צעיר מידי. ועוד מתמודד מול אישה בפעם הראשונה. בקיצור, דבילים.

  אבל נו שיהיה מקקיין והבלונדה, בסך הכל זה לא המדינה שלנו, אצלנו יהיה הרבה יותר טוב :)))
  ביבי ושרה או משהו כזה.

 • איריס  ביום 31/08/2008 בשעה 16:16

  חשוב שתכתבי על "בריאות האשה" ביוץ והכל. אלה הפוסטים הכי חשובים ב"רשימות" והיו כמה פצצות

 • יעלוש  ביום 01/09/2008 בשעה 01:47

  לא שאני חושבת שאובמה האדם האידיאלי (יש כזה??) אבל לא צריך להמשיך להפיץ את ההכפשה לפיה אובמה מוסלמי. הבן-אדם חי כילד באינדונזיה, נכון –מדינה מוסלמית, שם למד בבי"ס כללי שבו לימדו פעם בשבוע גם איסלאם. אין שום דבר בחייו שמצביע על היותו מוסלמי אלא דווקא על אמונה נוצרית עמוקה. זה מסוג הדיבות הנלעסות עד זרא בחוגי הימין הקיצוני בארה"ב ותמיד יש מי שמשתכנע מחדש.

 • איריס  ביום 01/09/2008 בשעה 07:02

  קודם כל, לדעתי "מוסלמי" אינו בבחינת הכפשה שאפשר לקרוא לה דיבה. יש לו איזה קשר, ולזה התכוונתי בדיוק, שמי שרוצה להכפיש – יכול, וזו אחת החולשות בבחירה הזו, בזמן שראוי היה לדעתי לבחור מועמד שיש לו הכי פחות נקודות חולשה בתחום הספינים. אפשר היה לדחות את הנושא של מועמד שחור לבחירות הבאות, ממצב יותר נוח לדמוקרטים. כרגע זה פיפטי פיפטי שזה רע מאד.
  מעבר לכך, הילארי קלינטון לדעתי היתה מועמדת עדיפה מכל מיני בחינות אבל גם היא שנויה מידי במחלוקת מכמה טעמים ברורים (אשה, ורעיית נשיא לשעבר שכיהן שתי קדנציות, פרשת מוניקה).
  בקיצור, כל הקמפיין הדמוקרטי תמוה וחסר אחריות בעיני. אבל, שוב, בוש צ'ייני והכנופיה הזו שצמחה אצל משפחות השפע של רייגן, עומדת לעוף בכל מקרה. מקקיין מנתק את עצמו מהכנופיה הזו ומהכשלונות של בוש, כך שגם אם הוא ייכנס לבית הלבן הוא יעשה שם "ניקוי אורוות" וגל של שינויים.

  לביבי נתניהו עדיף מאד לראות את מקקיין ופיילין מנצחים ואת החברים הנוצרים הפונדמנטליסטים שלו בעמדות כוח. ומאחר שטווח החשיבה שלו הוא קצר, לא איכפת לו למשכן את היהודים לטובת גוג ומגוג, העיקר שהוא ינצח על התזמורת לגיהנום. לפחות יבטלו את הויזות לאמריקה במקרה הזה, וגם זה לטובה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: