haven't the Jews suffered enough ?

 

 

ראובן פדהצור, היום ב"הארץ" שולח זרקור ואזהרה לעבר פרוייקט באמת תמוה קצת, שנקרא עמותת "עי"ט", ששמה לה למטה לקדם פיתוח נשק נגד טילים. פדהצור מזהיר מפני ההשתלטות של "לובי הנשק" האמריקאי באמצעות כסף גדול וזר, המציג את עצמו במונחים מקומיים, ישראליים, ציונים ופטריוטים.

 

עיון באתר העמותה מעורר אי נחת, ונידמה לי שלפי אתר "פרש", העמותה קמה עוד לפני מלחמת לבנון 2, מה שמגביר את התחושה (הקיימת ממילא) שהיה מדובר בניסוי ענק, שאנחנו בו, תושבי הישראל שאינם בין גוזרי הקופונים מהנשק האמריקאי, בתור "ברווז נייח".

 

פדהצור נאחז באמרתו האלמותית והמצוטטת מידי של אייזנהאואר, בקשר לחשש מהשתלטות לובי הנשק על המערכות הפוליטיות כדי להזהיר מפני ה"עמותה" הזו שמריחה לא טוב, יותר כמו "לובי" מכירות ושיווק של תגרנים המנסים למכור מרכולת מפוקפקת לזקנות עיוורות. זה נכון, אך מצער שפדהצור מגיב לבעיה, שהיא במובהק בעיה ישראלית ייחודית (קואופטציה מוחלטת של המערכת המקומית לטובת גורמים מסחריים זרים !), בכללים של הגורם הזר, כלומר, באמרות של נשיא אמריקאי.

 

בעיית הנשק, היא קומפלקס ותוצאה של תהליכים מורכבים. אייזנהאואר התייחס למרכיב אחד והוא המרכיב התרבותי-פוליטי- כלכלי אמריקאי. עליו יש להוסיף בעיות של גלובליזציה והשתלטות אמריקאית מאז נפילת הגוש הסוביטי, וכולי וכולי. אך כל אלה, תיקוני עולם" חשובים כלשעצמם, לא פדהצור ולא אנחנו פה נפתור את סדרי העדיפויות של האמריקאים ושל התאגידים הבינלאומיים ובטח לא של העולם כולו. נותרה שאלה אחת שבה יכולים וצריכים אזרחי ישראל לדון והיא סדרי העדיפויות של ישראל והיהודים בכלל.

 

עושה רושם שהבעיה המרכזית בעמותה הזו, ומה שהיא מייצגת, היא השתעבדות לקומפלקס הנשק האמריקאי, כאשר החברות הישראליות הן בבחינת "סניף" שאוכל מהיד של הזרים ומיצג אותם (ולא אותנו). כך גם העירבוב המוחלט בין אמריקאים וישראלים בעמותה עצמה. האתוס שעומד מאחורי היצירה המשותפת הזו מאד בעייתי, מדובר בהכלאה די מוזרה, אשכנזית יש לאמר, בין נאמנות למטהפיזיקה דתית מפוקפקת העולה בקנה אחד עם אינטרסים כספיים מיידיים של תאגידים זרים. לא אכנס כאן לעובי הקורה, אך חשוב לנתח, לענ"ד את התשתית הפסיכלווגית והאידיאולוגית של "הפטריוטים" האלה, ואיפה בדיוק שוכבת הנאמנות שלהם.

 

ישנה איזו גירסא פופולארית ליהדות "מדעית" כביכול, נייטרלית מבחינה אתית, שמשרתת את האינטרס של התאגידים הזרים, ומאפשרת מעין "תאגיד יהודי אשכנזי-אמריקאי" שמשמש גם זרוע מו"פ יעילה וגם "בסיס אסטרטגי" ובעיקר מחנה אימונים וניסויים. ההתמודדות עם האתוס של התאגידים הללו, שמושבם כאמור בחו"ל, והם משרתים בסופו של דבר מדינה זרה או לפחות אליטה שלה, צריכה להיות מעמיקה ומקומית, ולא כזירת משנה של המאבק המעמדי והפוליטי באמריקה.

 

אין לישראל, ובטח לא לממעוט מבוטל בתוכה, אפשרות להתמודד עם התפתחויות -מדאיגות ככל שיהיו – במעצמה כמו אמריקה או אף פחות ממנה. יש לישראל אולי אפשרות להגדיר יעדים מציאותיים, מקומיים, שישרתו אותה, בתוך המכלול הזה.הכוונה ב"ישראל" למקסימום אזרחים של מדינת ישראל, כפי שהם צריכים להיות מיוצגים, כלומר, פי שיטה דמוקרטית.

 השאלות שצריך להפנות למנהלי העי"ט הזה, לא צריכות להיות גלובליות אלא ישראליות, כולל לגבי מקורות ההכנסה של העמותה ושל כל אחד מראשיה, איזו אזרחויות מחזיקים המנהלים הללו, באלה משרות הם מחזיקים בחו"ל, ועבור מי, לעזאזל, הם עובדים. השאלות הגדולות יותר הן כמובן שאלת הסוברניות, והנציגות של אזרחי ישראל, כאשר המערכת הפוליטית "עובדת" עבור עמותות כאלה ושולחיהן. אין להניח שגורל ישובי הצפון או שדרות עומד בראש מעייניה של בואינג העולמית או הליברטון, וזה לגיטימי. אך התארים שמצמידים לעצמם ראשי העמותה, כמו דוד עברי (שר בטחון לשעבר וכולי), מיועדים לסבר את האוזן כאילו מדובר ב"מלח הארץ" שצמחו מן החול איתנו, נציגנו בכוח. ואולם, כל זה היה אולי נכון לפני עשרים ושלושים שנה. בינתיים עברי עובד עבור תאגיד זר, עוזי עילם ? מי יודע ? ממילא הועדה לאנרגיה אטומית גם היא משועבדת מאז הוקמה למקבילה האמריקאית וכולי. ישראל אינה סך פצצותיה או חייליה, ונידמה שחבורת אופורטוניסטים אלה שכחו זאת מזמן כאשר הם חיים את רוב חייהם בלובי של שדות תעופה ובחדרי בקרה מבודדים היטב מהעולם בהנגארים עמוקים במדבריות טקסס ששם מפתחים את כלי המשחית שהם משווקים לנו.

 

טיל קרקע-חומוס

 

העמותה הזו היא מעין שלב נוסף ביציאה מן הארון של "הפרוייקט הציוני" המתגלה, למרבה הצער, כהמשך של פרוייקט V2, או דומה לו, שהחל גם הוא במחנות עבודה המאוכלסים על ידי יהודים בעיקר. לא חראם ?

and haven't the jews suffered enough ?

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אזרח.  ביום 12/07/2008 בשעה 19:22

  שבויים של המערכות הבירוקרטיות השולטות בהם,ובמיוחד הם שבויים של המערכת הצבאית-הבטחונית.מערכת המבצעת את הניסויים שלה במלחמות יזומות, על גבם של הנתינים התמימים.וכמו שכתבתי בעבר,הנתינים הם הפחם האנושי המתכלא של כלל המערכות.ובמיוחד של המערכת הבטחונית -התעשייתית-הצבאית.(מלחמת לבנון השנייה,מלחמת עירק האחרונה,המלחמה ב"טרור" באפגניסטן,וכד').
  ציטוט:
  "נותרה שאלה אחת שבה יכולים וצריכים אזרחי ישראל לדון והיא סדרי העדיפויות של ישראל והיהודים בכלל".
  נכון.אבל מי ישאל את השאלות? מי יתריס נגד המערכת ה"קדושה" של הביטחון? מי יתריס נגד אלה הנקראים:"מלח הארץ"?
  לפחות בארה"ב היה נשיא!!! אשר התריע.מי יתריע בישראל,כאשר כל ה"גדויילים" נמצאים בתוך המערכת הזו?
  הציבור עייף.מפוחד ומבוהל, כאשר יום יום מלעיטים אותו שישנם זאבים בסביבה הרוצים לטרוף אותו.וזאת,למרות שלאותם הזאבים אין את השיניים שיש לישראל או לארה"ב.הציבור נלחם על הקיום הכלכלי שלו .עיניו אינן נשואות למעלה,לראות את הקורה בראש המערכת.עיניו נתונות לדברים הקטנים של הקיום היום יומי.השיטה בנוייה כך שהנתינים רצים אחר הצרכים הקיומיים,והצרכים הבלתי קיומיים שהשיטה דוחקת בהם לצרוך.ה-כ-ל נעשה,רק כדי שציבור הנתינים לא יהיה מודע לקורה במערכות הגדולות והכבדות החולשות על חייו.

  Eisenhower on the Military Industrial Complex

  http://work.colum.edu/~amiller/wolfowitz1992.htm

  U.S. Strategy Plan Calls for Insuring No Rivals Develop
  A One-Superpower World

 • איריס  ביום 12/07/2008 בשעה 19:34

  זהו מצב של החטא ועונשו במידת מה, כאשר תרבותית (כולל ההפניות שלך, בורב המקרים) שואבים ממקור תרבותי זר, צריך לקבל את הרע עם הטוב.

  נידמה לי שבפרשת אולמרט עלתה כבר שאלה של "מי שולת" ושחיתות המגיעה ממדינות הים ומתאגידים זרים. היו עוד חקירות בעבר בכיוון כזה, וגם פרשת פולארד מעלה אספקטים דומים.
  כרגע

  את הצד "הישראלי" כביכול מייצגים חוגים ימנים מתנחליים מן הכיוון שלהם (דתי-לאומי), אך כל השאר מזמרים זמירות ששייכות לדעתי יותר לויכוח הפנים אמריקאי, או לכל היותר לויכוח בין נציגות
  הג'י 8 השונות.

  ניתן היה לדעתי להעלות את השאלה של דרכונים אזרחויות ומימונים גם של "הפרה הקדושה", כאשר החריגות בוטות מאד ואפשר להצביע על שחיתות.
  נידמה לי שהמעצור אינו אזרחי ישראל אלא לחץ אמריקאי ישיר, ולא מתון, על מקבלי החלטות כלומר קולוניאליזם ישיר.

  שיטת הפעולה הזו, אגב, של הקמת עמתותות , החל מ"דמוקרטיה" ועד ל"זכויות נשים" ועמודן לייצור טילים, היא סימן ההיכר של סוכנויות אמריקאיות כמו
  USIA
  ואחרות שפועלות בצורה גלויה להתשלטות אמריקאית על תהליכי קבלת החלטות במדינות "לא מופתחות"
  אצלנו יש בעיה נוספת שהכל עובר דרך "היהודים החמים"

 • אזרח.  ביום 12/07/2008 בשעה 22:33

  הזו, אגב, של הקמת עמותות , החל מ"דמוקרטיה" ועד ל"זכויות נשים" ועמודן לייצור טילים, היא סימן ההיכר של סוכנויות אמריקאיות כמו
  USIA
  ואחרות שפועלות בצורה גלויה להתשלטות אמריקאית על תהליכי קבלת החלטות במדינות "לא מופתחות" .

  http://www.prisonplanet.com/articles/january2007/290107rockefellergoal.htm

  Rockefeller also told Russo that his family's foundation had created and bankrolled the women's liberation movement in order to destroy the family and that population reduction was a fundamental aim of the global elite.
  n a later conversation, Rockefeller asked Russo what he thought women's liberation was about. Russo's response that he thought it was about the right to work and receive equal pay as men, just as they had won the right to vote, caused Rockefeller to laughingly retort, "You're an idiot! Let me tell you what that was about, we the Rockefeller's funded that, we funded women's lib, we're the one's who got all of the newspapers and television – the Rockefeller Foundation."

  Rockefeller told Russo of two primary reasons why the elite bankrolled women's lib, one because before women's lib the bankers couldn't tax half the population and two because it allowed them to get children in school at an earlier age, enabling them to be indoctrinated into accepting the state as the primary family, breaking up the traditional family model.

  This revelation dovetails previous admissions on behalf of feminist pioneer Gloria Steinem (pictured) that the CIA bankrolled Ms. Magazine as part of the same agenda of breaking up traditional family models.

  http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2008/01/24/AR2008012402369.html

  Dancing to the CIA's Tune.

  The secret funding of American artists and intellectuals in the '50s and '60s.

  What do Richard Wright, Gloria Steinem, Henry Kissinger, George Meany, Nina Simone and Arthur Schlesinger Jr. have in common?

  Answer: Directly or indirectly, they all took money from the Central Intelligence Agency during the early years of the Cold War.

  http://www.humpjones.com/rear/entry/gloria_steinem_worked_for_the_cia_baby/

  Gloria Steinem Worked for the CIA, Baby.

  David Rockefeller speaks about population control.

  History Channel Admits Rockefeller Population Control Agenda.

  אולי הדברים האלה נראים ונשמעים הזויים,אבל אני לא שוכח את מילותיו של ברטראנד ראסל ,שאמר:
  אל תחשוש להיות אקסצנטרי בדיעותיך. משום שכל דיעה שכעת מקובלת, היתה בעברה אקסצנטרית.

  ברטראנד ראסל

 • איריס  ביום 12/07/2008 בשעה 23:07

  אין פחד מרעיונות לא מקובלים.

  לגבי המימון כולל התנועה הפמיניסטית, בעיני לא פוסל את התנועה והרעיון. כמו הרבה דברים טובים אחרים. רק צריך לשים לב שאין ארוחות חינם גם בפילנתרופיה כמובן.

  population control
  מטריד וניראה שיש בזה משהו. בארץ זה עדיין בגדר "הזוי" לדבר על החשש מהרעיון הזה. אבל אויגניקה, היתה תמיד פופולרית בארצות הברית, עוד לפני הטלר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: