פרפטואום מובילה

קו ההגנה של מיקי פרידמן מבנק לאומי

 

הפרשה האחרונה עם "בנק לאומי" מציגה תופעה פיזיקאלית חדשה, יש מאין, או פרפטואום מובילה, בתחום

כמה לאומ(נ)י הוא בנק לאומי

(פורסם אצלי בבלוג לפני שנתיים וחצי)

 לפני שלוש שנים נסעתי לחו\"ל ודאגתי להשאיר את חשבוני בבנק לאומי לישראל סניף ככר המדינה ריק אך מאופס כמו כן הותרתי בידי הסניף כתובת יפוי כוח ועורך דין אליו אפשר לפנות בשעת הצורך במשך השהות שם לא שמעתי מן הבנק דבר במשך שלוש שנים אך מספר חודשים לאחר שצנחתי לארץ קיבלתי הודעה זעופה שאני חייבת לסניף עשרים ושבעה אלף ש\"ח לא פחות בטרם הוברר הנושא העביר הסניף את הטיפול לעורך דין המתפרנס יפה מגביית חובות עבור הבנק שנה עברה מאז ועקב בירור ממצה המיר הבנק את הטענה לאחר שנמצאו משיכות ללא הסבר (ללא הסבר הכוונה שלטענתם המסלקה \"לא מוצאת\" את האסמכתא) הסתפק הבנק בדרישה של 14000 ש\"ח שהם משיכות שאין עליהן מחלוקת דא עקא שבין לבין הבנק ביטל כרטיסי אשראי ועשה קולות כאילו מדובר בפושע נמלט כלומר לפחות הסקנדל של קלבמרקט בניסיון להגיע להסדר כלשהו התמהמהתי בבירור נוסף של היווצרות החוב ולפתע נחת בביתי בחור צעיר ומסר לי תביעה משפטית (זו עומדת אי שם באמצע בין גרסאותיו השונות של הבנק על 19000 ש\"ח) בסדר דין מקוצר עיון מהיר במסמך גילה שהבנק הגיש אותה כבר במרץ ובמשך כל המגעים איתי \"שכח\" לציין כי כבר תבע לבית המשפט נמסר בשבועה כי נשלחו התראות במכתב רשום אך עיון מדוקדק בהתראות מגלה שהן נשלחו לכתובתי הקודמת אף שהבנק ידע מאז שחזרתי את כתובתי החדשה מספרי הטלפון וכל המידע הדרוש במכתבים ששלחתי לרוב ואף נפגשתי עם נציגיו כמה פעמים המסירה בוצעה באופן תמוה כאשר הפקיד טוען שהוא \"שליח בית המשפט\" אך בית המשפט טוען שלא הוא שלח אלא עורך הדין עורך הדין אומר לי בשיחת טלפון ממוסמכת שזה לא הוא אלא בית המשפט שלח והעיתוי ? ששה חודשים אחרי הגשת התביעה ובדיוק כאשר הבנק מנסה לסחוט ממני חתימה על ויתור מהגשת תלונות במשטרה ? העיתוי הוא מקרי טוען עורך הדין אני לא התערבתי בתיק המשפטי מאז מרץ \"באמת מפתיע\" הוא אומר בתמימות \"שלקח לבית המשפט חצי שנה לבצע מסירה\" באמת מפתיע \"כאזרחים אמר שנדר אנו ניצבים מול חברה שהעבריינות הפכה בה למאפיין חברתי העלמת מיסים נחשבת נושא לשיחות סלון בנייה בלתי חוקית נחשבת כמהלך סביר – כהימור עיסקי הראוי להערכה וכל זאת עוד לפני שנגענו בכלל בעבירות הפליליות האלימות שאנו נוטים לקרוא להן \הפשיעה החמורה\ מכאן קצרה הדרך לעבריינות הקשה ארגוני הפשיעה מחד והעבריינות שברחוב מאידך\" היום פרקליט המדינה
http:wwwnfccoilarchive001-D-84453-00html?tag=14-44-55 

הפיננסי. דובר הבנק, שממהר להרגיע את הלקוחות החוששים, מסביר ש"לא נגרם נזק לאף אחד", כלומר, מישהו קיבל ואחר לא חסר כמאמר המדרש המפורסם.

 

אלא שלא כך הדבר כמובן, ודי להציץ באינטרנט באמצעות גוגל לגלות את שורת "הנפגעים" מבנק לאומי בשנים האחרונות, והח"מ במניינם.

 

השוק האפור (בוא נקרא לילד בשמו, העולם התחתון) קיבל גישה ישירה ונוחה לבנק, הן להוצאת כספים לעצמו, אך האם עלינו להאמין שבזה הסתיים הקשר ? ומה עם חיסול מתחרים ? ומה עם "קיבלון גבייה" כמקובל אצלנו ? בשנת 2005 כתבתי כאן כמה פוסטים שהפכו לנכס צאן ברזל בקרב נפגעי בנקים, על ה"עוקץ" שבוצע בחשבון העו"ש שלי כאשר גרתי בחו"ל. במקרה שלי זהות ה"שוק האפור" ידועה לי ומוכרת עד מאד, אך הבנק הוא שאיפשר לחגוג על החשבון, להרוס את קו האשראי, לבטל כרטיסים. לא נבוש הבנק אף להודות בכתב ובעל פה שחלק מן התנועות והמשיכות לא מובילות לשום מקום, כלומר אין "בון" (ולא ידוע מי משך). זה לא הפריע לו להמשיך ולהוסיף חטא על פשע, ולנהל הליכי הוצאה לפועל דורסניים על החובות שהוא יצר באופן פלילי. מעשה כזה יוצר "חור" בתחתית הסירה של האיתנות הכלכלית ותחושת הבטחון האישי, שממנו קשה או בלתי אפשרי לצאת.

 

אין כל ספק שהידידות האמיצה בין מיקי פרידמן ל"שוק האפור" לא הסתיימה בקצת מערוף לחברים, בדמות הלוואות ללא בטחונות וזכאות, אלא שהבנק יעמול קשה לטאטא את כל שאר המעשים הלא מחמיאים כדי להציל את עצמו מבריחת לקוחות ומחקירות פליליות ומשורה של תביעות פיצויים ותביעות ייצוגיות בסדר גודל שיכול להזיק לאיתנותו, לשם שינוי.

 

בנק לאומי התחיל בחטא (גזילת כספים של נרצחי השואה, הסתרת נכסי ומניות הג'ואיש קולוניאל טרסט עד היום) ומסיים בפשע. וזהו "הבנק הלאומי…"איני יודעת מה זה אומר מבחינה סימלית.

כזכור, גזילת כספי נרצחי השואה, בוצעה בדיוק באותה צורה. על גב כספים "שנעלמו" מאנשים "נפקדים", קיבלו אחים שלהם, במקרים רבים אחים ממש, "הלוואות נוחות מאד", משרות דירקטור, ואת פרי הבאושים של הריביות על הפקדונות הנעלמים. ועד היום לא מחזירים.  מיקי פרידמן בסך הכל ספג את המורשת הלאומית של הבנק. מה רוצים ממנו ? (קו הגנה מוצע חינם לפרידמן, מערוף עלי, ביחד עם חשבון העו"ש שגנבת).

 

 

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: