יהודי מגרש יהודי ?

 

 

לפי הפירסום הזה, הפרופסור היהודי-אמריקאי נורמן פינקלשטיין גורש מישראל לאחר שהגיע לכאן על מנת


Israel Arrests Outspoken Academic Norman Finkelstein

American academic Norman Finkelstein has been arrested and ordered deported from Israel. Finkelstein arrived in Tel Aviv earlier today on his way to the Occupied Territories. He was immediately detained and told he is banned from Israel for ten years. He’s expected to be deported tomorrow. Finkelstein is known one of the most prominent academic critics of Israel’s occupation of the West Bank and Gaza

לערוך ביקור בשטחים. על פי הדיווח, נמסר לו שנאסר עליו להיכנס לישראל לעשר השנים הבאות.

 

החלטות מסוג זה גורמות לי לפחות לייאוש עמוק מעתידה של החברה בישראל. פינקלשטיין הוא אמנם ביקורתי למדי כלפי ישראל, הציונות ו"השואה ביזנס" (והיה בר פלוגתא של דרשוביץ ואחרים בענינים אלה), אך מלחמת החורמה שמנהלת נגדו מדינת ישראל -הרשמית (בשמנו ועל חשבוננו) – רק מאששת את הטענות המעט פרובוקטיביות שלו.

 

הפעולה הזו מצטרפת לצחנה הסמיכה שעולה ממנהג חדש לרדוף יהודים וישראלים שאינם עומדים לדום למשמע ההסברים המלומדים של יובל דיסקין על מהות הזהות היהודית. זה הפך ממש לענף יצוא ותעסוקה מכניס ומרכזי, הן בישראל והן בארצות הברית, לבצע "מוניטורינג" על כל פלוץ או הגיג היוצא תחת ידו של מסטרנט באוניברסיטה בקנזס, אם "זה נותן נשק לערבים" במלחמתם האיומה בישראל.

 

הפרנסה הזו מזכירה קצת באונטי הנטרז, ציידי אדם שהיו מחפשים את המבוקשים של השריפים המושחתים במערב הפרוע, כאשר "המבוקשים" הם – הפלא ופלא – בעיקר יהודים וישראלים, כלומר מבני עמם. הסובלנות כולה שמורה במקרים כאלה לחזון גוג ומגוג של מטיפי דת הזויים מחגורת התנ"כ, אנשים שאינם טורחים להסתיר את כוונותיהם לחסל את כל היהודים באשר הם.

 

כמובן, פרץ הפטריוטיות הזו "אין לו "שום קשר לביליונים הנשפכים על הענף, השד יודע מאיזה מקור. הכל לשם שמיים, ולא ממניעים כספיים, אף במקרה יש גם שכר (גבוה) מאד לעמלם, שהוא כאמור ציד אדם, יהודים וישראלים, ורדיפתם.

 

הפובליציסטים העוסקים במלאכה מתחילים בדרך כלל טוב, כאשר הם מאתרים זרמים אנטישמיים בכל מיני תורות נאורות מן העולם הרחב (ומאירים את עיני הישראלים התמימים לעיתים), אך מהר גולשים לרדיפת אחיהם בלבד, ועוזבים את האנטישמים עצמם בצד. למה ? כי את הכסף משלמים המוניטורים, לטירטור ישראלים, ואחרי כן יהודים. למה ? כי זה יותר קל, כי זה סרדינים, ואילו הכרישים הרבה יותר מפחידים, והם גם מחזירים.

 

אפשר לחלוק על פינקלשטיין ואפילו במרץ רב, אבל דוקא אלה שהכריזו על ישראל כמדינה "יהודית" אמורים להבין שהוא זכאי לא רק להיכנס אלא גם לשבות ואזרחות אוטומטית, בדיוק כמו כל סוחרי הזונות, הקזינו, והלבנת ההון המפרישים מעשר מרווחי המס שלהם, לצה"ל ולמוזיאון השואה. האמת, עדיף פינקלטיין כזה, שכוחו בעטו מאשר כל המזיקים האלה עם המעטפות וחלקי הנפצים.נידמה לי שאחת מקרנות השפע שמרחה את כיסו של אולמרט ועוד שורה ארוכה של "נבחרים" ישראלים, עסקה בדיוק באותו סוג של ניטור – אחת מאלפי עמותות הווטש, עתירות המיליונים העלומים.

 

הצידוק הנשמע לרדיפת ישראלים ויהודים באשר הם הוא גם כן יצירת הגות מן הרמה המוכרת של דיסקין. המבחן הוא כל פיסת נייר והגיג ש"עלולה לסייע לאויב הערבי הנורא" במלחמתו. מאחר שאישוש ישראלי או יהודי לטענות פולמוסיות הוא מעין "מכה ניצחת" להסברה הישראלית הכושלת (המתבססת בעיקרה על סתימת פיות של ישראלים שחושבים אחרת) – הופך הישראלי או היהודי החולק על "משנת דיסקין" לאויב העם.

 בקליפת אגוז, ה"הגיון" של הרדיפה זהה להגיון של  פרס שגילה את יהדותו מפי אחמדנגאד, כך המשנה הדיסקינית מעבירה את ההחלטה על חירות הביטוי, המחשבה וההתפתחות של העם היהודי והישראלי, לידי שני חמאסניקים שלא יודעים לקרוא. אם החומר ישמש להם "תעמולה", זה – לא טוב. מבחן הלקמוס הוא החיוך של החמאסניק.

 

אם זה המצב, אז אולי במקום לשלם משכורת לכל הציידים והעמותות האלה, פשוט היה יותר להושיב חמאסניק מעזה שיצנזר את החומר האקדמי שיוצא בעולם הרחב פרי עטם של יהודים וישראלים ויחליט מה משמח אותו ומה לא. זה, בטוח יותר זול.

 

אם אנחנו מפרנסים את הקומיסרים שיושבים לנו על הראש, לפחות נחסוך בהוצאה העקיפה של המתווכים ? הגיוני ? מה לא ?

 

בינתיים יוצא ש"מיהו יהודי" החליט היטלר. מהו יהודי "כשר" מחליט חאלד משעל, העיקר שחוגגים ששים שנה קוממיות.

———–

 

ומה עם הכבוד העצמי והלאומי ?

 

בתור אחת שבילתה קצת זמן בחו"ל, תהיתי כיצד לא רואים מנהיגנו הטובים את ההתבזות הכרוכה בכך שמדינה רשמית, שיש לה ברוך השם מספיק על הצלחת, מקדישה כל כך הרבה משאבים בחו"ל להציק לכל יהודי וישראלי שכותב פייפר שחורג מהקו של משרד החוץ. ההתבזות במחזות האלה, בתוך הקמפוסים (וכל מי שהיה שם יודע למה הכוונה, ואיך ניראים הקומיסרצ'יקים האלה ובאלה שיטות הם נוקטים), חותרת תחת כל ניסיון להציג את ישראל באור נורמאלי. המדינה היחידה הנוספת ששולחת ידיים ארוכות לחפש מהגרים (שלה) שלא חושבים "נכון" היא איראן, וגם זה כבר כמעט לא קיים.

אך כל זה מקבל הסבר הגיוני כאשר מקשרים את זה לכסף. יש כניראה תקציב אינסופי, ולאור דוקא ממקורות מקומיים, לבצע את העבודה הזו, ולפגוע בישראלים וביהודים, ולא חשוב מה הסיבה והנסיבות.

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • נועם  ביום 23/05/2008 בשעה 23:34

  תודה על שהארת קצת את האזור החשוך הזה.

 • חנה בית הלחמי  ביום 24/05/2008 בשעה 08:14

  והרגישות הישראלית הרשמית לכל פייפר (או, אם את זוכרת – אמן ישראלי שהציג בשבדיה בזמנו את התערוכה עם הדם – ושגריר ישראל הוא שהפך אותו באמצעות התקרית הדיפלומטית המבישה שיצר, מאמן אנונימי לאמן בינלאומי מוכר….) – היא סימן לחולשה העצומה שלנו.
  נחשפתי לאחרונה לקצה הקרחון של העמדות האמיתיות בהתנחלויות – אם גרשו את פינקלשטיין, כדאי שיתכננו כבר גירוש המוני. טרנספר של אלו שקוראים לטרנספר (איפה האייקון שמוציא לשון כשצריך אותו?).

 • עידן  ביום 24/05/2008 בשעה 08:25

  הפעם האחרונה שיהודי גורש מהארץ מסיבות פוליטיות היתה לדעתי אורי דייויס, אי שם בסוף שנות הששים. לא להאמין שהמסורת הזאת חיה וקיימת עדיין.

  תודה איריס על הגילוי. מעניין אם יהיה לזה בכלל כיסוי בתקשורת הישראלית.

  אגב, פינקלשטיין כותב כבר שנים דברים שרק עכשיו מעזים לדבר עליהם כאן, כמו העושק של ניצולי השואה בידי הארגונים היהודיים. מדובר בחדשות ישנות, שפשוט לא רצינו לשמוע אותן מפיו, כי הוא קושר את כל העניין לניכוס הפוליטי של זכרון השואה בידי הממסד הציוני.

  כמובן שכל זה לא חשוב – גם אם הוא שוטה גמור, או כזבן מדופלם, מגיע לו להיכנס. אולי גם אני צריך להתחיל לארוז, מצאתי את השם שלי בכמה רשימות ווטש מלשינניות כאלה (אבל מה אעשה בלי דיסקין, אללי)

 • איריס  ביום 24/05/2008 בשעה 09:02

  נועם תודה.
  חנה, זה לא מופרך לחשוב שיטרנספרו את המטרנספרים, בהגליה נוחה לאיזה ארץ שפע בקרוב. הם הודרו מהשיח הלגיטימי של דיסקין, ואם יתמידו ב"שינאת המדינה", ימצאו עצמם באוסטרליה להתאוששות לכמה דורות. האמת, זה לא כל כך נורא בסופו של דבר, אולי כדאי להצטרף אליהם (ע"ע אריאל זילבר) כי הגלות שלהם תהיה מרופדת יותר משל הצד השמאלי החותר נגד הדוקטורט של דיסקין מהכיוון השני. למתנחלים יש יותר כסף ותמיכה קהילתית. ברמה הסאטירית, צריך לבחון את עלויות ההגנה על הדוקטורט של דיסקין, כל מי שלא חושב כמוהו – יקבל כרטיס טיסה. השכלה מאד יקרה..

  עידן, היכללות ברשימות האלה זה לא טוף ליהודי, אבל לדעתי כדאי להתחיל לנהל ווטש הפוך, ולעשות אותו דבר. להראות שהווטשים האלה מספקים תחמושת לניאו נאצים (המעצר של פינקלשטיין גרם לצהלות באתרי סטורמפרונט וכל הנאצים האחרים ש"הוכיחו" שישראל היא הרייך השלישי). השאלה מאיפה נגייס לזה כסף ? צריך לחשוב…ולבוא עם תוכנית חלופית דומה.

 • מיכאל  ביום 24/05/2008 בשעה 11:54

  נורמן פינקלשטיין דנן מצטייר כפרובוקטור מהסוג האקדמי המתוחכם, זה שמטרתו לעורר מהומת אלוהים באשר ילך, ולברוח כשהעניינים מתחממים.
  איריס,כתבת: "ביקורתי למדי כלפי ישראל". לדעתי, זה אנדרסטיימנט מסויים.
  פרופסור שמצהיר שישמח לראות את ישראל ניגפת בפני חיזבאללה ומשווה את הפרובוקציות והטרור שלהם לעמידה של העם הרוסי מול הנאצים במלחמת העולם השנייה בוודאי לא מגיע על מנת לחפש שלום. הוא הגיע לשטחים הכבושים במטרה לראות כמה רעש יהודי אמריקאי מהשמאל הקיצוני יכול לעורר.
  איש שמצהיר על תמיכתו הגלויה בסאמי אל אריאן, פרופסור פלשתיני שהורשע בתמיכה ומימון פעולות טרור של הגיהאד האיסלמי בארה"ב ונדון ל57 שנות מאסר, בוודאי לא מגיע כשכוונות שלום בליבו. אני רואה בו את תמונת המראה של הכהניסטים האמריקאים, מסוג האנשים שחיים על עידוד אלימות ושנאת אלה שלא מסכימים אתך.
  אנשים מסוגו לא יתרמו לאזור כלום. הם רק יגבירו את השנאה שלצערנו לא חסרה כאן
  ושוב – אין לי מחלוקת איתך על המעשה הטפשי שבגירוש. מוטב היה לתת לו להכנס עם עדת מאמיניו, להפיץ את משנתו הקיצונית, ולצאת החוצה.

 • איריס  ביום 24/05/2008 בשעה 14:18

  אבל זו בדיוק הנקודה, שזה ממש לא משנה מה דעותיו במקרה זה, או אחר, אין שום זכות לגרש אותו.

  יש גם הבדל בעיני בין פעילי כהנא שמעבר לדיבורים גם עושים מעשים לא חוקיים ואלימים. אם יהודי בא לפזר את דעותיו,ויהיו המגונות ביותר, אין זו עילה לגרש אותו או למונע ממנו כניסה. אם הוא עובר עבירה כלשהי, יש כלים להתמודד בחוק.

  מכל מקום, בינתיים לתומכי כהנא נותנים לא רק להיכנס אלא להתנחל, להחזיק בנשק ולהתפרע.
  לכן אין צורך ללוות את הפוסט בגינוי דעותיו של פינקלשטיין , זה לא נחוץ מבחינתי. כי הפוקוס פה הוא התנהלותה המישה של ישראל בתור "נציגת העם היהודי? פשוט גועל נפש

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: