מכרזים פה ושם

 פסח, שלח את עמי

 

עדויות נוספות מגואנטנמו מאשרות את החשד שאסירים סוממו באופן שגרתי וקיבלו חומרים פסיכיאטרים לא מזוהים (בזריקות) אשר גורמים לפסיכוזה. . אמנסטי מפיצה סרטון "העלאת תודעה" לנעשה בבתי הכלא של האמריקאים. הסרט מראה מהי שיטת העינויים שהנשיא בוש אישר באופן אישי, ה"הטבעה". (קשה לצפיה).

 

 מבחינה משפטית, התנהל קרב כלשהו בקשר לסימום חשודים בטרור, כאשר חוות הדעת מן הבית הלבן צידדה במתן אפשרות לסמם חשודים, ובלבד "שלא נגרם נזק פסיכולוגי לטווח ארוך או לצמיתות". כמובן, אישור כזה סותר את המשפט הבינלאומי, אך כזכור הנשיא בוש לא מתרגש מזה. השאלה המעניינת בסיפורי גואנטנמו היא בעצם מה היתה המטרה של המאסרים הארוכים האלה, במקרים רבים כאשר ברור שהעצורים אינם חשודים בכלום.

 

"נזק לטווח ארוך" הופך למונח מיסטי במקצת כאשר דנים בנזקים של סימום כבד בכפייה. אם לוקחים את מרדכי וענונו לדוגמא, יכול מישהו לטעון שלא נגרם נזק לטווח ארוך מכל המעצר והעינויים שלו. השאלה של "נזק" במונחים של מעצרים ארוכים מאד, סמים קשים המשנים את האישיות, אינה מעשית אלא מתחכמת. אפשר לצפות שפרקליט מחוכם יטען בעתיד, בתגובה לטענה של עינויים בסימום, שה"טיפול" שיפר את האישיות של החשוד, כפי שטענה פעם פרקליטה ישראלית שמותו של פלשתינאי מאש ישראלית היטיב את מצב המשפחה, או משהו כזה.

אחרים יטענו שהחשוד היה אדם נתעב ואילו סימומו והפיכתו לזומבי גם היא בבחינת שיפור במצבו הפסיכולוגי, וכל כיוצא באלה. בזמנים שבהם נשיא האימפריה של ה"עולם החופשי" ניראה כמתענג על התעללות בקומץ חטופים אומללים הכלואים בתנאים קשים ב"אי השדים" שהוא הקים באדמת קובה, שום דבר לא יפתיע, כולל היצירתיות של משפטנים המלחכים את הפנכות המפוקפקות האלה.

 

 

נפלו על קידוש המכרזים המוטים והתפורים

 

לפני שנתיים בערך פרסמתי פוסט בכותרת "פרומיסס פרומיסס", על תוכנת "הסוס הטרויאני" המקורית, אשר מספרים עליה שרפי איתן הוא המפיץ הרשמי שלה, אחרי שנגנבה, אולי בעזרת פולארד, מהאמריקאים.
סיפרתי שם עוד אגדות עם, מן השפע שמסתובב בחומר רשמי ולא רשמי על "עלילות רפי איתן", האיש השנוא ביותר בארצות הברית, בקרב מתנגדי הימין.
לא חידשתי כלום בפוסט הזה, אלא הבאתי כאמור שפע לינקים למה שכבר מצוי ברשת, ומוצייר תמונה מבחילה על האיש הזה, ובעיקר על החמדנות האישית שלו. אלה היו ימי טרום בחירות, כאשר איתן המציא את הבלוף של "מפלגת הקשישים". כתבתי מה שכתבתי, עד שפנה אלי דודי גולדמן מ"ידיעות אחרונות", ואחרי מסע גישושים קטן, בעצם ביקש-הורה לי להסיר את הפוסט. מה שעניין אותי אז, ועדיין מעניין, זה מדוע ידיעות אחרונות הסכים לשמש כ"משתיקון" עבור העוקץ הפוליטי של איתן. לא קיבלתי תשובה מגולדמן, אבל קיבלתי ראיון איתו, שהפך אותי למפורסמת בבלוגוספירה לכמה ימי תהילה קצרים. והשאר- היסטוריה.
איתן נבחר בגדול, והבלוף המבחיל שלו הוא היום גלוי וידוע, אבל בשלב זה, גם אם ידעו שהוא פדופיל כרוני, זה לא ישנה כלום. הוא "בפנים", קרוב לצלחת כבר, וגם "קשיש".

 

 

גם קשישים הולכים לכלא

השבוע נזכרנו שגם קשישים הם בני אדם, ולא תמיד במובן הטוב. "קשיש" בגילו של איתן נעצר באנגליה בקשר להברחת סמים ענקית במכולה. קשיש בגילו של איתן, למעשה מופעל שלו, נעצר באמריקה על "ריגול" מלפני הרבה שנים. משרד המשפטים האמריקאי שלח רמז לרפי איתן, שהגיל המופלג שלו, אינו מכשול מבחינתם, וגם ההתיישנות, שלא יחסה בה יותר מידי בנוחות. די בשיחת טלפון מתחכמת, בשביל שכל ההתיישנות הזו תיעלם.
לכן, כאשר הודיע לי בעל הבית שלי, שהוא קשיש בן 75, שהוא נוסע לארצות הברית השבוע, בפעם הראשונה התבוננתי עליו בעיניים חדשות. "ואללה" אולי הוא נוסע למבצע כלשהו ? סמים ? ריגול ?" הכל אפשרי.

פולארד, והשחיתות

לפי הרכילות ברשת, ובל מיני אתרים של מרגלים מזדקנים ומשועממים, הסיפור של פולארד הוא ענין עסקי ולא בטחוני, וזו גם הסיבה שהוא לא יוצא מהכלא.  על הגב של האיש, ועוד כמה פראיירים ישראלים, עשה איתן ומקורבים (כמו רוברט מקסוול) מיליונים רבים, מאיזה תוכנת מחשב גנובה. דוקא מתאים לישראל, הסיפור נשמע לי אמין לחלוטין. גם ההסבר ל"מרגל החדש" הוא דומה, בן עמי קדיש או מה שלא יהיה, אולי חשב שהוא "עוזר לבטחון המדינה" אבל בעצם הוא רק עזר לכמה אנשי עסקים ותאגידים ישראלים לזכות במכרזים בצורה לא כל כך הגונה. את ההסבר מספקים גם כן מומחים בענף, ואפילו אוסטרובסקי המספר בדיוק על הפרשה הזו.
גניבת מסמכים מבסיסים אמריקאים התריעה למפעלים ישראלים, בזמנו כמו תדיראן ותע"א, על מכרזים שיוציא הפנטגון לחוזים שהוא חתם בענף התעופה בעיקר והטילים. עם הידע המוקדם, יכולים היו המתחרים הישראלים להכניס הצעות זולות יותר, שלא כללו מרכיבי מחקר (כי הוא היה גנוב ממילא), וגם להתאים עצמם יפה לדרישות המכרז. בקיצור, זה היה "תרגיל ראובן גרוס ומכרזי החניונים" בגדול.
כך, הסתכמו הריגולים הנוראים בעצם בגניבת עבודה ממפעלים ומתחרים אמריקאים (כמו מקדונל גדלס או בואינג וכולי).

שורת הקורבנות 

מלחמת הגרסאות של "פרומיס" לא הסתיימה אז,, וראינו ספיח מעניין בפרשת "הסוס הטרויאני" הישראלי (אפרתי), אך ישנם עוד הרבה התרחשויות צללים בנושא הזה, במאבק "הסייבר" על המחשבים שלכם.
במילים ספורות, מערכת הבטחון הפכה ליזם הפועל בחסות החקיקה והסמכויות הבטחוניות העתירות. יש לה מתכנתים בחינם, שפני ניסוי בחינם, ושפוטים. הכל כדי שכמה בכירים מחוכמים יוכלו לשבת על הון עתק ועוד לזכות בתארים מפוצצים של "עשו לבטחון ישראל". אם הכתוב בנושא של פרומיס הוא נכון, הרי שרפי איתן וחבריו מן הסוג של חורב וכולי, "עבדו" אצל הקומפלקס העסקי-פוליטי של רייגן ובוש, בתור "האחים אלפרון" שלהם. התובע הכללי של רייגן, אדוארד מיז הובא לדין על הפרשה הזו, כפי שאנשי אירנגייט נחקרו ונענשו בארצות הברית. אבל הקבלנים הקטנים שלהם חזרו לישראל, כאילו הם גיבורים, וקיבלו בתור פרס את המשך ניהול ממלכת האופל והעבדים שלהם. סידור משתלם לכל הצדדים, חוץ מאשר לאזרחי ישראל.
אם הדיווחים הללו נכונים, אזי הרבה מפעילות הלק"מ והמלמ"ב זה בעצם העתק של "מומחיות המכרזים" של ראובן גרוס. כלומר, השתלטות עבריינית על ענף, בעיקר הטיית מכרזים, כדי להתעשר אישית. ההבדל הוא, שלרשות הנוכלים ממערכת הבטחון, עמדה מדינה שלמה, ועוד הריעה להם. במחשבה שניה, אולי גם במקרה של מכרזי החניונים, זה מה שקרה.
רק החל מבקר המדינה לחקור את ההיבטים הכספיים של רפי איתן ופולארד, וכבר עטו עליו בהפחדות איומות כל מיני עיתונאי חצר ושליחי המערכת. לקראת פסח, נקווה שתהיה הקלה כלשהי, ושארגון הפשע הענק הזה ישחרר את ידו מן השבויים שלו.

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • עומר  ביום 23/04/2008 בשעה 19:59

  לכתבה נחמדה בידיעות מסוף השבוע האחרון, בוסף השבת

  של גדעון מרון ועודד שלום, על אלכס ברק, פליקס אבוטבול ואבא של בר רפאלי.

  סיפור מעניין, שקשור לנוש/אים שאת כותבת עליהם

  כסף, כסף, בטחון, ומדינות עולם שלישי

 • חנוך גיסר  ביום 23/04/2008 בשעה 20:39

  מרגל "בשבילנו = גיבור ציוני.
  מרגל "נגדנו" = בוגד.

  צביעות במירעה!

 • איריס  ביום 23/04/2008 בשעה 21:58

  חנוך, גם הקיטלוג "בשבילנו ובשבילם" הוא צבוע. הבוגדים הגדולים ביותר יושבים ומתייגים אחרים בתור בוגדים. זה כבר אפילו לא שאלה עבור מי עבדת, אלא רק מי אתה. ויש כאלה, אם ניקח את שרון כארכיטיפ, שגם אם הם ימכרו את כל המדינה בגלוי, זה יהיה בסדר, ואנחנו, הנמכרים, נחשב לבוגדים.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: