ומסימנס והטורבינות, לקצת יידישקייט (2)

ובממלכת קונגו אין חדש…

 

ידיעה מעניינת (הכל מעניין היום…כאשר צריך לארוז ולעשות ספונג'ה…), מדווחת על "סקופ" שעומד להתפרסם

"דובר משרד המשפטים בווינה, תומאס גייבלינגר, הביע פליאה על תוכן הספר החדש: "לא היינו מציעים את הפרס על ראשו, אם היינו סבורים שהוא מת". אוסטריה הציעה פרס של 50 אלף יורו למי שיוביל לאיתור אריברט היים.

 

צייד הנאצים סרג' קלארספלד היה נחרץ עוד יותר ואמר שלדעתו היים וגם אלואיס ברונר כבר מתים, אבל מוות טבעי: "זו פנטזיה טוטלית", אמר בהתייחסו לספרו של דני בז. לדבריו, מעולם לא שמע על ארגון בשם "הינשוף". "אם הארגון הזה היה קיים, יש להניח שהייתי שומע עליו".

בספר היוצא לאור בארץ. קצין חיל אויר טוען שמבוקש נאצי בכיר, ד"ר היים, רופא נאצי נתעב המופיע ברשימות המבוקשים של ממשלת גרמניה, הוצא להורג על ידי ארגון חסמב"ה אמריקאי ישראלי בשם "הינשופים" כבר לםני 25 שנה. yeah right

 

סביר יותר להניח שהינשופים פשוט העניקו זהות בדויה לרופא הנאצי, והניחו לו לפעול במערך הבטחון, אולי המכון הביולוגי או משהו כזה, כדי שימשיך את העבודה מהמקום שהפסיק במחנות הריכוז. הסיפור כולו נשמע מצוץ מהאצבע, זה מילא, אבל כמו כסת"ח שלא נתפר טוב. דרוש צילום טוב יותר כדי שנוכל לבחון אם הרופא מוכר לנו מן המרפאה השכונתית בתור קשיש חביב הרושם אנטיביוטיקה לפציינטים.

 

ביחד עם הידיעה על סימנס, יש תחושה קלה של קבס וחנק…

 

————————————————————————————

 יבוא אישי

 

מה שבוגע ללב בסיפור הזה בווינט הוא הטוקבקים. הכותבים מאמינים ללא סייג לאותו "דניאל בז" (המזכיר בהחלט את עוז יעוז האגדי), ולרגע סומר שערם בהתרגשות על המפעל הציוני הגאה, שמחסל בשקט, צוררים נאצים. לא עולה על דעתם בכלל שהמצב הוא הפוך בדיוק, וחיל האויר הוא זה שנותן את הרוח הגבית לנאצים.

האמונה התמימה הזו, שעליה מבוסס המשטר הישראלי, יכולה לגרום לכל אדם שעדיין נותר לו לב, לבכות. ולממשלת ישראל היא גורמת נחת גדולה במיוחד, ומאפשרת לה להמשיך לצחוק על כל התמימים והניצולים האלה, כל הדרך לבנק.

השאלה באיזו מידה גויסו מדענים ורופאים נאצים לשורות המפעל הציוני לא תעלה לדיון, מטעמים ברורים. מעניין לדעת מה אורך החבל שניתן למדענים הללו בעבודתם החדשה. יש לי הרגשה שבנושא הזה ייתכנו הפתעות.

 

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.
%d בלוגרים אהבו את זה: