כל העולם גשר צר מאד

 

 

לחזור שוב לאלף בית של חירות הפרט

מוסף "הארץ" מתלבש על הסיינטולוגיה בכתבה הראשית של הגליון (אביבה לורי), וזה במסגרת קמפיין שהחל פחות או יותר לפני שנה, להיערך נגד "המכה" החדשה הזו, המגיעה מארצות הברית באהבה.  לצערי, הפוסט הכי טוב שלי על הסיינטולוגיה, עם כל הלינקים והמקורות המעניינים, נמחק מחמת איומים, כולל מצד בלוגר או שניים מ"רשימות". זה היה בערך לפני שנתיים, ואין לי אפשרות לשחזר.

 

הארץ צריך לקבל יישר כוח כפול על שינוי עמדת המערכת בנושא הזה וגם בקשר לפסיכיאטריה (ה"כת" השניה בגודלה), והתעוררות ליישם הלכה למעשה ליבראליזם נאור ומפוכח כפי שהוא מתחייב לו. האם אלה השפעותיו של השותף הגרמני ? אין לדעת, אך בהחלט, בגרמניה, מפותחת מאד הביקורת על שני הממסדים הללו, המתחרים בכל כוחם על הזכות לשלוט בכפייה, באמצעות עקיפת הרעיון של "כבוד האדם", וכידוע, רצונו של אדם הוא כבודו.

 

אחד ממחדלי השמאל הישראלי בזמן האחרון הוא התעלמות מוחלטת מהפרות זכויות אדם ברוטאליות ושיטתיות בתחום של "שטיפת מוח" בין ברמת הפרט ובין ברמת הקבוצה. לעומת זה, ממשל בוש למשל לא מתעלם מהפוטנציאל הגלום בשימוש לרעה בפסיכיאטריה (יוזמת ה screening למשל) ובכתות פופולאריות לעקיפת ההליך הפוליטי הדמוקרטי, שאמור להתבסס על שכנוע ורצון חופשי.

 

ילדי פלא או מייקל ג'קסון ?

משום שאני מכירה זוג סיינטולוגים נחמדים למדי, שמדבררים את הנושא כמו רובוטים, חשוב לדעתי להזכיר שוב, והכתבה בהארץ עושה זאת מצויין, את הפרוגרמה המרכזית של הסיינטולוגיה לטפח בעיקר סלבריטאים (עדיפות לזמרים, מלחינים, מוזיקאים, כוכבני קולנוע ואמנים) כדי להשתלט על צמתי כוח ולעקוף גם את הפוליטיקה (זוכרים את עידן רייגן ?). ילדים קטנים וכריזמטיים יכולים להפך ל"יעד" ארוך טווח של הכת, לטפח להם כוכבן-במה שנראה מתאים. זה מתחיל בטוב, טיפוח כשרונות, חנופה לאגו והשקעה בילדים מחוננים מבחינת אנטרטיינמנט, וניגמר כמו….מייקל ג'קסון.

 

רבנים תחת השפעה או

"הכל דיבורים"

 

להערכתי, הדחיפה להלחם בסיינטולוגיה (מאוחר מדי כרגיל) באה מאחורי הקלעים מן הרבנים והמגזר הדתי, אך יתכן שיש עוד כמה גורמים שהבינו שזהו איידס רוחני. בכל זאת, אם מסתכלים על הקמפיין האחרון יש בו טביעת אצבעות דוסיות עם פירורים דביקים של יידישקייט המסגירים את המקור. מאחורי כל "פעיל כתות" מוצאים את "לב לאחים", ויולי טמיר נכנסה לאקשן במשרד החינוך בד בבד עם פטור מלימודי ליבה לחרדים. האמת, היחידים בישראל שעוד יכולים לעשות משהו מול הביורוקרטיה הטוטאליטרית הם הדתיים, וגם זה בע"מ.

הסיינטולוגיה היא המחיר של עסקת החבילה המגיעה ביחד עם הסיוע הנדיב מאמריקה, סיוע ותלות שהובילו לכל ההתבטלות העצמית שאנחנו עדים לה בעשורים האחרונים. ניראה  שה"אב" הרוחני היהודי-  התמסר כולו כעבד נרצע לאדוניו, בין בכסף, בצבא או ברוח. תחת יהדות קיבלנו- סיינטולוגיה, ותחת ציונות קיבלנו אוונגליזם, ותחת סוציאליזם, קיבלנו את החזירות. אלה המתנות מהאימפריה, שמגינה עלינו מהתקפות מבחוץ אך נצמדת לעורקים מבפנים.

הרבנים, כהרגלם, מתעוררים רק כאשר לוקחים להם תקציבים ממשרד החינוך או משהו כזה, ולא דקה קודם. כפי ששרון הפך ל"עבריין" עבור המתנחלים, רק אחרי שגנב את דעתם שלהם, לעומת זה, אם ה"עבריין" משרת את הסקטור שלהם, אין בליבם רחמים או ערבות לקורבנות הנופלים במחנה שאינו "שלהם". ואחרי כן, הם גם מצפים שהעבריין יהיה נאמן וישר, דוקא איתם. למה ? זהו, זו תסמונת הורטיגו הישראלי, שאנשים מאמינים למי שמחניף להם לעמדה, ולא שואלים את עצמם מה הוא עשה עד היום, ואם הוא ככה עושה, מדוע שהרגע הוא ישתנה.

הרבנים והדתיים כניראה אינם מבינים את הקשר בין הנפקדות שלהם מכל נושא חשוב (חברתי, חברתי) ובין תופעת האנרכיה המתחוללת כאן, שתפגע גם בהם. אין הם מחוסנים מפני שום דבר, והאמונה המצחיקה שלהם שהם מקרה חריג, כי יש להם פתק מאלוהים, אינה תמימות אלא זילות של הדת. ברור שבמצב של הזנחה חברתית, אנשים מוזנחים ונטושים נוטים ליפול בידיהן של כתות, זה דרכו של עולם, אך היהדות שנוצרה בישראל היא יהדות של שינאה המתעלמת ממצוקת האחר אם הוא לא מצביע לאותה מפלגה ולא לובש אותו צבע של כיפה.

עושה  רושם שהסמכות הרוחנית היהודית, ויותר מכך הישראלית, מסרה את עצמה מרצון בידי כל מיני רמאים ונוכלים. בכלל, נוצר מצב שהציבור פה שבוי לחלוטין בידי האימאז' והמילים, עד כדי מצב של פסיכוזת המונים. כבר אין זה משנה מה מעשיו של אדם, העיקר שיחניף  לשומעיו במלל מתקתק ועטוף במה שהקהל רוצה לשמוע, כדי שהמאזין יפול בידיו כפרי בשל. יש לי ניסיון אישי בזה, עם אחות שרוממות הפטריוטיות היתה על פיה כדי לגייס את הממסד נגדי, וכאשר קיבלה את שלה, התגלו גם המניעים שאין ביניהם ובין פטריוטיזם כלום. זו תרבות השקר שהכרנו עם אנשים כמו שרון, ועכשיו כל מפלגת "קדימה", ה"גמלאים" ובאופן כללי, זה האופן המקובל היום, תכסיסי סוכני מכירות ו"קון ארטיסטס", וכולם נופלים כפרי בשל. זה מה שלומדים בסיינטולוגיה, "תקשורת בינאישית", ו"ייעוץ עסקי", למרוח לכם את האגו בחמש דקות, כדי להיכנס לכם לכיס, ומשם לורידים.

 

אני לא משוחרי הממסד הדתי, ודתות בכלל, אבל אם נגזר עלינו לקבל את הזהות הזו הר כגיגית באדיבות ממשלת ישראל, וביחד עם תעודה הלידה של אדם בישראל (הדמוקרטית והיהודית),  אז לפחות שניראה משהו טוב מהמסורת המפוארת שעליה הורגו אבותנו.

 

תוכנית פרישה לדיסידנטים – או ניסוי ביצירת "משיח" אינסטנט לפתרון משברים בבורסה

 

תופעת הכתות, ורון הבארד בכללן, מושרשת היטב במערך המודיעין האמריקאי (שממנו פרש הבארד לחיי "גורו"), אשר נלהב מאד לחקור את הנושא אך גם פיתח לו "אידיאולוגיה" משלו. וזה מזכיר לי פיסת חדשות מעניינת מהשבוע. סוכן הביון הבריטי, ה MI5  , דייביד שיילר הכריז על עצמו בשידור כעל "המשיח", לא פחות. זהו "חושף הסודות" שישב בכלא, כגיבור, על כך שחשף את הקשר של המודיעין הבריטי לרצוח את קדאפי

דייביד שיילר, הסוכן המוזר של המודיעין הבריטי טוען לאחרונה שהוא המשיח וגילגול של פעיל חברתי יהודי, שנרדף והוצא להורג משום שלחם עבור צדק נגד הרבנים. לדעתו, ישו אינו דמות אמיתית אלא "ארכיטיפ" ואילו הוא התגלגל מן המשיח האמיתי, ששמו "אסטרונגס". את כל זה הוא למד ב….המיסטיקה על פי הקבלה.

עוד ניסוי בבני אדם ?

באמצעות קיצונים מוסלמים ואל קעידא. הסיפור שהוא גילה חשף גם את הקשר של בן לאדן לארגוני ביון מערביים. מכל מקום, הברנש הפך ליקיר השמאל העולמי, לאחר שיצא מן הכלא, אך דבר הוביל לדבר, והוא החל לאבד את השפיות, עד שהפך למשיח, ולטענתו זה קרה לאחר שימוש בסמי הזיה או פטריות. מי יודע, אולי תקום לנו בעוד עשור או שתיים כת חדשה בייסודו של שיילר ?

—–

השבוע העברתי דחקה עם ידידה שלי. אמרתי לה שאני נמצאת תחת לחץ כלכלי אדיר להפוך ל"גורו" על פי דרישות מערכת הבטחון.

לאחרונה, במקום לאשפז במוסד פסיכיאטרי, כפי שהיה נהוג תחת שלטון הסובייטי או מפא"י, ולאחר הפיאסקו של אוסטרובסקי, חלה רפורמה בדיני החיסול הלא רשמי, ובמקום טירוף יזום, פשוט נדרשים להתחיל לדווח על מפגשים עם חוצנים. זהו פתרון הומני, סיינטולוגי, המחליף רצח/אשפוז כפוי. לא רק שהנדון לחיסול אינו סגור במוסד ומסומם עד מוות, אלא שהוא מקבל מקור הכנסה לא אכזב. המטרד (במקרה זה אני, ויש רבים, כל אחד שיודע על שחיתות במערכת הזו הוא יעד) עומד בפני שתי ברירות, חיסול או קצת עבודה זרה עם שכר בצידה. זו הצעה שאי אפשר לסרב לה.

 

אבל אם מסתכלים על זה פיגורטיבית, זה בדיוק מה שעומד להתרחש כאן עם כוווולללם, הצעה שאי אפשר לסרב לה לעשות קצת עבודה זרה, או להפוך ל"משיח", יו נו, זה שהיה אמור להגיע בשנת 2000.  תראו מה ששחיתות יכולה לעשות…לתשומת לב הרבנים…

 

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

 • חייזר כחול  On 16/08/2007 at 15:13

  עם חוצנים"
  אשמח אם תרחיבי בנידון. יש לי הרגשה שגם אני עברתי בצומת הזאת, ולאו דווקא לאחרונה.

 • דג בכנרת  On 16/08/2007 at 23:56

  אני קצת מתלבט איך לנסח את זה- אבל חשבת אולי ללכת לאבחון פסיכיאטרי בעצמך ? כלומר, כל הפרנויה הזו בטח לא באמת עושה לך טוב, לא ?

 • הצועד בנעליו  On 17/08/2007 at 00:15

  אבל יש גישה שאומרת שחזיונות העב"מים ומפגשי החוצנים ורעיונות שיש לאנשים בנושא, לפחות ברוב המקרים, מקורם גם כן בכל מיני ניסויים ביוניים קומפליטלי מייד אין כדור הארץ. יש באמירה שלך משהו בכיוון הזה?

  וג'יזס, אני מסכים איתך לגביו לגמרי, עד שהוא הבין לאן הוא הולך "מרצונו החופשי", הצלב כבר היה על גבו. או שהוא הבין את זה מההתחלה, ולא היתה לו ברירה אלא להיות כלי במשחק שה"ואסאלים" והרומאים ייעדו לו.

  המושמט (הידוע) הראשון של ליבת האופל
  אמו ישנה ליד החומה.

 • איריס  On 17/08/2007 at 00:18

  המתחזה להיות בשמי.
  התגובה הקודמת זה פרי עטו של מתחזה, אולי "דג בכנרת" שהיתה כביכול עם היוזר שלי וגם עם כתובת האת וכולי.
  אם כי הכנסתי למוחק ספאם וזה לא מחק את התגובה של "דג" אז אולי זה מישהו אחר.
  מכל מקום, סחתין למתחזה, זה היה די קרוב למה שיכולתי לכתוב.

 • איריס  On 17/08/2007 at 00:19

  אני לא מהמבינים בחייזרים, אז אין לי מה לאמר על זה ברמה של :אולי באמת יש חייזרים והם עושים כך וכך. לא ראיתי, לא יודעת

 • איריס  On 17/08/2007 at 00:23

  לא רעים בנושא של עב"מים וחוצנים, אתה בטח מכיר יותר טוב ממני. אני רואה בזה ארכיטיפים, אבל אולי טרם זכיתי בכבוד של התגלות. לא פוסלת.
  פגשתי השבוע מישהי שלא ראיתי שנים, היתה בעסקי השואו ביז, ועכשיו היא מתפרנסת מתיקשור. היא ניסתה להסביר לי איך היא מדברת עם "ישויות" וזה נשמע פנטסטי, בכל המובנים.

  הדעה שלי כיום היא שגם אם יש ישויות חוצנים וחייזרים זה לא פותר את הבעיה של בחירה במה ולמי להקשיב. זה רק צורה נוספת של קומוניקציה.
  השילוב של התחום הזה עם ביורוקרטיות הוא לא בריא.

 • איריס  On 17/08/2007 at 00:47

  חביבתי (או אולי חביבי) , יש לי גיס לשעבר שהוא פסכיאטר בכיר בבית חולים מרכזי וידוע
  שהתברר לאחרונה שלאורך השנים היה חבר בארגון פשע מוכר על ידי המשטרה. אבחון על ידי המערכת הזו יתפרש כהטרדת עד במקרה שלי, ואני בספק אם הוא ירצה לאבד את הרשיון שלו ואת כל הצ'ופרים הנלווים לזה. זה נהיה בעייתי כאשר חוקרים עבירות של פסיכיאטר בכיר, שפתאום באורח פלא החברים שלו רוצים "לאבחן" את העדים.
  בוא ננסה שיטה אחרת, שוחד יעבוד יותר טוב איתי מאשר ניסיון מעופש להעלות מן האבק חזרה על פשעי עבר, המהווים בדיוק נשוא חקירה.
  עברנו את העידן שהרופאים מחוסנים מחקירות ודרישות, ומזמן באמת לא עצרו איזה פסיכיאטר בכיר בחשדות פליליים כבדים, גם אם יש לו קשרים אינטימיים עם עובדת שב"ס, הבילוי במעצר לא נעים, אלא אם כן מישהו מאד חובב מאזו. הציבור כמה לדעת על ההסתעפויות של העולם התחתון. ובמקרה שאני מדברת עליו, גם חובבי "רצח רבין" יתעניינו. יאללה תקפוץ חזרה לכינרת ותדקור את עצמך עם הזנב.

 • דג בכנרת  On 17/08/2007 at 17:29

  איריס, גרמתי יותר נזק ממה שהתכוונתי. הייתי ציני וכקורא וותיק של בלוגך חשבתי שהציניות שלי תובן, אבל היא לא הובנה אז אני מתנצל. אין לי כמובן שום קשר – לא למתחזה וכמובן שלא לגיס הפסיכיאטר. מתנצל שוב על התגובה שהייתה לא במקום. שיהיה סוף שבוע טוב
  הדג

 • איריס  On 17/08/2007 at 17:39

  הנה, ברצותך הפכת לדג זהב

 • שרון  On 17/08/2007 at 19:35

  הפוסט פה מזכיר לי ארוע מטריד משנה שעברה, קיבלתי דיקור סיני בקופ"ח מכבי, והמטפלת שידלה אותי לסיינטולוגיה, לרבות ברושורים והפניה לספרים. אני אישית חשתי דחיה מכך שכל החברים בתצלומים היו לבושים בחליפות וצווארונים מגוהצים כמו עורכי דין, זה הריח לי אמריקה מדי. ההסבר של המטפלת היתה שאלו כולם אנשים רגילים מהיישוב. אותי, משום מה, ההסבר מפחיד אפילו יותר, רק לחשוב שהשכן שלך, והבוס שלך והמורה של הילד שלך, ברר.. תינוקה של רוזמרי.

 • איריס  On 17/08/2007 at 20:12

  הכל מופרט הכל טרף לחבורות של אוכלי נבלות, מן הגורן ומן היקב. אם לא סיינטולוגיה אז תקבלי רשתות של גניבת ביציות. תתנחמי שזה כל מה שפגשת.
  אני מרגישה קצת אשמה שלא עשיתי כלום לחלץ ילד של מכרים/ידידים שלי, שהשתבעדו לכת. מילא הם אבל שיגעו את הילד לגמרי, וגם בתי הספר שלהם. למה המדינה לא סוגרת מייד ? צריך לשלוח לשם עו"ס ולבדוק מה השטויות שהם מאביסים את הילדים. זה לא יאומן. הרבה ילדים בני ארבע וחמש כבר עובדים לפרנסתם, פרסומות למשל, זה מילא אבל אומרים להם שהם צריכים לממן את הגידול שלהם וכולי. מפלצתי.
  אגב, הרבה שנופלים לזה פשוט גדלו במצוקה ועזובה אם נפשית ואם כלכלית, ולכן התיאוריות האלה של "כל אחד מממן את עצמו מהלידה" נוגעות להם בעצבים חשופים ומקבלות חיזוק. המחלה מקבלת אידיאולוגיה להתלות בה.
  הסיבה שרשויות הסעד והחוק לא נכנסות לבתי הספר הללו ולמשפחות האלה, היא,,,נחשי, כי זה אנשים עם כסף ויח"צנים, ועובדי משרד הרוחה הם גיבורים על עולים מאתיופיה.

 • איריס  On 17/08/2007 at 20:15

  העוני הפך לפשע. ואילו הפושעים מחזיקים את החוק בביצים. וזה מאשר לסיינטולוגים את תמונת עולמם, שמי שאין לו כסף הוא לא "קליר" או לא מפותח רוחנית. הרי משרד הרווחה מסכים איתם, וגם משרד החינוך וכמובן מערכת המשפט.

  את אמרת שאת עוסקת בזכויות אדם..נו, זה נושא חשוב מאין כמותו. יש פה גם נושא של "כתות מסוכנות" שלא נבחן עדיין בפסיקה וגם "זכויות הילד". ניראה את יצחק קדמן הצדקן נכנס במי שצריך, למרות שיש להם כסף.

 • איריס  On 17/08/2007 at 20:24

  אני אחרוג ממנהגי ואכנס לתיק כזה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: