תנועה ? משחק מחשב ? או מיזם סודי ?

 

 

בעקבות רשימה הסוקרת אתרים חברתיים, נכנסתי לאתר חדש של תנועה המכנה עצמה "תודעה חברתית", מכריזה על עצמה כסוציאליסטית רדיקלית. האתר בנוי יפה ומשוכלל, וכולל גם ביוגרפיות של המייסדים, שלושה בחורים חסונים במיוחד. יו"ר התנועה, אסף דוק, בוגר יחידה לאבטחת אישים, ועוזר פרלמנטרי לשעבר ב"ישראל ביתנו", וכך זה ממשיך תמיהה אחר תמיהה, עד שמגיעים לחוקה המוצעת, ובחלק הסופי שלה – למשל פנינה

כזו – יוקם פורום "בני אברהם" של כל עמי האזור ליצירת שלום כולל. (בני אברהם ?). כתבה ראשונה באינדקס של האתר, מבקרת קשה את תופעת הכתות, כמיסחור קפיטליסטי של הרוח, אך שוזרת את זה בחרדה מן המיסיונריות הנוצרית, ולבסוף מגיעה למסקנה שצריך "תודעה יהודית (וסוציאליסטית).

איך לאמר ? או שזה בלון ניסוי לקראת משחק מחשב מתוחכם לאללה (במרכזו הקמת תנועה פיקטיבית, כמו "הגמלאים"), או שזה פרוייקט ממלכתי לאיסוף והכלה של מחאה חברתית והובלתה הבטוחה לכיוון הדת היהודית ירום הודה. לדעתי, בסוף משחק המחשב הזה, מופיע המשיח, באמת, ההוא מהספר העתיק, ומביא גאולה לאזור כולו. הוא יהיה מזרחי, (לאתר יש מקום גם למחאה המזרחית, אם כי ניראה שכל מייסדי התנועה אשכנזים למדי וקרחים), וימכור את כככככלללל הנדלן במזרח התיכון, של יהודים וגם של ערבים ל…ארקדי גאידמק, בזול.

 

וברצינות…

טוב לראות שמישהו בחפ"ק הפנימי, או כך זה ניראה, מתחיל להבין שכתות זה רע, בעיקר סיינטולוגיה תוצרת אמריקה, וטוב גם שמישהו רואה את הקשר בין הון-שלטון-קפיטליזם אמריקאי- ובין, איך לאמר, מיסיון לייט, כלומר משהו קטן שנכנס לך לתחתונים בלי להרגיש, ורווי באהבת ישראל (קוראים לזה נאו שמרנים וחברים מהנוצרים הפונדמנטליסטים), והרעיון של כנס "בני אברהם" הוא משעשע אך גם מעניין. אך מה בין זה לסוציאליזם רדיקלי? לאלוהים פתרונים. והמהדרין מקרב הפרנואידים היו אומרים..ולסי.איי.איי פתרונים.

 

 

 

 

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.

תגובות

 • איריס  ביום 04/08/2007 בשעה 10:35

  לא חשבתי על הצימוד הזה..
  אני דוקא חשבתי שעד היום נאלצנו לאכול
  יהודית ודמוקרטית
  ועכשיו אמור
  סוציאליסטית יהודית
  מה עוד נצטרך לעבור במסגרת הניסויים בבני אדם?
  המייסד מתגאה שעובד בצוות "כנס הרצליה"
  למיטב זכרוני זהו מעוז הקפיטליזם החזירי
  כן, אין ספק, זה משחק מחשב

 • דניאל  ביום 04/08/2007 בשעה 13:52

  אחותי – אזהרה אדומה!!! הארגון הזה, הוא תועבת-התועבות – יש לשמור ממנו מרחק, לא להיכנס אליו, לא ליצור עמו שום קשר – הוא רעל מסוכן במיוחד. "תודעה חברתית" בחלק אחד – ובחלק אחר, הוא "תודעה לאומית"… כלומר, שילוב של השניים – ובתרגום לגרמנית, זה…

  נגד ה"""כתות""", כביכול, הם מסיתים כש"ס, מלינים על ה"פגיעה בזהותנו היהודית" (אני כבר רואה את האבנים מושלכות). למותר לציין, הם גם בעד גיוס חובה – ואף חמור מכך, בעד לכלוא, את כל בני-הנוער, במחנות-הריכוז – """בתי-הספר""", באורווליאנית מדוברת – עד לגיל 18 לפחות ואף מציינים, כי על החינוך (כלומר, שטיפת-המח הפשיסטית), יהיו ממונים "אנשים בעלי אופי מוסרי" – קוד נפוץ, בקרב האייאתוללות של המפד"ל, ש"ס ומאה שערים, לאנשי שלומם הפונדמנטאליסטים.

  ובקצרה: מדובר בשילוב, רעיל במיוחד, בין הנאצים לטאליבאן.

  ומעולה!!! שציינת, שהאיש היה בתפקיד די-בכיר, במפלגת "ישראל גזענתנו" = התנועה הכי-הכי פשיסטית, שקמה, אי-פעם, בין הים לנהר – דבר זה, רק מאשר את הידוע לי ממילא: תנועת "התודה החברתית / לאומית / הנ"ל בגרמנית"… היא בדיוק, כתנועות "בראשית" (הגרועה והמסוכנת מכולן) ו"אם תרצו" ו"יש תקווה" (שני שמות-קוד ידועים, למפלגתו הארורה של ליברמן). שמרי-מרחק!!!

 • איריס  ביום 04/08/2007 בשעה 14:09

  דניאל תודה, אני רק לא רואה עצמי אדומה במיוחד. יהודיה גלותית, אולי כוזרית, שנקלעה פה לתוך אש לא ידידותית. תנו לצאת.
  באופן כללי כן, אני חושבת שמדינה צריכה לדאוג לרווחת תושביה, אם זה אדום…אז חצי עולם הוא אדום מאד. פה פשוט נהיה שחור ויש גם אדום, אבל זה מדם נקי שפוך.

 • אריק  ביום 04/08/2007 בשעה 18:04

  מה הקטע עם הראשים המגולחים האלה? הגיע הזמן להחזיר את הדרת השיער לקדמותה!

 • נעמי  ביום 05/08/2007 בשעה 01:59

  לראשונה אפשר לראות תנועת שמאל אמיתית, כזו שהייתה חסרה מאז קום המדינה. הייחודיות שלה נמדדת גם באידיאולוגיה אבל גם בדעות, ובעיקר שלכם. (עובדה הצליחה שהיא צלחה באיסוף הדעת).
  אני הייתי מהמרת עם מיזם סודי, אבל זו רק דעתי.

 • חגי  ביום 05/08/2007 בשעה 02:11

  התגובות באתר הזה הם ההוכחה הכי טובה לכך שהשמאל בישראל נשאר רדום. כל הכבוד שיש תנועה חברתית שמעזה לעשות את מה שמוגבלותכם מונעת ממכם מלקבל. ודרך אגב, העירבוב שעשית עם אישיותם של היושבים בראש התנועה הוא עדות חיה לכך שאת עוד כתבת פופוליסטית שצמאה לדם, ורצוי שיהיה אדום. "תנצבה"

 • גאולה  ביום 05/08/2007 בשעה 08:48

  את יודעת, לא כל מי שלא חושב כמוך הוא "סייען לרצח יהודים", והעירבוב שעשית עם השואה, איך את מעזה. אני חושבת שאת בדיוק כמותם, בכנות איריס.

 • יורם רבין  ביום 05/08/2007 בשעה 09:48

  מאיפה לך האינפורמציה שהתנועה הזו ממומנת ע"י הממסד? ושהם "מכוונים את ההסתה נגד יהודים", ומאיפה הקישור לנאציזם?

  תורת הקונספירציה ע"פ איריס.

 • יורם רבין  ביום 05/08/2007 בשעה 10:13

  כנראה שטעיתי, שלום ולהתראות.

%d בלוגרים אהבו את זה: