אל תבכי ילדה…

 

רבים וטובים עוסקים בימים האחרונים בחטיפת החיילים הבריטיים על ידי איראן, נוגע ללב במיוחד מצבה של החיילת שכבר מקריאה בהטעמה יתרה את הטקסטים שעליה להגיד כדי לשרוד את השבי הממושך שמצפה לה. מכל המהומה המלחמתית וקריאות ההרג מכל הצדדים, ליבי עם החיילת היחידה הזו, כיצד הגיעה בגלל לספינת קומנדו בלב המאפלייה הזו, ומה צפוי לה עתה. אין זה מקום לאישה להיות בו. אחזור אליה בעוד כמה שורות, כדי לסגור את ההגיג הזה כדבעי.

 

פרשני החטיפות מזדרזים למנות ולהזכיר חטיפות קודמות שעליהן כניראה נקמו אחרים, ועל הנקמה נקמו הראשונים והנפגעים שאינם נזכרים, וכולי וכולי מעגל שוטה ונתעב של מעשי תגמול, וחילופי "אגרות" על גבם של חפים מפשע. מבחינות מסויימות עדיף לנהל כך הדו קרב מאשר בהפצצת שכונות מגורים שלמות, בכל זאת מספר הנפגעים קטן יחסית, ומדובר במלחמת מוחות ותדמיות שבוחנת את העוצמה שמאחורי המילים. כך נהגו פעם, בימי הפאודלים (שאני צועדים לעברם במהירות), ניהלו דו קרב ובזה הכריעו עימותים, במקום לגרור את ההמונים לאמבטיה של דם. עם זאת, נוהל החטיפות שהתפתח בעשורים האחרונים שוחק את הבטחון האישי של בני העמים המעורבים בסכסוכים, כיון שלא תמיד מקפידים לחטוף אנשים במדים.

 

אני נצמדת לחיילת הבריטית בתור נקודת האיסוף והכינוס של הפוסט הזה. בקרב התדמיות הפיאודלי, צריכה להיות גם נסיכה או "גביע" שסביבו אפשר לגייס עוד התלהמויות ויצרים שבטיים. ה"קוד" הפיאודלי מכתיב גם ג'נטלמניות מסויימת, ואכן, בהתאם למצופה מקרב תדמיות זה ההתחסדות דורשת את "שחרורה של החיילת", כאילו כבוד האומה הבריטית שוכן עכשיו אחר כבוד בין יריכיה. ומדוע אם כן נשלחה הנסיכה הענוגה למימי המפרץ הפרסי ? זו שאלה שכרגע אין שואלים. יש דראמה, והספקנים מוזמנים לשתוק.

 

וזה מוביל לעניין אחר, הועידה של האו"מ למעמד האשה שננעלה זה לא מכבר, הבאתי אליה איזכור חלקי, הפניה לשתי סדנאות שעניינו אותי במיוחד, אשר עסקו בהתעללות פולחנית וביצירת שפחות מין בשוק הפרטי והממשלתי.

זו לא היתה גולת הכותרת של הועידה אך היא עסקה באופן אינטנסיבי במיוחד בזנות קטינות, וניצול מיני מסחרי באופנים שונים. אין תימה איפוא שישראל זכתה שם ל"מקום של כבוד" , כלומר, לגינויים מכל עבר. הסיבה לכך אינה רק "שהעולם כולו נגדנו", כך נעים לחשוב תמיד, אלא – מה לעשות – שקורבנות סחר בבני אדם, ממוצא ישראלי, לא שותקות, וטוב שכך.

  ישראל יצרה מיתוס (שקרי בעיני) של שוויון מגדרי במסגרת המהפכה הלאומית, ומה לעשות, חלק מאיתנו אכלו את הלוקש, התגייסו לצה"ל (כדי לגלות ששם נחזור לתפקיד המציצה המסורתי והגשת קפה אחרי המציצה), יצאו למלאכת החלוציות (ונאנסו שם), ובקיצור, כמו החיילת הבריטית חשבנו לרגע שאנחנו "באמת" שוות. חלק מאיתנו החליטו ללכת עם זה עד הסוף, ואכן מספרן של התלונות מישראל על רשתות זנות ילדים, פורנוגפיה מסחרית, התעללות פולחנית וגם התעללות ממשלתית מינית בקטינות, עולה על הפרופורציה של ישראל בעולם. בדיוק באותו יחס של הביקורת כלפי ישראל. כלומר, אם מישהו תוהה מדוע מכל מיליארדי החלאות המסתובבים בעולם מתמקדים "רק בנו", שישים לב שמכל מיליארדי הילדות הנסחרות, ישראליות עושות רעש, ובכל פורום אפשרי, ובצדק רב. יש מחיר לפרופגנדה שאמרה לנו שאנחנו באמת "שוות". המחיר הוא – שאנחנו מחליטות להלחם על כך ולא לשתוק. וטוב שכך.

מאחר שעברתי על חלק ניכר מהניירת של העדויות המפורטות שהוגשו בועידה זו לאו"מ, מצאתי שם לתדהמתי הרבה מאד ישראליות, ואף שתיים שחולצו מפה בעור שיניהן מרשתות מין נתעבות. המחלצים היו, מה לעשות, מן הארגונים הפרו פלשתינאים באו"מ. אלה היו האנשים היחידים בעולם שנחלצו לעזרת הבנות, לא רבנים, לא משטרת ישראל, לא מני מזוז (להלן המגרבץ), ולא ארגוני הנשים שמגייסים כספים למשכורות של הבכירות. אלא ערבים. כן.

כל אחת מן הבנות הללו הפנימה היטב את המסר "רק הנועזים מנצחים" ויצאה לחופשי ולחיים. אם מותר לקסטנר, ולאריק שרון, אז גם לשפחת מין שנמצאת בגיהנום מותר להציל את חייה. זוהי אף חובתה כאשר המדינה מתבוננת בחיבוק ידיים ולא עושה כלום. הצביעות ניכרת בכך שיש מי שמותר לו למכור חיי אדם ממש למען חשבון הבנק שלו, ויש מי שאסור לו להציל את חייו ממש, גם אם "המחיר" המדומה לישראל, הוא רק בתדמית שממנה כידוע אף אחד לא מת.

אני למשל, עשיתי את הטעות, והעדפתי את "שמה הטוב" של הדיקטטורה המושחתת הישראלית, והפסדתי לא רק את חיי שלי, אלא את חיי בני. פרס לא מקבלים, אלא חזרה למחנה הריכוז של שפחות המין, עם החמרה ניכרת של התנאים. שיעור לבנות, אם אחמדנגאד בעצמו מציע לכן חירות וחיים, לכו איתו, תברחו מפה ואל תסתכלו אחור על סדום וכל סניגוריה המתחסדים. מלקחי המצב שלי, אולי ייפדו אחרות שהרהורי הנאמנות יכרסמו בהן על סיפו של החופש.

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • יוסי  ביום 31/03/2007 בשעה 14:54

  המיוחד (שלא לומר מוזר) בסיפור הוא בכך שהמדובר באם לילדה בת שלוש, שהשאירה את הבת והבעל (עובד בצי אף הוא) מאחור בפלימות'.
  כשנשאלה לפשר העניין היא הגיבה כך:

  "I know by doing this job I can give her everything she wants in life and hopefully seeing me doing what I do, she’ll grow up knowing a woman can have a family and have a career at the same time".

 • איריס  ביום 31/03/2007 בשעה 15:34

  מעניין שמכל הדברים הגבת לזה ?
  בוא ניתן לבריטים לפתור את הבעיות שלהם. יתכן שהיא חלק מיחידת הקוראות בקפה של שירותי הבטחון. הבריטים והאמריקאים התחילו בזה אבל אני מתפלאה שלא מכרו להם איזה ישראלית בשביל העבודה הזו, ובאותה הזדמנות שהיא גם תמצוץ חינם לצוות הספינה. מה הפסיקו עם הפרוייקט?
  כבר לא מוכרים בחורות ישראליות לכוחות ידידותיים ? בזמני דוקא פרח העייסק הזה.
  אפילו במלחמת עירק הראשונה. תפשפש טוב אולי היא בכל זאת ישראלית.

 • תא  ביום 31/03/2007 בשעה 16:17

  לא לאישה וגם לא לגבר.

  לבי לחיילים הבריטים השבויים, לא פחות מאשר לחיילת. לגביהם גם לא הועלתה כלל האפשרות שישוחררו (לא כמניפולציה ולא ככוונה אמיתית, לא כתוצר של חשיבה סקסיסטית ולא ככלום. האיראנים לא מעלים על דעתם לשחררם ולא מנסים להעמיד פנים שכן.)

 • ברלינאית  ביום 31/03/2007 בשעה 18:13

  בשביל העצלנים / מוגבלים שבינינו שלא יכולים לקרוא את כל סיכום הועידה של האו"ם? אני ממש אשמח אם תוכלי לכוון אותי לדיווחים של הנפגעות הישראליות.

  ותודה רבה על כל המידע שאת מטפטפת כאן

 • ורד ל.  ביום 31/03/2007 בשעה 18:16

  אם ישראל כל כך מחורבנת תמיד אפשר לעבור לאלטרנטיבה שמציג לנדסברג:

  http://wyoming.blogli.co.il

 • איריס  ביום 31/03/2007 בשעה 19:05

  תא, אתה צודק כמובן, צה"ל שלח גם נשים בהריון לצנוח מעל מוצבים עירקים בשנות השמונים, חרף מחאתן. אז מה זה משנה כבר אם לחיילת הבריטית הזו יש ילד בן שלוש, שתגיד תודה שהוא חי. לא ? כבר אין הבדל בין ילדים, נשים וחיילים. כולם בשר.

  ברלינאית, תבררי קצת במקום שאת יושבת בו, ולא צטרכי להסתפק בפירורים.
  ורד, אמריקה זה טוב לסוחרי עבדים ולא לצד השני במשוואה. ארצם של האמיצים וביתם של החופשיים. אני גם פחדנית וגם שפחה בשיקום, ראוי לחפש מקום יותר חומל והומאני. נשאיר את רחובות המרוצפים זהב לאוברמנטשים, במיוחד ישראלים.

 • איריס  ביום 31/03/2007 בשעה 19:20

  נשלחו אלי במסגרת התכתבות פרטית עם מסנגרות מארגונים שהשתתפו בועידה והכינו אותה. הוגשו תצהירים מטעם קורבנות בכל העולם, בשם מלא והזדהות. התברר כמובן שיש תצהירים מישראל, ויש גם הרצאה בעילום שם של ישראלית הנמצאת עכשיו באמריקה שחולצה מפה על ידי פעילת נשים פלשתינאית שפועלת גם בועדות הללו באו"מ.
  מניסיון אישי, מבצע חילוץ כזה הוא דבר מסוכן, מסובך מאין כמותו, ומחייב השקעה אדירה מצד המסייעים וגם הנפגעת. במצב המשפטי הנוכחי בישראל לא רק שהרשויות אינן מגנות על נפגעות אלא שהן מחבלות בניסיונות פרטיים לחלץ ולהגן על נפגעות. כתבתי על זה כאן די הרבה במסגרת הפינה ,משרד החוץ וארגוני הפשע. למזלי לא רק אני טוענת שמשרד החוץ העמיד עצמו לרשות העולם התחתון, התלונות זורמות גם מעורכי דין ואנשי ציבור ימנים ו"פטריוטיים" שאינם חשודים בבגידה מדומה.
  מנסיוני שלי, והוא אינו מדעי או מחייב כמסקנה של מחקר, רק ארגונים ערביים או מוסלמיים מעניקים כרגע סיוע לנפגעות רשתות סחר במין מישראל. אינני מתכוונת לנשים המיובאות מאוקראינה שאינן אזרחיות כלל, אלא לישראליות יהודיות רגילות. לגבי אלה הממשלה אינה מוכנה להכיר בבעיה לא כל שכן לסייע, כניראה משום שארגוני הפשע יש להם מהלכים בנושא זה עד למעלה כולל בכנופיית שלטון החוק, או בעיקר שם.

  כמובן, שלארגונים הללו יש אינטרס פוליטי, אבל קודם כל למי אין ? האם לנעמ"ת אין אינטרס פוליטי או להבדיל לאייפאק ? שנית, סו ווט. את מי זה מעניין כאשר מנגד עומדים החיים שלך. וזה גם לא צריך לענין, כיון שאין לזה שום סיבה שזה יקרה למעט שחיתות.

  אם קסטנר הוא מעמודי התווך כיון "שלא היתה לו ברירה" אלא לשלוח חצי מליון איש למשרפות תמורת המשפחה שלו והחברים שלו, אז למה למישהי כזו לא מגיע צל"ש ? מדובר כמובן בפוליטיקה נחותה ובאינטרסים כלכליים מאד נגועים של ארגוני פשע העוסקים בסחר בבני אדם וזוכים לחסות הממשלה פה, כיון שהם מפרישים קצת סחורה חיה כאשר הם מתבקשים.
  מאחר שכלב השמירה היחיד בתחום זה הוא מחלקת המדינה האמריקאית, כולם יכולים לישון טוב, כלומר, שום דבר אפקטיבי לא יצמח מהביקורת ולא מיוזמות הממשלה למיגור התופעה. מקסימום יתנו כמה משרות לפמיניסטיות לכאורה ויסתמו להן את הפה. השטיק מוכר.

 • תא  ביום 31/03/2007 בשעה 20:14

  מה הקשר בין ההודעה שלי לתגובה שלך אליה?

  כי קראתי, אפילו בעיון, ולא ממש ברור לי. מעצבן אותך אפילו עצם העובדה שמישהו מביע הזדהות ודאגה גם לחיילים גברים? זה העניין?

  אגב, אם כבר התחלנו עם סחיטה רגשית, האם עניין אותך או את התקשורת העולמית לברר ברצינות כמה ילדים יש לכמה מהחיילים האחרים, בני כמה הילדים וכן הלאה? אה, את צודקת כמובן, מה זה כבר משנה אם לחיילים האלה יש ילדים, בני שנה או שנתיים או שלוש, שיגידו תודה שהם חיים, לא? ממילא כולם בשר.

 • תא  ביום 31/03/2007 בשעה 20:17

  אני אישה.

 • תא  ביום 31/03/2007 בשעה 20:30

  לפני שאני משכיבה את בני בן השנתיים וחצי לישון –

  הייתי רוצה לדעת מה הקשר בין מה שכתבתי לבין זה שצה"ל שלח נשים בהריון לצנוח על מוצבים עיראקיים למרות מחאתן? אז עכשיו הפכתי לאויבת האמהות באשר הן?

 • איריס  ביום 31/03/2007 בשעה 23:03

  תא, כמובן, אני נגד המלחמה בכלל וזאת בפרט, כך שאף אחד לא צריך להיות שם, זה נכון.
  עם זאת יש דברים מקובלים, כגון ההבחנה בין נשים וטף ובין לוחמים. העובדה שצבא הקואליציה בעירק בחר לשלוח אשה שהיא אף אם לילד קטן למקום כמו שאט אל ערב במתיחות הקיימת מעורר תהיות אם זה לא
  false flag
  ואם זה לא עד כדי כך מתוחכם הרי זה מטופש מאד ומעורר תהיות. מה תפקידה של אותה אשה ב"כוח" ?
  ציינתי שצה"ל שלח נשים בהריון ללמדך שאם מתחילים עם איזונים מלאכותיים (למה רק גברים, למה לא נשים, ואם נשים אם למה לא נשים בהריון, ומכאן למה בעצם לא נשלח ילדים לקרב למה להפלות ? אגב האי-הגיון הזה אכן חולש היום על החשיבה של צה"ל ההולך ומתקרב לאמות המידה של צבא המורדים בסיירה ליאונה וגם לידידנו היטלר. כאשר אין גבולות אז אין גבולות. ואכן היום יש לנו לוחמים "לא חוקיים" וילדים לבנונים שדמם הפקר כי הוריהם לא גירשו את נסראללה ומחר הם יהיו חיילים ממילא. זו הרציונלה של הברוטליות.

  שולחים גברים, אז גם נשים, אז גם ילדים, ולמה לא נכים וחולי נפש ? ולמה לא בכוח את מי שלא רוצה ? כי גם הגברים שמתנדבים לקומנדו לא באמת "רוצים" רק כי אין ברירה. וכולי וכולי.
  אני נגד מתיחת ההשוואות המיותרות האלה. אל תבשל גדי בחלב אימו. זה כלל גדול.

 • איריס  ביום 31/03/2007 בשעה 23:11

  בקשר לעדויות שהוגשו בתצהירים כולל הישראליות, אני לא אעביר את זה הלאה כי אני מניחה שגם רשויות הבטחון הישראליות ישמחו לשים על זה יד כדי לחסל את ה"בוגדות" הנוראות.
  מבחינת מדינת ישראל, זהו כשל מודיעיני בתיחום נזקים, כלומר, מעכשיו יעבירו החלטה ששפחות מין זה סיכון בטחוני וצריך לחסל או לאשפז בכפיה ולטגן להן את המוח. כי אולי הן יגלו ל"אויב" שגיבורי ישראל הם אנסים, סוחרי נשים, ופדופילים, וזה הרי עלול לשמש פעם את אסאד כדי לסחוט איזה פקיד במשרד החוץ ולגנוב את התוכניות של הכור בדימונה. לא ככה ?
  אני יודעת שלפחות לגבי כל היישוב היהודי והישראלי התגייס למשימה, והרעיונות הם החל מחיסול מוחלט, איומים, אשפוזים, או הצעה בסגנון עמי איילון, "למה לא תעברי לגור בקיבוץ או התנחלות". לכולם יש עצות חוץ מאשר פאקינג לשלם מה שצריך ולהתנצל ולעזוב את הבן אדם לנפשו להחלים. ואם לא זה, אז לפחות לוודא שהפרות החוק לא ממשיכות.
  גם פה אני מקבלת הצעה להגר לקיבוץ במקום נידח. שם יש יותר סיכוי שה"גויים" לא ידעו מה נעשה בישראל. להגלות במקובץ את הפאדיחה ולשים באמצע ערבות השלג. למה לא על הירח ?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: