מכון סטנפורד

 

 

מידי כמה חודשים אני מכניסה פה פוסט או סדרת פוסטים על ניסויים בבני אדם, בהקשרים של אתיקה או למעשה היעדרה. תחום אחד כבר נכנס מאז לעיתונות המרכזית, והוא הניסויים המפוקפקים של תאגידי הפארמה המשחיתים את הרופאים ואת הרפואה הציבורית. אחד התחקירים המצויינים שנעשו בעניין זה הוא פרשת הרצפלד קפלן, של רן רזניק מ"הארץ", תחקיר שהוביל לחקירות פליליות ומשמעתיות. רופאים נוספים נחשפו כבעלי אינטרסים כלכליים בתאגידים, אשר גרמו להם לפגוע בטיפול ההוגן לחולים שלהם, כדי לקדם את התאגיד. הנושא צבר תאוצה גם בתקשורת העולמית, וכיום מתפרסמים תחקירים רבים, וגם רשות התרופות והמזון האמריקאית, שעל פיה יישק דבר, החלה לפשפש באתיקה של הניסויים המוגשים לה על ידי התאגידים המפלצתיים.

 

אך הקשר של חברות הפארמה הולך לכיוונים נוספים, שגם הם מתחילים לעלות על פני השטח, וזה מידת ההשתתפות שלהם הן בניסויים והן בתוצרים של ה"רפואה הנאצית". הנושא עלה על ידי ניצול שואה באמריקה ובתביעה ניסיונית (שנכשלה, למיטב ידיעתי) בצרפת.

הפרטיכלים של זקני סטנפורד

 

נגזרת נוספת של "מורשת נאצית" זו מצויה בתחום של המגזר הבטחוני, והשתיים נפגשות פעמים רבות. לפני מספר שבועות חשפה אילנה דיין פרשה מוזרה של חיילים שנחשפו לחומרים כימיים מזיקים והצבא מתחמק ממתן תשובות, מידע וכמובן פיצוי וטיפול. כותרת הסקופ היתה "ניסויים בחיילי צה"ל" אף שבגוף הכתבה הצטיירה תמונה של בעיית בטיחות בנושא של טיפול באב"כ. אך יש בכך כדי לרמז על המהות, חיילי צה"ל משמשים פעמים רבות שפני ניסוי אף שלא ביודעין למיני מרעין בישין בתחום הנשק החדש. יש להניח, לאור החיבוק העז של תאגידי הפארמה את התחום הרפואי, שגם שם מחלחלים אינטרסים תאגידיים, והשושו מהווה חסות מעולה לשחיתות למיניה מן הסוג שנמצא ברפואה האזרחית.

 

מוסד מחקר אמריקאי מסויים  – המעניק שירותי מו"פ מזה שנים למערכת הבטחון האמריקאית – נמצא במרכזה של חקירה עיתונאית "מחתרתית" (במובן זה, שהמדיה הממוסדת מתרחקת מזה) כבר כמה שנים. המכון הוא SRI – STANFORD RESEARCH INSTITUTE , המוגדר כ"עמותה" וחרף שמו הוא פועל במתכונת נפרדת מאוניברסיטת סטנפורד כבר שנים רבות. בעבר זה היה חלק מן האוניברסיטה היוקרתית הזו, אך כאשר החל להתמקד בעיקר במו"פ בטחוני מן הסוג השלישי (כל מיני טכנולוגיות על סף המד"ב), האוניברסיטה "בקשה מהם" יפה לצאת משעריה ולהסתלק. וכך היה. זהו מוסד עתיר תקציבים, שמעל שמונים אחוז מהם נובעים ממכרזים וחוזי פיתוח עבור רשויות בטחון שונות, כולם בתחומים מתקדמים ביותר, רובם סודיים. לצד אמצעי נחיה לטילים, וגם פיתוח האינטרנט למשל, החלו חוקרים מן המוסד הזה לפתח יומרות חברתיות וסוציולוגיות, ולהתעסק ב"ניהול העולם", דתות, רוחניות, שליטה באוכלוסין, תורות גזע שונות, וכל מיני שגעונות. אחד מן המחקרים בעלי "צד ישראלי" היה בעניין פראפסיכולוגיה, עם אורי גלר בתור "שפן". המכון הזה אף הפיץ כמה סרטונים המתעדים את המחקרים בטלפתיה עם אורי גלר הצעיר.

 

מן המכון הזה יצאו אנשים מוזרים מאד, כולם עם הכשרה מודיעינית ועם רעיונות מוזרים החל מ"שמיעת קולות" (כמו הפיסיקאי עתיר הפרסים, ז'אק סרפתי) מן העתיד, ועד מפגשים עם חייזרים, וגם ממקימי פרוייקט ה"ראייה לרחוק" של הסי.איי.איי, פרוייקט שנוי במחלוקת ומפוקפק מאד שבו ניסו להשתמש ביכולות טלפטיות לעבודת מודיעין, באמצעות כביכול טלפטיה  מונחית  על צירי נ.צ., ש"תשלח" את הטלפט'.הצופה לשדה הקרב והוא ידווח מה הוא "רואה" בעיני רוחו או מה שלא תקראו לזה. משם הם הפליגו גם לראיית העתיד ועוד דברים שלא היו מביישים סימפוזיון שכונתי של קוראות בקפה. חוקרי המכון אף הוציאו בשלב מסויים מעין ספר או עבודת מחקר על שינוי העתיד, או משהו כזה, כלומר, ניתוח דה לה שמעטע של "העתיד" (??) מבחינה גלובלית, פוליטית ורוחנית, והגיעו אף למעין תשריט קצר של"איך לשנות את ערכי החברה" כדי שהיא תצליח לצאת ממשברי העתיד בתחום האנרגיה והאקולוגיה.

 

הפרודוקט מדאיג ביותר לא משום רמת השטחיות המדהימה שלו, אלא היומרה של חבורת אנשים מוזרים, רובם מדענים לא רעים, ממציאנים וגאוותניים מאד, להציע מפרט של איך להשתלט על העולם, פחות או יותר. לא "הפרטיכלים של זקני ציון" אלא הפרטיכלים של נוכלים אמריקאים, הרבה יותר גרוע בעיני מאשר זקני ציון (מה זקני ציון כבר רצו ? קצת כסף וכבוד ?). המפלס הרוחני והאינטלקטואלי של ה"הוגים" הללו מגיע בערך עד הסיינטולוגיה, וכל מיני חייזרים, וכישופים מצריים. עד כדי כך. מה שבעיקר מדאיג בתופעה הזו הוא

 היהודי

i get the fame you get the blame

 

אחד המעורבים, או כך נטען בעבר, עירא איינהורן, היה יהודי, נכנס לקשר מוזר עם ביתו של נאצי מטקסס, ולבסוף כניראה רצח אותה, ונמלט מארצות הברית לאירופה. משפחת ברונפמן השתתפה בהגנתו המשפטית, הוא נמלט לאירופה והוסגר ב 2001 ומרצה מאסר עולם. אינהורן, פעיל שמאל נגד מלחמת וייטנם, טען שהופלל על ידי הסי.איי.איי עקב מחקרים אלה עם אנשי ה SRI וכי הוא חף מכל פשע. חשוב לציין שגם החוטף של פאטי הרסט (מהמחתרת הסימביונזית) היה קשור לניסויי התנהגות של אותה חבורה מ SRI.

העוצמה הכלכלית והצבאית שמאחורי קומץ אנשים שהם בעליל לא לגמרי שפויים, לשחק עם "צעצועים" מסוכנים כל כך, וגם עם בני אדם. כמובן, תחת אצטלא של "תכנון חברתי לטווח ארוך" מסתתרת התועלת לקבוצה שניזונה ומזינה כלכלית את המכון הזה ואנשיו, גם הפרופיל התרבותי הוא מאד צר.

הסיבה שאני מזכירה את המכון הזה היא כי זהו עוד מקום העומד בבחינה כעת ביחס לניסויים בבני אדם, וסביר שעוד נשמע על כך. למעט אורי גלר, סיפור ישן מאד יחסית, לא מצאתי עוד הקשרים ישראליים בשלב זה, אך לא מן הנמנע שקשרים כאלה קיימים.

יתר המעורבים בפרוייקטים הישנים, אינם יהודים. עם זאת, ל SRI קשרים פרסונליים ועסקיים רבים, ברמת ההנהלה עם ארגון אחר, תאגיד ענק למעשה, שנקרא SAIC, ועליו בפעם אחרת.

בינתיים אפשר לקרוא את הכתבה המעודכנת מווניטי פייר על הענק המוזר הזה שנקרא SAIC ומידת המעורבות שלו ביצירת המדיניות של הממשל האמריקאי במזרח התיכון, כותרת הכתבה "הצל הגדול של וושינגטון".

 

מלחמה כביזנס או פולחן ?.

 

 

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.
%d בלוגרים אהבו את זה: