הפנסים האדומים ברחוב צלאח א דין

הסיפור על הבת שנולדה לחשין ב-1983, בזמן שהיה נשוי לרות חשין, פורסם לראשונה ב-1991 בשבועון הירושלמי "כל העיר". ואולם לויצקי מוסיפה עליו פרטים. אמה של הילדה היא תמר גולן, שהיתה מתמחה של חשין במחלקת הבג"צים. גולן סיפרה שהקשר האישי שלה עם חשין החל רק לאחר תום תקופת ההתמחות, כשכבר היתה עורכת דין ועבדה במחלקה לקשרי חוץ במשרד המשפטים. הקשר ביניהם נמשך חמש שנים, ונקטע בבת אחת, שבוע ימים לאחר שסיפרה לו שנכנסה להריון.

אחרי שהתינוקת נולדה וחשין המשיך להתעלם מקיומה, החליט צבי טרלו, שהיה אז מנכ"ל משרד המשפטים והכיר היטב את חשין ואת גולן, לעשות מעשה. הוא פנה אל השופט הדתי יצחק קיסטר, שכיהן אז בעליון, וזה הסביר לחשין שאל לו להמשיך להתנכר לבתו, ו"חבל שהדברים יתגלגלו לדיון בבית המשפט". חשין הצטייד בעורך דין, טרלו הצמיד גם לגולן עורך דין, ולפני שהחל המשא ומתן על דמי מזונות דרש חשין לבצע בדיקת אבהות. לאחר שהתוצאות אישרו את אבהותו נאלץ חשין להכיר בילדה והחל להעביר לאמה דמי מזונות חודשיים.

http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=801111

 

נעמי לויצקי היא עיתונאית אינטליגנטית ונחמדה שזכורה לי עוד מלפני חמש עשרה שנה, כאשר הייתי צעירה וטפשה ונלחמתי למען זכויות הבדואים בנגב. תמר גולן זכורה לי מלפני שמונה שנים, כאשר שכרה את שירותי לתרגם את חוקי מדינת ישראל לאנגלית עבור משרד המשפטים. על רות חשין שמעתי מחברה אמריקאית שהיתה קורבן להתעללות במשפחה, על ידי הוריה המיוחסים, ונקלטה לעבודה בקרן ירושלים, גם כן בתור "סידור". גולן אף פעם לא הסתירה את הסיפור עם חשין, ונוצר הרושם שזה באמת "סידור", כמקובל בכתריאלבקה, כאשר "כת השטן" המקומית, מחפה על פשעיה נגד נשים וילדים באמצעות משרה ציבורית, כמובן, שמורידה את העלות מן האחראים, ומטילה אותה על הציבור המטומטם.

 

למה "כת השטן" ? ככל שעובר הזמן ונפרשת ה"שיטה" שקיבלה כאמור מעמד של חוק יסוד (לפי שיטת "המהפכה החוקתית" של ברק), נחשפתתמונה מפחידה ממש. שועים ופרנסים עוסקים בניאוף והתעללות בילדים ונשים, ומטייחים את הפשעים באמצעות "סידורים" ציבוריים . ככל הניראה, אם מדובר בהורים אמריקאים חשובים, שהתעללו בביתם, אפשר לקבל גם סידור בישראל, כדי להרחיק את המבוכה מחוג החברים של ההורים, וההיפך. כלומר, מבוכות ישראליות אפשר למשל להציב בחו"ל, כי למאפיה יש סניפים.

 

תהיתי אז מדוע גולן שותקת, אך ככל שנוקפות השנים עלי, אני מבינה ש"אין מה לעשות נגד השיטה", והיא כניראה הצטרפה והפכה למוציאה לפועל של "סידורים" דומים, במעין סטטוס של "אחות גדולה" במשפחת הפילגשים הסינית, כמתואר בפנסים האדומים ובספרים על חצרות הפאודלים.

 

את רוצה בג"צ ?תקבלי בג"צ

למעשה, קראנו על סידור דומה לא מזמן ב"הארץ" אשר סיפר על ראש עירית תל אביב הראשון, ופילגשו שקיבלה עם משפחתה דירה ציבורית, עד לגמר שירותיה המיניים. עם תום "השירות" נשלחה אחר כבוד לבית משוגעים, למען כבוד ראש העיריה כמובן. זה בדיוק מה שקורה לפילגש הצעירה בסרט "הפנסים האדומים", וזהו כניראה נשק ההפחדה של השייח'  הישראלי, לאשפז בכפיה את שפחת המין הסוררת (בניגוד לעמיתו הערבי ה"פרימיטיבי" שזורק אותה לבאר, ולפחות גומר את זה חלק ובלי ייסורים). לחלופין, היא יכולה להשיג לה משרה ציבורית נוחה, תמורת שתיקה מהוגנת והשתתפות בדיכוי ה"אחיות" הצעירות.

במה זה שונה מסיפור משה קצב למעשה ? כניראה רק העדה באמת, כיון שהוא עשה אותו דבר, אך מסתבר שהפריווילגיה שמורה לאשכנזים-שמאלנים כביכול, ואילו מזרחים-ימנים זוכים לנחת זרועו של החוק, "סחיטה", "אונס" ו"הטרדה מינית". קשה להיות שחור בישראל. אבל אפשר להתנחם, אם רוצים, בכך שפועל יוצא מזה הוא שאחיותנו המרוקאיות מוגנות יותר מאיתנו, "המתמחות האשכנזיות של צמרת המשפטנים",  מגזר הדין של שעבוד לכל החיים, במסגרת הסטטוס הישראלי המקורי – "פילגש ממלכתית". לאחיותי אלה אומר ששפר גורלן, גם אם זה לא ניראה להן כך, מבחוץ.

 

מניסיוני האישי (אני ככל הניראה בדרך לבית המשוגעים בקרוב, מחמת סירוב לקבל משרה נוחה במשרד המשפטים או בדומה לזה בלשכת עורכי הדין, גם שם יש "קווטות" לאנוסות, שפחות, ומבוכות אחרות), נוצר הרושם שהכנופייה הזו, המכונה עתה "כנופיית שלטון החוק" נגועה בעניין הזה מכף רגל ועד ראש, כלומר כולם יודעים וכולם שומרים על ,הסידור באדיקות, מי באמצעות קבלת אתנן ואחרים בתפקיד ה"שומרים" כלומר המתנכלים והמאיימים על השפחות הציבוריות הללו, אם יחשקו לפתע לדבר יותר מידי. השופט ברק, הגברת ארבל וכל המתחסדים הללו יכולים לכתוב  פסקי דין מפוארים ככל שהם רוצים, ולהרצות בייל או בהרוורד, בסופו של דבר הם ייזכרו בהיסטוריה של עם ישראל, כאותם שופטים רעים שהורידו מדינה שלמה למעמד של רועה זונות וסוחר אדם סוג ד' ממולדוביה. לא רק זה, אלא כינו עצמם "שמאלנים נאורים", והילכו בינינו כאילו אלוהים בעצמו נתן להם את הסמכות המוסרית והצדק המוחלט.

 

 

 

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • גל  ביום 15/12/2006 בשעה 10:58

  אדם, שהוא במקרה שופט עליו לשעבר, מתווכח עם מאהבת לשעבר אם פרי ביטנה הוא שלו או לא וכשמוכח שכן הוא מתחיל לשלם לה מזונות. אין לי מושג למה החלטת לעסוק בפיסת הרכילות הזו. הרי תמר גולן לא נשלחה לבית משוגעים וסביר להניח שקיבלה את דמי המזונות מחשין עד תומם.

  את עושה אינדוקציה של מקרה חשין-גולן ומקישה ממנו לגבי "השיטה". אפשר לראות עוד כמה מאות דוגמאות לפני שאפשר יהיה לקבוע שמדובר ב"שיטה"?

  ולגבי פילגשו של ראש עיריית תל אביב – היא אכן סבלה מבעיות פשיות שבין אם היו קשורות לרומן שלה עימו ובין אם לאו הן היו קיימות ובלתי ניתנות להכחשה או להסתרה. אני מכירה את הנושא מקרוב בשל קשר משפחתי, כך שוויכוח כאן יהיה מיותר.

 • איריס  ביום 15/12/2006 בשעה 11:18

  גל, הודעות אנונימיות עם "ידע אישי" זה דבר מעניין כשלעצמו. נא להזדהות אחרת זה סתם. גם אני מכירה את קלינטון מהגן והוא אמר לי שזה לא נכון מה שאת אומרת.

  התיאור של הפרשה שונה ממאד מהמתואר כאן, ולא היתה שאלה של הוכחת אבהות, אלא התכחשות והתנכלות.
  תהיתי אם מזונות משלם חשין או קופת המדינה, בדיוק כפי שאת הפילגש המשוגעת ממנה קופת העיריה לפני ואחרי.

  לכולם יש בעיות נפשיות מוכחות אחרי שראש עיר מחזיק אותן כפילגש בעוד הן נשואות לבעל שמסכים לניצול הזה. השאלה אם ה"פתרון" הוא אותנזיה

  הבאתי את המקרה האמריקאי "המוכר לי אישית" בהבדל אחד שאני פה בשמי האמיתי ומוכנה למסור את השם והפרטים של המקרה לגורם מוסמך. לא הורשיתי לפרסם את זה על ידי הנפגעת, ואין סיכוי שאעשה מעשה כזה, מעין אאוטינג בלא הסכמה. אך המכיר מכיר. שוב מדובר במשפטנית. או כמו שאמר מישהו, היום הדנג'אן דורש חברות בלשכת עורכי הדין לפני שמצליפים בקליינט

 • איריס  ביום 15/12/2006 בשעה 11:20

  מדוע רומן עם מתמחה הוא "צהוב" ואילו משה קצב הוא עניין פלילי חמור ? שאני

 • דניאלה  ביום 16/12/2006 בשעה 01:53

  משום שהמתמחה לא הגישה תלונה על אונס. משום שלא תמיד יחסים רומנטיים בין ממונים או כפיפים הם שליליים. משום שאם כך היה עוזי ברעם, שנשוי למזכירתו לשעבר, היה כבר מזמן עומד לדין. משום, שאם כך היה, לוי אשכול היה נחשב לעבריין משום שהתחתן עם כפיפה. כדאי לצאת מההכללות הגורפות במקרים האלה ולהסתכל על הנושא במבט רחב יותר.

 • רינת  ביום 16/12/2006 בשעה 08:49

  ולמה כולם נזכרים ששופטים ושרים הם חלאות ומושחתים רק אחרי שהנדון פורש מתפקידו בגיל 70? פחדנות.

 • ביטוח לאומי  ביום 16/12/2006 בשעה 09:19

  באמת הגיע הזמן שתמצאי עבודה

 • איריס  ביום 16/12/2006 בשעה 09:21

  תודה דניאלה, גם על התוספות של השמות והפרשיות שאני לפחות לא ידעתי עליהם. כזכור, קיום יחסי מין של בוס עם כפיפה הוא לא בדיוק יחסים מרצון ובששון, והחוקים, מאז פרשת חשין השתנו בהתאם. א' לא התלוננה על אונס אלא לאחר שהנשיא התלונן על סחיטה. אם אני מבינה נכון, היא פשוט שיחקה לפי כללי הדנג'אן שהכתיב חשין. כלומר, ניצלת אותי מינית, עכשיו אני רוצה עבודה כמו תמר גולן, לפי תקדים בוזגלו. קצב ראה בזה סחיטה, משום מה, או שלא הצליח לסדר עבודה שתממן את הפיצויים שלה מכיסנו, ואז עלה כל הסיפור על טורים והסוף ידוע.

  מכל האמור עולה שיטה, של בית זונות בכפייה, או לפחות בית זונות על חשבון הקופה הציבורית, כאשר הבחורות סבורות בטעות שהן באות לעבוד, מי כמתמחה ומי כמנהלת לשכה, מתברר – כמו במקרה של שפחות מין מאוקראינה – שדרישות התפקיד מעט שונות וכוללות פורקן מיני כזה או אחר של הפריץ. הסידור הוא שבתום השירותים האלה, הגברת מקבלת עבודה עם בטחון סוציאלי ושותקת עד סוף ימיה גם אם נולדו שלושה ילדים בדרך. אני יוצאת מהנחה שזה לא תקין, בלי קשר לאונס או לא כרגע, האם השירות הציבורי הוא מסווה לבית זונות של שכירים ? כמובן, במצב כזה גם אין אפשרות לאף אחד להתלונן על אונס או הטרדה מינית, כי יש שיטה, והיא מוחזקת כאחת שיודעת את מה שקורה וכולי. כמובן, מרגע שנכנסת לסרט הרע הזה, אי אפשר לצאת כיון שהם לא רוצים שמישהי תתלונן ותספר מה קורה. על הרקע הזה קל להבין מדוע רבקה שקד מתה מסרטן ומדוע הולנדר כותב ספרים בסגנון קסביירה הולנדר (??) על השירות הציבורי בישראל.

  מן הניסיון שלי, גם בתור בית הזונות הזה יש מעמדות. מי שנקלעת לאותו מצב במשרד הבטחון למשל מצבה רע בהרבה, והיא נתונה לאיומי מוות, כיון שזה הסגנון שלהם שם, וכולי, ויש גם שירותים נוספים, וסטיות, ו"השאלת" העובדת לאנשים מחו"ל וכולי. בקיצור, יש כאן בהחלט תשתית ראייתית לסחר בבני אדם על ידי המדינה או השירות הציבורי, בבחינת שיטה. תמר גולן היא "אחות גדולה" במעמד טוב יחסית, והנה אשה, עורכת דין, מלומדת עם משרה קבועה לא פתחה את הפה עשרים שנה לעיתונות. למה ? תשאלו את עצמכן בנות מה קורה שם.

  רינת, התשובה לשאלתך המצויינת – כולם מרוויחים מהסידור.

 • עלמה  ביום 16/12/2006 בשעה 23:11

  הסיפור הזה על הילדה שהשופט חשין לא הכיר בה עומד בסתירה לעמדות שהביע לא אחת במשפטים שמעורבים בהם ילדי. חיפשתי בחוות הדעת שלו במשפט של ילד המריבה. מצאתי בין את זה, וזה לא הדבר היחיד.
  על כל אלה נזכור, כי זכותו של אב להחזיק בבנו אין היא כשאר זכויות שבעולם. נעלה ועמוקה היא משאר זכויות. זכות מן הטבע היא – יש שקוראים אותה "קול הדם" – ומקורה ב"קיומו של אינסטינקט שבאדם, אותו אינסטינקט של הישרדות ושל המשכיות, אינסטינקט שראשיתו בצורך הדוחק להורות, המשכו בשמירת הורים על ילדיהם בעודם חסרי הגנה (והוא האינסטינקט שבחיה), המשך-המשכו בדאגת הורים לילדיהם משבגרו, וסופו ברצונם של הורים להיטיב עם ילדיהם לאחר-מות"

  אין ספק כי עסקאות שנות מתבצעות שם בין חברי הקליקה כנגד מי שאינו נמנה עליהם.

 • איריס  ביום 17/12/2006 בשעה 00:49

  היכולת להתבטא ב"כאילו" היא המדהימה, כלומר, הפער בין ההתנהלות האישית ובין הנשגבות של ההחלטות העקרוניות והפומביות. במילים אחרות – צביעות ממוסדת.
  אני רק מתפלאה על אנשים כמו תמר גולן, שאחרי הסאגה הזו נשארים במערכת, ועוד נותנים יד לכסת"חים דומים. אולי זה נתן לה להרגיש טוב, שעוד נשים סובלות כמוה, אחרת קשה להבין את הדפוס המשת"פי הזה.
  ברור שזו שרשרת מאפיונרית של סחיטות הדדיות, כאשר מי שיודע על הסרחונות יכול ממש להפוך למלך העולם בישראל ופטור מאימת הדין. סידור מעניין נוצר פה, וניראה לי שהכנופיות אינן ניתחמות למקצוע מסויים, אלא פרושות בעמדות מפתח שונות ומשונות. כך אנחנו מוצאים את חשין ואשתו שקשורה בכלל לתעשיית הפארמה ולקרנות פילנתרופיה, ובטח לכל מיני ארגונים אמריקאים, בקיצור, מאפיה, עם סניף במשרד המשפטים.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: