פתיתים…

 הבלוגוספירה מקבלת הכרה והגנה תחת החוקה האמריקאית

– חדשות טובות לבלוגרים פוליטיים – ביתמשפט אמריקאי התייחס לראשונה בצורה עקרונית לבלוגוספירה כערוץ חדש וייחודי בתחום התקשורת, הביקורת, וכלב השמירה של הדמוקרטיה. בית המשפט פסק שבאינטרנט חלים כללים אחרים, וחופשיים יותר, מאשר בעיתונות הרגילה. וכך, ביקורת נוקבת וכל דבר שכתוב על נושא תפקיד ציבורי אינו יכול להיות בגדר "לשון הרע" כיון שמטבע היותו כתוב בבלוג או בטוקבק הוא רק בגדר דעה, גם אם הוא מוצג אחרת.

מדובר היה בתביעת דיבה של נבחר ציבור אשר ביקש מבית המשפט לחשוף על פי צו את זהותו של בלוגר אנונימי שהתבטא בחריפות רבה, ובאופן קבוע נגד אותו אדם, כולל רמיזות מיניות מעליבות, וייחוס מעשים פליליים ושחיתות. התביעה נדחתה.

 

Steele described the Internet as a "unique democratizing medium unlike anything that has come before," and said anonymous speech in blogs and chat rooms in some instances can become the modern equivalent of political pamphleteering. Accordingly, a plaintiff claiming defamation should be required to provide sufficient evidence to overcome a defendant's motion for summary judgment before a court orders the disclosure of a blogger's identity.
"We are concerned that setting the standard too low will chill potential posters from exercising their First Amendment right to speak anonymously," Steele wrote. "The possibility of losing anonymity in a future lawsuit could intimidate anonymous posters into self-censoring their comments or simply not commenting at all."

 

יש חיים ויש חיים

– מומחים אומרים, או כמה אני אוהבת את זה, מומחים אומרים שהמצאותם של מיקרובים מסויימים באדמת מרס, מוכיחה על קיומם של חיים בכוכב הזה.

זה מזכיר לי את הימים בהם שימשתי אני כשפן ניסוי בראשיתו של מחקר זה "האם יש חיים על המרס ?". עשרים שנה חלפו, מה עשרים כמעט שלושים, והשאלה עדיין לא פתורה. באותם ימים זכתה הפקולטה לחקלאות ברחובות בגרנט יוקרתי מסוכנות החלל האמריקאית, לבצע חלק מן המחקרים בשאלה מנקרת זו. האם יש חיים על המרס ? כדי לחסוך בהוצאות, שכרה הפקולטה לחקלאות אותי, תלמידת תיכון (קטינה) כדי לטפל בחומרים הרדיואקטיביים המסוכנים, להקרין את הדוגמיות של הקרקע, בפחמן 14, ולמדוד את הפליטה לאחר כמה ימים. בשכר של נוער, לפי שעה, ללא הבנה מה זה הסימנים המפחידים האלה של גולגלות וגלגלים על כל הבקבוקים והארונות, תוך

Title: Experimental simulation of the Viking labeled release /LR/ results with iron-adsorbed smectite clay minerals
Authors: Banin, A.; Rishpon, J.
Affiliation: AA(Jerusalem, Hebrew University, Rehovot, Israel), AB(Jerusalem, Hebrew University, Rehovot, Israel)
Journal: In: Life sciences and space research XVII; Proceedings of the Open Meeting of the Working Group on Space Biology, May 29-June 10, 1978, and Symposium on Gravitational Physiology, Innsbruck, Austria, June 2, 3, 1978. (A79-41701 17-51) Oxford, Pergamon Press, Ltd., 1979, p. 59-64.
Publication Date: 00/1979
Category: Lunar and Planetary Exploration
Origin: STI
NASA/STI Keywords: BIOLOGICAL EFFECTS, DEHYDROGENATION, ENVIRONMENT SIMULATION, MARS ATMOSPHERE, MONTMORILLONITE, VIKING LANDER SPACECRAFT, CARBON DIOXIDE, CARBON 14, FERRIC IONS, GAS EXCHANGE, GAS INJECTION, IRON OXIDES, OXIDATION, PHOTODECOMPOSITION, SURFACE PROPERTIES
Bibliographic Code: 1979lssr.proc…59B

התפעלות מאותו מכשיר רועש שנקרא "מונה גייגר", קפצתי אל השוחות, בלי חליפות, בלי הגנה, ומתוך אמון מלא ב"מדענים" החשובים. בתור פרס, קיבל השפן ניסוי הצייתן, כלומר אני, הערת תודה בשולי המאמר המדעי שפרסמו המדענים החשובים. כמובן, אף אחד לא ציין שהטכנאית הזו, ששמה מתנוסס על מאמר אקדמאי היא נערה בתיכון, שנשלחה לשוחות הקרינה המסרטנת על ידי מדעניה המוכשרים של מדינת ישראל. והכל בשירות המיקרובים שעד היום טרם הוכח קיומם. מעניין כמה חיים אנושיים הוקרבו במשך שלושים שנה לפתרון החידה, האם יש חיים במאדים ?? חיים מול חיים. מה זה ישראלית אחת, יהודיה יש לאמר, לעומת חשיבותו של המיקרוב הפוטנציאלי במרס, שעשוי לפאר את האימפריה בעיני עולם ומלואו ? ומה הם עקרונות אתיקה לעומת המשרה הנכספת שקבלה המדענית האמביציוזית שהגתה את הרעיון הגאוני לחפש עובד בלשכת התעסוקה לנוער, בעיר רחובות…ובכלל, מה הם חיים של אחרים, לעומת הנצח שלך ?

 

 

אמהות תחת השפעה

זהו, עכשיו גם אם את בסטרס, אסור לך להיות בסטרס. מדענים גילו (בפוסט לעיל, על מדענים) שמצבי דחק אצל אמהות לילדים קטנים מעלים את הסיכוי של הדרדק לחלות בסכרת איומה ונוראה. אם את חשה דחק קל מקריאת הכתבה הזו, זכרי, גם זה מעלה את הסיכוי של הדרדק לחלות…

ולבסוף…

אלי אשד שולת.

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

  • טובה  ביום 07/10/2005 בשעה 12:00

    המעביד לא צריך לבקש מההורים של קטין אישור להעסיק אותו במשהו מסוכן ?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: