יהודים במאדים, חלק ב'

 

או: חפש את הלשון

 
פרסמתי רשימה לפני כמה ימים המעלה את הסברה שהפרקטיקה הנאצית חלחלה לזרועות מסויימות של הממסד המדעי-בטחוני של ארצות הברית, כחלק משיתוף הפעולה הנלהב עם המדענים הנאצים שהוברחו לארצות הברית. עוד טענתי, כמיטב הדמיון העשיר שלי, שחלק מן האידיאולוגיה, הערכים, סדרי העדיפויות, ואולי גם הפרקטיקות חדרו לישראל, באמצעות שיתוף הפעולה הנלהב בינה ובין אותן רשויות, תוך כדי שתיקה והתעלמות פרגמטית מעובדות לא נוחות.

בדיקת מציאות


 
אתמול מגיב עיתון הארץ בידיעות מן השטח, שמעוררות כמה שאלות. הכתבות של רן רזניק, נו טוב, ניסויים בבני אדם, קטינים, קשישים וחולי נפש, ואולי גם יולדות נואשות. וידיעה שאינה קשורה לכאורה, על מחקר עבור סוכנות אמריקאית מאד שנויה במחלוקת, המבקשת להפוך את כולנו לרובוטים צבאיים. הידיעה מספרת בגאווה על מחקר ישראלי (גניוס יהודי משופר) ליצור "לשון מלאכותית לזיהוי רעלנים" עבור סוכנות מחקר אמריקאית שהיתה במוקד של ביקורת ותהיה ציבורית בארצות הברית (דרפא). זו סוכנות מהקבוצה שניסתה לפתח פצצות הומואיות, ונוצר הרושם שהצעות המחקר שלהם מועתקות ממחברת הפנטזיות של מנגלה המנוח.
 
בוא נלך צעד קדימה עם ההגיון שבבסיס שיתופי הפעולה האלה. אז נניח שהגאונים היהודים יצליחו לפתח  לשון כזו, האם לדעתם האמריקאים יסתפקו בזה ? הרי צריך לבדוק עד כמה יעילה הלשון במקרה של "אסון אמיתי" …האם הניסוי הבא יהיה "רטוב" ? כמה אנשים ישתתפו בו ? או שאולי את החלק הזה בניסוי שמרו במגירות של מנגלה בארצות הברית תחת הכותרת בוא ניראה איך היהודים עובדים תחת לחץ…והאם ההמצאות שלהם באמת עובדות גם בלי הכנה מראש. באותו עניין, פורסמה כתבת הספד מוזרה קצת על ד"ר פאלק, הגאון היהודי בעל הפרקטיקה המשגשגת מאושוויץ, שהיה ממניחי אבן הפינה למכון הביולוגי, עוד בלוק קטן שפועל על אידיאולוגיה דומה.

המהפכן מנס ציונה, מאת רפופורט מירון. 11-2-04

בגטו של לבוב הוא פיתח חיסון לטיפוס, והנאצים העסיקוהו בייצור התרכיב בבוכנוואלד. לודוויק פלק, הנחשב היום חלוץ הפילוסופיה המודרנית של המדע, עוד הספיק לעבוד ארבע שנים במכון הביולוגי הסודי בנס ציונה, אבל את פרסומו קנה אחרי מותו בזכות הספר "לידתה והתפתחותה של עובדה מדעית" שכתב כבר לפני שבעים שנה. את כתבי היד שלו, שהפקיד במכון בידי חברו מרקוס קלינגברג, תפס השב"כ.

אז נכון, יש באמת צורך לחקור את הלשון, אבל לשון אחרת, את זו שתקועה בתחת של האמריקאים ותמורת פירורי כסף (שני מיליון דולר, ככתוב בהארץ…) מספקת שפני ניסיון ישראלים (גניוס יהודי משופר) למימוש ההזיות החולניות של נאצים שהובאו היישר ממחנות הריכוז לסוכנויות המדע הבטחוני של ארצות הברית.
 
בקיצור, מי שמאשר את המדיניות הזו, או שהוא מושחת לגמרי (איפה מני מזוז) או שהוא מטומטם.
 
 
 

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.
%d בלוגרים אהבו את זה: