הפשע המושלם…

טטרקה סקוריטטה 

 

מזה שנתיים חדלתי כמעט לצרוך עיתונים וגם טלויזיה, כלומר, את כל האקטואליה אני צורכת מן האינטרנט, ומרגישה בהחלט מעודכנת, וגם חוסכת. מידי פעם, בכל זאת, מזדמן לי לרכוש עיתון לשבת, למען המסורת, או "לסחוב" לשכנים את המינוי של אחד משלושת (!) העיתונים שהם מקבלים כל יום לחדר המדרגות. בכל זאת, מסתבר, ישנם עניינים שמשום מה לא נכנסים לסיקור של האינטרנט, ומהווים עילה טובה להמשיך ולעיין בעיתון מנייר. כך למשל, בשבת האחרונה.

ידיעות מדווח על סכסוך עבודה תמוה במפעל תש"ן (מפעל ממשלתי לתשתיות אנרגיה) בין המנכ"ל, אלמוני עד היום סגן ראש השב"כ טטרקה (מה זה השם הזה והאם הוא יהודי בכלל ?)  ובין פעיל ועד העובדים רובין. זו כתבה של צוות מרדכי גילת, אשר עושה תמיד עבודה יסודית, כמעט כמו משפטן או משטרה, באיסוף חומר והסרת הבילבול משפע הפרטים. בקיצור מוחלט, מסתבר שאיש השב"כ – שלא נוח לו עם עובדים דעתנים ומאורגנים, מפעיל על רובין שיטות שלמד בביתו הקודם. כדאי מאד לקרוא בדקדקנות את הפרטים, ולקבל תמונה מלאה על ה"פרוייקט" של חיסול אדם, לפי משנת השב"כ. זה כדאי משום שזה למעשה מה שקורה היום בשוק העבודה, בשוק העסקים ובפוליטיקה. השיטה כוללת פיברוק "חובות" שקמים לתחייה לפתע, הזמנה למשטרה, הזמנה לפסיכיאטר, ובקיצור מתקפת זאבים מתואמת על היריב עד לניטרולו המוחלט.

מה שמטריד בכל הסיפור הוא הקלות שבה יכול אדם כמו הטטרקה הזה "להזיז" גורמים מקצועיים לעשות כרצונו במטרה לפגוע באדם אחר על רקע לא ענייני בעליל (כלומר סכסוך אישי). מדוע משתפים פעולה גורמים מקצועיים עצמאיים כמו מרפאות, בנקים, ואפילו בתי משפט, ומוסדות ציבור עם אנשים כמו טטרקה ? האם זהו רפלקס, פחד, רצון לקבל טובות הנאה ? ומה היה עושה הפסיכיאטר לו התייצב רובין "לבדיקה", יש להניח שכדי לשאת חן בעיני המלכות, היה כבר מוצא משהו על הנבדק, כפי שקרה למאיה קוך שהעזה לעמוד מול הנהלת "תנובה".

 

תקיפה חבלנית

 

לדעתי, לאחר שמסכת הראיות במקרה כזה מתגבשת יש להגיש נגד טטרקה כזה תלונה במשטרה על ניסיון לרצח, שכן ממכלול הפעולות מסתמנת כוונה ויכולת לפגוע בחייו של רובין באופן מתוחכם המפוצל לאלפי פעולות קטנות. זה מזכיר לי פסק דין חשוב שניתן לפני שלוש שנים בבית המשפט הפדרלי של המחוז ה – 9, בעניין בקשה למקלט מדיני של דרוזי ישראלי. העותר הוכיח, באמצעות שורה ארוכה של צעדים "קטנים" לאורך כמעט עשר שנים, שמערכת הבטחון (במקרה ההוא באמצעות חיל הים, לא נכנס לסיפור כרגע) התנכלה לו באופן שהפך את חייו לגיהנום, עד כדי רדיפה כפי משמעותה בחקיקה בינלאומית. זה היה בדיוק מסוג הדברים שמתוארים בכשרון רב על ידי גילת וחבריו, כלומר סדרה של התנכלויות מנהליות, "חובות שקמים לחיים" ולא יורדים מן הפרק, התנכלויות תעסוקתיות עלומות, "תקלות" והתקלויות עם החוק, הכל מופרך ויזום על מנת להביא את האדם לכלל מחלה – כפי שקרה אכן לרובין (שלקה בלחץ דם גבוה) ובמקרה קשה יותר שיטול את חייו בידיו. זהו בפועל נסיון לפגיעה בחיים, ועל כן הוא מצדיק התייחסות פלילית בגדר עבירות נגד הגוף. אדם כמו טטרקה, היודע את מלאכתו, אינו יכול גם לחסות תחת תום לב או התממות, כאשר הוא מנצח על אורקסטרה שטנית כזו במיומנות.

 

יא ברעכן בע"מ

 

אגב, למי שמתעניין בשילוב שבין פורשי מערכת הבטחון הישראלית ובין פגיעה בועדים והתארגנויות עובדים בדרום אמריקה, כדאי למשל להיכנס לאתר של חברה כמו SIA, המיישמת בהצלחה ניכרת את שיטות טטרקה לטובת תאגידים ובעלי הון בכל העולם (המידע באדיבות שמואל אמיר מ"הגדה השמאלית"). יתכן שרובין הוא רק "שפן ניסיון" בפיתוחים מורכבים של חברה מן הסוג הזה שטטרקה עומד להצטרף אליה או שהוא כבר מייעץ לה בפועל. על מי ילמדו ויעשו ניסויים ? על הישראלים כמובן.

 

עוד נסיון לרצח

 

כתבה אחרת, דוקא מהיום ב"מעריב" מספרת על סימום של קשישים במהלך "כנס" לשיווק יחידות דיור ונופש של כמה חברות המתמחות בכך. הקשישים קיבלו קפה עם אקסטזי על מנת לשבש את שיקול דעתם ולגרום להם לחתום על הסכמי רכישה. השימוש בסמים בלא ידיעת והסכמת הקורבן הם תקיפה, והעבירה כאן היא שוד מזויין לכל דבר ועניין. אני מצרפת את זה לסיפור טטרקה, כיון שגם "הנוהל" הזה מגיע מאותו אזור אפל, וכדאי מאד לבדוק אם היזמים הנמרצים לא קשורים איכשהו בעברם לשב"כ או לאחת הרשויות האלה שהפכו את הסימום הבלתי רצוני לשיטה מקובלת כמעט לניהול מו"מ ומגעים עם בני אדם בכל תחום.

לאחרונה סיפרה לי שכנה, בהתרגשות רבה, כיצד הסכימה לחתום, ואינה יודעת כיצד זה קרה כיון שהיא לא התכוונה לעשות זאת, על הסכם לרכישת מכשירי סלולרי חדישים ויקרים אף שאינה זקוקה להם ויש לה מכשירים טובים ונאמנים. זאת ועוד, היא הסכימה לתנאים העולים ממש כדי גניבה, וכאן פירטה לי את הסידור שאכן נשמע פרובלמטי. אך מה שהטריד אותה הוא התהליך, שאותו אינה מסוגלת ממש להבין, שבו היא חשה "מהופנטת" או "כפויה" לחתום אף שדקה קודם לכן ידעה בבירור שאינה רוצה בזה, וגם דקה לאחר מכן. לא מן הנמנע שסוכני מכירות (בעיקר סלקום, בעלת הקשרים) משתמשים הן בטכניקות של השאה, ויתכן אף סימום קל באירוסול – אם הלקוח לא מסכים לשתות את הקפה – כדי "לעקוץ" אותם.

 

החטא ועונשו

 

אה, פשוט כך, החטא ועונשו.

 

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • Reydela Cavidad  ביום 06/11/2006 בשעה 09:30

  אני מתחיל לחשוב שאולי גם בעיסקת קלאב הוטל ההיא, לפני עשר שנים, שמו משהו בעוגה
  ועכשיו לכי תמכרי את היחידה, כשהחברים שלהם דאגו שלא תהיה פריחת יתר בתיירות

 • זו ש  ביום 06/11/2006 בשעה 14:15

  אבל מי שעובד בחברות האלה עובר הכשרה מקצועית יקרה למדי בטכניקות מכירה ופיתוי, כולל הפעלת לחץ. בצירוף האישיות המתאימה, (למרבה הגועל עברתי סדנאות כאלה, למרבה השמחה אין לי אישיות מתאימה) יכולה ליצור סיטואציה של מכירה שבמהלכה ישוכנע הקונה לקנות משהו שלא היתה לו כל כוונה למכור.
  מה שכן, כיום כשמוכר מנסה עלי את השטיקים שלמד באיזו סדנא, אני מזהה אותם מיד ומתנגדת להם, כך שיצא משהו מזה. לדעתי זה משהו שצריך ללמד ילדים עוד בבית הספר: לא רק צרכנות נבונה, אלא צרכנות מתגוננת.

  לגבי ההתנכלות מצד בכירים, אגב, אולי לא באותה חומרה, אבל איכשהוא התחושה שלי שהחיים במדינה הזו הם בפני עצמם מסכת של התנכלות לא ממוקדת אישית, רק סוציואקונומית, מצד בכירים.

 • זו ש  ביום 06/11/2006 בשעה 14:16

  אני עדיין מחכה למייל ממך
  🙂

 • איריס  ביום 06/11/2006 בשעה 14:43

  לתגובה הראשונה, כן, הכל אפשרי אבל שמעתי שקלאב הוטל היה דיל לא רע לפחות בחמש שש שנים הראשונות.

  זו ש…אל תחכי יותר מידי, אני מחפשת את ההזדמנות הנכונה, אולי זה לא היה רעיון טוב מלכתחילה. באשר לשיטות מכירה, נו טוב בוא נשאיר הבדל בין מניפולציות ובין לסמם בסם מסוכן, או בין תרמית חביבה למכור שואב אבק במאה דולר ובין המעשים של הטרקקה הזה נגד עובד בחברה ממשלתית. אני אוהבת גם כן לעשות אקסטרפולציות תרבותיות, אבל בוא נשמור על פרופורציות

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)  ביום 09/08/2009 בשעה 20:46

  טטרקה מושחט.

 • אחד שהיה שם  ביום 09/08/2009 בשעה 20:51

  רפי טטרקה
  איש מסוכן ביותר-אני לא מבין ולא מצליח לעכל איך איך הוא עדיין מנכ"ל.
  הוא ממש מתנכל לכל עובד שלא עושה כדברו.
  הוא מנהל חברה ממשלתית בשיטות הנהוגות במאפיה

 • איריס  ביום 09/08/2009 בשעה 21:11

  מצער אבל שכיח.

  האייפי שלך מופיע באתר של התראות נגד שרתי ספאם.

  לידיעה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: