דרושים- גברים

אינטלקטואידים 

 

מוסף "ספרים" של הארץ, מביא היום ביקורת פרי עטו של כתב העיתון גדעון לוי, על ספרו הבלשי של דן שילון. לוי מנסה לטעון שהספר אינו בדיוני כל כך, אלא שיקוף כמעט אחד לאחד של המציאות העגומה, שבה שר בטחון הוא מושחת ואנס, פוליטיקאים "שותלים" עובדים בתקשורת אשר שולטים בסדר היום, בקיצור, מה שאנחנו מכירים מהיום יום. לוי מבכה בעצם את הפחדנות של שילון, ומבקש להגיע ליום שבו אדם כזה יעז לכתוב את הדברים בשמם, או לספר עליהם בעיתון, ויוביל לשינוי של ממש. ספר דומה קיבלנו לאחרונה מנציב שירות המדינה, אשר מצייר אף הוא תמונה עגומה, בדיונית כמובן, של בכירים העסוקים באונס, התנקמות זה בזה, ניאופים וזימה, כתות וכישופים, שוחד וסחיטה.

גם הספר הזה הוא "בדיוני" כמובן.

במצב דברים כזה אין תימה שהמדור החשוב ביותר הופך להיות מדור הסיפורת ומחוז הבדיון, שכן הגברים בישראל איבדו את עמוד השדרה שלהם, והם מצפים כניראה שקורבנות האונס, המזכירות, והשפחות של המושחתים האכזרים יעשו עבורם גם את המלחמה הזו.   זו אותה טקטיקה מערפלת ומכסה שנוקט  שילון, והיא חלק מאותה תרבות סחיטה שהתרגלנו אליה, משמע "אני יודע אבל לא אספר. כי אני למכירה.". יש להניח שאפילו הרשימות שנכנסות ל"מוסף ספרים" הן תוצאה כלשהי של עסקאות מן הסוג הזה, כלומר סחיטה וסחר בדם יזע ודמעות. כל אחד סוחר באונס ובצרה של האחר, ואחרי כן האונס שלו נסחר אף הוא. דן שילון, כמו הולנדר ובעצם כל הגברים בישראל בעמדות הציבוריות, נזכרים בלכלוך רק כאשר הם מחוץ למעגל הכוח, וגם אז הם מבקשים להרוויח ממנו אישית, כאשר הם "יוצאים לציבור" עם ספר שיכניס להם תמלוגים, יהווה איום, וכביכול ינקה אותם משיתוף פעולה עם המושחתים הנוראים "ההם" ,האחרים שהם מתארים. אוירת הגטו הזו, מדכדכת ביותר, והיא אשר מפנה את המקום לאנשים נוראים כמו אותו "שר בטחון" עלום, ששילון מדבר עליו.

 

עניין רלוונטי לכך מצוי בכתבה שהיתה בערוץ 1 על הניסויים בחיילים. כמובן, לא גירדו את קצה הקרחון, שבמהותו הוא מדיניות רשמית למחצה של "בלוק 10" הנמשכת עד היום. הרי צריך להיות עיוור או טיפש כדי לא לחשוד שזה מתרחש ובמאסות, במקום שבו חיי אדם לא נחשבים, ויש אפשרות לרכז מידע ולערוך ניסויים מושלמים על בני אדם, ואף בסיטואציות חריגות.

האם הרופאים הצבאיים חסינים מפני חברות התרופות, ויותר מכך מפני הסקרנות של הצבא האמריקאי החס על חייליו שלו ? כמובן שלא. אוכלוסיות קלסיות בסיכון לניסויים לא חוקיים בבני אדם הן חיילים, ילדים, אסירים ונפגעי נפש (או חולים בכלל המצויים במסגרת סגורה). כמה זמן ישתקו "הגבר גבר" הישראלים ויסתפקו בהטרדות מינית כדי לנקז את הפחדים והתסכול שלהם, במקום לעמוד מול הבכירים מהם ולהגיד "לא", כפי שהם מציעים כל כך בקלות למזכירות בנות 18 ? בינתיים, הם כניראה יגידו כן, ויכתבו ספרים שאת ההקדשה עליהם יכתבו אותם מושחתים נוראים שעליהם יצא הקצף. אין כל חדש בסדום.

 

למעשה, הסיפור של שילון, של הולנדר וגם של "שר הבטחון המושחת" ההוא, זה הסיפור של המדינה, עולים למעלה ונופלים נפילה חופשית. מי שיבדוק את דפוס היחסים של מדינות לויין (קליינטיות) עם האימפריה שמעבר לים, יגלה שזו שיטת הפעולה הקבועה. היית מצפה מהיהודים, שיהיו חכמים יותר, אבל כניראה שזה בעצמו מיתוס שנופח מעל למימדיו הטבעיים.

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • חוני המעגלת  ביום 25/10/2006 בשעה 09:37

  שזאת לא ספרות בדיונית מלשון עתיד, אלא שזאת ספרות חקיינית בלשון עבר, כלומר, אחרי הסיפור עם שר הבטחון שסרח הגיע הרומן אני קרניני של דן שילון לחנויות, וברומן המקרין הזה הוא מדווח על התחזית האפוקליפטית של מה שכבר היה
  עם שר הבטחון פלוס עוד כמה תוספות חשובות
  שעוד שידענו מזמן
  .אישית, מומלץ לדן שילון, לחזור במנהרת הזמן לתקופת בשידור חי
  ולשדר אותה כמו שידור מת.
  סופר גדול!!!!!
  יוצא מן הכלל!!!!!

 • מיכל  ביום 25/10/2006 בשעה 11:07

  זה גברים יהודים. לא חבל על הכסף שעולה המודעה?

 • שפי  ביום 25/10/2006 בשעה 11:08

  "אני יודע אבל לא אספר. כי אני למכירה" זו הבלחה נאה.
  תשתדלי להתעלם-לעקוף את הנקודה היהודית, שוב הכשלת לעצמך רשימה סבירה עם משהו שיש לך לגביו איזשהו בלקאאוט, "כשל קוגניטיבי", רק השד יודע. לא, זה לא אני, זו את.

 • נורה  ביום 25/10/2006 בשעה 12:34

  הרשימות שלך חסרות תחליף. מבחינתי את נמצאת בשורה הראשונה של כותבים (כמו גדעון לוי) שיודעים לקרוא בין השורות של הבולשיט שמלעיטים עלינו מכל כיוון בתקשורת.
  אני אישית מאוד מבולבלת, במיוחד ביחס לדרכי הפעולה הפתוחות בפני אנשים כמוני, אבל בזכות רשימות כמו זו אני לפחות מרגישה מדי פעם שאני מבינה קצת ממה שבאמת קורה. אז תודה.

 • בועז כהן  ביום 25/10/2006 בשעה 14:10

  "זה הסיפור של המדינה, עולים למעלה ונופלים נפילה חופשית…"

  חזק מאוד.
  )-:

 • איריס  ביום 25/10/2006 בשעה 18:50

  מיכל, שפי, יאללה חלאס עם השטויות והרגישות המיותרת. או יותר נכון מספיק לבלבל המוח עם הדגש על המילה "יהודים". מה לעשות זה מה שאנחנו, כולל הח"מ.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: