פצצת מין

 

 

עירק אהובתי

 

ה"ניצחון" בעירק, כלומר, השלטת הדמוקרטיה והחירות, מתקדמים בצורה מדהימה. בשנה האחרונה מדווחים כלי התקשורת כמעט כל יום על עשרות הרוגים אזרחים, ולמעשה, מדובר היום במצב של כאוס ואנרכיה, העלמות התשתית האנושית והחברתית במדינה בת עשרות מיליוני בני אדם. הרג אזרחים הופך גם הוא לשגרה, כידוע היטב לאדריכלי המלחמות, ולאחר הדיווח השלישי, הידיעה עוברת לעמודים הפנימיים, לאחר מכן לאחוריים, ולבסוף מסתפקים כלי התקשורת בדיווח על מקרים קיצוניים בלבד. שמונים הרוגים, למשל, לעומת שלושים.

 

אחד ה"ספינים" התקשורתיים המעניינים, במלחמה זו שהורתה בספין, התרחש בשבוע שעבר כאשר יאהו דיווח על כותרת ש"הצבא האמריקאי נלחם בתופעת סחר הנשים לצרכי זנות". קורא תמים, או בלתי מיודע, עשוי היה לחשוב שסחר נשים לצרכי מין הוא תופעת טבע עירקית, וצבא השחרור האמריקאי הנאור הגיע לשם למגרה. כמובן, המציאות הפוכה. התופעה לא היתה קיימת כלל בעירק, ועתה הפכה ל"מכת מדינה" בעקבות הכאוס והעדר שלטון חוק ומשטרה. נערות צעירות מאד נחטפות ונמכרות לכל המרבה במחיר, והכונה היא למשהו בסדר גודל של אלף דולר לשפחה צעירה. הנערות נשלחות לכל רחבי העולם, ואין להן למעשה אלטרנטיבה אחרת שתבטיח את חייהן.

 

כתבה נוספת, מפורטת יותר, בנושא כאוב זה התפרסמה ב"טיים" ובה מתוסף פרט מענין. אחת הנערות האלה,

 stunning 18-year-old nicknamed Amna, her black hair pulled back in a 

ponytail, says she was taken from an orphanage by an armed gang just after the U.S. invasion and sent to brothels in Samarra, al-Qaim on the border with Syria, and Mosul in the north before she was taken back to Baghdad, drugged with pills, dressed in a suicide belt and sent to bomb a cleric's office in Khadamiyah, where she turned herself in to the police. A judge gave her a seven-year jail sentence "for her sake" to protect her from the gang, according to the prison director.

 

מתכון מהיר ליצירת פצצה

כמו רבות אחרות, נחטפה ונשלחה לבתי זונות בצפון עירק, הועברה מעיר לעיר, והוחזרה לבסוף על ידי שוביה לבגדד. שם חיכתה לה משימה אחרת. היא סוממה היטב בכדורים כלשהם (?), הולבשה בחגורת נפץ ונשלחה לפוצץ את עצמה במשרדו של איש דת כלשהו. בכוחות עליונים היא הסגירה עצמה למשטרה, ונגזרו עליה שבע שנות מאסר "הגנתי", לדברי השופט. כלומר, מאחר שהיא – כמו האחרות – יתומה ולבדה בעולם – הרי שהות בבית הסוהר עשויה להציל אותה משוביה או מדומים להם, חיות טרף המסתובבות בין ההריסות של מדינה גדולה, ומנצלות את המצב.

 

הנושא מעלה כמה שאלות חשובות, שעל רבות מהן אין תשובה. האם הרס המדינה העירקית היה באמת מטרת המבצע ל"שחרור עירק מהעריץ סדאם" ? האם מטרה זו משרתת את ישראל ? והאם היא מוסרית ? כמו כן, יתכן שהרס עירק מהווה דגם חדש ומתהווה של לוחמה שטרם ראינו כמותו. כלומר, מבצע צבאי שעיקר מטרתו להצית מנגנון הרס פנימי שימשיך להזין את עצמו בדלק השינאה. את זה אפשר להשיג בסדרה של מעשי טרור שיוצרים פילוג בין הקבוצות המקומיות המאשימות זו את זו.

כמובן, חשוב לבחון מי מרוויח מן המהומה הזו ושפיכות הדמים. מה שבטוח, סוחרי האדם חוככים ידיהם בהנאה. תופעות דומות ראינו בהקשר של "אחרי הצונאמי" (חטיפת תינוקות לעבדות ככל הניראה או למכירה, וילדים בכלל) וגם בהקשר של סופת ההוריקן קתרינה. ילדים רבים מוגדרים עד היום "נעדרים". לפחות במקרה אחד, ידוע על סוחר אדם שהסתובב בסמוך למרכזי הסיוע בניו אורלינס והכניס למכוניתו המפוארת נערות נאות, תחת אמתלא זו אחרת. מאז הן לא ניראו יותר.

 

—-

אך השאלה המעניינת במיוחד היא מערך הייצור והסחר "במחבלים מתאבדים" לשימוש חד פעמי. (אגב, נערה נוספת שימשה כמחבלת מתאבדת בסרי לנקה, היא אפילו היתה בהריון מה שאפשר לה להיכנס למחנה צבאי, ולפגוע במטרה קשה במיוחד, מפקד צבאי בכיר). מסתבר שלא קשה לייצר פצצה אנושית מסוכנת (שאנחנו נוהגים לצייר בדמיוננו כיצור מרושע ולא אנושי). טול נערה מבולבלת שהתייתמה ונעקרה מביתה עקב הפצצה; העבר אותה טראומה אכזרית וממושכת כשפחת מין בבתי זונות קשים במיוחד; סמם והלבש, ושלח להתפוצץ. ברוב המקרים, השילוב של בילבול, נואשות, סמים, ואובדניות יעשה את שלו. וכך, באופן זול לחלוטין ייצרת "מחבל מתאבד" המאשר אפילו את הסטראוטיפ הדרוש. במידה והפצצה כזו היתה מצליחה, מייד היה נופל החשד על הפלג הדתי המתחרה. אפשר להמשיך ולהפליג בספקולציות לגבי האופן שבו הוכשרו למשל המחבלים שפגעו במגדלי התאומים, ועוד מקרים נוספים. כאשר נושא הפצצה הוא בן לקבוצה מסויימת, מייד יפול החשד על הציבור הזה, אך כפי שרואים מן המאמר הזה, השולח- או היצרן – יכול להיות כל אחד, כל ארגון, וכל מדינה.

 

 

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • רגוע  ביום 30/04/2006 בשעה 03:09

  פצצה.
  כמה פיגועי התאבדות נעשו בעולם ע"י לא מוסלמים?
  כמה תוכננו ע"י לא מוסלמים?
  מתוך כמה?
  כמה אנשים מתו במרתפי העינויים של סדאם? במלחמת אירן עירק?
  האם האפשרות של תוצאה שונה מהמצופה גוררת בהכרח חוסר יכולת לפעולה מוסרית?
  מהו האינטרס של ארה"ב "להצית מנגנון הרס פנימי שימשיך להזין את עצמו בדלק השינאה"?
  מהו האינטרס שלך לשאול שאלה כזו?
  שאלות רבות, ותשובות כנראה שאין (לך).

 • איריס  ביום 30/04/2006 בשעה 08:10

  Man thinks 'cause he rules the earth he can do with it as he please
  And if things don't change soon, he will.
  Oh, man has invented his doom,
  First step was touching the moon.

  Now, there's a woman on my block,
  She just sit there as the night grows still.
  She say who gonna take away his license to kill?

  Now, they take him and they teach him and they groom him for life
  And they set him on a path where he's bound to get ill,
  Then they bury him with stars,
  Sell his body like they do used cars.

  Now, there's a woman on my block,
  She just sit there facin' the hill.
  She say who gonna take away his license to kill?

  Now, he's hell-bent for destruction, he's afraid and confused,
  And his brain has been mismanaged with great skill.
  All he believes are his eyes
  And his eyes, they just tell him lies.

  But there's a woman on my block,
  Sitting there in a cold chill.
  She say who gonna take away his license to kill?

  Ya may be a noisemaker, spirit maker,
  Heartbreaker, backbreaker,
  Leave no stone unturned.
  May be an actor in a plot,
  That might be all that you got
  'Til your error you clearly learn.

  Now he worships at an altar of a stagnant pool
  And when he sees his reflection, he's fulfilled.
  Oh, man is opposed to fair play,
  He wants it all and he wants it his way.

  Now, there's a woman on my block,
  She just sit there as the night grows still.
  She say who gonna take away his license to kill?

  Copyright © 1983 Special Rider Music
  בוב דילן
  license to kill

 • איריס  ביום 02/05/2006 בשעה 18:58

  לינק על אפשרות לפרובוקציה אמריקאית ביצירת מלחמת אזרחים בעירק.
  http://news.independent.co.uk/world/fisk/article360624.ece

 • רגוע  ביום 02/05/2006 בשעה 21:44

  ואני, אדם עני אנוכי.
  יחד עם זאת, תיאוריה של בכיר בממשל הסורי שמובאת ע"י עיתונאי שמאלני-רדיקלי שמודה בפה מלא שאובייקטיביות אינה ממטרותיו, אמינה בעיני כאילו באה מפיו של סדאם חוסיין עצמו.

 • רונן מ.  ביום 17/06/2006 בשעה 11:46

  האם היה עדיף שסדאם חוסיין על רצחנותו הידועה (ע"ע כורדים, שיעים, סתם תומכי דמוק' וכו') יישאר בשלטון?

  מה את מציעה?

  לבקר סתם בלי להציע חלופה טובה יותר זו חוכמה מאוד קטנה.

 • איריס  ביום 17/06/2006 בשעה 12:02

  מה אני מציעה למי ? לעם העירקי ? ומה עם עוד מאה ועשרים מדינות שיש בהן שלטון רקוב, האם אתה שואל אותי בדרך כלל מה אני מציעה לתקן את העולם ? ויותר מכך, שאלתי האם ההתערבות האמריקאית היטיבה או הרעה את המצב, והתשובה אפילו אינה שנויה במחלוקת.
  רונן הדמגוג היקר. השאלה שלי היתה ועודנה האם המלחמה הנפשעת בעירק הועילה לישראל ? ותשובתי ברורה. חבורה של מושחתים ועושי דברם בישראל, גייסו את כל המשאבים של המדינה, בצורה חוקית ולא חוקית, לפברק מלחמה שנעשתה בכלים גרועים, והשיגה מטרה גרועה. והאם אתה בדרך כלל מודאג מדיכוי כורדים ? מדוע אינך מציע לכבוש את טורקיה ולהקים בה מחנות מוות כמו אבו גראייב ולהרוס אותה מן היסוד.ואם אתה מודאג משלטון אימים מדוע אינך אוסר מכירת נשק לעריצים באפריקה ? בקיצור רונן, האם אתה מאלה ש"עושים לביתם" מסחר במוות ומצפה שאני אעמוד לדום ואמצוץ לך כאשר אתה במתח ממלאכת הקודש של שחרור כורדים ?
  קצנו בדמגוגיה.
  ספציפית, בתור אחת שגויסה למלחמה הזו בטרם נודע שהיא קיימת, אני מקווה בכל ליבי שפושעי המלחמה שהגו אותה, מן הצד הישראלי, ייחשפו בתור מי שהם.קרי, סוחרי אדם המקבלים אתנן על כך, מוושינגטון. ובקיצור היודנרט שהם.
  צר לי שאני אגואיסטית ולא רציתי למות עבור שחרור הכורדים מסדאם. יתר על כן, צר לי שאני לא רוצה למות על מזבח השלמונים שקיבלו כמה ישראלים פושעים, מהבוסים שלהם במדינה זרה.
  אם לא הבנת, אז הדוגמא שלי על הבחורה הזו, הנה בבחינת רמיזה עדינה (כניראה עדינה מידי) לפרקטיקה שנעשית בישראל, כלפי נשים יהודיות כשרות הנושאות תעודת זהות כחולה. כך עושים, ואם זה לא ידוע לך, אז הנה, עכשיו אתה יודע.
  עד מתי תשתמש בכורדים כדי להצדיק עושק של ישראלים על ידי ישראלים אחרים ?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: