נפלו בשבי

אבנים יקרות שנופלות בחרירי רשתות ההצלה

לתרגם לעברית

 

כאשר עבדתי באוניברסיטה העברית, בשנה האחרונה לפרוייקט הסיוע המשפטי למוכי גורל התחלתי להציץ לתוך האפלולית של סוג התעללות לא מאד שכיח ובכלל לא מוכר. למעט בעלי מקצוע, מעטים האנשים ששמעו על SRA או MC, ובעברית כמדומני "התעללות סדיסטית טקסית" ו"שבי רוחני ופסיכולוגי". חוג רחב יותר שמע אולי על נפגעי כתות מסוכנות, ועל שטיפת מוח. כתבתי בבלוג הזה לא מעט על הנושא, תוך נטילת סיכון מסויים לעסוק בנושא שברובו מוכחש הוא מודחק לשוליים.

לפני שנה בערך שמעתי ממישהו שמתעניין בתחום –  על פתיחת פורום או אתר ל MIND CONTROL – במסגרת אתר גדול יותר המעניק שירות לנפגעי אלימות, אלימות מינית וכיוצב'. ואכן מספר שבועות לאחר מכן, מישהו שלח לי לינק לפורום ולמעין דף מידע שנפתח בנושא. נידמה לי שהכנסתי את זה ללינקים שלי פה, וגם כתבתי מילה או שתיים בנושא. בינתיים, לאחרונה, קפצתי ללינק והצטערתי לראות שהפורום (שרק הוקם בעצם) כבר נעלם וירד מן המסך. נותר דף מידע לא רע, ברובו תרגומים של מאמרים זרים.

אין זה מפתיע, לדעתי, שכן הנושא סבוך מאד, וגם בעולם הרחב מתקשים להחזיק לוחות שיחה מבלי שחודרים לשם אלמנטים עוינים או שהנפגעים בעצמם יוצרם טריגרים זה לזו מטבע הדברים. עם זאת, ולמרות זאת, כמה אתרים הגיעו להישגים ובעיקר להמשכיות והתמקצעות, כמו גם ל"סניפים" במקומות נוספים בעולם הוירטואלי והאמיתי. גם האו"מ החל לטפל בהיבטים מסויימים של הבעיה, לקיים דיונים, לנסח הגדרות חדשות, ולהזמין ארגונים ופרטים, בעלי מקצוע ונפגעים, להעיד, לדון, לייעץ. לפחות מקרה אחד פורסם, שבו נפגעת (מגרמניה) קיבלה מעמד פליט באוסטרליה על רקע התעללות כזו, ואי יכולת (או רצון) מטעם רשויות החוק המקומיות להגן עליה.

—–

ולאלה שאינם מכירים את כל המונחים האלה, תקציר – SRA – ראשי תיבות של SADISTIC RITUAL ABUSE או SATANIC – מונח סל המציין התעללות שיטתית, טקסית (כלומר, בעלת מימד דתי, מיסטי, אזוטרי, פולחני בעיקר, וכיתתי) הכוללת בדרך כלל – התעללות מינית בילדים, התעללות פיזית סדיסטית בילדים ובוגרים שאינה מקרית אלא מתוכננת ושיטתית במסגרת קבוצתית כלשהי, ומיועדת באופן כלשהו ליצור שינוי אישיות אצל הנפגע כדי לשרת מטרות של המתעלל או של הקבוצה.

MC – ראשי תיבות של MIND CONTROL תורגם לעברית באותו אתר שנסגר כ"שבי רוחני ופסיכולוגי". המונח מתאר בדרך כלל מתודה אחת במסגרת של ה SRA ובעיקרה היא ניסיון להגיע לשליטה מוחלטת ברצייה, במעשים ובמחשבות של הנפגע, בשיטות שונות, הכוללות בדרך כלל חלק מן האמצעים הבאים- סימום בלתי רצוני, היפנוזה, עינויים, הטרדה מאיימת, אמצעים רפואיים או טכנולוגיים. בילדים – שימוש בחישמול, וחשיפה למראות סדיסטיים כמו התעללות בבעלי חיים האהובים על הילד, והתעללות מינית סדיסטית. מיינד קונטרול יכול להתקיים במסגרות לא פולחניות, בעיקר מוכר בניסויים שבוצעו במסגרות ממשלתיות בטחוניות בארצות הברית בזמן המלחמה הקרה ומוכרים בשם הפרוייקט MKULTRA.

נפגעי כתות מסוכנות – קשת שלימה של בעיות פסיכולוגיות, חברתיות, אישיות ורוחניות הנובעות מהצטרפות לכתות בעלות מימד שליטה גבוה, כלומר כתות שיש בהן בדרך כלל (לא תמיד) פולחן אישיות סביב אישיות מרכזית, תובענות גדולה מן המשתתפים לנתק את עצמם מן המציאות הקודמת שלהם, הפצת אמונות "שחור לבן" ותביעת נאמנות גבוהה מאד, נוהג של "וידויים", הלשנות, היררכיה ומניפולציה של קירוב/הרחקה מן המרכז והאישיות המרכזית, נישול כלכלי, רגשי, אינטלקטואלי. ניצולי כתות כאלה סובלים מקשת רחבה של קשיי הסתגלות בחזרה לחיים עצמאיים.

NON LETHAL WEAPONS – חלק מסויים מן הדיווחים כוללים גם שימוש באמצעים טכנולוגיים שניתן באופן כללי לכנות אותם כלי נשק לא קטלניים, כפי הסיווג המקובל אצל היצרנים. מדובר, לפי עדויות, באמצעים טכנולוגיים שמיועדים לניטרול המטרה (אדם או קבוצה) באמצעות סימום כלשהו המשפיע על מרכז קבלת ההחלטות (החל מטשטוש קל ועד למצב דמוי פסיכוזה או הרדמה מלאה), הטרדה אקוסטית (רעש מסוגים שונים), וכיוצב' מרעין בישין שנמצאים בשלבים שונים של פיתוח ממשי.

——-

 מטרות האו"מ וארגונים בינלאומיים

 

קושי מרכזי בטיפול בבעיות האלה ובנפגעים נובע מן המציאות שבה רוב הקבוצות שעוסקות בהתעללות מסוג זה עונות בדרך כלל גם על הגדרה של ארגון פשע, במובן זה שיש להן קשרים טובים עם רשויות חוק מקומיות, רשויות רווחה, ובעלי הון המעניקים להן הגנה מפני חשיפה והעמדה לדין; רובם ארגונים רב לאומיים המסוגלים לפעול בו זמנית בכמה מדינות. קושי אחר נובע ממצבים בהם ההתעללות קשורה גם לפתולוגיות משפחתיות, אם זה בין בני זוג, הורים ילדים או אחים. בגלל רמת הסודיות המאפיינת את הפעילות הזו, בעיקר כאשר מעורבת התעללות בילדים ב"רשת" המפיקה גם רווחים כלכליים, די בכך שבקבוצה מעורב בדרך כלשהי בכיר פוליטי או אישיות מרשויות החוק או הצבא, כדי שהקבוצה כולה תזכה למעין "חסינות", על מנת שהמידע המפליל על האישיות הבכירה לא יחשף.

האו"מ מבקש להעלות את רף הדרישה מממשלות להתערב בפעילות כזו, על ידי הצבת המשפט הבינלאומי כסטנדרט שמדינות ייאלצו לקבל על עצמן בהגנה על זכויות האדם.

ישראל

אין לדעת מה המצב בישראל, כיון שכאמור לא ידוע לי ארגון או התארגנות כלשהי המרכזים מידע או מזמינים נפגעים (כולל אנשים המתוייגים במערכת בריאות הנפש כפרנואידים) להתלונן. ההצטרפות המאוחרת והפתטית של ישראל להתארגנויות בינלאומיות למניעת סחר בנשים ובילדים עשויה לקדם איסוף חומר גם בנושאים האלה, וכך גם מרכזים למניעת אלימות במשפחה ואלימות מינית. אך בהיעדר פונקציה חברתית ייחודית, קשה להניח שהמידע קיים בצורה מאורגנת. העיסוק האחרון בכתות, למיטב ידיעתי, היה ועדה בראשותה של ח"כ לשעבר תעסה-גלזר, אך היא עסקה בעיקר במניעת מיסיונריות, והעמידה בעדיפות את האינטרס הדתי-יהודי על פני שאלות של זכויות אדם. יש להניח שהועדה לא קיבלה עדויות על התעללויות במסגרת כתות יהודיות למשל.

 


מה רציתי לאמר, בעצם, מי שרוצה לקיים שיחה בנושא, בכל צורה שהיא, מוזמן לשלוח אימייל באייקון לעיל, אולי נחשוב על פתיחת פורום כזה, ולקשר אותו לאחד הלוחות בחו"ל שעוסקים בנושא. למתעניינים,ועידה בינלאומית בנושא זה, תתקיים כבכל שנה בעוד כמה חודשים, בארצות הברית, בחסות S.M.A.R.T

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אנונימי בנתיים  ביום 26/01/2013 בשעה 20:23

  התופעה קיימת גם קיימת בישאל אני אישית יכול להעיד כקורבן שלה מגיל ילדות, התעללות חברתית סביבתית מודרכת באמצעים טכנולוגיים של סוכנות ביון, שנמשכת עד היום במקום עבודתי ע"י שימוש בהיפנוזה והתעללות חברתית מודרכת, כגוף מסונכרן באמצעי טכנולוגי, המבצעים תהליכי היפנוזה כקבוצה המתנהגת כיחיד, כדי לייצר סוכן.

  אם יש מישהו שיכול לחלוק איתי מידע בעניין שישאיר כאן הודעה.
  מדובר בפרויקט MKULTRA הישראלי

  • איריס  ביום 27/01/2013 בשעה 01:20

   תודה על התגובה. שתי הערות. אחת, לא הייתי מאמצת את המונח המכובס "סוכן", לא מדובר בסוכנים אלא בעבדים ונסחרים. ואכן, רוב השימושים הם עסקיים מסחריים. הכותרת "סוכן" נועדה לשבש את אכיפת החוק וגם לבלבל את הנסחר/ת. שנית, זה לא בדיוק MKULTRA ישראלי, זה אמריקאי והנפגעים הם ישראלים שנסחרו למדינה הזרה באופן רשמי. האינטרס פה הוא אמריקאי לשמר את המבנה, והישראלים שפועלים עבור האמריקאים בנושא זה מתוגמלים על ידי ארצות הברית בעיקר.

 • נחמה מבנין האינטרנט  ביום 29/01/2013 בשעה 11:22

  באתר אינטרנט מרכזי בישראל התנהל לפני שנים אחדות משהו שמסוגל לענות על פי המפורט כאן על ההגדרה של SRA וירטואלי.
  מאז במסגרת 'השדרוג' של אותו אתר ידוע הורדו כל התגובות שנכתבו עד 2011, ויתכן שזו היתה סיבה עיקרית, שאחרי הכל, אלה שהשתתפו בSRA ההוא חיים עדיין וכותבים ביננו, וחשיפת חלקם בתגובות שנכתבו עלולה להיות מאד מביכה.

  • irity  ביום 29/01/2013 בשעה 12:06

   תודה נחמה. יש בהחלט SRA וירטואלי, זה ענף מרכזי מאז חידושי הטכנולוגיה. הבעתי את דעתי בעבר שמה שקרה עם הבלוגרית המכונה "רפונזל" היה בהחלט זה, ונגמר במוות. כמו כן, עייני בכתבות הישנות על הבחור ששמו פרח מזכרוני שלבסוף נכלא באשמת ה"סוס הטרויאני". הפרשה החלה למעשה בהטרדה מאיימת נגד בת משפחה של ורדה רזיאל ויזלטיר זקונט, ויש שם תיאורים די מפורטים על ההתעללות. בקנדה לאחרונה התאבדה נערה תלמידת תיכון בעקבות SRA באינטרנט.

   • irity  ביום 29/01/2013 בשעה 12:08

    אוסיף עוד שלצערי בישראל אף אחד לא במבוכה כאשר הוא נתפס בעבירות חמורות. החקיקה פה חלקית וגרועה, וגרוע מכך, מסתבר שענף עבירות מחשב במשטרה היה בעצמו נגוע בעבריינות (פרשת בועז גוטמן לאחרונה, כדאי לקרוא ).

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: