פתיתים לסוכה…

מאז שפרסמתי את הפוסט הזה, התקבלה אצלי הזמנה בתיבת הדואר האלקטרוני, להצטרף למפגש בוגרים של החוג באמריקאן יוניברסיטי, שיתקיים בתחילת נובמבר בג'נבה, ונושאו – מניעת עינויים. מאחר שאני בודאי לא אוכל להיות שם, אעקוב בשימת לב מיוחדת אם נשלחים לשם ישראלים אחרים, מן הקרן החדשה לישראל ו/או קרן פורד, ומהי האג'נדה של הנציגות הישראלית.  

Treasongate

ממשל בוש הולך ומסתבך ושוקע בביצה עמוקה של אישומים פליליים, פרשיות ריגול והדלפות, ושחיתות. פופולארי מאד ברשת לפנטז על השאלה החוקתית המעניינת, האם ניתן להאשים נשיא מכהן בבגידה, או שמא צריך קודם להדיח אותו. משאלות לב ? מלחמה פסיכולוגית ? לא ברור. לצד אלה, פעילות נמרצת מאד בפרשת סוריה-רצח חרירי והחלפת המשטר; אירן והפצצה או לא; וביסוס החוקה העיראקית. האם זו קדחתנות טרום נפילה ? ניסיון להסיח את הדעת?

לא ניתן לדעת בשלב זה. שתי סנסציות בקנה – משפטו של סאדם,ופרסום הקלטות הלוהטות החדשות מאבו גאראייב. יודעי ח"ן טוענים כי תמונות הסאדו הקודמות מחווירות לידהחומר החדש, ממש כת שטן ואונס ילדים. האמנם ? יתכן שגם זה ניסיון ליצור פרובוקציה שתאלץ את הממשל להסיר את החסיון מן החומר. לכל הירוקים בתחום הפוליטיקה האמריקאית – הערת אזהרה – הסצינה הפוליטית בארצות הברית מתוחכמת מאד לעומת שלנו, כולל הפוליטיקה של השמאל. מסורת ארוכה של עוצמה אזרחית מול השלטון ושימוש מושכל בתקשורת ובשמועות וקונספירציות בהפוך על הפוך, הופכות את הקריאה הרגילה של חומרים לבלתי אפשרית, ללא "פירוש רש"י" . ]פרשת ההדלפה של פליים/וילסון, ההולכת ומסבכת גם את הניו יורק טיימז תסתיים ככל הניראה בכתבי אישום. הבהלה של שפעת העופות גוררת גל שמועות על ניגודי אינטרסים של דונלד רמספלד, המעורב בהשקעות בתאגידי הפרמה, שדוחף לחקיקת חירום העוקפת את זכויות האזרח וההגנות הנזיקיות בקשר לחיסונים במקרה של פנדמיה (כל הקשרים התמוהים בין תעשיית התרופות הגדולה ובין ממשל בוש, מכונה בצדק בשם ה"תרמית הפרמה". פייזר היא אחת התורמות הגדולות של בוש וחבריו וכך גם תאגידים אחרים, וכל אלה קשורים לקמפיין ה"ביו טרור" שמעשיר את התאגידים העוסקים בבטחון). ועוד ועוד. בגדול, אוהבים לכנות עתה את הפרשה בשם המפוצץ treasongate, כלומר, הווטרגייט של הבגידה.

ואכן, הסימבוליקה החשובה שעולה מעידן בוש היא הבגידה של הפטריוט, הבגידה של המופקד על האמון,

פור נו קראטים

השחיתות של השופט והשוטר, הרקבון שיושב במקום הכי פחות צפוי. אינססט, בלשון קלינית.

אחד מעוזריו הבכירים של קולין פאואל התבטא השבוע בחריפות, במסגרת כנס של מכון "אמריקה עכשיו", כאשר כינה את הממשל הנוכחי "תא קושרים" (קאבאל), ביטוי הנושא קונוטציה ברורה של בגידה, יותר מאשר האישום הרגיל בשחיתות ואזלת יד.

גם באנגליה נשמעות התבטאויות חריגות מאד נגד "חטיפת" זכויות האזרח, השלטון, והדמוקרטיה תחת הססמא של 
"מלחמה בטרור" (מבית מדרשם של חבורת הקושרים, לעיל), והנה חברי בית הלורדים, שידועים באנדרסטייטמנט השווו השבוע את התופעהלעליית הנאציזם.

יש להניח שסרחי עודף מסויימים יגיעו גם הנה, אם כי רמת השליטה פה על אינפורמציה ודעת קהל היא כזו, שדברים מסוג זה נסגרים בחדרי חדרים, ולכן גם אף פעם לא ממש נסגרים. 

תורת הסימנים

למי שמאמין ב"סימנים" להפיכות פוליטיות או טרום שואות ומלחמות, הנה "סימן" קצת אישי. חודשים מספר לפני פרוץ מלחמת המפרץ 1, פרצה שערוריה לא נעימה בצמרת ה"אמריקאן יוניברסיטי" הממוקמת בוושינגטון די.סי. ומעורבת מאד בעשייה פוליטית מקומית ובינלאומית. דיקאן האוניברסיטה נתפס בהקלטה של הטרדה מינית ואיומים מן הסוג המופרע ביותר, כלפי גננת מקומית. חרף האישום הפלילי, התעכב עניין פיטוריו, והתרחש רק לאחר סדרה של הפגנות סטודנטים סוערות. לאחר שפוטר, נגזר עליו טיפול נפשי כלשהו, והאוניברסיטה התכוונה לשלם לו כמה מיליוני דולרים לפי סעיף "מצנח זהב". שוב הפגנות ושוב נכנעה ההנהלה וקיצצה בפיצויים. במהלך הבזיון פרצה המלחמה. החודש, בזיון דומה, שוב כיסתו"ח ושוב הפגנות…האם צפויה גם איזו התרחשות גדולה יותר בוושינגטון ?

 

The Madness of George W. Bush
A Reflection of Our Collective Psychosis
by Paul Levy

 

 

חוב מפוסט קודם

 

 רעייתו של עורך הדין היוקרתי שהגן על סוזן פולק, במשפט בו הואשמה ברצח בעלה הפסיכולוג המפורסם (שלטענתה כישף אותה והתעלל בה ובילדיהם התעללות טקסית שטנית), נרצחה על ידי נער בן 16, שלפי עדויות רבות, השתייך ל"כת שטן" מקומית. הסיפור הולך ומסתבך ומזכיר במשהו את פרשת "קולומביין" (אשר שמשה נושא לסרטו של מייקל מור). יודעי דבר טוענים שמישהו מתעתע בציבור, ומשתמש בילדים, נערים, כ"אקדחים" להשכיר. קצת משחקי אינטרנט אלימים, סמים, שטיפת מוח ו…נולד עוד רוצח נוח למניפולציה.

  

פסים כוכבים ודאגות

 

קשר הקשר – עדנאן חשוגי והקרן החדשה לישראל – מי זו האמריקאן יוניברסיטי ולמה היא חשובה ?

 

האמריקאן יוניברסיטי היא מוסד אקדמי תוסס הממוקם בבירת האימפריה. אף שאין זו אוניברסיטה מליגת האייבי, הראשונה, יש לה "תת התמחות" בנושא הקנוניות הפוליטיות. בעצם, זוהי מעין חממה או סדנא להשתלמות קלינית בתחום התככים של בירת העולם. מבחינה מסויימת זהו מעין מיקרו קוסמוס של המתרחש במסדרונות העוצמה של הבית הלבן, מחלקת המדינה, הפנטגון, וגם מוסדות בינלאומיים כמו הבנק העולמי, קרן המטבע וכיוצא באלה.

ישראל כמובן אינה נפקדת מן ה"סצינה". הקרן החדשה לישראל בחרה דוקא את הקמפוס הזה (או שמא הוא בחר אותה) כאתר לתוכנית המשפטנים לזכויות אדם. המקום שורץ גם גופים פחות "ליבראלים" כמובן מן הצד הישראלי (הזכרתי בפוסט אחר את פרופסור פרלמוטר המנוח וחבר מרעיו מן הנציגויות האפלות או המצויינות, תלוי במתבונן, השונות).

את הקמפוס מעטר בניין הספריה המפואר…ע"ש עדנאן חשוגי, דמות שנויה במחלוקת, בלשון המעטה, המככבת במדורי הפרנויה של השמאל. האוניברסיטה מארחת הרבה מאד משתלמים, סגל וסטודנטים מן העולם כולו, ובמיוחד מן העולם השלישי. גם כנסים של השמאל וזכויות האדם נערכים שם, וגם כינוסים של הימין, הליברטריאנים ומה לא.

שכר הלימוד גבוה מאד לשנה, כעשרים אלף דולר, וההשכלה היא בינונית למדי. אך בוגר המוסד הזה יצא מצוייד בידע "מן השטח" וקשרים עם המקומות הנכונים, או אולי הלא נכונים ביותר (שוב, תלוי במתבונן).

גילוי נאות – הח"מ נשלחה (ויש אומרים נחטפה) על ידי הקרן החדשה לישראל לעשות כל מיני דברים בוושינגטון, בזמן פרוץ מלחמת המפרץ הראשונה. ע"ע חאשוגי.

פורסם ב 23 באוקטובר 2005 20:08 במדור דרשה | 1 תגובות

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: