עכברי מעבדה

כמה דברים שאולי רציתם לדעת על ארצות הברית של אמריקה

Every gun that is made, every warship launched, every rocket fired, signifies in the final sense a theft from those who hunger and are not fed, those who are cold and are not clothed."

"A nation that continues year after year to spend more money on military defense than on programs of social uplift is approaching spiritual death."

"Our scientific power has outrun our spiritual power. We have guided missiles and misguided men."

מרטין לותר קינג, תמיד נכון

 

קידמה ואתיקה

 

בפוסטים קודמים התייחסתי מידי פעם בצורה כללית לפרקטיקה המכונה בז'רגון המקצועיmind control, כלומר, הניסיון (וההצלחות) של הסי.איי.איי (סוכנות הביון המרכזית של ארצות הברית) באמצעות מחקר פסיכיאטרי בעיקר, לפתח שיטות מפורטות להפעלת בני אדם, כנגד רצונם. הנושא מוכר מאז הדיונים של ועדת צ'רצ' בבית המחוקקים האמריקאי, משנות השבעים, אשר חקרה את העדויות שהתגלו על "פרוייקטים" כאלה. מה שעלה מן החקירות היה נגע של ניסויים מזעזעים בבני אדם, רובם קורבנות אקראיים, סימום, האזנות, מחקרי התנהגות שמטרתם

כיום מדבר המחקר הפסיכולוגי על מונח חלופי מוסכם, שנכנס גם ל DSM

והוא thought reform, בעיקר כפי שהוא מתייחס לאנשים שנחשפו למניפולציות במסגרת כתות.

להתחקות אחר האפשרות לשלוט לחלוטין בהתנהגות של בני אדם, בניגוד לרצונם, וגם תוך "מחיקת" הזכרון שלהם, למעשים מסויימים שעשו, או נעשו בהם. המחקרים שהחלו תחת ניהולו של אלן דאלס, התפתחו למימדי ענק, בשורה של מוסדות מחקר ואקדמיה, בתי חולים, בסיסים צבאיים, בתי זונות, ובעצם בכל מקום, כולל מחוץ לארצות הברית. מה שהחל כניסיון להתמודד עם שטיפות המוח שבצעו האויבים בגוש הקומוניסטי, הפך לאמביציה מטורפת לייצר "רובוטים" לשימושים שונים, ולבדוק השפעות של סמים פסיכוטרופיים, קרינות, הטרדות, התעללות, טראומה, אונס, כליאה, חסך חושי, מכות חשמל, הרדמה, ובעצם להפוך בני אדם ל"שפני ניסוי".

הפרשה נחשפה "במקרה" כך אומרים, על ידי מבקר הפנים של הארגון, שבדק חשבונות והוצאות כספיות. דבר הוביל לדבר, והעניין הפך לסקנדל פוליטי, והוביל לפיטוריו של דאלס. ספרים רבים פורסמו על יסוד המסמכים שנחשפו בועדות ועדויות הנחקרים, אך למרבה הצער, הספיק הסי.איי.איי להשמיד, ממש תחת אפו של הקונגרס, את רוב המסמכים המרשיעים. ובכל זאת, מן המעט שנותר, נחשפת תמונה מפחידה למדי המזכירה מבחינות מסויימות את העדויות מן הצריפים ה"רפואיים" של מנגלה וחבריו. חרף החשיפה, נוצר הרושם שגלי ההדף הציבוריים נבלמו ביעילות רבה על ידי בעלי העניין, ולמעשה רוב האחראים המשיכו במשרותיהם, והמשיכו לתפקד במערכות המחקר והבריאות. כמו כן, תביעות משפטיות נבלמו, ומה שאי אפשר היה לבלום באמצעים טכניים, הוכרע בפשרה מחוץ לכתלי בית המשפט, כדי למנוע פרסום. הסיום הלא מספק הזה הותיר רושם שלמעשה שום דבר לא השתנה, והמחקרים האלה ממשיכים ביתר שאת עד היום הזה. מידי פעם הועלתה גם בארץ השאלה עד כמה היתה ישראל מעורבת בעניינים אלה, והאם לא ראוי היה לבחון את העניין בצורה מעמיקה.

John Vance met people in the intelligence world while working as a military interpreter at the Nuremberg trials. (Family Photo – Family Photo)

באותה תקופה של חשיפה וחקירה ממלכתית רשמית, התגלה כי חלק מן הפרוייקט בוצע למעשה בקנדה, בראשותו של פסיכיאטר בשם יואן קמרון, והעניין הסתיים בתביעות משפטיות של קורבנות בקנדה נגד אותו פסיכיאטר וממשלת ארצות הברית שממנה אותו. בשנה שעברה קיבלה אחת הקורבנות, גייל קסטנר, סך מאה אלף דולר פיצוי.

Dr. Ewan Cameron, who was director of the Allan Memorial Institute, conducted experiments using electroshock and drug-induced sleep. The research was funded from 1950 to 1965 by the CIA and by the Canadian government

אף כי דובר בסוף שנות השבעים, כאמור, יש יסוד להניח שהדברים לא הסתיימו אז, למרות הבטחותיהם של הנוגעים בדבר שהלקח נלמד והופנם. השנה נפטר בשיבה טובה האיש שהוביל לחשיפה הסנסציונית והחשובה, מבקר הפנים של הארגון, שהתגייס לאחר ששימש כמתורגמן במשפטי נירנברג, מטעם התביעה האמריקאית. הוושינגטון פוסט מזכיר את תפקידו ההיסטורי בפרשה זו, בהספד הרשמי.

מאז פרשה זו, התעוררו שני נושאים קשורים, בארצות הברית, הממשיכים להעסיק את הציבור. הראשון, הועדה לחקר ניסויי הקרינה הגרעינית שהתכנסה עקב חשיפת מסמכים מרשיעים במהלך של דה-קלסיפיקציה שביצע קלינטון לקראת סיום הקדנציה. ועדה זו הגיע למסקנה שהועדה לאנרגיה אטומית של ארצות הברית, ושוב, הסי.איי.איי עסקו באופן די נפוץ ואינטנסיבי בניסויים איומים בבני אדם בכל הקשור לתוצאות של קרינה רדיואקטיבית. חלק ניכר מן הניסויים נערך בקורבנות אקראים שלא היו מיודעים על כך, אנשים שבאו לקבל טיפול רפואי רגיל בבתי חולים ומרפאות, כולל נשים, נשים בהריון ותינוקות.

עניין נוסף שקשור לאותו נושא, הוא הניסיון של בית המחוקקים הפדראלי ובתי מחוקקים מדינתיים, להסדיר ולאסור ניסויים בבני אדם בתחום של "נשק לא קטלני" העושה שימוש בקרינה אלקטרומגנטית, בין היתר, סמים וכמיקלים ואמצעים טכנולוגיים שונים ומשונים. עדויות רבות נאספו הן בארצות הברית והן בעולם כולו, על ניסויים כאלה ששוב נעשים בצורה אקראית על קורבנות תמימים שאינם מיודעים על כך. גם מוסדות בינלאומיים כמו האו"מ עוסקים בהסדרת הנושא, ובאכיפת איסורים.

Forcing drugs on large crowds of civilians is not a cool and high-tech war of tomorrow," said Edward Hammond of the Sunshine Project, an international network of activists against biotech weapons. "It's not gee-whiz, it's not Star Trek, it's not our big, bright technological future. It is sick and repugnant…. It is illegal

בשני הנושאים הללו, למיטב ידיעתי, יש יסוד להניח שישראל אינה מפגרת אחרי ארצות הברית והמערב בהפרת הזכויות של האזרחים התמימים, על מנת לבחון ולנסות כלי נשק חדשים המתבססים על טכנולוגיות חדישות. שלוש הנושאים הללו, למעשה, מחייבים חקיקה ברורה שאוסרת על קיום ניסויים בבני אדם (בנוסף להסדרת הניסויים במוסדות רפואיים), בנסיבות כאלה. המשפט הבינלאומי המנהגי – כפי שהתגבש במשפטי נירנברג, אמנם אוסר על כך, אך אין די בכך כדי למנוע את הניצול של הפרצות על ידי רשויות מדינה שונות ותאגידים מסחריים העוסקים בפיתוח כלי נשק ואביזרים או חומרים מסוכנים, לרבות טכנולוגיות חדשות.

Today, fifty years after the Fernald experiments, there are still no federal regulations protecting institutionalized children from unfair treatment in research involving human subjects.[95] The Committee strongly urges the federal government to fill this policy void by providing additional protections for institutionalized children.[96

סדרת ניסויים שנערכה בילדים בבית מחסה ללקויי למידה, גרמה לנזקים רפואיים ארוכי טווח. הילדים קיבלו מזון שעורבב עם חומרים רדיואקטיביים על מנת לבחון את ההשפעה של חומרים אלה. הסכמת הילדים הושגה באמצעות איומים ו"שוחד" לאוכל טוב יותר. עד היום אין חקיקה המגנה על ילדים מפני ניסויים כאלה, בארצות הברית וגם בישראל. מתוך דו"ח הועדה המייצעת הנשיאותית שמינה קלינטון.

—————————————————————————————————————————–

 

מבחר מוצרים חדשים מבית הפיתוח הרשמי לנשק לא קטלני –

 

 – סם האונס

השבוע התפרסם מקרה אונס באמצעות הסם הזה, וכן פורסמו ידיעות על שחרורו של יבואן סם האונס, בנסיבות תמוהות.

 

Item: calmatives, better known as psychotropic, central

nervous system depressants or, more simply, downers. The JNLWD is studying their use — including such substances as fentanyls (an ultra-potent, heroin-like synthetic) and rohypnol, aka "roofies," the so-called date-rape drug — as crowd-control mechanisms. Opponents say the use of all such drugs is banned by the 1993 Chemical Weapons

Convention

 

מוצר – מרגיעים, הידועים יותר כחומרים פסיכוטרופיים מדכאים העובדים על מערכת העצבים המרכזית, או בפשטות "דאונרז". הסוכנות לומדת את השימוש בהם – לרבות חומרים כמו פנטנילים (התחליף החזק והסינטטי להרואין) ורוהיפנול, הידוע גם כ"רופיז", שנקרא בלשון העם "סם האונס" – כמנגנוני שליטה בהמונים. מתנגדים טוענים שהשימוש בכל הסמים הללו אסור לפי האמנה לכלי נשק כימיים משנת 1993

 

 

Item: genetically engineered anti-material agents (GAMAs), man-made micro-organisms that eat things like concrete, metal, asphalt, paint and plastic. GAMAs could theoretically be used to slowly and stealthily destroy military airstrips — or create World Trade Center-magnitude disasters.

Opponents say GAMAs violate a Geneva Protocol, ratified by Congress in 1975, prohibiting bacteriological weapons. Proponents say non-lethal bioengineered substances are exempt.

 

מוצר – כמיקלים נוגדי חומרים שיוצרו בדרך של הנדסה גנטית, אלה הם מיקרואורגניזמים המיוצרים בידי אדם שאוכלים דברים כמו מלט, מתכת, אספלט, צבע ופלסטיק. ניתן להשתמש בחומרי גאמא כאלה, באופן תיאורטי, להרוס לאט ובסתר מסלולי טיסה צבאאים, או ליצור אסונות בסדר גודל של מגדלי התאומים.

 

מתנגדים טוענים ששימוש בחומרים אלה סותר את אמנת ג'נבה, שאושרה על ידי הקונגרס ב 1975, ואוסרת כלי נשק בקטריולוגיים. המצדדים טוענים שיש פטור באמנה לחומרים לא קטלניים המיוצרים בהנדסה ביולוגית.

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: