זהות ישראלית – זהו פתרתי את הבעיה סופית

זהות ישראלית – הפתרון הסופי הפעם

 

הו, כמה כותבים את הביטוי הזה "זהות ישראלית" לאחרונה, עד שקצה הנפש לשמוע אותו ואף לחשוב עליו. כתבות מלומדות יותר ופחות, תקציבים וישיבות חירום, רבנים ואנשי רוח..מי לא דן בזה. והנה, מצאתי את הפתרון הקליט, האמריקאי, הפשוט לחידה המטרידה הזו. בסדרה החביבה "מסע בין כוכבים" נוהג הצוות החביב להפגש מידי פעם לקרב עקוב מדם עם אויב אכזר וותיק "הבורג". borg בהגיה האינטרפלנטארית. היום למדתי סופסוף מה סודו של הבורג הנורא. זהו "קיבוץ" מעין מאגדת של יחידים המחוברים זה לזה באמצעות דמות מייצגת, נקבה דוקא, ומהווים יחידה אחת. היחיד הוא הקיבוץ וההיפך. מהות מיוחדת זו הופכת אותם לאויב קשה, כיון שגם יכולת ההסתגלות שלהם לקשיים היא מהירה. בורג אחד שנפגע ממשהו, מעביר את המידע לשאר בזמן אמת, והם נערכים בהתאם, משנים את היערכות הגוף לתנאים החדשים. הם מורכבים מ"גוף" סינטטי עם מוח משוכלל ביותר, וחלקים אורגניים משולבים בו. לאחר שכבשו יחידה אחרת של יצורים הם עורכים להם "אסימילציה" כלומר מכניסים אותם לקבוצה, ומשתמשים בתכונות החדשות לשפר את עצמם. הנקלט החדש הופך לחלק מהקבוצה ומאבד את הייחודיות שלו. נשמע מוכר ? נשמע כמו הבקו"מ ? נשמע כמו תופעת העדר ? קבלו את הזהות הציונית…לא בורג אלא boreg

 

 

 

        

    

      

 

The Borg Collective

seven as borg

The Collective
The Borg is a vast collective of humanoids that have been assimilated by the Borg Collective. These humanoids, called Borg drones, have various cybernetic implants embedded inside and outside their bodies. These implants connect all the drones to each other in a massive collective called the hive mind, which supresses each drone's individuality. Drones have the ability to adapt to enemy weapons which makes them a powerful enemy. Their main goal is to find perfection by assimilating more species and technology but they only assimilate what they think is relevant biological or technological traits. The Borg are un-emotional but efficient and can only grow in numbers by assimilation.
The traditional Borg hail which is delivered before the assimilation is as follows: "We are the Borg. You will be assimilated. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile."

 

 

איך מטפל הבורג הישראלי בחריגים הבודדים שמסרבים להיקלט בישות הקיבוצית המאוחדת ?

בשנה האחרונה מצאנו מעין דילול טבעי די משמעותי במספר היוצרים הישראלים, שחלקם בהחלט עונים על הגדרה של אינדיווידואליות, מקוריות, חשיבה אחרת. הרבה מתו השנה, כאילו החליטו שרב להם. ואכן, הבורג הישראלי מוצץ את הלשד החיוני מן האינדיווידואל הסרבן ומשליך את "קליפתו" לקבר, אם הוא מסרב להיקלט, או לעבור "אסימילציה".

 

החלטת הקיבוץ הבורגי האחרונה בדבר "זהות ישראלית" היא = שונא ערבים, קצת דתי, קצת ימני, ניאו ליברל, חיובי גם כאשר הוא מדוכא, אלים, טכנולוגי, מתנחל בלבבות בכוח. הבורג עדיין אמביוונלטי לגבי סין, ומחכה להוראות מספינת האם, החצויה בנושא כרגע.

ה"מלכה" הבורגית, טוב אפשר להעלות השערות, ג'ודי ? לימור ? מדונה ? לא ברור. מבצע הדילול והאסימילציה התרבותית מתרחש השנה ביתר שאת. הבורג מבצע סריקה יסודית, איש לא יחמוק ממנה, של כל נשמה ונשמה, מי שאינו מתאים להגדרה שהוזנה במחשב העל, עובר טיפול ריקון, אסימילציה והשמדת החלק המתנגד. יש כאלה שלא מחכים לסריקה, ופשוט הולכים. מפה, או בכלל.

משרד החוץ מתגייס להצלת הזהות

היום נכתב שמשרד החוץ מקצץ ומחסל למעשה את תקציב התרבות שלו בנספחויות ובכלל. הטוקבקים חשפו את המניעים מאחורי ההחלטה שאינה מפתיעה. "אין תרבות ישראלית, היוצרים השמאלנים מכפישים את ישראל כמו כל היוצרים האחרים, זו תרבות אוניברסלית שיממנו את עצמם. ואם הם כל כך טובים שירוויחו." היחידים שיקבלו עכשיו "תמיכות" הם יוצרים המעודדים את הבורג ואידיאולוגית הבורג. הם גם יגדירו בצורה תרבותית שהיוצרים האינדיווידואליסטים מסייעים לטרור ולאויב במלחמתו. בצוות הזהות של הבורג יושבים ביחד אנשי אידיאולוגיה (מרכז שלם ?) עם מתכנתים (טכניון ? אמדוקס ? ) ועובדים על המסרים והעברתם לקודים פשוטים והולוגרמות המוקרנים הישר למוח, באמצעות הסלולרי, הטלויזיה האינטרנט. בקרוב הכמוסה.

הפרוייקט משתמש ברכיבים אמריקאים, מן הפרוייקט המקורי שם, שמחלק את העולם לנוצרים, יהודים, מוסלמים ועכו"מ. לכל שייכות יש הגדרה בת עשר מילים לכל היותר, הקתולי הוא נחמד ופשוט, הפרוטסטנטי חמור סבר וישרן, מוסלמי – פראי ורגשן, וכך הלאה. אלה אבני הבניין של תפיסת העולם הבורגית. דילמות ובעיות מוגדרות מייד בפשטות, מכבי צהוב, הפועל אדום, מתנגדים כתום, בעד כחול, וכל אחד חייב לבחור צד.

 

הבורג מבוסס על תורה עתיקה שנקראת קבלה פופולארית. לפי התיאוריה, "עמישראל" הוא כמו אדם אחד, וכל איש יוצא מאיבר מסוים, מאיזה תא או חצ'קון, ולפי זה נגזר תפקידו ומהותו. החשובים יוצאים מהראש, מהכתף השמאלית, או מהשיערות של הגבות. השאר – אלה שאין להם תאגידים כניראה יצאו מהחור של התחת, או מתוספתן של אותה דיאגרמה קדושה. אלה צריכים לשמוח בחלקם ולמלא את תפקידם כפוי הטובה והחשוב. לאכול חרא. אין העברה בין יחידות, ככה נולדים וככה מתגלגלים עד שמתים ממש כאשר המשיח בא.

 

ומה עם האמנים והיוצרים שדינם נגזר ? אלה, אומרים חכמי הבורג, הם בבחינת תאי גזע עוברי שהפכו סרטניים. הם תוקפים את הגוף, צריך לאכול את מה שאפשר מהם ולפנות אותם, עדיף תוך כדי בליעתם, גריסתם, עיכולם (התאית בריאה במיוחד) והטמעתם בבורג השועט קדימה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: